2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    225
Annelik demek evham demek seni çok iyi anlıyorum. Ben de bir ara daha küçükken takmıştım Moro refleksi olduğunu bilmeme rağmen nörolojik bir sıkıntı mı var vs diye kendimi de eşimi de yemiştim. Bunlar çok normal aslında kıymetlilerimiz bizim en ufak sıkıntı olsun istemeyiz hepimiz. Ama şöyle düşün nasıl hepsi aynı anda doğsa da aynı zamanda dönmüyor, konuşmuyor, yürümüyor, diş çıkartmıyorsa aynı şekilde gelişimsel süreçler de yaşamıyor. Tabi ki kimse istemez böyle bir durumu ama Allah korusun herhangi birimizin başına gelirse de dünyanın sonu değil. Daha yeni burada detaylı usg,fetal dna konuştuk bak doğdular da 5 aylık oldular neredeyse zaman zalim her anın doyasıya keyfini çıkartmak lazım güzelliklerle,minnoslarla 🌺💗
İnsanın içine kurt düşüyor ister istemez işte birde benim kuzenimde otizmli. Öyle olunca daha bi dikkat kesiliyorum hareketlerine ister istemez. Ahh zaman su gibi gerçekten 5 aylık oldular bile bazen yenidoğan hareketlerini özlüyorum dediğin gibi moro refleksi olsun dudaklarını büzüp uzatıp gerinmesi olsun 🥰 şimdi o hareketler kalmadı kucağıma zor sığıyor kedi yavrusu gibiydi minicik halbuki 🥲

İnsanın içine kurt düşüyor ister istemez işte birde benim kuzenimde otizmli. Öyle olunca daha bi dikkat kesiliyorum hareketlerine ister istemez. Ahh zaman su gibi gerçekten 5 aylık oldular bile bazen yenidoğan hareketlerini özlüyorum dediğin gibi moro refleksi olsun dudaklarını büzüp uzatıp gerinmesi olsun 🥰 şimdi o hareketler kalmadı kucağıma zor sığıyor kedi yavrusu gibiydi minicik halbuki 🥲

Kaygılarını anlıyorum ama dediğim gibi amin tadını çıkart ☺️ evet yaaa koca dana oldular, omzumda minik torba gibiydi şimdi kucağıma sığmıyor 😍

Kaygılarını anlıyorum ama dediğim gibi amin tadını çıkart ☺️ evet yaaa koca dana oldular, omzumda minik torba gibiydi şimdi kucağıma sığmıyor 😍
Haklısın canım günler geri gelmiyor bir bakmışız koca adam olmuşlar. Bazen diyorum büyüyecek adam olacak gözümün önüne hep onu minicikken büyütmeye çalıştığım günler gelecek 🥰

Tadımlara başladık patatesi sevmedi büyüyünce kızartmasını istediğinde bunu hatırlatırım 😀 havuç patates karışımını sevdi baya. Doktorumuz tek tek değil ekleyerek tadım yaptırıyor. 3 gün patates denedik 3 gün patates havuç. Sonra patates havuç kabak şeklinde ilerleyecek. Sizler nasıl tadım yaptırıyorsunuz tek tek mi?

Kizlar ek gidaya 6.ayin basinda mi dolunca mi başlayacaksiniz biz 6. Ayin basinda baslicaktik kayinvalidem yok 7 .ayda dedi
Doktorum 5 aylık olmadan başlayabilirsin dedi ama ben Almanyada yaşıyorum burada her zaman daha erken baslatiyolar. Bugün 5 ay 7 günlük bebeğim bir çok şeyi yedik bile. Ama şöyle birsey var benim bebeğim anne sütü içmiyor 3.ayda bıraktı. O yüzden de ek gidaya erken geçirdi bizi doktor.

Tadımlara başladık patatesi sevmedi büyüyünce kızartmasını istediğinde bunu hatırlatırım 😀 havuç patates karışımını sevdi baya. Doktorumuz tek tek değil ekleyerek tadım yaptırıyor. 3 gün patates denedik 3 gün patates havuç. Sonra patates havuç kabak şeklinde ilerleyecek. Sizler nasıl tadım yaptırıyorsunuz tek tek mi?
Ben tek tek tadım Yaptırıyorum önce bakıyorum alerjisi var mı? Eğer yoksa karışım yapıyorum. Mesela elmayı denedim bisey olmadı, armudu denedim bisey olmadı o zaman ikisini karıştırdım içim gayet rahat bir şekilde, yedi bebeğimde.

bizim doktorumuz tek tek tadımı önerdi donra karışımlar.meyveden başlamayıda tavsiye etmrdi ilk sebzeler.ilk meyvelerden başlanırsa tatlı olduğunu için sonra sebzeleri kabul etmeyebiliyolarmış.biz ilk yoğurttan başladık
Evet bize de önce sebze dedi. Yoğurt yiyemiyoruz laktoz ıntoleransından dolayı

bunu görünce anlık şoka girdim sonra demir ilacını verdiğim aklıma geldi her seferinde biraz kusuyodu demir ilacını ama ilk defa bu kadar yoğun belirgin çıkardı neden olabilir acaba sizinkilerde böyle çıkarıyomu demiri

foto atmayı unutmuşum😂

Eklentiler

• 20230127_185442.jpg
    20230127_185442.jpg
    56,4 KB · Görüntüleme: 39
bunu görünce anlık şoka girdim sonra demir ilacını verdiğim aklıma geldi her seferinde biraz kusuyodu demir ilacını ama ilk defa bu kadar yoğun belirgin çıkardı neden olabilir acaba sizinkilerde böyle çıkarıyomu demiri

foto atmayı unutmuşum😂
Bizimkinin rengi böyle değil hiç renksiz hafif sarımtrak gibi

Ben de ekleyerek gidiyorum doktorum o şekilde tavsiye etti. Patates tek başına yavan gelir havuç, kabak, patates ekleyerek git dedi, kabaktayiz severek yiyoruz şimdilik

20.30 da uyuttugum bebe uyandı ve uyumuyor yarım saattir😔 Dün gece de 3 saat harici dalamadi uykuya, arada uyudugunda da gökgürültüsü uyandırdı. Bitik durumdayım. Uyku saatini 21:00 e mi çeksem. Gündüz uyku saati de değişken 3.5 /4.5 saat civarı uyuyor. Uyku aralıkları normal ama bişeyler değişti bu hastalık sonrası sabaha karşı özellikle sayısız uyanıyorum.. yenidoğan dönemini özledim. En azından iki üç saatte bir memede uyurdu.😔

Ben de ekleyerek gidiyorum doktorum o şekilde tavsiye etti. Patates tek başına yavan gelir havuç, kabak, patates ekleyerek git dedi, kabaktayiz severek yiyoruz şimdilik
Benim ki yiyor ama pek bir isteksiz. Ben de kabağa geçicem pazar günü. Kabaktan sonra ne vereceksin?

20.30 da uyuttugum bebe uyandı ve uyumuyor yarım saattir😔 Dün gece de 3 saat harici dalamadi uykuya, arada uyudugunda da gökgürültüsü uyandırdı. Bitik durumdayım. Uyku saatini 21:00 e mi çeksem. Gündüz uyku saati de değişken 3.5 /4.5 saat civarı uyuyor. Uyku aralıkları normal ama bişeyler değişti bu hastalık sonrası sabaha karşı özellikle sayısız uyanıyorum.. yenidoğan dönemini özledim. En azından iki üç saatte bir memede uyurdu.😔
21:00da uyuyor 12ye kadar defalarca uyanıyor ağlayarak. 12de tam dalıyor. Valla niye böyle oldu anlamıyorum ya. Sürekli ayağımda sallıyorum

X