Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    93
Evet canım öyle dedilerde bebeğin neden yeterli dnası olmamış ben ona takıldım galiba 🥲 kan sulandırıcıyı vurmam tam sınırdaydı ondan olabilirmi 8 saat ara istiyolarmış benim iğneyi vurmamla kan vermem tam 8. Saatti
Olabilir canım hatta bak bana 12 saat dedile ekran sulandırıcı ile birde muhakkak tok gel dedi. Ne bilim belki bunlar da etkilidir ama kan sulandırıcı önemli faktördü

Selam hanımlar, herkes iyidir inşallah. Ve bebeklerimizi sağlıcakla kucaklarız inşallah 🙏🏻
Bizde 14. Haftaya girdik. Riskli gebelik olduğu için Progestan kullanıyorum.
Sizin de su gibi kokusuz akıntınız oluyor mu ve iç çamaşırınızda ıslaklık oluyor mu?
Bu günlerde çok sık olmaya başladı meraklanıyorum. 😔
Ever canım akıntım oluyor bazen su gibi bazen beyaz. Ama burada birinde okumuştum çok su gibi oluyorsa doktora görün. Örnek alıp kese suyu mu diye bakıyorlarmış . Eğer kafana takılıyorsa bir görün. Ama bazen benimde iç çamaşırım bildiğin afedersiniz sanki çiş yapmış gibi ıslak oluyor

Kizlarr bayramda vs uçakla seyehat edecek olan var mi ben ilk kez bineceğim 1.5 2 saat kadar sürecek yolculuk bi sorun oluşturur mu sizce

Bu makinası pembe olan mı yeşil olan mı senin kullandığın canım? Bir de kap dediğin farklı ebatlarda biberon kapları değil mi hepsiyle uyumlu oluyor anladığım kadarıyla. Yani sağımdan sonra biberon başlığını takıp süt verebilirim.
Pembe olan bendeki, saklama kapları aslında dediklerim biberonların da hepsi uyumlu oluyor. Ben saklama kaplarından da almıştım hem ek gıdada da kullanırım diyerek 😅

Kesinlikle yaaa bir de arkadaşlarım var daha bu doktorda bir kaç ay önce doğum yaptılar 2’li tarama bile yaptırmamışlar bize gelince hemen nipt dedi eşimde hocam sonucu ne olursa olsun bizde bişey değişmeyecek diyor olsun siz yine de önlem alırsınız diyor anlamadık canımız da sıkıldı
Bence canını sıkma kuzum dr olabilecek en kesin şeyleri söylemiş, diğer kişilerde neden öyle davranmadı bilmiyorum ama… ben ilk gebeliğimde 1/330 çıkmıştı 2 li sonucu. Dr sorun yok dedi ama benim içim rahat etmedi mesela fetal istedim. Ben de gebeliği sonlandırmayacaktım ama bi sorun varsa bilip araştırıp öyle karşılamak isterim diye düşündüm. Dr unda bu minvalde düşünmüş. Bunda hiç sormadan direkt fetal verdim mesela ben o ihtimallere dayanamıyorum diye 😅

Çok şükür canım kanamam olmadı hiç. Ben tüp bebek ile hamile kaldığım için ilaçlara devam ediyorum zaten. Prolutex duphaston falan kullanıyorum. Plasenta ile ilgili sorun yaşamadım ben ama herkesin hamileliği farklı canım. Okuduğum kadarıyla 20. Haftayı bulanda varmış. Doktorun hersey yolunda dediyse takma hiç kafanı.dinlenerek gecir hamileligini. 2 tane oldugu icin bizi daha cok yoruyo bebisler . Bebisler iyi olsun bize yeter. İkiz hamile buldum madem sorayım sanada 😀 baş ağrım başladım benim 1 hafta falan. Tam ağrı gibi değil ama rahatsız ediyo ekstra halsiz birakiyo beni..Sanada oluyor mu.
Bende tüp bebek annesiyim canım progestan fitil günde 3 defa kullanıyorum kanamam olunca prolutex iğneyi bende kullanıyorum ben beden olarak iyiyim elhamdülillah sadece 5. Haftadan beri 1 hafta 10 gün ara ile kanamam oluyordu ilklerde az az bir kaç damlaydi şu 2 defadır adet gibi yoğun kırmızı geliyor buda beni ekstra strese sokuyor baş ağrım bu hafta başında 1 günlük oldu gecmeyince 1 tane parol aldım sonrasında olmadı çok şükür şuan 13+4 düm

Evet bence kan sulandırıcıdan olabilir canım, yeterli DNA bulunamamasi aslında olumsuz bişey değil ama yeni baştan kan verip yeniden bekleme süreci yaşayacak olman kötü olmuş ama hayırlısı olsun, vardır elbet bir hayır
Yarın hemşire mesaj atar diye umuyorum kaçta geleceğini. İğnemi ona göre erken yapcam 12 saatten önce. Birde aspründe içiyorum ben oda etkilermi yarın asprini içmesemmi acaba. Sorma ona cok canım sıkıldı zaten uzun gün vermişlerdi plus paket siye 15 iş günü. Birde tüp bebek benim hala progestanları çok yoğun kullanıyorum doktorumda sonuç gelsün öyle bırakırız dedi. Bu gidişte 16 17. Haftayı bulcak sonuc gelip benim ilaçları bırakmam🥲

Olabilir canım hatta bak bana 12 saat dedile ekran sulandırıcı ile birde muhakkak tok gel dedi. Ne bilim belki bunlar da etkilidir ama kan sulandırıcı önemli faktördü
Yaa bana hiç bunlardan bahsetmediler kan sukandırıcıyla arasında 8 saat istiyoruz tam 8. Saat dediler. Bana eve geldi hemşire gece 1de yapmıştım iğneyi 9da aldı kanı kahvaltıda yapmamıştım. Bu defa bunları ayarlıyım ona göre o gelmeden kahvaltımıda yapmış olayım

Kesinlikle yaaa bir de arkadaşlarım var daha bu doktorda bir kaç ay önce doğum yaptılar 2’li tarama bile yaptırmamışlar bize gelince hemen nipt dedi eşimde hocam sonucu ne olursa olsun bizde bişey değişmeyecek diyor olsun siz yine de önlem alırsınız diyor anlamadık canımız da sıkıldı
suizan etmek istemiyorum ama maddi bir getirisi oldgunu düşünmeye başladım bu testlerin doktorlara, bazıları cok ısrarcı hastanın takdirine bırakmıyor bir türlü. Ben 2 cocugumda da hiçbir testi yaptırmadım su an 37 yasındayım bunda da yaptırmak istemiyorum dedim doktoruma test sonucuna görealdırmayı düşünmüyorsanız siz bilirsiniz dedi hiç ısrar etmedi. Cünkü önlem alınacak bir sey yok ancak öğrenip kendini ona göre hazırlamak istiyorsan o başka. Burun kemiği ve ense kalınlıgı gayet iyi gözüküyor cok büyük ihtimalle bir sorun yoktur dedi içimizi rahatlattı. Yine de Allah korusun ama bir anomalili doğarsa da Allahın takdiri deyip bağrımıza basarız yine bebegimizi ne yapalım

suizan etmek istemiyorum ama maddi bir getirisi oldgunu düşünmeye başladım bu testlerin doktorlara, bazıları cok ısrarcı hastanın takdirine bırakmıyor bir türlü. Ben 2 cocugumda da hiçbir testi yaptırmadım su an 37 yasındayım bunda da yaptırmak istemiyorum dedim doktoruma test sonucuna görealdırmayı düşünmüyorsanız siz bilirsiniz dedi hiç ısrar etmedi. Cünkü önlem alınacak bir sey yok ancak öğrenip kendini ona göre hazırlamak istiyorsan o başka. Burun kemiği ve ense kalınlıgı gayet iyi gözüküyor cok büyük ihtimalle bir sorun yoktur dedi içimizi rahatlattı. Yine de Allah korusun ama bir anomalili doğarsa da Allahın takdiri deyip bağrımıza basarız yine bebegimizi ne yapalım
Çok güzel dedin Allah’ın takdiri tamam tedbir bizden takdir Allahtan ama ısrar etmesine çok sinir oldum bir de 665 tl muayene ücreti verdim 5 dakika bile ilgilenmedi doğumum var deyip gitti hemen ense burun güzel ama nipt yaptırın bence direk dedi bugün benle beraber giden arkadaşım cinsiyeti öğrendi doktor erkek demiş bize bugün söylemedi bebek karşımızda resmen dans ediyor ayakları kolları bacakları oynuyor gördüm ama emin olamadım dedi aşırı sinir oldum nipt cinsiyet garantili diyor bir de bana ikili inşallah temiz gelir de bu adama gitmek zorunda kalmam artık

Ever canım akıntım oluyor bazen su gibi bazen beyaz. Ama burada birinde okumuştum çok su gibi oluyorsa doktora görün. Örnek alıp kese suyu mu diye bakıyorlarmış . Eğer kafana takılıyorsa bir görün. Ama bazen benimde iç çamaşırım bildiğin afedersiniz sanki çiş yapmış gibi ıslak oluyor
Aynen canım senin dediğin gibi bazen su gibi oluyor. Tek bende mi oluyor normal mi bilemediğim için sormak istedim. Tamamdır Cuma günü kontrolüm var doktora danışırım. Çok sağol ☺️💙

Bence canını sıkma kuzum dr olabilecek en kesin şeyleri söylemiş, diğer kişilerde neden öyle davranmadı bilmiyorum ama… ben ilk gebeliğimde 1/330 çıkmıştı 2 li sonucu. Dr sorun yok dedi ama benim içim rahat etmedi mesela fetal istedim. Ben de gebeliği sonlandırmayacaktım ama bi sorun varsa bilip araştırıp öyle karşılamak isterim diye düşündüm. Dr unda bu minvalde düşünmüş. Bunda hiç sormadan direkt fetal verdim mesela ben o ihtimallere dayanamıyorum diye 😅
Yaa ben kurallar neyse ona uyulması taraftarıyım biraz ısrarına sinir oldum bir de bizle hiç ilgilenmedi 665 tl muayene ücreti verdim 5 dakika bile bakmadı ama biz odasından çıkarken beraber çıktık yolda hala nipt testi diyor cinsiyeti ile ilgili yorum bile yapmadı 13+1

Yaa bana hiç bunlardan bahsetmediler kan sukandırıcıyla arasında 8 saat istiyoruz tam 8. Saat dediler. Bana eve geldi hemşire gece 1de yapmıştım iğneyi 9da aldı kanı kahvaltıda yapmamıştım. Bu defa bunları ayarlıyım ona göre o gelmeden kahvaltımıda yapmış olayım
Bak ben ecopirin de içiyorum kan sulandırıcı sende aspirin hap içiyormuşsun galiba . Bana doktor kanı verdikten sonra iç demişti . Oda aklında olsun

Yaa ben kurallar neyse ona uyulması taraftarıyım biraz ısrarına sinir oldum bir de bizle hiç ilgilenmedi 665 tl muayene ücreti verdim 5 dakika bile bakmadı ama biz odasından çıkarken beraber çıktık yolda hala nipt testi diyor cinsiyeti ile ilgili yorum bile yapmadı 13+1
Benim doktor da bana test önerdi zorunlu tutmadı ama cinsiyet için değil . Benim geçmişte kaybım olduğu için dedi ki Maddi durumun el veriyorsa sadece geri kalan 6 ayında kafan rahat etmesi için öneriyorum testi dedi. Kayıplardan kaynaklı biraz stres oluyordum şimdi 2 li teste daha da stres olmayayım diye önerdi . 9000 e yaptırdım ben burada rakamları duyunca şok oluyorum 16/17 bnlerden bahsediliyor

Bak ben ecopirin de içiyorum kan sulandırıcı sende aspirin hap içiyormuşsun galiba . Bana doktor kanı verdikten sonra iç demişti . Oda aklında olsun
O günkü dozunumu canım. Bir gün önceki etki etmez o zaman ben normalde kahvaltıdan sonra 11 12 arası içiyorum zaten. Yine 9 10 da gelirse içmemiş olurum. Ama kahvaltımı yapmış olayım. Birde iğneyi akşam 7-8 gibi vurmuş olayım. 12 saat geçmiş olsun üstünden

Çok güzel dedin Allah’ın takdiri tamam tedbir bizden takdir Allahtan ama ısrar etmesine çok sinir oldum bir de 665 tl muayene ücreti verdim 5 dakika bile ilgilenmedi doğumum var deyip gitti hemen ense burun güzel ama nipt yaptırın bence direk dedi bugün benle beraber giden arkadaşım cinsiyeti öğrendi doktor erkek demiş bize bugün söylemedi bebek karşımızda resmen dans ediyor ayakları kolları bacakları oynuyor gördüm ama emin olamadım dedi aşırı sinir oldum nipt cinsiyet garantili diyor bir de bana ikili inşallah temiz gelir de bu adama gitmek zorunda kalmam artık
Cinsiyetle alakalı bazı doktorların prensipleri var sanırım, bir de hastalar cok zorluyor olabilirler atıyorum once kız dediniz simdi erkek diyorsunuz gibi . Onun için 15-16. Haftaya gelmeden cok bir sey soylemek istemeyebilir onu anlarım ama nipt gibi testler tavsiye seklinde olmalı gibi geliyor bana yaptırmanın ya da yaptırmamanın sonuçları hakkında bilgilendirirsin kararı hastaya bırakırsın. Böyle düşünüyorum ben

Cinsiyetle alakalı bazı doktorların prensipleri var sanırım, bir de hastalar cok zorluyor olabilirler atıyorum once kız dediniz simdi erkek diyorsunuz gibi . Onun için 15-16. Haftaya gelmeden cok bir sey soylemek istemeyebilir onu anlarım ama nipt gibi testler tavsiye seklinde olmalı gibi geliyor bana yaptırmanın ya da yaptırmamanın sonuçları hakkında bilgilendirirsin kararı hastaya bırakırsın. Böyle düşünüyorum ben
Bana da özelde kafadan attı şu yüksek çıkmış diye mutlaka yaptır devlete gittim tm süper değil ama değerlerin altında sorun yok dedi kesinlikle komisyon aldıkları için ısrar ediyorlar benim kombine 2 bin üstü önemli olan oymuş ense kalınlığı burun kemiği iyi neyin ısrarı zorla ikna ediyor

Kızlar bulunduğununuz şehirde Ünv hastanelerinin tıbbı genetik bölümünde nifty testini daha uygun fiyata yapıyor olabilirler araştırın derim varsa
Ben ankaradayım gazi Ünv yaptırdım dışarıda dolar üzerinden o günün kuru ile 14.600 denildi gazide 6.125 tl verdim doktor öncesinde çok güzel açıklayıcı konuştu sonrası kan verdim

X