2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    225
Selam hanimlar ne var ne yok? Nezaman 166 sayfa oldunuz yahu 😅😂
Bu aralar kendimi daha cok dinlenmeye zorluyorum. Is, cocuk, ev derken yazik minisim icerde allak pullak oluyo 🤪 arada oglum bir iki darbede geciriyo karnima altini degistirirken yada bogusurken 😬 neyse ki o cok iyi korunuyo icerde..Arada mecburi dinlenme yapiyorum. Bu aralar goguslerim ASIRI hassas. Haricinde sukurler olsun iyiyim ♥️ Umarim sizlerde iyisinizdir.
Carsamba kontrolumuz var, keseyi 2 hafta once gormustuk insallah bu hafta dolu oldugunuda gorurum!

Maşallah canım inşallah çok güzel ilerler hamileligin. İşte gaviscon gaz sancisina değil de daha çok bisey yiyip dokunduğunda yanma olduğunda vs. İyi geliyor. İnşallah kullanacak zorlanacak bi durumumuz olmaz 🙏🙏
Hıı anladım kuzum ondan işe yaramadı demekki.. Amin canım hepimiz sağlıcakla atlatalım bu dönemlerimizi inşallah🤲

Evet öyle diyor herkes.
Ben pandemi başladığı zamandan beri , sosyalleşmeyi kestim, kimseyle görüşmedim. Eşim evden çalışıyor. Oğlum okula başlamadı henüz. Gerekmedikçe dışarı çıkmıyoruz. Sadece yazın açık havada görüştüm bir kaç kez. Aslında baya bir izole hayat yaşıyoruz diyebilirim kendi imkanlarımızca.
Ama bu da hiç sağlıklı değil, dışarı çıktığımızda bir acayip oluyoruz. Yabani gibi hissediyorum bazen.

Tüm bunlara rağmen aşı olduk. Çünkü nerden geleceği belli değil. Çocuk parkta oynuyor biz peşinde , fıs fıs kolonya 😔ve dediğiniz gibi etraf kaynıyor.
Bizim kızın sınfta 2 kişi corona imiş. Öğretmende pozitif çıktı . Sınıf karantinada .
Evde şenlik var bu hafta .
Bende markete çıkıyorum bir tek ve ormanda yürüyüş yapınca rahatlıyorum çok .

Kızzzlaaarr bulantıyı geçtim artık mide yanmasından uyuyamıyorum prilam gece midem sindirmiyo çıkarıyorum var mı benim gibi olan napıyosunuz nolur yazın yanmaya dayanamıyorum
Limonlu soda ve tavuk suyu çorba iyi geldi bana (terbiyeli bol limonlu yapıyorum)..

Hıı anladım kuzum ondan işe yaramadı demekki.. Amin canım hepimiz sağlıcakla atlatalım bu dönemlerimizi inşallah🤲
Amiin insallah canım gaz sancısı için kendini sıcak tut ayakları özellikle ve sıcağa yakın ılık su biraz yüzüstü yat hemen faydası olur aklında bulunsun❤❤

Kızzzlaaarr bulantıyı geçtim artık mide yanmasından uyuyamıyorum prilam gece midem sindirmiyo çıkarıyorum var mı benim gibi olan napıyosunuz nolur yazın yanmaya dayanamıyorum
Yoğurtta iyi geliyo aslında soğuk yoğurt canım. Bide genelde hamilelikte böyle mide sorunu yaşayanlar gaviscon ile rahatliyo olmadı alırsın. Allah şifa versin inşallah. Çünkü zor gerçekten bana doğumdan daha zor geliyor hamilelik. Ilk ayları ayrı zor son ayları ayrı zor. Ama biteceğini bilmek çok güzel. Biticek inşallah. 2. Hamileligim zordu biraz sıcaklara denk gelmişti hareket sıkıntısı olmuştu. Ama bebek doğdu ve herşey bitti. Ertesi gün evin içinde öyle bi koşuyorum ki. Hem ağlıyorum hem koşuyorum. Koşmak hızlı yürümek eğilip kalkmak me güzel bi nimetmis diye :) ay çok uzattım. Allah yardım etsin inşallah hepimize gelip geciyo çok şükür. Sonra evinizi hayatta hiç duymadığınız o güzel koku sarıyor bebek kokusu....

Gerekebilir de gerekmeyebilir de ..
Doktor söylemedi mi şu tarihte gel diye ? İlk kontrolde kesenin durumuna göre onlar şu tarihte duyulur diye bilgi veriyorlar
Ben sağlık ocağında kan testlerini yaptırdım sadece hiç hatırlamıyorum keseyi görmek için ayrıca mı gidiliyordu , artık ikisine bir giderim 6artı4 Te falan gitsem görülür heralde geçen pazartesi kan testi yaptırdığımda 1500 H C g çıkmıştı

Cuma mı gelin dedi size doktorunuz geçen hafta pzt gittim 1 hafta sonra gel dedi kalp atışı için ama bakalım kararsız kaldım bende 31 ocakdada şehir hastanesinde randevum var dışarıda çok soğum beklesemmi acaba bilemedim
Ben daha doktor kontrolüne gitmedim.Kendim öyle düşündüm 6 haftalikken gideyim hem bebeği hemde kalp atışını birlikte duyarım diye Genelde 6 dan önce küçük olduğu için kalp atışı duyulmayabiliyor o yüzden git gel yapmak istemedim bu soğuklarda

Eklentiler

• IMG_20220124_094839.jpg
    IMG_20220124_094839.jpg
    132,3 KB · Görüntüleme: 24
X