2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,7%
  • erkek

OY: 136 49,1%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    277
Kızlar bizim kızın çiş miktarı sanki azaldı. Normalde bez çok ağır olurdu(2-3 saatte).
Ama son zamanlarda çiş yapsa da çok dolmuyor bez. emme süresi de azalmıştı doymasa ağlar diye düşünüyorum. tek ağlamamız gaz yüzünden oluyor doymuyor mu acaba diye düşünüyorum çişi az görünce
Aynen canım bizimde öyle bezleri. Bende anlamadım. Mama veriyorum miktarı da biliyorum oysa ki

Kızlar kırkım çıktı adet oldum. Adetim 5 gün önce bitti. Bugün ilişki oldu ve benden tekrar kanama gelmiş. Acaba dikişlerden mi adet mi tekrar bilgisi olan var mı bu konuda

Aliye 1 haftadır bir şey oldu gündüz asla uyumuyor maximum 1,2 saat. Çok yorulduk. Ayrıca kusma güncellemesi geldi. Emdikten sonra hatta emerken bile kusuyor. Çok mu emiyor anlamadım ki, doyma güdüsü yok kusuyor hala emiyo. Emerken rahatsız oluyor ağlıyordu sonra yine emiyor. Biberonla 130 ml civarı veriyorum ondan sonra kusmuyor mesela. Acaba memeden çok mu içiyor. Gerçi çok tutmuyorum 20 dk falan ama offdd

Bebiş emerken sürekli boğuluyor emzirmek istemiyorum resmen boğulacak diye . İnternette de kötü kötü şeyler yazıyo iyice anksiyetem tuttu . Ne yapmam lazım ?
Bizim her emmede oluyor öksürmeye başlıyor birden kaldırıyorum öksürük geçince tekrar yatırıyorum. Her emmede 2,3 defa mutlaka oluyor, alıştım artık.

Benim de aynı durum da :KK43: nefesi birden gidiyor hızını alamiyor emerken nasıl bir çözüm bulabiliriz

Bizim her emmede oluyor öksürmeye başlıyor birden kaldırıyorum öksürük geçince tekrar yatırıyorum. Her emmede 2,3 defa mutlaka oluyor, alıştım artık.
Emzirirken mutlu olan anne görüntüsü tamamen yalan 😃 15 20 ml sağ diyen arkadaşın dediğini yaptım ,emerken de mememde bekletmek yerine hızlandığı an memeyi çekip sonra tekrar verdim . 2 emzirmedir şükür boğulmadı

Kızlar bebeleri nasıl uyutuyirsunuz kucağımda pislisliyirum ayakta gezdiriyorum yok illa memede uyuycak ama yerine koyarken de uyanıyor sonra emme seremonisi baştan tekrR napicaz böyle. Sizin durumlar nasıl

Kızlar bebelerle yemek ev işi vs ne durumda? Ben bugün yaptığım yemeği yaktım sonra oturup ağladım yapana kadar kaç kez otur kalk yapmıştım bebekle😟 sizler ne durumdasınız ev işine yemeğe yetişebiliyor musunuz
Bulaşık makinasını 1 saatte boşalttığım oldu😄
Normalde aşırı tez canlıyım, her işi hızlıca bitirmeye alışığım. Ama bebekli hayat mecburen insanı bazı yönlerden yavaşlatıyor. Bazı durumlarda ise normalimden bile hızlı olmaya çabalıyorum. Bu da çok yorucu. En güzeli olduğu kadar diyebilmek. Dün öğlen o koşturmacayı istemediğim için dışardan yemek söyledim. Uğraşsam yapardım ama çok kasıp yorulunca da bir aksilikte sinirleri bozuluyor insanın. Kendinize sakın yüklenmeyin.

Aliye 1 haftadır bir şey oldu gündüz asla uyumuyor maximum 1,2 saat. Çok yorulduk. Ayrıca kusma güncellemesi geldi. Emdikten sonra hatta emerken bile kusuyor. Çok mu emiyor anlamadım ki, doyma güdüsü yok kusuyor hala emiyo. Emerken rahatsız oluyor ağlıyordu sonra yine emiyor. Biberonla 130 ml civarı veriyorum ondan sonra kusmuyor mesela. Acaba memeden çok mu içiyor. Gerçi çok tutmuyorum 20 dk falan ama offdd
Bizim bebelerin doğum günleri aynı, bu gündüz uykusuzluğu bizde geçen haftanın olayıydı. Bu hafta biraz daha iyi. Muhtemelen yakında düzelecektir.

Kızlar selaamm uzun bi aradan sonra tekrar aranıza dönebildim. Ebu cehilden daha beter olan kaynanamla uğraştım durdum neyse ki defoldu gitti de lohusalığımı cinnet geçirmeden atlattım. Sorsanız bana yardıma geldi yarardan çok zararı oldu şimdi konuşmuyoruz ve bir daha da görüşmeyi düşünmüyorum. Her gün bi kavga konusu buldu neyse ki ben her tartışmayı kayda aldım haberi yokken akşam eşim geldiğinde bire bin katarak anlattı iftiralar attı ben de kayıtları açıp dinlettim eşim şok geçirdi zavallım. Evlendiğimizden beri diyorum annen çok kötü niyetli bir kadın diye ama neticede annesi olduğu için kabullenemiyordu şimdi kayıtlı belgeli olduğu için her konuşması sonunda beni anlayabildi ve kibarca evden kovdu. Onun yüzünden sütüm azaldı stresli olduğum için çocuğuma bile tahammül edemiyordum. Neyse ki geçti gitti bana da görüşmemek için büyük bi bahane oldu😄 şimdi bebeğimle başbaşa mutlu mesut devam ediyoruz hayatımıza🥰 umarım sizde de herşey yolundadır kocaman sevgiler❤
Bana akıl verdiğin için teşekkür ederim çünkü sanırım seninkiyle benimki ruh eşi 😳 bu kayit işini ben de yapcam 😓

Kızlar bebeleri nasıl uyutuyirsunuz kucağımda pislisliyirum ayakta gezdiriyorum yok illa memede uyuycak ama yerine koyarken de uyanıyor sonra emme seremonisi baştan tekrR napicaz böyle. Sizin durumlar nasıl
Ben son bir kaç gündür yatağına yatrıyorum mememi de veriyorum ağzına 2 3 fırt çekip uyuyor 4 5 dk sonra da kalkıyorum

Banyo yaptırınca bayılıyo bizimki ,sabah yıkayıp uykusunu o şekilde tekrar düzene soktuk
bırak emsin kussun büyüsün bi şey olmaz , fazlasını atıyor zaten midesi baksana ☺️

Atak döneminde olabilir mi

40indan sonra benimkide günduzleri hic uyumamaya ve sürekli aglayip kusmaya başladi simdi 58 günluk oldu sanki biraz düzeliyoe gibi insallah atak dönemleridir ve gecer insan cok yoruluyor gercekten

Kızlar bebelerle yemek ev işi vs ne durumda? Ben bugün yaptığım yemeği yaktım sonra oturup ağladım yapana kadar kaç kez otur kalk yapmıştım bebekle😟 sizler ne durumdasınız ev işine yemeğe yetişebiliyor musunuz
Canim benim ben antalya kasta oturuyorum. Sobalı evde cünku burda başka isınma secenegi yok 😂 yemegimi yapiyorum evimi temizliyorum, sobayi yakiyorum, bebegime bakiyorum tabi biraz sansıyliyım esila babasınin tipiyle huyuyla kopyası uslu bi bebek mutfakla oturma odasına sefer atmaktan 1 kilo verdim 10 günde bi yandan dogum kilosu gitmiş olduda 😂oyle işte nazar etmeyin ama hee 🧿🤣😂

Günaydin hanimlar, Cok cilgin bir ürünle geldim:)

Bu yikanmamis yun mevzusunu duyan bilen var mi onceden?

Kızlar selaamm uzun bi aradan sonra tekrar aranıza dönebildim. Ebu cehilden daha beter olan kaynanamla uğraştım durdum neyse ki defoldu gitti de lohusalığımı cinnet geçirmeden atlattım. Sorsanız bana yardıma geldi yarardan çok zararı oldu şimdi konuşmuyoruz ve bir daha da görüşmeyi düşünmüyorum. Her gün bi kavga konusu buldu neyse ki ben her tartışmayı kayda aldım haberi yokken akşam eşim geldiğinde bire bin katarak anlattı iftiralar attı ben de kayıtları açıp dinlettim eşim şok geçirdi zavallım. Evlendiğimizden beri diyorum annen çok kötü niyetli bir kadın diye ama neticede annesi olduğu için kabullenemiyordu şimdi kayıtlı belgeli olduğu için her konuşması sonunda beni anlayabildi ve kibarca evden kovdu. Onun yüzünden sütüm azaldı stresli olduğum için çocuğuma bile tahammül edemiyordum. Neyse ki geçti gitti bana da görüşmemek için büyük bi bahane oldu😄 şimdi bebeğimle başbaşa mutlu mesut devam ediyoruz hayatımıza🥰 umarım sizde de herşey yolundadır kocaman sevgiler❤
Oh oh çok sevindim canım
Bende dün gece ilk kez elektrik süpürgesi sesi dinlettim. Uykuya dalarken sorunu vardı iki gündür. Baya sakinleşti ve uyudu. Denk mi geldi bu sesin etkisi mi bilmiyorum denemeye devam edeceğim. İlk oğlumda da bu uygulamanın dalga sesini kullanıyordum uyku zamanını anlamadı için. Bunda da sakinleşsin diye elektrik süpürgesi açtım. Eki Görüntüle 3197602
Buzuki orhan ın kolik müzikleri bu konuda baya etkili! Hem süpürge sesınden daha katlanılır anne için. Tavsiye ederim.
Selizay Selizay şu kundak inanılmaz güzel çıktı bayıldım.dün kızıma hırka da giydirdim içine sardım güzelce kayınvalideye gezmeye gittik.içinde hiç sesini çıkarmadı sıkmadı onu.baya güzelmiş çok memnun kaldım
Neymiş o
Kızlar bebeğinin kakası yeşil olan var mı ? Niye oluyor anlamıyorum ekstradan yediğim farklı birşey yok normalde sarıydı ara ara yeşil oluyordu dün bugün hep yeşil bi kere sarı yaptı
Doktor normal demişti canım
Yetiştiği kadar valla. Genelde bi çorba +buzluktan takılıyoruz.
Günaydin hanimlar, Cok cilgin bir ürünle geldim:)

Bu yikanmamis yun mevzusunu duyan bilen var mi onceden?

Duymuştum ama köylerde koyunların e çeşit ortamda yaşadığını bıldıgım için asla yıkanmamışına yanaşmam. Ama yıkanmışı candır, yastıklarımız yorganlarımız hep yün

X