Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    93
Benim doktor da bana test önerdi zorunlu tutmadı ama cinsiyet için değil . Benim geçmişte kaybım olduğu için dedi ki Maddi durumun el veriyorsa sadece geri kalan 6 ayında kafan rahat etmesi için öneriyorum testi dedi. Kayıplardan kaynaklı biraz stres oluyordum şimdi 2 li teste daha da stres olmayayım diye önerdi . 9000 e yaptırdım ben burada rakamları duyunca şok oluyorum 16/17 bnlerden bahsediliyor
15000 ve üstü ama net bi rakam söylemediler ben doktorun ısrarına kızdım yaa cinsiyeti 3 hafta sonrada öğrensem olur benim için ense burnu çok kibar diyor herşeyi çok güzel benden bir sürü kan aldı bütün değerler iyi dedi ama ben nipti öneririm diyor benim kaybım yok daha önce bilmiyorum çok kızdım dün doktora ben bebeği görmek için 1 aydır bekliyorum sadece 5 dakika ilgilendi bizle bebeği kısacık gördük hemen

Cinsiyetle alakalı bazı doktorların prensipleri var sanırım, bir de hastalar cok zorluyor olabilirler atıyorum once kız dediniz simdi erkek diyorsunuz gibi . Onun için 15-16. Haftaya gelmeden cok bir sey soylemek istemeyebilir onu anlarım ama nipt gibi testler tavsiye seklinde olmalı gibi geliyor bana yaptırmanın ya da yaptırmamanın sonuçları hakkında bilgilendirirsin kararı hastaya bırakırsın. Böyle düşünüyorum ben
Bak 2’li taramam kötü gelir bence yaptırın doğumdan sonra ne ile karşılaşırsınız bilin de ama biz anlatmakla yükümlüyüz bana sorarsan yaptırın cinsiyet garantili diyor olmasa ne olur biz zaten bebeği orda gördük ekranda eşim hocam bacak arası boş gibi dedi cevap vermedi elleri kolları sürekli oynadı durdu biz sorduk öyle evet o oynayan eller diyor beş dakika zor durduk odasın da doğumum var benim deyip hemen çıktı gitti

Kızlarrrr benim akıntım artınca doktorum fitil verdi 2 li 3 gün arayla kullan diye ilkinde normal beyaz akıntı gibi sabah çamaşırıma çıkmış ama 3 gün sonra yaptığımda pijamama kadar ıslaklık oldu sabah ayağa kalktığımda aynı durumu yaşayan var mı korkuyorum bebeğin suyuyla falan alakalı değildir değil mi saat 10 olsun doktoruma sorudan başına gelen oldu mu ?

Kızlarrrr benim akıntım artınca doktorum fitil verdi 2 li 3 gün arayla kullan diye ilkinde normal beyaz akıntı gibi sabah çamaşırıma çıkmış ama 3 gün sonra yaptığımda pijamama kadar ıslaklık oldu sabah ayağa kalktığımda aynı durumu yaşayan var mı korkuyorum bebeğin suyuyla falan alakalı değildir değil mi saat 10 olsun doktoruma sorudan başına gelen oldu mu ?
Hangi fitilden verdi canım. Doktor banada fitil verdi ama aşırı sancı, kanama, su boşalması gibi birşeyler olursa hemen gel dedi. Öyle deyince ben cesaret edip kullanamadım. Enfeksiyon varsa o temizlendiği içinde olabilir ama telefondan sormak yeterli değil bence muhakkak kontrole git

Hastane kapı süsü nasıl kızlar ☺️

Eklentiler

• IMG_2827.png
    IMG_2827.png
    235 KB · Görüntüleme: 31
Hangi fitilden verdi canım. Doktor banada fitil verdi ama aşırı sancı, kanama, su boşalması gibi birşeyler olursa hemen gel dedi. Öyle deyince ben cesaret edip kullanamadım. Enfeksiyon varsa o temizlendiği içinde olabilir ama telefondan sormak yeterli değil bence muhakkak kontrole git
Günü-lomexın diye 2 li fitil canım sorucam bi 10 dakika sonra falan inşallah ciddi bir şey değildir

Kendini yormadan yap ben tehlikeli olduğunu düşünmüyorum tabi öyle çok ağır falan da kaldırma. Ben yapıyorum açıkçası ve attık senin gibi daha enerjik hissetmeye başladım kendimi . Galiba balayı dönemine geçiyoruz 😀😀
Aynen oyle bir doneme geciyoruz 🙏😍 bende agir kaldirmiyorum dikat ediyorum ama tum gun ayaktayim uzanmak istemiyorum oglene kadar calisiyorum ogleden sonra da is guc elbise yika katla bulasik yemek derken cocuklar geliyor okuldan oda baska bir maraton 🤦‍♀️Ama iyi hossediyorum diye guzel yetisiyorum herseye

Aynen canım şimdi yazdım doktoruma 16. Haftadayım
18. Haftadan önce çok su gelme vakaları olmuyormuş, çok nadir diyorlar. Bendede su gibi akıntı oluyordu o zaman araştırmıştım. İnşallah için temizlenmiştir canım. Bazen büyüyen rahim vajina duvarına baskı yapıncada su gibi akıntı oluyormuş, onun dışında mantar yada enfeksiyon kaynaklıda olabiliyormuş bir çok sebebi var

18. Haftadan önce çok su gelme vakaları olmuyormuş, çok nadir diyorlar. Bendede su gibi akıntı oluyordu o zaman araştırmıştım. İnşallah için temizlenmiştir canım. Bazen büyüyen rahim vajina duvarına baskı yapıncada su gibi akıntı oluyormuş, onun dışında mantar yada enfeksiyon kaynaklıda olabiliyormuş bir çok sebebi var
Sitede bir kaç hamilede daha okudum az önce fitil sonrası su gibi akıntı çok şükür bir şey olmamış bebeklerinin suyu normal çıkmış bazılarında oluyor demek diye kendimi telkin ediyorum şuan doktorum cevap yazana kadar fitilden sonra oldu normal bir zamanda bir anda olsa çok daha panik olurdum

Bak 2’li taramam kötü gelir bence yaptırın doğumdan sonra ne ile karşılaşırsınız bilin de ama biz anlatmakla yükümlüyüz bana sorarsan yaptırın cinsiyet garantili diyor olmasa ne olur biz zaten bebeği orda gördük ekranda eşim hocam bacak arası boş gibi dedi cevap vermedi elleri kolları sürekli oynadı durdu biz sorduk öyle evet o oynayan eller diyor beş dakika zor durduk odasın da doğumum var benim deyip hemen çıktı gitti
Doktorundan cok memnun diilsen müsaitliği
Daha cok olan bir doktor bakabilirsin canım belli ki cok içine sinmemiş

Bana da özelde kafadan attı şu yüksek çıkmış diye mutlaka yaptır devlete gittim tm süper değil ama değerlerin altında sorun yok dedi kesinlikle komisyon aldıkları için ısrar ediyorlar benim kombine 2 bin üstü önemli olan oymuş ense kalınlığı burun kemiği iyi neyin ısrarı zorla ikna ediyor
Hayır bir sey değil insanları paniğe sürüklüyorlar en kötüsü de o. O yüzden hamilelik sürecinde iyi bilgilendiren, sakin, hastasını rahatlatan bir doktor bulabilmek cok önemli bence. Ben de su an için arayıştayım istanbul avrupa yakasında ozellikle ssvd yaptıran bir doktor bulmak istiyorum ama bakalım nasip. Bir sansımı denemek istiyorum sezaryan sonrası normal dogum için

merhabalar 🌸 biz 10+4 teyiz. bulantılarım son sürat devam ediyor birşey yiyemiyorum. acaba sizde durumlar nasıl siz bizden öndesiniz çok merak ediyorum gerçekten ne zaman geçiyor

Sitede bir kaç hamilede daha okudum az önce fitil sonrası su gibi akıntı çok şükür bir şey olmamış bebeklerinin suyu normal çıkmış bazılarında oluyor demek diye kendimi telkin ediyorum şuan doktorum cevap yazana kadar fitilden sonra oldu normal bir zamanda bir anda olsa çok daha panik olurdum
Tabi ki, bende fitilden sonra okumuştum hatta progestan bile yapıyordu bende ara ara

kizlar merhaba. gecen gun yeni bir vucut yagi almistim ve cok begendim o yuzden hala yag bakanlar varsa paylasmak istedim. icerigine de baktim temiz zaten bu marka genelde temiz icerikli urunler satiyor. sprey olmasi asiri kolaylik ve hafif kokuyor, hemen emiliyor harika cidden.

linki burda

Kaçinci haftaydi binişinizde çok sarsiyomu bn ilk kez binmiyorum da gebeyken ilk kez bineceğim için tedirginim
10 da gittim 13 te döndüm diye hatırlıyorum, yani uçaktan daha konforlu bir yolculuk yokki bence 🫠 o günün hava şartlarına bağlı elbette türbülansa girebilir vs vs bilemedim içine nasıl sinecekse

X