2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    237
Kanama vs olunca mi anlaşıldı peki benim bir belirtim olmadı şuan
Hayır ultrasonda doktorum kendisi söyledi böyle bir durum var bilgin olsun yukarı çıkar hiç dert etme kendini çok yordugunda vs lekelenme olabilir kanamaya dönerse hemen hastaneye gel lekelenme olursa ertesi günde gelebilirsin dedi ama elhamdülillah hiç bir sıkıntı yaşamadım iki gebeligimde de

İyi geceler kızlar nasılsınız? Yazdıklarınızı takip ediyorum. Özledim buraları 🥰 ben çok kilo almaya başladım. Bi anda bi haftada 3 kilo aldım. Hani şişkinlik filan değil baya baya yağlandım 😥 kalçalarımda ve bacaklarımda deli gibi bir kaşıntı var. Yoluyorum resmen çatladı hep 😢 bir daha eski halime hiç dönemeyeceğim sanırım. Yağlasam da fayda etmiyor. Sizde durumlar nasıl? Bu arada ebebek indirimlerinden bir şey alıyor musunuz? Ben bez aldım ikişer paket. Allah izin verirse bizim doğum yapacağımız zamana iyice zamlanır diye. Tabi risk ama yine de aldım.

kızlar nasıl kullanışlı olurmu kardeşim atmış alimmi bunu diye

Eklentiler

• Screenshot_20230203-235835.jpg
    Screenshot_20230203-235835.jpg
    70,6 KB · Görüntüleme: 72
İyi geceler kızlar nasılsınız? Yazdıklarınızı takip ediyorum. Özledim buraları 🥰 ben çok kilo almaya başladım. Bi anda bi haftada 3 kilo aldım. Hani şişkinlik filan değil baya baya yağlandım 😥 kalçalarımda ve bacaklarımda deli gibi bir kaşıntı var. Yoluyorum resmen çatladı hep 😢 bir daha eski halime hiç dönemeyeceğim sanırım. Yağlasam da fayda etmiyor. Sizde durumlar nasıl? Bu arada ebebek indirimlerinden bir şey alıyor musunuz? Ben bez aldım ikişer paket. Allah izin verirse bizim doğum yapacağımız zamana iyice zamlanır diye. Tabi risk ama yine de aldım.
Benim karnım kocaman
Anneme göre normal. Olması gerektiği gibi ama bayağı büyük artık dışardan herkes çok rahat bebek olduğunu görüyor
Ben de 3 kg aldım daha fazla aldım mı bilmiyorum tartılmadım yarın bakayım sen diyince merak ettim
Ama kıyafetlerim hala rahat oluyor çatlamam yok ben de arkadaşımın önerisi ile tatlı badem yağına başliycam Hindistan cevizi yerine

Benim iştahım sıfırlandı kızlar bana bir çare var mı bilmiyorum
Kg vermiyorum ama yemeklerle aram sıfır oldu
Asla acıkmıyorum:KK43: ve bu beni endişelendiriyor. Neden bu kadar tıkalı şiş ve iştahsızım..

Benim karnım kocaman
Anneme göre normal. Olması gerektiği gibi ama bayağı büyük artık dışardan herkes çok rahat bebek olduğunu görüyor
Ben de 3 kg aldım daha fazla aldım mı bilmiyorum tartılmadım yarın bakayım sen diyince merak ettim
Ama kıyafetlerim hala rahat oluyor çatlamam yok ben de arkadaşımın önerisi ile tatlı badem yağına başliycam Hindistan cevizi yerine

Benim iştahım sıfırlandı kızlar bana bir çare var mı bilmiyorum
Kg vermiyorum ama yemeklerle aram sıfır oldu
Asla acıkmıyorum:KK43: ve bu beni endişelendiriyor. Neden bu kadar tıkalı şiş ve iştahsızım..
ben 15. haftaya girmek üzereyim 3 kilo verdim ama göbeğim bayağı 6 aylık gibi, iştah azalması bazı zamanlarda oluyor benim aşermem hala devam ediyo ama bazen canım hiçbir şey istemiyo. senin de ilk çocuğun heralde en ufak değişiklikte korkuyorum ben de, şimdi de göbek deliği hizasında sertlik var onu kafama taktım :KK70:

Ben kimse sorsam hep bu sekilde işlemiş sürec hatta herkes bana saglık ocagına kaydını ac onlar seni hep arıcak mesela bebek dogunca aşıları için falan hep kendıleri arıcaklarmıs suan benım sürecim böyle geçiyor anlamadım ben hepsi aynı saglık ocagı nasıl farklı oluyor ki bi gariplik var 2 ayda bir rutin kontrol olarak geciyon bunlar cagrıl yapıyorlar bence sizde sorun yada talep edin cünkü en azından sekerınızı troitleriniz ne durumda sizde doktorunuzda görür iyi bisey bence gene siz biliirsin ama saglık ocakları nasıl aynı seyi yapmıyorlar ciidden garip 🤔
O hemşiresine doktoruna göre değişiyor
İlk çocuğumda leş gibi bi hemşireye denk gelmiştik ve birkaç sene bize azap gibi gelmişti her muayene ve aşı
Ama şuanki hemşirem ebem ve doktorum çok minnoş
Temmuz kaybımı bile hesaplayıp yeni gebelik takibi ekrana düşünce arayıp tebrik etmişti.
Şimdi tetanoz için çağırıyorlar ama olmak istemiyorum
Biliyorsunuzdur aşılar toplatıldı :/ ve ben güvende hissetmiyorum
Ki önceki aşının üzerine de 10 sene geçmedi daha belki öyle idare ederim ben

ben 15. haftaya girmek üzereyim 3 kilo verdim ama göbeğim bayağı 6 aylık gibi, iştah azalması bazı zamanlarda oluyor benim aşermem hala devam ediyo ama bazen canım hiçbir şey istemiyo. senin de ilk çocuğun heralde en ufak değişiklikte korkuyorum ben de, şimdi de göbek deliği hizasında sertlik var onu kafama taktım :KK70:
Yok yok ikinci bebeğim ve hatta üçüncü hamileliğim. Diğerini 11 haftalık iken kaybetmiştim tüm aşermeyi yaşadım :)

Ama bunda tedirginim. İlk çocukta baya cahil cesaretim varmış diyorum
Şimdi öyle değil pimpirikçi başı oldum

Yok yok ikinci bebeğim ve hatta üçüncü hamileliğim. Diğerini 11 haftalık iken kaybetmiştim tüm aşermeyi yaşadım :)

Ama bunda tedirginim. İlk çocukta baya cahil cesaretim varmış diyorum
Şimdi öyle değil pimpirikçi başı oldum
başın sağ olsun canım Allah tekrar nasip etmiş ne güzel. valla benim ilk bebeğim ve içtiğim suyu bile araştırdım yasak olan her şeyi öğrenmiştim ilk kontrole gittiğimde ve iyi ki öyle yapmışım 3 ayrı hastane 3 ayrı doktor sağ olsunlar tek bir tavsiyede bulunmadılar ben soruyorum yürüyüş yapayım mı riskli durum var mı her şey yolunda mı ya da nelere dikkat edeyim diye, hepsinin cevabı şu; daha çok küçük. en son özele başladım direkt liste verdiler yiyecekler ve yapılmaması gerekenlerle alakalı

başın sağ olsun canım Allah tekrar nasip etmiş ne güzel. valla benim ilk bebeğim ve içtiğim suyu bile araştırdım yasak olan her şeyi öğrenmiştim ilk kontrole gittiğimde ve iyi ki öyle yapmışım 3 ayrı hastane 3 ayrı doktor sağ olsunlar tek bir tavsiyede bulunmadılar ben soruyorum yürüyüş yapayım mı riskli durum var mı her şey yolunda mı ya da nelere dikkat edeyim diye, hepsinin cevabı şu; daha çok küçük. en son özele başladım direkt liste verdiler yiyecekler ve yapılmaması gerekenlerle alakalı
Yeme içme vs onlar çok önemli değil ne kadar uğraşsak da yeterli organikliğe ulaşamıyoruz
Ya da şampuan sabun vs ile
Ama yürüyüş yapmak, gebelik sebebi ile anne bedeninde oluşabilecek hasarlar hastalıklar hakkında bilgi vermeyen doktor bence ilgisizdir
Herşeyi araştırmak istemiyorum ben
O zaman niye doktora gidiyoruz dimi?
Allah hayırlı etsin ilk bebeğini inşallah güzel bir sağlıklı diyet ile çok kolay doğum olur 🙂
Yürüyüş için 12. Haftadan sonra bebek rahme tam tutunduysa kendini yormadan yap diyor doktorlar
Yemekten de sakın kısma diyorlar

Yeme içme vs onlar çok önemli değil ne kadar uğraşsak da yeterli organikliğe ulaşamıyoruz
Ama yürüyüş yapmak, gebelik sebebi ile anne bedeninde oluşabilecek hasarlar hastalıklar hakkında bilgi vermeyen doktor bence ilgisizdir
Allah hayırlı etsin ilk bebeğini inşallah güzel bir sağlıklı diyet ile çok kolay doğum olur 🙂
Yürüyüş için 12. Haftadan sonra bebek rahme tam tutunduysa kendini yormadan yap diyor doktorlar
Amin canım inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız. evet ben de şaşırdım bir değil iki değil 3 tane doktor sadece kayıt için bilgilerimi istedi sorular sordu ama hiçbir tavsiye vermediler. belki cahil biriyim belki az pişmiş et tavuk seviyorum ağırlık kaldırdığım sporlarla ilgileniyorum yani ne bileyim bu kul hakkına da giriyo bence sonuçta bu kadar pimpirikli olmasam belki yanlış bir şey yapacaktım. bak sen mesela 12den sonra diyosun ben 8. haftadan sonra yürüyüşe başladım 11den sonra sancı girmeye başlayınca bıraktım. hani risk görmemişlerdir diycem ama yine de bu kadar kayıtsız kalınmaz. mecburen her şeyi araştırıyorum içim rahat etmiyo

şimdi de bir şey bilmediğim için belirtilerim azalınca ya da elimi karnıma koyup hala hissetmefiğimde korkuyorum. bulantım kusmam koku hassasiyetim hiç olmadı, keşke olsaydı diyorum en azından belirtim var bebek iyi derdim. sadece göğüs ağrım var

Amin canım inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız. evet ben de şaşırdım bir değil iki değil 3 tane doktor sadece kayıt için bilgilerimi istedi sorular sordu ama hiçbir tavsiye vermediler. belki cahil biriyim belki az pişmiş et tavuk seviyorum ağırlık kaldırdığım sporlarla ilgileniyorum yani ne bileyim bu kul hakkına da giriyo bence sonuçta bu kadar pimpirikli olmasam belki yanlış bir şey yapacaktım. bak sen mesela 12den sonra diyosun ben 8. haftadan sonra yürüyüşe başladım 11den sonra sancı girmeye başlayınca bıraktım. hani risk görmemişlerdir diycem ama yine de bu kadar kayıtsız kalınmaz. mecburen her şeyi araştırıyorum içim rahat etmiyo
İlk trimesterda dikkat etmek lazım çünkü minnak bişey rahme yerleşmeye çalışıyor
Kesinlikle kul hakkı bence bu bilgilendirmemek
Burda araştırıp sorup paylaşan kimseler olmasak çok şeyden de habersiz kalacağız
Ben eskiden sormaktan çekinirdim
Ama anladım ki ağlamayana süt vermiyorlar
Gıcık ve aptal bir soru bile olsa sonuçta ben cvbını bilmiyorum diye soruyorum
Bir de ne hikmetse doktor bile böyle sorup naz yapan hastasına daha ilgili oluyor
Naz yapmam normalde ama bi deneyeyim dedim ve bomm :) resmen işe yaradı hahaa
Sen de dene Dexter 😁

şimdi de bir şey bilmediğim için belirtilerim azalınca ya da elimi karnıma koyup hala hissetmefiğimde korkuyorum. bulantım kusmam koku hassasiyetim hiç olmadı, keşke olsaydı diyorum en azından belirtim var bebek iyi derdim. sadece göğüs ağrım var
Belirtiler bir ara tamamen kayboluyor
Benim göğüs hassasiyetim kalmadı ama iki beden de büyüdüler tek fark o
İçini ferah tut
20. Haftaya kadar hissetmeyebilirsin
Ben ve benim gibi birkaç kez gebelik geçirenlerin yazdıklarını göz ardı et biz hissediyoruz ve unutmuş gibi olsak bile tecrübe sayesinde bebeği farkediyoruz
20. Haftaya kadar karnın şişer sonra bugün löps diye tekme yersin 😅

İlk trimesterda dikkat etmek lazım çünkü minnak bişey rahme yerleşmeye çalışıyor
Kesinlikle kul hakkı bence bu bilgilendirmemek
Burda araştırıp sorup paylaşan kimseler olmasak çok şeyden de habersiz kalacağız
Ben eskiden sormaktan çekinirdim
Ama anladım ki ağlamayana süt vermiyorlar
Gıcık ve aptal bir soru bile olsa sonuçta ben cvbını bilmiyorum diye soruyorum
Bir de ne hikmetse doktor bile böyle sorup naz yapan hastasına daha ilgili oluyor
Naz yapmam normalde ama bi deneyeyim dedim ve bol :) resmen işe yaradı hahaa
Sen de dene Dexter 😁
hepsine dünyayı sordum daha çok küçük vs. dediler kan tahlillerine bakıp sorun görmeyince sallamadılar belki. burda soru sormak iyi ama çok güvenli olmadığı zamanlar da var mesela biri bir grupta bulantı için mi neydi birine sabah çiğ yumurta iç diye tavsiye veriyordu, yahu bu nasıl bi akıl tutulmasıdır cehalet ne kadar kolay :)

X