Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    93
Günaydın kızlar 16. Haftadan selam . Burada yazılanları okudum bende sabah karnımı dinledim bayağı sanki pıt pıt kan atışı nabız atışı gibi birşey hissettim . Nedir adlandırmadım . Asıl derdim KABIZLIK…!! 4 Aydır bu sorunu aşamadım. Şükür kilo vermem durdu totalde 8 kilo vermiş oldum başından beri. Mide bulantıları aşırı ağır yemek olmadığı sürece yok oldu. Hala et balık tavuk yiyemiyorum ama 😍😍 meyve sebze sağolsun 🤣 artık enerjim yerinde hamile gibi hissetmiyorum ne yazıkki karnımda büyümedi 🥲 böyle belli olsun istiyorum . Bende durum güncellemesi bu şekilde 😂😂. Ama şu kabızlık çaresi olan varsa pek makbule geçer artık her yola açığım 🤣🤣🤣
Ben ne zaman kabız olsam hemen yulaf pişiriyorum, benim ölçüm 3-4 kaşık dolu dolu yulafa neredeyse 1 su bardağı su ya da süt bazen de yarı yarıya süt su karışımı. O böyle lapa gibi oluyor. içine de sonra meyve falan ne bulursam koyuyorum yedikten sonra bende etkili oluyor, belki meyve yerine kuru kayısı falan daha faydalı olur kabızlığa ama ben denemedim

Allahım ya sen şu eşinin ailesinden ne çektin ha . Resmen yük. Ben doktor kontrolüne giderken ( eşim işi gereği sürekli telefonda ) sesini kıs diyorum buna odaklan diyorum. Bir ay bekle sağı solu mutlu et. Ama 5 dk az gerçekten az. Varsa doğum almayacak hasta . Gerçekten içine sinmiyorsa değiştir doğuma kadar delirme durduk yere. Test konusu da bence sıkıntı yoksa hiç gerek yok Alalhım sağ sağlim doğurmayı nasip etsin
Yok sinmedi kuzum yaa değiştireceğim memnun kalmadım o kadar hevesle gitti hevesim kursağım kaldı dün arkadaşımın cinsiyet partisi yaptık oda 13+2 ikimizin de tevafuk onun oğlan doktor 12. Hafta da söyledi benimki tahminde bile bulunmadı gerek bile duymadı eşimin ailesinden bıktım yaa özellik kv den görüşmek istemiyorum kendisi ile ama bi şekilde buluyor kadın yolunu Yaa

Günaydın kızlar 16. Haftadan selam . Burada yazılanları okudum bende sabah karnımı dinledim bayağı sanki pıt pıt kan atışı nabız atışı gibi birşey hissettim . Nedir adlandırmadım . Asıl derdim KABIZLIK…!! 4 Aydır bu sorunu aşamadım. Şükür kilo vermem durdu totalde 8 kilo vermiş oldum başından beri. Mide bulantıları aşırı ağır yemek olmadığı sürece yok oldu. Hala et balık tavuk yiyemiyorum ama 😍😍 meyve sebze sağolsun 🤣 artık enerjim yerinde hamile gibi hissetmiyorum ne yazıkki karnımda büyümedi 🥲 böyle belli olsun istiyorum . Bende durum güncellemesi bu şekilde 😂😂. Ama şu kabızlık çaresi olan varsa pek makbule geçer artık her yola açığım 🤣🤣🤣
yaaa Irmağım bende de akşam yatarken karnımda pıt pıt oldu :KK70: heyecanlandımmmm . 17+4 teyiz bizde karnım pek belli değill mide bulantısı devam bizdeeee

Kuzum kabızlığa benim çözümüm kiviyi güzelce yıka smoothie makinesine bi bardak suyla çek iç yada ince dilim tüyleri ile beraber kes ye o şekilde

Klasik bir yöntem ama sabah kalkar kalkmaz kayısı kurusu yiyip üstüne birlaç bardak su içşnce ben de fayda etmişti.bir de biraz karıştır yerken tek çeşit beslenme🙈😀yani işte hem lifli sebze yemekleri vs ye hem zeytinyağlı salata suyuna ban:KK66:

Ben ne zaman kabız olsam hemen yulaf pişiriyorum, benim ölçüm 3-4 kaşık dolu dolu yulafa neredeyse 1 su bardağı su ya da süt bazen de yarı yarıya süt su karışımı. O böyle lapa gibi oluyor. içine de sonra meyve falan ne bulursam koyuyorum yedikten sonra bende etkili oluyor, belki meyve yerine kuru kayısı falan daha faydalı olur kabızlığa ama ben denemedim
Bak yulaf deneyeyim ama kayısı yok zerre işe yaramadı😁

Yok sinmedi kuzum yaa değiştireceğim memnun kalmadım o kadar hevesle gitti hevesim kursağım kaldı dün arkadaşımın cinsiyet partisi yaptık oda 13+2 ikimizin de tevafuk onun oğlan doktor 12. Hafta da söyledi benimki tahminde bile bulunmadı gerek bile duymadı eşimin ailesinden bıktım yaa özellik kv den görüşmek istemiyorum kendisi ile ama bi şekilde buluyor kadın yolunu Yaa
Seni hamilelikte bebek değil kv zorluyor 😄😄 mesafe bazen iyidir boşver en kısa zamanda da içine sinen doktoru bulursun inşallah 🙏

yaaa Irmağım bende de akşam yatarken karnımda pıt pıt oldu :KK70: heyecanlandımmmm . 17+4 teyiz bizde karnım pek belli değill mide bulantısı devam bizdeeee
Bende heyecan yaptım ama ne hissettiğimi de bilemedim ayyy biz bu aşamalara gelmişiz baksana artık yok kese kalp derken hissetme dönemine geçiliyor şaka gibi kocaman oluyorlar 🥰🥰🥰🥰

Canım kabızlık benimde başımın derdiydi. Kayısı ye her gün hazır zamanı iken. Yedikten sonra içindeki çekirdek varya onun bademinden yiyorum günde birkaç tane bana çok iyi geldi🤭 Aynı zamanda su içme oranını günde 3-3.5 arasında tutmaya çalış. Ek olarak her gün günde bir öğün taze semizotu salatası yedim. Bildiğin güzelce yıkanmış halde.
Kabızlığıma çok iyi geldi bunlar. Bende göbeğim çıktı diyordum meğersem kabızlıktanmış. Resmen kendime geldim. Göbeğim indi kaldı öyle 😁 inşallah sende bir an önce atlatırsın kabızlığı🥹

Kuzum kabızlığa benim çözümüm kiviyi güzelce yıka smoothie makinesine bi bardak suyla çek iç yada ince dilim tüyleri ile beraber kes ye o şekilde
Klasik bir yöntem ama sabah kalkar kalkmaz kayısı kurusu yiyip üstüne birlaç bardak su içşnce ben de fayda etmişti.bir de biraz karıştır yerken tek çeşit beslenme🙈😀yani işte hem lifli sebze yemekleri vs ye hem zeytinyağlı salata suyuna ban:KK66:
İkinizinkini de denicem ama kayısı ile neler yaptım işe yaramadı . Kivi de yiyemem tüylü diye dokunmam bile ama onu bile denicem 😆😍

Kızlar 4. Ayda bir sinir yüklendi üstüme herkese sinir oluyorum herkesi bir kaşık suda boğasım geliyo bu nedir yaa böyle 😂😂😂
Ben hamile kaldigim aydan beri surekli sinir gerginlik var bendede biri bisey rica etse sanki beni kullaniyormus hissi geliyor herkese hayir diyorum niye boyle anlamadim Hani regl gunlerimizde oluruz y’a sinir bende hep var simdi o herkese kusuyorum sen niye hic aramadin falan diye gereksiz sitemler yapiyorum oysaki hic yaptigim bisey degildir veee Cok tuhaftir ki Kim beni nasil kandirmis nasil kulanmis yeni aklima dans ediyor eskiler ve kendimi Cok saftirik bulurum hep simdi ise hayir demeyi ufak yalanlarla gecistirmeyi ogrendim gibi iyi mi oldu kotu mu siz karar vérin Ben bilmiyorum

Belliki bu bebisim Cok sinirli ruh halimiz nasilsa bu aynisi bebekte oluyor ilk kizimda duygusaldim simdi kizim Cok duygusal oglumda kaygi tedirgindim oglumda oyle simdi 3. Numara bebegim sinirli belliki

Hanımlar idrar kaçırmaya başlayanınız oldu mu🤦 resmen tuvaletimi tutamaz hale geldim..
Ben de zor yetişiyorum tuvalete doktora söyledim kegel egzersizi yap dedi
Kabızlık için magnezyumun işe yaradığını söyledi doktorum

X