Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Yaa az kalmış seninde 🥰 benim ayak yanması hepsinde vardı ama ilk iki hamileliğimde hiç böyle yalancı sancı çekmeden doğmuşlardı. Hangisi iyi çözemedim valla . Acı çekiyoruz çekiyoruz duruyor sancılar 😅
Benim de ilk hamilelikte hiç birşey yoktu bu çok fena yaptı beni ya zaman geçsede doğsa diyorum☹️

Ay evet ya gece kasıldığı gibi hiç kasılma vs de olmadı nst de 😂 nstden çıktım kasıldı 😂 neyse artık yapacak bişe yok bakalım geleceği zaman bi sinyal verecek elbet. Şuan kandırıkçı sancılar
İşte bu kandırıkçı sancılar uyutmuyor 😂olmasa da bebek doğmadan uyuyalım bari dimi 😅 gece o kadar ağrım vardı ki , sabah şiddetlensede doğsa diye baktım , evi topladım , temizledim . Şuan sadece uykum var 😂

Sezaryen olan kızlar size bir sorum var, doğumum cuma günü olacak inşallah 10.30 gibi alırız dedi doktor. 12 gibi odaya gelsem beni 6 da yürütmek için kaldıracaklar sanırım. O da tam oğlumun okul çıkışı beni ziyarete geleceği saate denk geliyor. O yanımdayken beni acı çekerken görsün istemiyorum, mesela ağlar mıyım ilk kalkınca o derece mi acıyor merak ettim. Ya da idare edebilir miyim onun yanında da? Yoksa ilk yürüyüş işini hallettikten sonra mı oğlumu çağırayım ziyarete?

golden-snitch golden-snitch gulumsebebek gulumsebebek @cesursavasci melegim can melegim can ve diğer etiketleyemediklerim 😊
Benim çok agrımadı canım hafif sızı vardı tam uyuşuklugum geçmeden kaldırdılar ayaklarımı oynatabiliyordum kalktım yürüdüm biraz geri oturdum zaten belki oglun gelene kadar yürümüş olursun canım

Kızlar doğum yapanların neden yazamadığını anladım bırak yazmayı tuvalete gidecek vakit bulamıyorsun 😂
03.05 te 23.57 di tam saat suyum geldi bir anda ayağa kalktım sanki balon patladı anlar mıyım diye düşünen anneler kesinlikle anlarsınız çünkü az miktarda ve yavaş değildi paçamdan su aktı şar diye.Duşumu aldım arabaya eşyaları taşıdık doktorumu aradık hastaneye gittik evde herkes delirmiş gibi koşuyordu en sakin bendim 😂 Hastanede nst ye bakıldı hiç 40 ı geçen sancım ya da düzenli sancım çıkmadı.Sonra açılmaya bakıldı hala geçen haftaki gibi 1 cm di.Bekleyelim sancıyı dedik.Saat 07.30 a kadar sancımı bekledik ama gelen giden olmadı.Açılmada artmadı sadece rahim ağzı yumuşadı bu süreçte.Suni sancı denemeye karar verdik.Ebe suni sancıyı taktı nst ye bağlı bir şekilde oğlumun kalp atışları düşmeye başladı 100 ün altına indi hatta 80i gördü.Hemen kapattılar sancıyı bebek suni sancıyı kabul etmedi.Tabi ben çok korktum ağlamaya başladım istemsiz çok kötü bir his kalp atışının yavaşladığını görmek.Sonra başka bir serum yapıp kalp atışı düzenlendi.08.30 a acil sezeryana alındım.Zaten birşey yiyip içmene hastaneye girdikten sonra izin verilmiyor her ihtimale karşı.Varis çorabı verdi hastane kanları aldı.Aynı bedende son fotoğraflarımız çekildi.Canımı hiç sıkmadım sezeryana döndüğü için.O kalp atışının düştüğü anda kesin beni alın bebeği diyorsun zaten.08.30 da sezeryan için odadan ameliyathaneye geçtik.Kapıda sevdiklerin olunca ayrılık zor oldu tabi.İçeride anestezi doktoru belden iğne yaptı 2 defada açmasına rağmen o adrenalinden acı hissetmedim.Anesteziden sonra herşey çok hızlı ilerledi zaten acil olduğu için ne olduğunu anlamadan kendini masada buluyorsun.Ameliyat başladı herşeyi hissediyorsun ama acımıyor tabiki kesti doktorum saat 09.04 te boncuğumun ilk ağlamasını duydum.O an tarifi olmayan bir an 🥹 sonrası zaten kavuşmayı odaya çıkmayı beklemekle geçiyor diktiler yapıştırma olarak.Odaya geçtik ilk kalkış zordu gerçekten yalan yok ilk tuvalette aynı şekilde ama değer o iyi olsun yine katlanırım diyorsun. Şuan 2 günlük oldu kalbim 🥰 Memeyi hemen aldı 1 dk sürmedi sezeryan olmama rağmen sütüm bebeği gördüğüm an geldi.Şimdilerde de meme gaz uyku döngüsündeyiz ☺️ Bu su patlamasıyla başlayan 3 günlük serüvende toplam 1 saat 40 dk uyumuşum 😂 Sezeryan yerim ise oturup kalkarken tuvaletteyken gün içinde ağrıyor iğneler ağrı kesicilerle ilerliyor süreç.Yani kızçelerim hayat siz plan yaparken bir miniğin suyunu patlatmasıyla şekil değiştirebiliyor.37+6 da 3300 ve 50 cm dünyaya geldi o güne kadar doktorum hep normal için çok uygun olduğunu halledeceğimizi söylerdi bende normal doğuracağımı düşünmüştüm hep.Ama iş olacağına varıyor.Dün hastane çıkışı kilomuz 3200 e düştü ödemimiz gitti ama hızla geri alacağız teyzoşlar ☺️ Allah hepinize bebekleri sağlıklı kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🙏🏼
Gözün aydın canım saglıkla büyüt inşallah minnoşunu 🥰🥰🥰

Günaydın kızlar, fırsat bulup yazmak iyice zor hale geldi.Evde bir çocuk daha olunca hiç zaman olmuyor. Dogum yapan arkadaşlar gozunzaydin. Bekleyen arkadaşlar sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah. Bizim 16 gün oldu bugün. Bu korse işinde ben acele ettim sanırım 12.gunumde biraz takayım dedim dikislerim çok acıdı ve hala ağrıyor. Yani ağrılarım geçmişti korse takarak başıma iş cikardim. Daha zaman var bana göre doktor 40 in çıksın demişti bana.Bu arada D vitamini kullanmaya başladınız mı bebeklere
Bizde 10 günlük olduk canım bugün saglık ocagı topuk kanı aldı d vitamini verdi 5 gün sonra başla dedi yani 15 günlükken başlıcaz 1 yaşına kadar dedi

Bana da anneler biz çocuğun kafasını bezle bağlardık diyorlar (bana saçma geldi açıkçası) ,işte göbek bağı düşünce tuzlamamız lazım diyor annem ve çok çok ısrarcı 😬😬 Galiba bu nedenden dolayı tartışabiliriz bile yani doğmadan bu kadar ısrarcıysa 😅tuz baharat bal karıştırıp sürcekmiş ben de diyorum ki ya ben her şeyini doğal aldım bu çocuğun kreminden çamaşır deterjanına kadar.. ne tuzlaması ne baharatı diyorum 🙄 Ayrıca araştırdım bebek su kaybediyor ve doktorlar zararlı diyor diyorum bi şey olmaz biz hep yaptık diyor 🙁 Doğumdan sonra büyüklerle uğraşmak zor olacak gibi..
Bizde de büyükler pekmez ile tuz yapıyorlar iki çocuguma yapmışlardı buna istemedim yapmadılar direk yıkadık canım istemiyorsan müsade etme çocuk senin sonuçta

Bebekle uyuyamiyorsun mutlaka 2 saate bir kalkiyon uykun açılıyor hemen emzir yat olmuyo bebeği uyandirmaya calisiyosun sonra bebeğin gazı cikartmakla ugrasiyon vs yoruyo
Hımm şimdi anladım canım evet o bızde de var 2 saatte bır uyanıyoruz 1 saat ıllakı vakıt gecırıyoruz bende sancılı bır bebek sandım bır on gun sonra alışıyorsun canım hatta alarm bıle kurmaya gerek kalmıyor ☺️

Kızlar bişey sorcam. Bizim doğum kilosu tam 3 kiloydu ertesi gün 2840 düştü. üçüncü gün kontrolünde 2910 tartıldı. Bugün 2920 çıktı kilosu. Doktor sütün koyu iyi filan dedi kakada yapmış biz muayeneye girene kadar. kakasına baktı doyuyor filan dedi. Ama kilo hiç almamış nasıl oluyor o. Hala şişlikten kilo mu vermiş yada doktor sıcaktan falan filan bişeyler dedi o sıra anlamadım kızımda dışarda ağlıyordu. Kafam karıştı niye böyle oldu
Canım benimkide 3200 dogdu 4. Gün götürdük 3050 gram olmuştu şişligi gitmiş doktor normal bundan sonra. Almaya başlar dedi bugün saglık ocagına götürdüm 3300 gram olmuş eski kilosuna geldi yani 10 günde oda benşm sütüm çok olmuyor aç bile kaldı hem mama veriyorum hem emziriyorum. Bu arada bugün bende ilk defa tartıldım tam 10 gün oldu 69 ile doguma girmiştim 60 kiloya düşmüşüm 9 kilo gitmiş sizde durumlar nasıl @cesursavaşcı sana göbüş resmi atacam fırsat buldugumda 😂😂😂😂😂

Ayy o bizde de var.
“E bu çocuk resimlerdekinden küçük”
yani ne bekliyordunuz 6 kilo çocuk mu doğacaktı. Kv doğurup ertesi gün eve geldiğimde bi karnın hiç inmemiş dedi e anca filan dedim geçiştirdim sofraya oturduk inciye şimdi kardeşini sorsak anasının karnını gösterir göbek te duruyo ya dedi. Benim gelenler geldi. Kendiniz doğurunca hemen karnınız dümdüz mü oldu ne bekliyorsunuz sanki kendiniz yaşamadınız mı bilmiyonuz mu da böyle konuşuyonuz dedim. Bidaha da göbeğimin muhabbeti dönmedi. Ay sinir geldi yani. Göbek benim göbeğim ben memnunum tasası millette. Aman valla başka da kimseyi takmadım kim ne derse desin umrumda değil zaten çocuk konusunda da kimseyi konuşturmuyorum bi şu üşür muhabbetine bi acaba dedim uydum onda da hata yapmışım başka da bişeye karıştırmam
Üşür muhabbeti de oldu annem sarıp sarmaliyodu şimdi de kv diyor ki hickirinca bizim orada üşür derler. Dr kızdı çok sardık diye dedim. Asıl sıcakta hasta olacak. Yani hem kucucuk diyor hem iyi maşallah küçük ama etini dolduruyor diyor olumsuzu söyleme madem yani

Bence direk yüzüne söyleyin. Uygun bir dille bu tarz konuşmalar beni geriyor gerek yok sürekli konuşulması diye. Eşinizi bile müdahale ettirmeyin hem içinizde kalmasın hem belki oda bi kendine gelir.
Eşime dayanamadım söyledim. O da kafamıza takılanları dr'a soralim dedi. Yap derse yaparız dedi. Kötü niyetli değil vs biseyler dedi. Senin de patlamani istemem kendin şöyle dedi içinde kalmasın dedi söylesem bir dert söylemesem bir dert

Eşime dayanamadım söyledim. O da kafamıza takılanları dr'a soralim dedi. Yap derse yaparız dedi. Kötü niyetli değil vs biseyler dedi. Senin de patlamani istemem kendin şöyle dedi içinde kalmasın dedi söylesem bir dert söylemesem bir dert
Bence de kendiniz söyleyin oda belki hatasını anlar ses etmez bir daha.

Allahım neden insanlar bu kadar akılsızca konuşur hiç anlamıyorum . Küçük olsa ne olurmuş bebek ? Bende sağlıklı ve küçük olsun istiyorum hep , nasılsa büyüyor hemen 😅ne yapacaklarmış büyük olunca anlamıyorum. Onlara ne hem , çocuk senin . Kıyafetler çekmişde olabilir kısmına aşırı uyuz oldum
Dimi sanki benim çocuğum kilo almamis hiç. Eşim heyecanla büyüdü diye dile getiriyor söylenene bak. Hem küçük diyor sonra da iyi maşallah küçük ama etli derisi boş boş değil diyor. O zaman niye küçük minik diyosun

Ayyy aynı muhabbetler hep benım kızım tam 1 ay erken doğdugu halde aynı muahbetler var kendı oz babannem bana sen kılo almıssın kız hıc almamıs dedı bende dedım ben zaten kıloluydum kızımda erken dogdu dıye o kadar sınırlendım kı hoss amelıyathanedekı gereksız bı kadın vardı oda doktor gıdınce aynı tepkıyı verdı anca sen kılo almıssın kıza aldırmamıssın dıye
Aay herkes bitti bir de ameliyathanedeki kadın mı kaldı ya çok sinir bozucu. Bizimki olumsuz söylüyor üstüne olumlu söylüyor çabuk kilo alır diye o zaman küçük deme fotolarda daha iyiydi deme yani sonraki cümlenin anlamı kalmıyor

Alakasi bile yok.ben saglik ocagina gittim.hemsireler nasil emziriyorsun bi bakayim dedi.gosterdim.dirsege dogru dedi.sadece poposunu da elinle kavra diye ek uyari yapti. En basic emzirme bu sekilde zaten🙄youtube da birsuru videosu mevcut.sen takilma onlara..bana diyorlar elinle sik tazyik alir memede.dedim tazyik mi var ki kisayim..olsun diye ugrasiom zaten🙄🤣 herkes herseyi cok biliyorda , niye herkesin bildigi digerinden farkli🤣🥰
Ya bana bilmem bu emzirme eğitimi aldı diyor akşamında da şöyle mi emzirsen kafası acır diyor. Acısa emer mi çocuk. Beni yetersizmisin gibi gösteriyor eğitim almadım ya. Saçma sapan 🙄

X