Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    93
Kızlar merhaba aranızda elektirikli süt sağma pompası almayı düşünenler varsa marka tercihiniz var mı? Philips avent düşünüyorum. Kullananlar yorum yaparsa güzel olur
Ben ilk bebeğimde kullandım canım çok memnun kaldım bi de aventin kaplarından almıştım onlar da direkt makinaya takılıyor içine sağıyorsun yani. Bu bebekte de kullanacağım 🫠

Eşimden kaynaklanıyor zaten yaa kadın en başından beri ben lohusa bakamam annen baksın ben bebeğe bakarım sadece deyip duruyor bıktım da yapacak bir şey yok eşim iyi bir insan ama anasına dur diyemiyor yani anasının yaptıklarını görüyor ama bişey demiyor eve gidince gitmeyelim mesafe koyalım diyor kayınvalidem mesafeyi farkedince hemen hasta oluyor rol yapıyor çok güzel bir oyuncu ama bana sökmüyor bu saatten sonra dün sabaha kadar acildelerdi bir kere bile sormadım
Bebek doğduktan sonra ihtiyaç duyduğum tek şey bir kap yemek olmuştu biliyor musun… kimse bana da bebeğime de bakmasın yani bebeğin ihtiyaç duyduğu tanıdığı bi tek ebeveynleri var. Gelen evime baksın ben bebeğime bakarım de tavrını net koy. Doğumdan sonra çocuk kapanın elinde kalıyor yoksa. Okurken sinirlendim yaa saçmalık.

Philipste iyi lansinohta ama aşırı pahalı bişey almayın derim çünkü kablolu sağım aletleri sizi bir noktaya bağlıyo ilerde kablosuz şarjlı giyilebilir olanlardan alırsınız benim gibi.
Sizdeki hangi marka. Ben de onlarda almak istiyorum da

Yemin ederim benim kaynanam bu hajsj sinirlerim bozuldu 😂 Aklıma kadını anlayamadığım, hareketlerini yok ya öyle değildir kötü düşünmeyim hemen dediğim zamanlar geldi. Aramadığı zaman en çok annesi sever, seninle evlendi beni unuttu, önce anne gelir sonra eş neler neleeeeer diyordu. Gitmiyorduk hop benimki de hasta. Eee ne oldu? Bacağım ağrıyor oğlum biraz halsizim. Ama telefonda ölüyor zannedersinnnn gidene kadar rollenirdi. Ay vallahi allah sabır versin böyle insanlarla kim olursa olsun uğraşmak zorunda olmak çok zor.
Tam olarak öyle yaa sen sanıyorsun ölür ama köpek gibi biraz önce illa gelin diyor oldu gelelim de yiyelim azarı dedim bende azarlayacak orta da bir şey yok bir de ben onun geliniyim ama sanki düşmanı gibi bana dünyanın lafını söylüyor cevap vermekten bıktım ben en iyisi mesafe görüşmeyeceğim kesin karar verdim artık yoksa çekilecek dert değil

Bebek doğduktan sonra ihtiyaç duyduğum tek şey bir kap yemek olmuştu biliyor musun… kimse bana da bebeğime de bakmasın yani bebeğin ihtiyaç duyduğu tanıdığı bi tek ebeveynleri var. Gelen evime baksın ben bebeğime bakarım de tavrını net koy. Doğumdan sonra çocuk kapanın elinde kalıyor yoksa. Okurken sinirlendim yaa saçmalık.
İlk bu cümleyi söyledi bana bana bakmayacak insan çocuğuma elini bile sürmesin dddim asla vermem elhamdülillah annem var benim ikimizi de bakar kendi gelinimize üç çocuğunda da 40 gün annem baktı ben şu an bile ihtiyacım yemeğe kendim yemek yapana kadar ölüyorum

Normal canım benim zaten 12 ve 13. Haftadan sonra öneriyorlar hiç takılma bu kötü birşey demek değil sadece baştan kan vereceksin
Evet canım öyle dedilerde bebeğin neden yeterli dnası olmamış ben ona takıldım galiba 🥲 kan sulandırıcıyı vurmam tam sınırdaydı ondan olabilirmi 8 saat ara istiyolarmış benim iğneyi vurmamla kan vermem tam 8. Saatti

Philipste iyi lansinohta ama aşırı pahalı bişey almayın derim çünkü kablolu sağım aletleri sizi bir noktaya bağlıyo ilerde kablosuz şarjlı giyilebilir olanlardan alırsınız benim gibi.
Canım link var mi kablosuz şarjli olanlardan

Ben ilk bebeğimde kullandım canım çok memnun kaldım bi de aventin kaplarından almıştım onlar da direkt makinaya takılıyor içine sağıyorsun yani. Bu bebekte de kullanacağım 🫠
Bu makinası pembe olan mı yeşil olan mı senin kullandığın canım? Bir de kap dediğin farklı ebatlarda biberon kapları değil mi hepsiyle uyumlu oluyor anladığım kadarıyla. Yani sağımdan sonra biberon başlığını takıp süt verebilirim.

Sağolasın canım 🥰doktorum direk fetal nift önerdi ama ben önce 2’li yaptırmak istedim bilmiyorum komisyon aldıkları için mi öneriyorlar acaba 15000 miş nift ücreti
Aynı işte cnm bana da öyle dedi ama bana yaş diye belirtti 36 yaşında olduğun İçin dedi.Sana ne diye önerdi ki ?

Aynı işte cnm bana da öyle dedi ama bana yaş diye belirtti 36 yaşında olduğun İçin dedi.Sana ne diye önerdi ki ?
Hiç bir sebep sunmadı canım 2’li tarama saçda her zaman risk çıkar dedi garanti değil bu testler dedi ama garanti olsun derseniz nipt testi dedi eşimde 2’li tarama bi gelsin hocam bakalım dedi

Hiç bir sebep sunmadı canım 2’li tarama saçda her zaman risk çıkar dedi garanti değil bu testler dedi ama garanti olsun derseniz nipt testi dedi eşimde 2’li tarama bi gelsin hocam bakalım dedi
Valla eskiden nipt mi varmış bilmiyorum ki stres üstüne stress yaşıyoruz cidden rahata ermek istiyorum ama doğana kadar aynı stres bitmez

Valla eskiden nipt mi varmış bilmiyorum ki stres üstüne stress yaşıyoruz cidden rahata ermek istiyorum ama doğana kadar aynı stres bitmez
Kesinlikle yaaa bir de arkadaşlarım var daha bu doktorda bir kaç ay önce doğum yaptılar 2’li tarama bile yaptırmamışlar bize gelince hemen nipt dedi eşimde hocam sonucu ne olursa olsun bizde bişey değişmeyecek diyor olsun siz yine de önlem alırsınız diyor anlamadık canımız da sıkıldı

Selam hanımlar, herkes iyidir inşallah. Ve bebeklerimizi sağlıcakla kucaklarız inşallah 🙏🏻
Bizde 14. Haftaya girdik. Riskli gebelik olduğu için Progestan kullanıyorum.
Sizin de su gibi kokusuz akıntınız oluyor mu ve iç çamaşırınızda ıslaklık oluyor mu?
Bu günlerde çok sık olmaya başladı meraklanıyorum. 😔

Merhabalar canım hamileligin nasıl geçiyor benim her hafta kanamam oluyor seninde ikiz olduğunu okuduğum için özellikle sormak istedim bana perinatoloji Dr plasentalar aşağıda dedi o yüzden sürekli kanama leke oluyormuş bebeklerin yukarı çıkması gerekiyormuş ne zaman yukarı çıkıyorlar kaçıncı haftada tecrübelerini paylaşırsan çok sevinirim
Çok şükür canım kanamam olmadı hiç. Ben tüp bebek ile hamile kaldığım için ilaçlara devam ediyorum zaten. Prolutex duphaston falan kullanıyorum. Plasenta ile ilgili sorun yaşamadım ben ama herkesin hamileliği farklı canım. Okuduğum kadarıyla 20. Haftayı bulanda varmış. Doktorun hersey yolunda dediyse takma hiç kafanı.dinlenerek gecir hamileligini. 2 tane oldugu icin bizi daha cok yoruyo bebisler . Bebisler iyi olsun bize yeter. İkiz hamile buldum madem sorayım sanada 😀 baş ağrım başladım benim 1 hafta falan. Tam ağrı gibi değil ama rahatsız ediyo ekstra halsiz birakiyo beni..Sanada oluyor mu.

Evet canım öyle dedilerde bebeğin neden yeterli dnası olmamış ben ona takıldım galiba 🥲 kan sulandırıcıyı vurmam tam sınırdaydı ondan olabilirmi 8 saat ara istiyolarmış benim iğneyi vurmamla kan vermem tam 8. Saatti
Evet bence kan sulandırıcıdan olabilir canım, yeterli DNA bulunamamasi aslında olumsuz bişey değil ama yeni baştan kan verip yeniden bekleme süreci yaşayacak olman kötü olmuş ama hayırlısı olsun, vardır elbet bir hayır

X