Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    89
Günaydın herkese, 14+3 haftaligim hala mide bulantısı var bende ya azaldı tekrar başladı bir kaç gündür.Cok kusmuyorum öyle ama ağzına kadar geliyor yani ilk haftalarda bile böyle değildi.Bu şekilde olan var mı yoksa benimki enfeksiyondan kaynaklı mi arttı acaba

şalgama karşı garip bir zaafım var, hamilelikten kaynaklı da değil. arada böyle aklıma düşüyor, bir bardak içsem bağımlı gibi sürekli istiyorum :KK70: faydası çok dediğiniz gibi bir bardak içince en fazla.
Ya ben şalgam seven biri değildim geçen haftalarda öylesine almıştık o kadar hoşuma gitti ya arka arkaya içtim şaşırdım kendime 😂(Adanaliyim😁)

Kızlar bugün benim de kontrolüm vardı. Hatırlarsanız bayramın ilk günü acile gitmiştim vajinal enfeksiyonum ve gribim başlamıştı. 2 gün de kanamam olmuştu.1 haftadır antibiyotiklerim fitillerim hepsi bitti ve çok şükür hiç bir sıkıntı çıkmadı her şey normalmiş 🙏🏼🙏🏼 Sadece grip ciğerlerime indi çok fazla öksürüyorum bunu da atlatırsam çok çok rahat edeceğim. Allahım tüm hasta annelerimize acil şifalar versin 🌸❣️
Yaaa cocugun iyinolmasjna cok sevindim senim ciger olayina cok uzuldum insallah atlatirsin tez zamanda canim

Özellikle Adana Antep Urfa yemek kültürü harika hepsine hakimim😋Kesinlikle herkes oraları bı kere görmeli gezmeli her açıdan 😍(Bir ayrıntı daha 4 sene Antep de yaşadım 😁)
İnşallah oraları gezmeyi özellikle de eşim için çok istiyorum. Eşim Mısır'lı, Türk yemeklerini çok beğeniyor. Özellikle et yemekleri aşığı. Doğumdan sonra bebekle gezmek mümkün oluncaki dönemde istiyorum bakalım.

O kadar şiddetli bir agriydi ki ben daha önce böyle bsey görmedim hiç dediğiniz gibi enseye ordan omuzlarıma doğru fln indi ağrı.Hatta bir ara başım döndü gibi oldu sonra mide bulantısı oldu gunler sonra kasik ve bel ağrısı zaten ara ara oluyor Herhalde hepsi normaldir diye düşünüyorum benm kontrolume daha iki hafta var.Siz öğrenince buraya da yazar mısınız merak ettim yine de 😊
Doktorum olabilir, normal dedi baş ağrısı için.

yaa sütüde çok canım ıstıyor gunde 1 bardak ıcıyorum ama market sütü değil guvenılır bı yerden ınek sütü alıp kaynatıyorum. bi danısayım ozaman bende kan ılacını gynoferon kullanıyorum
Çoğu doktor pastörize süt öneriyor, güvenilir süt bulmak çok zor ama ben de temiz bi yerden alıyorum, antibiyotik vs kullanmadıklarını biliyorum çünkü, kaynatıp içiyorum hem yoğurdu, peyniri falan da yapıyorum. Kabızlık problemi devam ederse ben de kapsül ilaç yerine sıvı olanlara geçicem, doktorum doğumdan sonra bile kullanman lazım dedi

Günaydın herkese, 14+3 haftaligim hala mide bulantısı var bende ya azaldı tekrar başladı bir kaç gündür.Cok kusmuyorum öyle ama ağzına kadar geliyor yani ilk haftalarda bile böyle değildi.Bu şekilde olan var mı yoksa benimki enfeksiyondan kaynaklı mi arttı acaba
Günaydın, mide bulantısı 12. Haftada benim azaldı ama kişiden kişiye göre değişebiliyor. Enfeksiyonda bulantı yapabilir aynen. Bulantı korkulcak bir şey değil diye düşünüyorum aksine ben karnımda kasıklarımda ağrı olunca çok stres oluyorum korkuyorum

Kardiyoloji normal olabilir beklenen fizyolojik bir yanıt dedi. Çok önemsemedi açıkçası. İlk olduğu zamanlar çarpıntım falan da oluyordu. Bu bir iki gündür burnum akıyor sanıyorum peçeteye siliyorum bakıyorum ki kanıyor. Öyle çarpıntı falan da olmuyor. Belki bahar alerjim olduğu için sık hapmşurmmadan kaynaklı da olabilir şu araki kanamam. Bilemiyorum 😅
Canım, bahar alerjinle bu dönemde nasıl baş ediyorsun
Ben de mahvoldum hapşırmaktan, hamile olunca da çok korkuyorum bebek iyi midir diye strese giriyorum :KK43:

Ya hadi gözün aydın olsun 😀 bu sene gerçekten erkek senesi ya 🩵😍
Ben kız istiyordum yani içime öyle doğuyordu. Eşimle hastaneye "Gökçe kız" diye şarkı var onu dinleyerek gittik. Arabadan indim baktım karşıdaki aracın plakası da Gökçe yazıyor. İnanılmaz şaşırdım. Ben Gökçe koymak istiyordum doktor erkeğe benziyor diyince Bi değişik hissettim ne yalan söyleyim 🙈 değişebilir mi acaba 😅

Canım, bahar alerjinle bu dönemde nasıl baş ediyorsun
Ben de mahvoldum hapşırmaktan, hamile olunca da çok korkuyorum bebek iyi midir diye strese giriyorum :KK43:
Valla ilaç fısfıs kullanamıyorum. Zaten kullanınca o da bağımlılık yapıyor içmeyince daha da kötü oluyordum. Şimdi maske falan takmam lazım ama okulda imkansız bir şey nefes nefese kalıyor insan. Dayanmaya çalışıyorum. Ama bugün kontrolde doktor ensesini göremedi bebeğin bana öksür dedi öksürünce bebek döndü 😂😂 Ben her öksürüğümde pozisyon değiştirdi. Şimdi aklıma geldi ben gün boyunca neredeyse abartmıyorum 60 70 kere hapşuruyorumdur. Üzüldüm çocuğa 😂😂

Valla ilaç fısfıs kullanamıyorum. Zaten kullanınca o da bağımlılık yapıyor içmeyince daha da kötü oluyordum. Şimdi maske falan takmam lazım ama okulda imkansız bir şey nefes nefese kalıyor insan. Dayanmaya çalışıyorum. Ama bugün kontrolde doktor ensesini göremedi bebeğin bana öksür dedi öksürünce bebek döndü 😂😂 Ben her öksürüğümde pozisyon değiştirdi. Şimdi aklıma geldi ben gün boyunca neredeyse abartmıyorum 60 70 kere hapşuruyorumdur. Üzüldüm çocuğa 😂😂
offf gülüyoruz ağlanacak halimize :KK70:
Ben de pek dışarı çıkmamaya çalışıyorum, işten eve evden işe o da arabayla
benim 20-25 arasında seyrediyor
kendimi de kasmamaya çalışıyorum ama bugün sanki karnım bi yumuşak geldi
korkuyorum, neyse ki yarın kontrolüm var
Doktora da sorarım ne yapabilirim diye

Kizlar bisey soracagim 7 aylikken tatil planladik 1 haftalik basinda ama dogru mu yaptim doktorum hic sorun yok degil dedi riskli aylar mi o aylar

Bende de cok bulanti olmamisti ama 16. Haftada mide bulantim artti benim de

X