2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    225
21:00da uyuyor 12ye kadar defalarca uyanıyor ağlayarak. 12de tam dalıyor. Valla niye böyle oldu anlamıyorum ya. Sürekli ayağımda sallıyorum
Bizim de böyle, dalmasi 12/1 i bulurdu. İki üç saat uyur sonra da saat başı neredeyse uyanır olmuştu..bugün donduremedim uykuya ve hala uyanık. Gece zor gece karanlık bana, benimki ayakta da uyumuyor.. mutfakta ayakta sallıyorum arada oturup uyukluyorum. Bugün de böyle olursa mutfağa bı battaniye atıp yaticsm galiba

Bizim de böyle, dalmasi 12/1 i bulurdu. İki üç saat uyur sonra da saat başı neredeyse uyanır olmuştu..bugün donduremedim uykuya ve hala uyanık. Gece zor gece karanlık bana
Allah kolaylık versin. Geçmeyen pişik derdine düştük acaba ondan mı uyanıyor diye düşünüyorum artık. Ve ne yapacağım bilmiyorum cildiyeye götürdüm çocuk doktoruna götürdüm hiç bir krem fayda etmedi. Cildiye mamayı değişin dedi ama nasıl değişcem zaten zar zor alıştı. Çok üzülüyorum ya bez bölgesi kızarık sürekli

Kızlar prima harmonie bez kullanan var mı gece için çok övüyorlar son çare birde bunu sipariş ettim (sepette %15 var hepsiburada da) deneyeceğim ne kullandıysak 3 saatten sonra taşırdı 🤦🏼‍♀️

Allah kolaylık versin. Geçmeyen pişik derdine düştük acaba ondan mı uyanıyor diye düşünüyorum artık. Ve ne yapacağım bilmiyorum cildiyeye götürdüm çocuk doktoruna götürdüm hiç bir krem fayda etmedi. Cildiye mamayı değişin dedi ama nasıl değişcem zaten zar zor alıştı. Çok üzülüyorum ya bez bölgesi kızarık sürekli
Pişik de rahatsiz eder tabi ama yeni huy değiştiyse ondan olmayabilir. Pişik tecrübem yok ama oksizinc kremi duymustum. Ayrıca mama kısıtımız var, hepsi de aynı gibi neyi deneyebilirsin ki..

Canım anneler bu grubta yazılanları okumayı çook özlemişim😍 hamileyken aktiftim ama doumdan sonra aktif olamadım hiç. İnşallah herkes sorunsuz bebeğini kucağına almıştır ve herşey yolundadır🌸

Önce meyvelerden mi başladınız?
Yani çoğu yerde önce sebzelerden başlayın yazıyor ama evet ben önce meyvelerden başlamak istedim. Havuç, muz, elma, armut, yoğurt, irmik, bebe bisküvisi şimdilik bunları yedi. Artık çorbalara gecicem yavaş yavaş. Tuzsuz ve baharatsız bir şekilde tabi ki.

Pişik de rahatsiz eder tabi ama yeni huy değiştiyse ondan olmayabilir. Pişik tecrübem yok ama oksizinc kremi duymustum. Ayrıca mama kısıtımız var, hepsi de aynı gibi neyi deneyebilirsin ki..
Bütün kremleri denedim yok geçmiyor geçmiyor ilerliyor aksine. Smanın laktozsuz mamasını aldım bugün onu da içmedi napıcam bilmiyorum.

Yani çoğu yerde önce sebzelerden başlayın yazıyor ama evet ben önce meyvelerden başlamak istedim. Havuç, muz, elma, armut, yoğurt, irmik, bebe bisküvisi şimdilik bunları yedi. Artık çorbalara gecicem yavaş yavaş. Tuzsuz ve baharatsız bir şekilde tabi ki.
Maşallah siz baya ilerlemişsiniz. Ben de 6. aydan itibaren artık çorbaya geçerim heralde.

20.30 da uyuttugum bebe uyandı ve uyumuyor yarım saattir😔 Dün gece de 3 saat harici dalamadi uykuya, arada uyudugunda da gökgürültüsü uyandırdı. Bitik durumdayım. Uyku saatini 21:00 e mi çeksem. Gündüz uyku saati de değişken 3.5 /4.5 saat civarı uyuyor. Uyku aralıkları normal ama bişeyler değişti bu hastalık sonrası sabaha karşı özellikle sayısız uyanıyorum.. yenidoğan dönemini özledim. En azından iki üç saatte bir memede uyurdu.😔
Bizim de çok değişti düzenimiz. 2 3 gündür not almaya başladım nerde hata yapıyorum diye ama bence gündüz uyku sayısını azaltmamız lazım. Geceye uykulu başlaması gerekiyor ya da bi aktivite koyup yormak dışarı çıkıp yürüyüş yaptığımda o da etrafı izlerken filan yoruluyor eve döndüğümüzde güzel uyuyor.
Biz de normalde 8 de uyur en az 3 4 saat uyanmazdık şimdi 1 saat uyuyor 9 da tekrar ayaktayız.i ve gayet dinç uyanık bi şekilde. İlk deneyeceğim şey gündüz uykularını azaltmak.

Kızlar prima harmonie bez kullanan var mı gece için çok övüyorlar son çare birde bunu sipariş ettim (sepette %15 var hepsiburada da) deneyeceğim ne kullandıysak 3 saatten sonra taşırdı 🤦🏼‍♀️
Kuzum ben premium care kullanıyorum, gece dayanıyor akşam 10.00 da değiştirdim düşün sabah 7 ye kadar dayandı ve şükğr pişik filan da olmuyor. Sadece çişli oluyor bu arada bez. Gece kaka yapmıyor.
Bantlarını biraz fazla sıkıyorum ama iz oluyor karnında, bir de bacak kısmına gelen lastiklerini içten açıyorum o da baya taşmanın önüne geçti normalde bizde de taşma çok oluyordu.

Sarı kantaron denedin mi, bizi rahatlatan tek şey o oldu.

Kuzum ben premium care kullanıyorum, gece dayanıyor akşam 10.00 da değiştirdim düşün sabah 7 ye kadar dayandı ve şükğr pişik filan da olmuyor. Sadece çişli oluyor bu arada bez. Gece kaka yapmıyor.
Bantlarını biraz fazla sıkıyorum ama iz oluyor karnında, bir de bacak kısmına gelen lastiklerini içten açıyorum o da baya taşmanın önüne geçti normalde bizde de taşma çok oluyordu.
Kullandım canım oda taşıyor bizde 🙈😂 uyanıyor istemiyor kızıyor sürekli bez değiştirirken. Bunu birisi önerdi tanesi 20tlye denk geliyor gibi ama taşırmazsa geceleri kullanmak için alacağım denemelik bir paket verdim bakalım.

Kızlar bebiş hastalanınca otribebe yapıyorduk sürekli eşim çekiyordu sümüklerimiz hala bitmedi. Bugün eczaneden baby-vac aldık şu elektrik süpürgesine takılıp çekilenlerden. Ben hep alalım diyordum eşim önyargılıydı çok çeker diye ama öyle bir şey yok mekanizmayı ona göre ayarlamışlar zaten. Bir sümükler çıktı alın aldırın kesinlikle. Otribebede çıldırıyordu bitene kadar bunda ağlamadı bile.

Bizim de çok değişti düzenimiz. 2 3 gündür not almaya başladım nerde hata yapıyorum diye ama bence gündüz uyku sayısını azaltmamız lazım. Geceye uykulu başlaması gerekiyor ya da bi aktivite koyup yormak dışarı çıkıp yürüyüş yaptığımda o da etrafı izlerken filan yoruluyor eve döndüğümüzde güzel uyuyor.
Biz de normalde 8 de uyur en az 3 4 saat uyanmazdık şimdi 1 saat uyuyor 9 da tekrar ayaktayız.i ve gayet dinç uyanık bi şekilde. İlk deneyeceğim şey gündüz uykularını azaltmak.
Ben onu da denedim 3.5 saat uyuttum dün toplamda 3 seferde.. 2 ye düşürüp 4 saate yakın yaptığımda oldu.. hatta son uykuya uyandıktan sonra 3 saat de denedim yok olmuyor..

canım bizde yaklaşık 2 ay pişikle uğraştık tabi geçmeyen pişik mantara çeviriyomuş bizimki artık mantar olmuştu o kadar çok doktora gittikki özel devlet bi 3000 civarı harcadık çeşit çeşit kremler.en son fucidin ve trosdy kremle çözümğ bulduk günde iki kere ikisini karıştırıp sürdüm ama her bezlemede sildikten sonra kuruladım sonra sürdüm 3 4 günde geçti böyle en fazla 1 hafta kullanabiliyosun.hala da kızarıklık olursa hemen çok az süüryorum ilerlemeden geçiyo.ama benim bebeğime sürdüm iyi geldi seninkine nasıl olur bilemem sen bilirsin yani.ben o kadar çaresiz kalmıştımki denemediğim şey kalmadı valla inşallah kısa zamanda düzelir siiznkide

X