Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Sezaryen olan kızlar size bir sorum var, doğumum cuma günü olacak inşallah 10.30 gibi alırız dedi doktor. 12 gibi odaya gelsem beni 6 da yürütmek için kaldıracaklar sanırım. O da tam oğlumun okul çıkışı beni ziyarete geleceği saate denk geliyor. O yanımdayken beni acı çekerken görsün istemiyorum, mesela ağlar mıyım ilk kalkınca o derece mi acıyor merak ettim. Ya da idare edebilir miyim onun yanında da? Yoksa ilk yürüyüş işini hallettikten sonra mı oğlumu çağırayım ziyarete?

golden-snitch golden-snitch gulumsebebek gulumsebebek cesursavasci cesursavasci melegim can melegim can ve diğer etiketleyemediklerim 😊

Bebek rahatsız olsa belli eder canım zaten ağlar kıpırdanır emmek istemez falan.. ki bir aylık olacak neredeyse sen biz doğurmayanlardan daha tecrübelisin şu anda 😄 hiç kafana takma bence. Ben de bebek de böyle rahatız de geç. Hayır her şey yolundayken böyle laf söylenmesi de saçma yani. Bebek emmez sütün gelmez vs o zaman öneride bulunsun da şimdi alakasız olmuş o yorumlar.
Dimi yani sütüm geliyor bebek emiyor Dr kilo alımı iyi diyor, mama vermemisim sütle goturebiliyoruz ama laf edilecek bir şey bulunuyor. Bir de sürekli bebeğimin çok küçük olduğundan bahsediliyor o da sinirimi bozmaya başladı fotoğrafta güzelmiş kilosu ama kucucukmus. Küçük bebekler çabuk toparlanir ama kilo alırlar diyor. Sonra telefonda konuşurken hiç fotoğraftaki gibi değil çok küçük diyor. Eşim kıyafetleri artık olmaya başladı kilo aldı diyor. Yıkana yıkana kıyafet de çekmiş olabilir tabii diyor. Gerilmeye başlıyorum ben de

Dimi yani sütüm geliyor bebek emiyor Dr kilo alımı iyi diyor, mama vermemisim sütle goturebiliyoruz ama laf edilecek bir şey bulunuyor. Bir de sürekli bebeğimin çok küçük olduğundan bahsediliyor o da sinirimi bozmaya başladı fotoğrafta güzelmiş kilosu ama kucucukmus. Küçük bebekler çabuk toparlanir ama kilo alırlar diyor. Sonra telefonda konuşurken hiç fotoğraftaki gibi değil çok küçük diyor. Eşim kıyafetleri artık olmaya başladı kilo aldı diyor. Yıkana yıkana kıyafet de çekmiş olabilir tabii diyor. Gerilmeye başlıyorum ben de
Ayy bir anneye hiç söylenmeyecek şey valla hem de lohusayken 🫣 ben hala kızıyorum mesela uzun süre görmeyip aa zayıflamış falan diyorlar çocuk için halbuki boyu uzadığı için öyle görünüyor, sanki sen bakamıyorsun demeye getiriyorlar gibi insanın siniri bozuluyor ki bebekken zaten üzerine titriyoruz.

37 haftalık doğdu 4 kilo olacak değildi ya ne bekliyorlarsa artık, tabi ki yenidoğan bebek minnak olacak. Kilo alımı da gayet iyi gidiyor takılma sen diyeceğim ama ben bile sinir oldum burdan 🙈 mama vermeden bu derece toparlamış olması, sarılığı hemen atlatması falan çok iyi gerçekten maşallah bence o kısma odaklansınlar

Aay benim ilk çocuk olunca hep cahil muamelesi görüyorum😂 kafasını ben de çok beğeniyorum ya ne var çocuğumun kafasında diyorum kendi kendime ama yanlış bir şey de yapmak istemem 😅 yağ surcem mesela doğal içerikli yağ almışım içindekiler full yağ zaten. Zeytinyaği sursene diyorlar. Şampuani için beyaz sabun en güzeli diyorlar. Sizin zamanınızda olmayabilir de bizim zamanımızda var artık yani doğal şeyler. Sanki ben çocuğumun kötülüğünü isterim.
Bir de tecrübeli anneler bebeğinizi kolunuza yatırıp emzirmiyor musunuz Chen31 Chen31 gulumsebebek gulumsebebek @Begonya2 ve aklime gelmeyen diğer tecrübeli anneler. Ben koluma yatıyorum bazen de elimle kafasını destekleyerek emziriyorum bu sefer de çocuğun kafası acır mı yastık mi koysan muhabbeti yapıldı. Ee dedim sokakta yastığı nereden bulcam. Yok şimdi 40'i çıkana kadar en azından denildi. Ben de psikolojik rahatsız hissetmeye başladım çocuğuma kolum sert mi geliyor kafası mi aciyor diye 🙄
Haydaa ne alakası var ya bende öyle emziriyorum hatta bugün kızımın doktoruna kontrole götürdüm doktorda gördü hiç te bişey demedi. Sende çok fazla konuşan var bak valla psikolojini bozacaklar.
Bende de çocuk üşür bilmem ne muhabbeti yaptılar korkuttular kat kat giydirdim. zıbın üstüne alt üst takım ve bere taktım üstüne de battaniye örttüm doktor kızdı kış bebeğimi bu diye. Evde emzirmeye çalışırsın uyanmaz baya uğraşırsın uyandıramazsın sürekli uyku halinde olur sence niye dedi kesin sarılık diyecek diye düşündüm ama bukadar çok giydirmenden kaynaklı dedi. İç ısısını ölçsem 39 çıkar şimdi bukadarı fazla çocuğa dedi. E yenidoğan üşür vücut ısısını koruyamaz dediler dedim bukadar da giydirilmez dedi. Eldiven takma ellerini tanısın görsün falan filan bisürü şey anlattı.
Ay bazen büyükler çok konuşur insanın kafası allak bullak oluyor. Donunu giydirmedim çorap var ayağında üstü uzun kollu şuan kafada da bere yok gayet iyi görünüyor uyanıklık hali arttı çocuğun resmen doktordan geldiğimizden beri.
Sen iyi bi çocuk doktoru bul bir sene boyunca aylık kontrollerini yapacak zaten bari ona danışırsın böyle her kafadan bi ses çıkıyor

Sezaryen olan kızlar size bir sorum var, doğumum cuma günü olacak inşallah 10.30 gibi alırız dedi doktor. 12 gibi odaya gelsem beni 6 da yürütmek için kaldıracaklar sanırım. O da tam oğlumun okul çıkışı beni ziyarete geleceği saate denk geliyor. O yanımdayken beni acı çekerken görsün istemiyorum, mesela ağlar mıyım ilk kalkınca o derece mi acıyor merak ettim. Ya da idare edebilir miyim onun yanında da? Yoksa ilk yürüyüş işini hallettikten sonra mı oğlumu çağırayım ziyarete?

golden-snitch golden-snitch gulumsebebek gulumsebebek cesursavasci cesursavasci melegim can melegim can ve diğer etiketleyemediklerim 😊
İlk kalkarken zor oluyor canım ama aglamazsin. Yürürken iki büklüm oluyorsun tabi yavaş yavaş yürüyebiliyorsun. İstersen ilk yürüyüşünü yap oğlunu sonra çağır o da görüp üzülmesin yürürken eğilerek yürüyorsun biraz dikişten ötürü

Ayy bir anneye hiç söylenmeyecek şey valla hem de lohusayken 🫣 ben hala kızıyorum mesela uzun süre görmeyip aa zayıflamış falan diyorlar çocuk için halbuki boyu uzadığı için öyle görünüyor, sanki sen bakamıyorsun demeye getiriyorlar gibi insanın siniri bozuluyor ki bebekken zaten üzerine titriyoruz.

37 haftalık doğdu 4 kilo olacak değildi ya ne bekliyorlarsa artık, tabi ki yenidoğan bebek minnak olacak. Kilo alımı da gayet iyi gidiyor takılma sen diyeceğim ama ben bile sinir oldum burdan 🙈 mama vermeden bu derece toparlamış olması, sarılığı hemen atlatması falan çok iyi gerçekten maşallah bence o kısma odaklansınlar
Yani ne bekleniyor ben anlamıyorum fotoğraflard güzeldin diyor küçücükmüşsün ama diyor sonra yani sinir olmaya başladım. Ses cikartmiyorum ama içten içe sinir oluyorum. Sevmeye seviyor ona bir şey demiyorum ama sürekli kilodan konuşulmasi sinirimi bozuyor. Benim bebeğim böyle yani ne yapabilirim bu kada kilo alabildi

Haydaa ne alakası var ya bende öyle emziriyorum hatta bugün kızımın doktoruna kontrole götürdüm doktorda gördü hiç te bişey demedi. Sende çok fazla konuşan var bak valla psikolojini bozacaklar.
Bende de çocuk üşür bilmem ne muhabbeti yaptılar korkuttular kat kat giydirdim. zıbın üstüne alt üst takım ve bere taktım üstüne de battaniye örttüm doktor kızdı kış bebeğimi bu diye. Evde emzirmeye çalışırsın uyanmaz baya uğraşırsın uyandıramazsın sürekli uyku halinde olur sence niye dedi kesin sarılık diyecek diye düşündüm ama bukadar çok giydirmenden kaynaklı dedi. İç ısısını ölçsem 39 çıkar şimdi bukadarı fazla çocuğa dedi. E yenidoğan üşür vücut ısısını koruyamaz dediler dedim bukadar da giydirilmez dedi. Eldiven takma ellerini tanısın görsün falan filan bisürü şey anlattı.
Ay bazen büyükler çok konuşur insanın kafası allak bullak oluyor. Donunu giydirmedim çorap var ayağında üstü uzun kollu şuan kafada da bere yok gayet iyi görünüyor uyanıklık hali arttı çocuğun resmen doktordan geldiğimizden beri.
Sen iyi bi çocuk doktoru bul bir sene boyunca aylık kontrollerini yapacak zaten bari ona danışırsın böyle her kafadan bi ses çıkıyor
Eşime söyledim gidince sen sor düz yatırma yan yatırma olayını diye. Bir şey üst üste söylenince sinir oluyorum. Annem de yorum yapıyordu şöyle yapardik böyle yapardık ben istemezsem ustelemiyordu. Şimdi sürekli aynı şeyler söylenince geriliyorum. Sanki ben hiç arastirmadan çocuk yaptım bilmiyorum hiçbir şey. Yapamadığım şeyde danisirim zaten. Ellerini çıkartıyorum yüzünü cizmiyor mu oluyor. Etrafı tanısin istiyorum diyorum ki bebeğim bazen refleksten ötürü uyuyamiyor tam kundak yapıyorum tanıdım yani çocuğumu. Elleri yorulur çocuğun diyip tam kundak yapılıyor. Sinir oluyor çocuk ellerini çıkartmak için ikiniyor. Yani eşime söylesem bir dert söylemesem bir dert ama lohusaligi yasayacagim bu gidişle yarısına güzel gelmiştim halbuki

İlk kalkarken zor oluyor canım ama aglamazsin. Yürürken iki büklüm oluyorsun tabi yavaş yavaş yürüyebiliyorsun. İstersen ilk yürüyüşünü yap oğlunu sonra çağır o da görüp üzülmesin yürürken eğilerek yürüyorsun biraz dikişten ötürü
O zaman öyle yapayım canım sonra gelsinler sağol 🙏🏻
Yani ne bekleniyor ben anlamıyorum fotoğraflard güzeldin diyor küçücükmüşsün ama diyor sonra yani sinir olmaya başladım. Ses cikartmiyorum ama içten içe sinir oluyorum. Sevmeye seviyor ona bir şey demiyorum ama sürekli kilodan konuşulmasi sinirimi bozuyor. Benim bebeğim böyle yani ne yapabilirim bu kada kilo alabildi
Patavatsızlık resmen ya 🙄🙄 demeye devam ederse uyar bence yani rahatsız olduğunu söyle. Nazar değmesin falan diye mi telefonda küçük diye söylüyor acaba ama sana bari demesin başka insanlara dese de.

O zaman öyle yapayım canım sonra gelsinler sağol 🙏🏻

Patavatsızlık resmen ya 🙄🙄 demeye devam ederse uyar bence yani rahatsız olduğunu söyle. Nazar değmesin falan diye mi telefonda küçük diye söylüyor acaba ama sana bari demesin başka insanlara dese de.
Eşimin abisine yengesine falan diyor yakınlar yani nazarlik bir durum da yok. Eşime söylesem bir dert söylemesem bir dert gerçekten önümüzdeki 2-3 hafta böyle geçerse sinir kat sayım epeyi artacak gibi

Ben başladım canım sağlık ocağındakini değil de dr'un verdiğini kullaniyorum
bana doğum yaptığım hastanedeki çocuk doktoru üçüncü gün kontrolünde verdi D vitaminini almadım. Kendi çocuk doktorumuz farklı marka veriyor çünkü. Bugün kendi doktorumuz 30.gün başlıcaz D vitaminine dedi. Biz daha başlamıyoruz yani

10.30da girsen 11de odada oluyorsun canım ha 11 ha 12 gerçi.. oğlun odada olmasın 😔 o sırada eşin veya artık her kim olursa kantine gotursun..
Benim annemin tansiyonu düştü başı döndü

bana doğum yaptığım hastanedeki çocuk doktoru üçüncü gün kontrolünde verdi D vitaminini almadım. Kendi çocuk doktorumuz farklı marka veriyor çünkü. Bugün kendi doktorumuz 30.gün başlıcaz D vitaminine dedi. Biz daha başlamıyoruz yani
Sağlık ocağı vermiştir demisti 1 haftalik kontrolünde. Ben de onu kullanmak istemiyorum siz ne önerirsiniz dedim o da katkısız bir şey önerdi onu aldım kullanıyoruz günde 2 damla şeklinde

Bana da anneler biz çocuğun kafasını bezle bağlardık diyorlar (bana saçma geldi açıkçası) ,işte göbek bağı düşünce tuzlamamız lazım diyor annem ve çok çok ısrarcı 😬😬 Galiba bu nedenden dolayı tartışabiliriz bile yani doğmadan bu kadar ısrarcıysa 😅tuz baharat bal karıştırıp sürcekmiş ben de diyorum ki ya ben her şeyini doğal aldım bu çocuğun kreminden çamaşır deterjanına kadar.. ne tuzlaması ne baharatı diyorum 🙄 Ayrıca araştırdım bebek su kaybediyor ve doktorlar zararlı diyor diyorum bi şey olmaz biz hep yaptık diyor 🙁 Doğumdan sonra büyüklerle uğraşmak zor olacak gibi..
Benim yeğenimde de yengemin annesi yapmış abim kıyameti koparmıştı balık mı bu çocuk tuzluyosunuz diye. Bende tuzlamam onlar eskide kalmış yani. Ama gel büyüklere anlat işte 🤦🏻‍♀️

Canım ben 07:30 da girdim 09:30 da çıktım ortalama saat çünkü çıkınca tam bakmadım saate. Epidural+spinal oldu ve kesi yeri aşağıda. 10:30 da yemek yedim Ayaklarımı hissetmeye başladığım an ayağa kalktım oda saat 13:00 civarına geldi. Bence sen oğlun okuldan çıkmadan yürümüş olursun.
cesursavasci cesursavasci nın kesi yeri yukarıda o daha sıkıntı çekmiş ilk yürürken. Bende öyle olmadı mesela. İlk hemşireyle yürüdüm aşağı bakma karşıya bak falan filan klasik şeyler bi tur attım devam edeyim mi dedim iyiysen devam et dedi fıldır fıldır yürüdüm. Ağlıcak kadar acım olmadı ama tam dimdik duracak kadar hissizde değil tabi yine bi hafif eğik yürüyorsun tam dik durunca dikişler acıyor yani ağrı acı sızı oluyor ama yüzüne yansıyacak kadar yada ağlatacak kadar değil

Ayy o bizde de var.
“E bu çocuk resimlerdekinden küçük”
yani ne bekliyordunuz 6 kilo çocuk mu doğacaktı. Kv doğurup ertesi gün eve geldiğimde bi karnın hiç inmemiş dedi e anca filan dedim geçiştirdim sofraya oturduk inciye şimdi kardeşini sorsak anasının karnını gösterir göbek te duruyo ya dedi. Benim gelenler geldi. Kendiniz doğurunca hemen karnınız dümdüz mü oldu ne bekliyorsunuz sanki kendiniz yaşamadınız mı bilmiyonuz mu da böyle konuşuyonuz dedim. Bidaha da göbeğimin muhabbeti dönmedi. Ay sinir geldi yani. Göbek benim göbeğim ben memnunum tasası millette. Aman valla başka da kimseyi takmadım kim ne derse desin umrumda değil zaten çocuk konusunda da kimseyi konuşturmuyorum bi şu üşür muhabbetine bi acaba dedim uydum onda da hata yapmışım başka da bişeye karıştırmam

Benim yeğenimde de yengemin annesi yapmış abim kıyameti koparmıştı balık mı bu çocuk tuzluyosunuz diye. Bende tuzlamam onlar eskide kalmış yani. Ama gel büyüklere anlat işte 🤦🏻‍♀️

Canım ben 07:30 da girdim 09:30 da çıktım ortalama saat çünkü çıkınca tam bakmadım saate. Epidural+spinal oldu ve kesi yeri aşağıda. 10:30 da yemek yedim Ayaklarımı hissetmeye başladığım an ayağa kalktım oda saat 13:00 civarına geldi. Bence sen oğlun okuldan çıkmadan yürümüş olursun.
cesursavasci cesursavasci nın kesi yeri yukarıda o daha sıkıntı çekmiş ilk yürürken. Bende öyle olmadı mesela. İlk hemşireyle yürüdüm aşağı bakma karşıya bak falan filan klasik şeyler bi tur attım devam edeyim mi dedim iyiysen devam et dedi fıldır fıldır yürüdüm. Ağlıcak kadar acım olmadı ama tam dimdik duracak kadar hissizde değil tabi yine bi hafif eğik yürüyorsun tam dik durunca dikişler acıyor yani ağrı acı sızı oluyor ama yüzüne yansıyacak kadar yada ağlatacak kadar değil
Masallah ya seni görünce diyorum ki ben ne cekmisim.. rahminin yeri önemli o zaman Chen31 Chen31

Lohusaligimi yasamiyordum annem varken de şimdi anlıyorum sanırım lohusalik dönemini. Bana başkasından örnek veriliyor emzirme eğitimi aldı bilmem ne. Onda gördü yastik herhalde. Her şeye bir kulp bulunmasina sinir oluyorum ben işte 🙄 iki günde her şeyi yanlış mı yapıyorum hissi yaşatılıyor resmen
O eğitimi başkası almasaydı sen alsaydın da yeni yeni adetler çıktı buna ne gerek var diyecekti belki de canım. O yüzden hiç canını sıkma her türlü bir yorumları oluyor olacak sen bugüne kadar mis gibi geldin çok güzel anne oldun kulağını tıka

Bana da anneler biz çocuğun kafasını bezle bağlardık diyorlar (bana saçma geldi açıkçası) ,işte göbek bağı düşünce tuzlamamız lazım diyor annem ve çok çok ısrarcı 😬😬 Galiba bu nedenden dolayı tartışabiliriz bile yani doğmadan bu kadar ısrarcıysa 😅tuz baharat bal karıştırıp sürcekmiş ben de diyorum ki ya ben her şeyini doğal aldım bu çocuğun kreminden çamaşır deterjanına kadar.. ne tuzlaması ne baharatı diyorum 🙄 Ayrıca araştırdım bebek su kaybediyor ve doktorlar zararlı diyor diyorum bi şey olmaz biz hep yaptık diyor 🙁 Doğumdan sonra büyüklerle uğraşmak zor olacak gibi..
Onu yaptırırsanız tuzlu suyu döküp arkasına hemen durulamak gerek öyle bekletme felan yapılmaması gerekiyor.
Ki ben tuzlama olayına karşı değilim pek çevremde var tuzlanmadığı için vücut kokusu ağır olan. Yani bebişe zarar verecek kadar değil atıyorum tuzlu su ayarladılar kenarda dökecekler sonra durulayacaklar. Annenin nasıl yapar bilmiyorum ama bu şekilde olursa ben okeyim 😂 hurafe görmüyorum yani 😂

Kasılmalar ne durumda ? Bu gece benide ağrılar uyutmadı 😵‍💫 saatler geçmiyor sanki , yataktan kalkayım bari dedim
Benim de son 10 gün zaman geçmiyor sancı kasılmalar devam
Kızlar doğum yapanların neden yazamadığını anladım bırak yazmayı tuvalete gidecek vakit bulamıyorsun 😂
03.05 te 23.57 di tam saat suyum geldi bir anda ayağa kalktım sanki balon patladı anlar mıyım diye düşünen anneler kesinlikle anlarsınız çünkü az miktarda ve yavaş değildi paçamdan su aktı şar diye.Duşumu aldım arabaya eşyaları taşıdık doktorumu aradık hastaneye gittik evde herkes delirmiş gibi koşuyordu en sakin bendim 😂 Hastanede nst ye bakıldı hiç 40 ı geçen sancım ya da düzenli sancım çıkmadı.Sonra açılmaya bakıldı hala geçen haftaki gibi 1 cm di.Bekleyelim sancıyı dedik.Saat 07.30 a kadar sancımı bekledik ama gelen giden olmadı.Açılmada artmadı sadece rahim ağzı yumuşadı bu süreçte.Suni sancı denemeye karar verdik.Ebe suni sancıyı taktı nst ye bağlı bir şekilde oğlumun kalp atışları düşmeye başladı 100 ün altına indi hatta 80i gördü.Hemen kapattılar sancıyı bebek suni sancıyı kabul etmedi.Tabi ben çok korktum ağlamaya başladım istemsiz çok kötü bir his kalp atışının yavaşladığını görmek.Sonra başka bir serum yapıp kalp atışı düzenlendi.08.30 a acil sezeryana alındım.Zaten birşey yiyip içmene hastaneye girdikten sonra izin verilmiyor her ihtimale karşı.Varis çorabı verdi hastane kanları aldı.Aynı bedende son fotoğraflarımız çekildi.Canımı hiç sıkmadım sezeryana döndüğü için.O kalp atışının düştüğü anda kesin beni alın bebeği diyorsun zaten.08.30 da sezeryan için odadan ameliyathaneye geçtik.Kapıda sevdiklerin olunca ayrılık zor oldu tabi.İçeride anestezi doktoru belden iğne yaptı 2 defada açmasına rağmen o adrenalinden acı hissetmedim.Anesteziden sonra herşey çok hızlı ilerledi zaten acil olduğu için ne olduğunu anlamadan kendini masada buluyorsun.Ameliyat başladı herşeyi hissediyorsun ama acımıyor tabiki kesti doktorum saat 09.04 te boncuğumun ilk ağlamasını duydum.O an tarifi olmayan bir an 🥹 sonrası zaten kavuşmayı odaya çıkmayı beklemekle geçiyor diktiler yapıştırma olarak.Odaya geçtik ilk kalkış zordu gerçekten yalan yok ilk tuvalette aynı şekilde ama değer o iyi olsun yine katlanırım diyorsun. Şuan 2 günlük oldu kalbim 🥰 Memeyi hemen aldı 1 dk sürmedi sezeryan olmama rağmen sütüm bebeği gördüğüm an geldi.Şimdilerde de meme gaz uyku döngüsündeyiz ☺️ Bu su patlamasıyla başlayan 3 günlük serüvende toplam 1 saat 40 dk uyumuşum 😂 Sezeryan yerim ise oturup kalkarken tuvaletteyken gün içinde ağrıyor iğneler ağrı kesicilerle ilerliyor süreç.Yani kızçelerim hayat siz plan yaparken bir miniğin suyunu patlatmasıyla şekil değiştirebiliyor.37+6 da 3300 ve 50 cm dünyaya geldi o güne kadar doktorum hep normal için çok uygun olduğunu halledeceğimizi söylerdi bende normal doğuracağımı düşünmüştüm hep.Ama iş olacağına varıyor.Dün hastane çıkışı kilomuz 3200 e düştü ödemimiz gitti ama hızla geri alacağız teyzoşlar ☺️ Allah hepinize bebekleri sağlıklı kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🙏🏼
Gözün aydın allah analı babalı büyütsün 🥰

Masallah ya seni görünce diyorum ki ben ne cekmisim.. rahminin yeri önemli o zaman Chen31 Chen31
Vallahi senin ne çektiğini tahmin edebiliyorum ben gözümün önünde canlı örnek olunca. Sen gene dirayetlisin maşallah. bizimki 20 gün yatmış kalkamamıştı. Ama güzel bi hikayen olsun isterdim üzüldüm yani böyle olmasına zor çünkü biliyorum

X