Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    188
Toplanmalara doktor normal dedi, eğer ciddi sancın başlarsa kasılmalar vs eminim beni arayacaksın dedi şiddetli ağrı olur dedi bana
Teşekkür ederim ben de arkadaşımla konustum Kadin doğum doktoru o da normal dedi tas gibi olması lazımmış ve de ağrı olması lazımmış kötü bir durum olması için.

Ben annemi istemiştim. Bez bağlarken göbek kısmına dikkat etmek lazım, kız bebek alt silerken arayı silmek lazım, ilk yıkamada suyun sıcaklığı ve kulağa su kaçmasın, üşümesin diye dikkat lazım , 3 gün ayağa zor kalktım, dışarıdan yiyemem evde yemek pişmesi lazım. Tuvalete eşin götürüyor, acil ihtiyaçları eşin alıyor ya da bebeği arada taşıyor emzirirken kucağına veriyor vs yardımcı oluyor. 5. Gün iki anneyi karşıma aldım, eşimi yanıma aldım konuştum. Siz gidin artık. Biz de karı koca olarak üstesinden gelelim. İhtiyaç olursa çağırırız teşekkürler dedik gönderdik 😄
ayh ben gelse git desemde gitmez o yuzden riske atmak istemiyorum sjsjsjsj 😂

Al benden de o kadar hatta sezaryen olursa vallahi önceden söylemeyi düşünmüyorum bile normal doğumda da doğurduktan sonra haber veririz herhalde hiç istemiyorum odada kalabalık olsun kimse gelmesin sakince gidelim sakince gelelim istiyorum🌸
Mümkünse yaşlı kimse gelmesin ya bir tek kayınvalidem değil yani benimkiler için de aynı şekilde🙈
Aynen ben de öyle düşünüyorum sakin geçirmek istiyorum, yaşım 33 ama kimseyi sesi kaldiramiyorum yorulmusum demek 🙈☺️

Ay okudukça bunaldım. Bu ne ya her şeye karışmış burnunu sokmuş çok meraklıysa kendi doğursaymış bir tane daha. Emzirirken kimsenin izlemesini istemiyorum hastanede neyse de evde hep ayrı odaya gideceğim misafir falan da umrumda değil mevlüt yapmak istiyorum oraya gelsinler diyeceğim kayınvalideme. Kardeşlerini bana toplamaya çok meraklı benimki de

Kaynananız kaynanam olabilir 🫠😂

Kızlar iki gündür ara ara gelip giden vajinamda baskı hissediyorum sanki, şimdi de erken doğum korkusu sardı 😏
O baski bende de oluyor
Canım aynı şeyi sürekli bi sen bi ben yazıyoruz bende de aynı korku var inan dün gece uyumadım resmen kafama taktım 😀🥹
Ayni dusunce dun gece beni de sardi hem baski hissinden dolayi hem de dr bulent tirasin yazisini okuyunca 😞 tüp bebek gebeliklerinde erken dogum riski diğer gebeliklere gore daha yuksek yazmisti sonra ruyama girip durdu 🙄
ben aylardır hissediyorum hatta bazen zonklama oluyor diyorum bebek çıkacak herhalde ama doktorum sıkıntı görmüyor rahat olun bence
Evet vajinaya tekme gibi di mi zonk oluyor baskiyla
Kızlar tansiyonum 13.8 çıkıyor korkuyorum ya bide başıma bu mu gelecek 🥺
Benim de hep dusuk 8e 5 cikti iyi hissederken bile kotu olup kendimi yataga zor attiklarimda kacti acaba 🫣
kızlaaaar duvara led isimlik yaptiraniniz yada siparis vereniniz var miii gorsel ekliyorum
Ben bu led isimliklerden korkuyorum cunku oglumda yaptirmistim masko bebishroomda ve elektrik carpti kablosuna dokununca . Cocuk ellese ona carpacakti hemen kesip attim kabloyu sadece yazi olarak asili kaldi
İlk bebekte neyin içine düştüğünü bilemiyorsun 😄 sonradan anlıyor insan. Gelecekse bile şunu yap bunu yap diye yönlendirmeliyiz. Susmak çözüm değilmiş
Evet sonra anliyorsun gercekten de

İnanin ssvd kadar güzel bişey yok onemli olan kesin kararlı olmak ve sizi destekleyen iyi bir doktor bulabilmek gerisi çok kolay siz dogumunuza sahip çıkmazsanız sizin yerinize doktorlar müdahele ediyorlar ayrica biz kadınız bizim doğamızda var normal doğurmak hep bu sekilde düşünerek ilerledim çok şükür sonucuna ulaştım umarim sizde ulaşabilirsiniz☺.Benim bebeğim ilk dogumdaki sezeryan kesisinin olduğu yere kafasını yerleştirmiş perinatolog doktoru öyle söylemişti. Hatta bu yüzden görmem gereken çoğu yerini görsemde beyin yapısını net göremiyorum 28. Haftada tekrar gelin bebek tamamen gelişmiş olsun içimiz rahat olsun dedi. Ayaklarını çok net hissediyorum yukarı yukarı vuruyor sıpa 😅
Merhaba benimde ilk doğumum sezaryen inşallah bu defa ssvd istiyorum sizin doktorunuz kim acaba ?

O baski bende de oluyor

Ayni dusunce dun gece beni de sardi hem baski hissinden dolayi hem de dr bulent tirasin yazisini okuyunca 😞 tüp bebek gebeliklerinde erken dogum riski diğer gebeliklere gore daha yuksek yazmisti sonra ruyama girip durdu 🙄

Evet vajinaya tekme gibi di mi zonk oluyor baskiyla

Benim de hep dusuk 8e 5 cikti iyi hissederken bile kotu olup kendimi yataga zor attiklarimda kacti acaba 🫣

Ben bu led isimliklerden korkuyorum cunku oglumda yaptirmistim masko bebishroomda ve elektrik carpti kablosuna dokununca . Cocuk ellese ona carpacakti hemen kesip attim kabloyu sadece yazi olarak asili kaldi

Evet sonra anliyorsun gercekten de
benimki pilli versiyonu tamda bu yuzden korktugum icin ama esimde elektirikli yapma taraftari sirf o yuzden tepeye priz acicak siva ustu bide ben panel yapiyorum kablosu falan panel icinde kalcak oraya ulasmasi mumkundegilde pillisi daha kafama yatiyo

kizlaaar seker yuklemesi yaptiran annislerim simdi doktora geciyorum yukleme yapilicak ama sabah ac karna durduk yere bi ogurmeyle kustum suandada midem bulaniyo seker yuklemesinde kusmamak icin ne yapmak lazim bi taktik var mi

kizlaaar seker yuklemesi yaptiran annislerim simdi doktora geciyorum yukleme yapilicak ama sabah ac karna durduk yere bi ogurmeyle kustum suandada midem bulaniyo seker yuklemesinde kusmamak icin ne yapmak lazim bi taktik var mi
Oturarak iç ve hiç hareket etme canım, bana hemşire demişti ayağa kalkacak gibi oldum direk başım döndü içip öylece kafanı koy bekle insallah güzel sonuçlarını da alırız 🙏

taktik bilmiyorum ama benimde çarşamba Allahın izniyle hepimiz güzel sonuçlar alalım inşallah

Oturarak iç ve hiç hareket etme canım, bana hemşire demişti ayağa kalkacak gibi oldum direk başım döndü içip öylece kafanı koy bekle insallah güzel sonuçlarını da alırız 🙏
ayh 3 dk ya kan vercem kusmadiiimmmmm ama basima bi vurdu ki sekerden herhalde agrimaya basladi ictikten bi yarim saat sonra

ayh 3 dk ya kan vercem kusmadiiimmmmm ama basima bi vurdu ki sekerden herhalde agrimaya basladi ictikten bi yarim saat sonra
Aç karna birden şeker girdi tabi vücuda normal tepki göstermesi bişiler yiyince geçer umarım iyi ki kusmadın aynı şeyleri bi daha çekmiceksin

Aç karna birden şeker girdi tabi vücuda normal tepki göstermesi bişiler yiyince geçer umarım iyi ki kusmadın aynı şeyleri bi daha çekmiceksin
kani verir vermez kustum sjsjsj bas agrisindan resmen ayh kani verdim ya gerisi viz gelir 😂 olden sonra cikarmis sonuc bide guzel gelsinde baska bisey istemem

X