Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    155
Her kontrolde suya ve rahim ağzına bakıyor benim doktorum canım sadece sıkıntı yoksa mm olarak söylemiyor diye biliyorum. Seninki de bakıyordur mutlaka. Ama evet idrar kan benimki de hiç bakmıyor bu yüzden doktor değiştireceğim farklı doktora randevu aldım. Ama bildiğim kadarıyla şeker yüklemesinden sonra tekrar bir komple tarama istiyor doktor ama öncesinde ilk gebelikte bakıyorlar sadece kana idrara. Görümcemin doktoru da öyle yapmıştı
Kuzum dikkat et zaten az biz zamanımız kaldı çok şükür mümkün olduğunca uzan dinlen düzelicektir 🙏🏻 Benimde aynı şekilde her kontrolde bakılıyor uzunluğa ayda 1 de idrar tahlili istiyor 25.haftaya girdim artık 3 haftada bir gel dedi. Bazısı daha tedbirli gidiyor bazısı da bişey görürse istiyor test

Karından baktı sonra vajinal baktı
Benim ilk hamileliğimde detaylı ultrasonda karından 30 mm çıkmıştı ama hiç vajinal bakılmadı. Bi doktor çok panikletmişti yerinden kalkma tuvalete kalk ciğer geliştirici yapmamız lazım falan diyodu sonra doktor değiştirdim bu değer için panik yapılmaz dedi progestan fitil kullandım sonra normal hayatıma devam ettm 39. Haftada doğum oldu o yüzden sen de panik olma bişey olmaz allahın izniyle sınırda bir değer sadece

Bence kıyafeti doğmadan stoklu almak mantıksız. Bazen bebekler gerçekten iri oluyor iki hafta 0-3 ay tulum giyip üçüncü hafta 3-6 aya geçen bebeler var. Yada tam tersi allah esirgesin ama prematüre kıyafetleri bile bol gelen bebişler olabiliyor. Hangi ilde yaşıyorsunuz ikliminiz nasıl bunlara göre bebeğin ihtiyacı doğrultusunda alışveriş yapmak lazım sanırım.
Ben yaptığım alışverişin mantığını sorgulamanızı rica etseydim bu yorum faydalı olabilirdi. Muhtemelen şu an en az sizin kadar anne olmam sebebiyle yine inanmazsınız ama en az sizin kadar bulunduğum ülkenin şartlarının yanında kendi şart ve kaynaklarımı düşünerek yapmış olmalıyım alışverişimi de. Ben aldıklarım dışında gözümden kaçan bir şey varsa başka bir göz kontrol etsin istediğim için yazdım. Siz bebeğinize kıyafet almak için doğmasını bekleyebilirsiniz. 🌼🙏🏻

Ben yaptığım alışverişin mantığını sorgulamanızı rica etseydim bu yorum faydalı olabilirdi. Muhtemelen şu an en az sizin kadar anne olmam sebebiyle yine inanmazsınız ama en az sizin kadar bulunduğum ülkenin şartlarının yanında kendi şart ve kaynaklarımı düşünerek yapmış olmalıyım alışverişimi de. Ben aldıklarım dışında gözümden kaçan bir şey varsa başka bir göz kontrol etsin istediğim için yazdım. Siz bebeğinize kıyafet almak için doğmasını bekleyebilirsiniz. 🌼🙏🏻
Burası bir forum sitesi zaten siz alacağınızı almışsınız allah sağlıklı, güzel ve mutlu günlerde kullanmayı nasip etsin ben yazdığım yazıyı henüz alışverişini tamamlamamış olan anneler için yazdım. Size laf soktuğumu falan sanmışsınız sanırım. Yazdığınız cevap beni üzdü. Eğer ben sizi istemeden üzdüysem hakkınızı helal edin zira bilerek bir hamileyi üzmek hiç istemem

Burası bir forum sitesi zaten siz alacağınızı almışsınız allah sağlıklı, güzel ve mutlu günlerde kullanmayı nasip etsin ben yazdığım yazıyı henüz alışverişini tamamlamamış olan anneler için yazdım. Size laf soktuğumu falan sanmışsınız sanırım. Yazdığınız cevap beni üzdü. Eğer ben sizi istemeden üzdüysem hakkınızı helal edin zira bilerek bir hamileyi üzmek hiç istemem
Teşekkür ederim. Umarım siz de sağlıkla kavuşursunuz bebeğinize. 🙏🏻
Bana laf soktuğunuzu düşünmedim ve üzülmedim de. Talihsiz bir cevap vermiş olmanız canımı sıktı. İhtiyacı ya da talebi olmayana, faydası olmayan bir öğüdü vermeyi doğru bulmuyorum sadece. Hamilelik çok hassas bir süreç. Ebeveyn olmak korkunç bir kafa. Ben de sizin üzülmenizi istemezdim fakat işte burası da biraz mayın tarlası sanırım.

Arkadaşlar merhaba. Ayrıntılı ultrasona girdim. Rahim ağzı uzunluğu 30mm çıktı 22 haftalığım.erken doğum riski var dedi. Her gittiğinde ölçülmesi lazım dedi doktor. Bilen arkadaşlar yorum yapabilir mi lütfen moralim çok bozuldu. Bebeğin suyu da fazlaymış. Gebelik şekeri testi istedi çok üzgünüm ve moralim bozuk
merhaba canım, ben de bu sorunu ilk yaşadığımda çok kötü olmuştum ama galiba yaygın bir durum. 20. haftadan beri önce 26 mm'e kadar düştü, progestan kullanmaya başladım ve sürekli yattım. en son detaylıda 31 mm ölçüldü. şu an hala risk devam ediyor maalesef ve duş-tuvalet haricinde yatmaya devam ediyorum. sen de moralini bozmadan olabildiğince dinlenmeye çalış lütfen. bebeğin suyu için de bir süre meyve dahil şekerli şeylere ara vermen iyi olacaktır. bana öyle demişti doktor. inşallah sağlıkla kucağımıza alalım bebişlerimizi 💕🥰

Benim ilk hamileliğimde detaylı ultrasonda karından 30 mm çıkmıştı ama hiç vajinal bakılmadı. Bi doktor çok panikletmişti yerinden kalkma tuvalete kalk ciğer geliştirici yapmamız lazım falan diyodu sonra doktor değiştirdim bu değer için panik yapılmaz dedi progestan fitil kullandım sonra normal hayatıma devam ettm 39. Haftada doğum oldu o yüzden sen de panik olma bişey olmaz allahın izniyle sınırda bir değer sadece
Allah razı olsun hepinizden içimi rahatlattın ız. Hamileliğim in başından beri tek başıma yum. Kanamalı zamanlarımı hep tek başıma geçirdim. İki çocuğum var doğru düzgün yemek yapamıyorum sürekli canım ev yemekleri istiyor ama biraz uğraşsam ağrım oluyordu zaten. Kahvaltıyı hazırlıyorum mutfağı toplamak ölüm gibi geliyordu. Kendimi beceriksiz hissetmeye başladım. Anne abla desen en zor zamanlarımda gelmediler annem yazlıkta keyif peşinde ablam desen 1 saatlik yoldan benim oturduğum semte kuaföre geldi iki kere yukarı bile çıkmadı. Olacak olan olur dediler hep. Duracak olan bebek durur muş. Tuvalet harici kalkma dedi doktor dememe rağmen hemde... Eve temizlikçi ayarladım. Bie sürü sıkıntım var zaten hangi birini sayayım. Nasıl olacak bilmiyorum duanıza ihtiyacım var Linakiz Linakiz sana da teşekkür ederim iyiki varsınız
,

Allah razı olsun hepinizden içimi rahatlattın ız. Hamileliğim in başından beri tek başıma yum. Kanamalı zamanlarımı hep tek başıma geçirdim. İki çocuğum var doğru düzgün yemek yapamıyorum sürekli canım ev yemekleri istiyor ama biraz uğraşsam ağrım oluyordu zaten. Kahvaltıyı hazırlıyorum mutfağı toplamak ölüm gibi geliyordu. Kendimi beceriksiz hissetmeye başladım. Anne abla desen en zor zamanlarımda gelmediler annem yazlıkta keyif peşinde ablam desen 1 saatlik yoldan benim oturduğum semte kuaföre geldi iki kere yukarı bile çıkmadı. Olacak olan olur dediler hep. Duracak olan bebek durur muş. Tuvalet harici kalkma dedi doktor dememe rağmen hemde... Eve temizlikçi ayarladım. Bie sürü sıkıntım var zaten hangi birini sayayım. Nasıl olacak bilmiyorum duanıza ihtiyacım var Linakiz Linakiz sana da teşekkür ederim iyiki varsınız
,
Allah yardımcın olsun canım bende de bir tane var. Sende iki çocuk varmış hepsi geçecek bu zamanların insan geçmeyecek sanıyor ama yaşarken çok zor. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin derim ben bazen anne babamızdan bile fayda göremiyoruz, sen olabildiğince dinlenmeye çalış ama dediğim gibi aşırı riskli bi durumda değilsin geçecek inşallah 🙏🏻

,
tüm bu zorluklara rağmen çoğunu geçirmişsin bile hamileliğin ❤️‍🩹 Allah sana güç kuvvet versin. insanın en hassas olduğu, en çok yardım beklediği dönem bu galiba ama hepimiz türlü türlü ortamların, sınamaların içindeyiz. çok dua edicem sana 💕 sadece birkaç ay kaldı, inşallah hızlıca geçip gider ve sen de bu günleri unutursun 🥲

Benim minik Defne'm akşamları kıpır kıpır maşallah hiç uyutmuyor 🐣☺️
son hamileliğim olduğu için her tekmesinde duygulanıyorum ya çok güzel bi duygu Rabbim dileyen isteyen dua eden herkese nasip etsin 🥰 Güzel kızım kavuşmaya az kaldı annen ablan ve abin seni çok sevicek ailemizin miniği 🥲❤️🌼

Benim minik Defne'm akşamları kıpır kıpır maşallah hiç uyutmuyor 🐣☺️
son hamileliğim olduğu için her tekmesinde duygulanıyorum ya çok güzel bi duygu Rabbim dileyen isteyen dua eden herkese nasip etsin 🥰 Güzel kızım kavuşmaya az kaldı annen ablan ve abin seni çok sevicek ailemizin miniği 🥲❤️🌼
Benim ilk hamileliğim ilk zamanlar hissettiklerim
hiçbir şeymiş diyorum bu ay hareketlerini cok daha net hissediyorum ne kadar özel bir duyguymuş 🥹 Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallah 🙏🏻 bizler de sağlıkla kavuşalım miniklerimize 🥰

Bebek kamerası almayı düşünüyor musunuz kızlar gerekli mi gereksiz mi henüz kararsızım ön araştırma yapıyorum öyle bir tecrübesi/ önerisi olan var mı acaba 🤓

Bebek kamerası almayı düşünüyor musunuz kızlar gerekli mi gereksiz mi henüz kararsızım ön araştırma yapıyorum öyle bir tecrübesi/ önerisi olan var mı acaba 🤓
Benim kedim için aldığım çok ucuz bi kamera vardı. Telefondan bağlanıp izleyebildiğimiz tarzda. Hareket algıladığında telefonunuza bildirim gönderiyor. Hareketin olduğu anları kaydediyor. Geçmişi görebilirsiniz yani. Gece görüşü de gayet yeterli bu arada.

Siz uygulamadan konuşabiliyorsunuz falan epey özelliği var ama bu modellerin hacklenmesi çok kolaymış ve bu şekilde başkalarının sesini duyanlar falan olmuş. Ben eşim görsün diye kuracağım kamerayı. Kendim için de bebek telsizi aldım.

Ama elimde bu kamera olmasaydı kesinlikle philipsin falan bebekler için yapılmış kameralarını alırdım.

Eklentiler

• IMG_1010.png
    IMG_1010.png
    306,5 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_1009.png
    IMG_1009.png
    272,8 KB · Görüntüleme: 46
azcık yürüdüğüm yada merdiven çıktığım zaman kalbim resmen boğazımda atıyor ya çok erken değil mi böyle olmak için bi sağlık ocağına gittim geldim pestilim çıktı nefes nefeseyim
Normal değilmiş canım doktorum bana mutlaka kardiyolojiye gitmelisin bu aylarda normal değil dedi son aylarda oluyormuş eğer kardiyolojiden bir sonuç alamazsan mutlaka göğüs hastalıklarına da git dedi sende istersen bir randevu al

Kızlar ya geçen sefer de gittim doktora ağrıdan dolayı böbreklerden kaynaklı olabilir dedi ama yönlendirmedi ilaçla serumla geçmişti dünden beri gene başladı böyle karnımla göğüslerimin tam arası olan yer ağrıyor yanlardan. Geçen sefer doktora gittiğimde bebek gayet iyi bişey yok denmişti anlamadım neden böyle ağrıyor ya sabah ağrı kesici içtim geçmişti şimdi gene başladı perşembe günü detaylı var cuma günü de kendi doktoruma randevum var ama böyle giderse nasıl olacak bilmiyorum birde sürekli bağırsaklarımdan sesler geliyor bangır bangır
Merhaba, ağrılarınız nasıl oldu? %99 gaz sancısı, ilk olduğunda kalp krizi geçiriyorum falan sanmıştım göğüs kafesimi sıkıştırmıştı. Sonradan algılayabildim gaz sancısı olduğunu. Yediklerinizden ya da üşütmeden kaynaklı olabilir. Çok geçmiş olsun. Ama içiniz rahat etmezse doktora gitmekte fayda var tabi.

Kızlar ben anlamıyorum çoğu önemli sıkıntıyı detaylıda öğreniyor anneler ama mesela bebeğin suyunun ölçümü her kontrolde olması gerekmez mı yada rahim ağzı uzunluğu? Ben 5-6 farklı doktora gittim hepsi bebeğin ölçümlerini yapıp gönderdi idrar ve kan tahlilini ben manuel olarak yaptırdım her seferinde. Ya ben ilgili doktor bulamadım ya da doktorlar çok baştan sağma iş yapıyor?
Her kontrolde suya ve rahim ağzına bakıyor benim doktorum canım sadece sıkıntı yoksa mm olarak söylemiyor diye biliyorum. Seninki de bakıyordur mutlaka. Ama evet idrar kan benimki de hiç bakmıyor bu yüzden doktor değiştireceğim farklı doktora randevu aldım. Ama bildiğim kadarıyla şeker yüklemesinden sonra tekrar bir komple tarama istiyor doktor ama öncesinde ilk gebelikte bakıyorlar sadece kana idrara. Görümcemin doktoru da öyle yapmıştı

Kızlar benim doktorum da henüz sadece ilk kan ve idrar testlerini yaptırttı, sonrasında herhangi bir test istemedi. Bugün detaylıya gireceğim ve sonrasında haftasonu kendi doktorumla randevum var. Çoğunluğu bu şekilde uyguluyorsa sıkıntı yoktur diye düşünüyorum. :) Açıkçası beni tedirgin etmedi ama sorulabilir belki. İçimizin rahat etmesi, stres yapmamak her şeyden önemli. Kendinizi nasıl rahat hissedecekseniz öyle davranın valla. :KK200:

Bir de doktorlar sanıyorum kendileri gerekli ölçümleri yapıyorlar ama sıkıntılı bir durum olmadıkça teknik konuları her zaman bize iletmeyebiliyorlar.

Benim kedim için aldığım çok ucuz bi kamera vardı. Telefondan bağlanıp izleyebildiğimiz tarzda. Hareket algıladığında telefonunuza bildirim gönderiyor. Hareketin olduğu anları kaydediyor. Geçmişi görebilirsiniz yani. Gece görüşü de gayet yeterli bu arada.

Siz uygulamadan konuşabiliyorsunuz falan epey özelliği var ama bu modellerin hacklenmesi çok kolaymış ve bu şekilde başkalarının sesini duyanlar falan olmuş. Ben eşim görsün diye kuracağım kamerayı. Kendim için de bebek telsizi aldım.

Ama elimde bu kamera olmasaydı kesinlikle philipsin falan bebekler için yapılmış kameralarını alırdım.
Bu xiaomi nin kamerası mı.

Aynen ben de kedilerim için Xiaomi 360 derecelerden almıştım onunla devam etmeyi düşünüyorum 🥰

X