2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    257
Evet yaaaa minnoşum 🫠 yeni bi huy edindi emerken emmeyi bırakıyor yüzüme bakıyor gülüyor konuşunca cevap veriyor bana agular ayyylar gülmeler meme dışarda sohbet ediyoruz arada emiyor sonra sohbete devam 1 saaat sürüyor böyle böyle emişmek 🙈🙈 bitiyorum o bakışına 🫠🥰
Ya bu hareket çok güzel değil mi, konuşunca cevap vermesi, agulaması.. Bizimki yatağının baş ucunda dönence var ondaki oyuncaklara bayılıyor, onlarla konuşuyor, bir de ben ya da babası konuşunca cevap veriyor Allahım nasıl güzel. 🥰

Ama yerin sizi ya 🧿🧿😍😍 Artık kesinlikle oyun oynamak istiyorlar 🙈 ben şu piyanolu oyun halısını aldığıma çok memnunum gerçekten dünya varmış bizim kızı baya baya oyalıyor 😂
Bizde görümcem den kalan düz oyun halısı var, eşim piyanoluya boşa para vermeyelim dedi olsa ne çok hoşuna gider diyorum. Altını değişirken ellerimi koyuyorum ayaklarının altına, vurdukça şarkı söylüyorum ona bile çıldırıyor. 😍

Bizde görümcem den kalan düz oyun halısı var, eşim piyanoluya boşa para vermeyelim dedi olsa ne çok hoşuna gider diyorum. Altını değişirken ellerimi koyuyorum ayaklarının altına, vurdukça şarkı söylüyorum ona bile çıldırıyor. 😍
Bende ikinci el düz halı almıştım pek anlaşamadı onunla sonra gerisin geri sattım piyanolu sıfır aldım eşim ne anladım ben bu işten diyo 😂😂😂

Reflu konusunu bende soracağım doktora . Uyumamasinin sebebi o da olsbilir . Gündüz ışıktan da etkileniyor olabilir. Herşey olabilir 🤷 Uyumayip vakit gecirebiliyorsa o da iyi biz hep yanak yanağayiz 😄
Vakit geciremiyor iste hep goz goze olmak istiyor.kucagima alip turlamak istiyor.reflude en buyuk madde fiskirarak kusmasi o yoksa reflu degildir. Reflude mutlaka fiskirtiyorlar

Ay kızlar sulu oyun matı geldi kargodan. Aşırı kötü kokuyor bu ya. Nasıl oynatayım bunu bebişe aşırı kötü kokusu plastik plastik :KK43:(

İnşallah güvenli bağlanmışsınızdır diyelim o zaman 😂🫠 emziksiz de zor gerçekten ya bi de memeyi çekip direk emzik vererek denesen yine mi almaz acaba ? Bi de sen işe başlamıştın sanırım beslenmesini nasıl yapıyorsun
Ay yıllar sonra cevap yazabiliyorum 🤣 Ben emzikten umudu kestim canım ya ne yapsam işe yaramadı🤣 benim serbest meslek olduğu için öyle sabahtan akşama mesaim olmuyor. Duruşmalarıma gidiyorum ya da işim oldukça kısa sürelerle çıkıyorum evden. O arada zaten süt sağıp gitmiş oluyorum annem bakıyor ben yokken. Sağdığım sütü veriyor. Allahtan biberonu reddetmedi emzik gibi

Emzik iyi işe yarıyor bu durumlarda keske alsa . Bzm bebek aramız pusetli diğer aparatını 4 5 aydan sonra takarım büyük ihtimalle pusette sefil uykuya vurup bnmki dışarda araba sallandkca uyur genelde yada bakinir sessaizce eğer karnı açsa gazı geldiyse çığlığı basar yoksa geziyoruz biz park çarşı anane darısı size cnm emzik şart ama🙈🙂👍
Ne güzel canım ya çok şanslısın. Bizim bebek arabası da seninki gibi. Ana kucağını da normal koltuğunu da denedim. İkisinden de nefret ediyor. Yapacak bişey yok şansıma benim bebişim böyle oldu. Canı sağolsun çok seviyorum 🥰❤️

Ay yıllar sonra cevap yazabiliyorum 🤣 Ben emzikten umudu kestim canım ya ne yapsam işe yaramadı🤣 benim serbest meslek olduğu için öyle sabahtan akşama mesaim olmuyor. Duruşmalarıma gidiyorum ya da işim oldukça kısa sürelerle çıkıyorum evden. O arada zaten süt sağıp gitmiş oluyorum annem bakıyor ben yokken. Sağdığım sütü veriyor. Allahtan biberonu reddetmedi emzik gibi
Sevindim senin adına evde olmana yani diğer türlü senin için çok yorucu olacaktı. Biberon alıyorsa o da iyi benimki de onu almadı 🤣

Bebiş mama reddi yaşayanlar, hala devam ediyor mu?? Bir yerde 3.ayda tat alma duyusu gelişiyor diyor acaba mamanın tadını mı sevmemeye başladı diye düşünüyorum..var mı farklı mama deneyip başarılı olanlar??

Ay kızlar sulu oyun matı geldi kargodan. Aşırı kötü kokuyor bu ya. Nasıl oynatayım bunu bebişe aşırı kötü kokusu plastik plastik :KK43:(
Benim aldığımda hiç ağır bı koku yoktu, bitkisel biberon deterjanı ile yıkadım hiç kokusu kalmadı. Saticidan satıcıya değişiyor mu acaba.

Ahh cnm benim kaç yaşında oğlun doğuştan mı farkettn sonradan mı gelişti ,bu aralar okdr cogaldiki bu rahatsızlık Rabbim evlatlarımiza sağlık şifa versin inşaallah 🤲😏
Anaokulunda farkedildi 3 yaşında başladı birgün gittim okula sınıfı bır grupta oynuyorlar ögrrtmrniyle benim oğlumda oturmuş köşede neden dedim öğretmene sonra konuşalım dedi nasıl üzüldüm o gün sonra sonra grup aktivitelerine katılamama hala konuşamamasından dolayı dr a yönlendirdi aniden oldu herşey şok olduk ağladık tabiki kabullenemedik hiç kolay değilki inanki bir gün iyisek birgün kötü hayatı yok benim oğlumun o o tatlı çocuk olarak kaldı onun için ev aldık en konforlu güzel bir hayatta yaşatcaz biz elimizden geldikçe ona iyi bakacaz bir kızkardeşide oldu onlar oynar bir nebze onada bizede ilaç olur bebiş elbet kimse kimsenin yerini tutamaz şuan küçük kızkardeşini kıskanıyor onuda öpüyorum kıskanmasın diye ☺️

Sevindim senin adına evde olmana yani diğer türlü senin için çok yorucu olacaktı. Biberon alıyorsa o da iyi benimki de onu almadı 🤣
Hepsinin başka başka huyları var 🙈 biberon almasa işim zormuş baya. Başta emzik gibi onu da diliyle itiyor istemiyor ama sonra süt gelince emmeye başlıyor

Anaokulunda farkedildi 3 yaşında başladı birgün gittim okula sınıfı bır grupta oynuyorlar ögrrtmrniyle benim oğlumda oturmuş köşede neden dedim öğretmene sonra konuşalım dedi nasıl üzüldüm o gün sonra sonra grup aktivitelerine katılamama hala konuşamamasından dolayı dr a yönlendirdi aniden oldu herşey şok olduk ağladık tabiki kabullenemedik hiç kolay değilki inanki bir gün iyisek birgün kötü hayatı yok benim oğlumun o o tatlı çocuk olarak kaldı onun için ev aldık en konforlu güzel bir hayatta yaşatcaz biz elimizden geldikçe ona iyi bakacaz bir kızkardeşide oldu onlar oynar bir nebze onada bizede ilaç olur bebiş elbet kimse kimsenin yerini tutamaz şuan küçük kızkardeşini kıskanıyor onuda öpüyorum kıskanmasın diye ☺️
Bebeklikte ve erken çocukluk döneminde sinyalleri vermiş miydi, sosyal gülümseme, göz teması, babildama, ebeveyni görünce heyecanlanma vs gibi şeyleri var mıydı. Otizm çok geniş bı yelpaze çünkü, siz bebeklik döneminde farkedemediyseniz belki hafif düzeyde olan ya da yüksek işlevli otizm de olabilir. Gerçi doktorunuz sizi en doğru şekilde bilgilendirmistir. Özel eğitim ve ebeyvn eğitimi ile otizmin de üstesinden gelirsiniz, hiç umutsuzluğa kapılmayın. Instagram'da uzun yıllardır otizmli çocuklarla calisan bir çocuk psikiyatrisi var. Anne baba ve çocuk eğitimleri sayesinde yasitlarini yakalayan çok hastası var. Özelden size hesabını göndereyim. Sadece takipli hastalarına randevu veriyormus ama sık sık paylasim yapıyor oradan bile çok fayda sağlar diye düşünüyorum. Çok tanindik bilindik bir doktor belki takip ediyorsunuzdur ama karsilasmadiysaniz diye göndermek isterim.

Bebeklikte ve erken çocukluk döneminde sinyalleri vermiş miydi, sosyal gülümseme, göz teması, babildama, ebeveyni görünce heyecanlanma vs gibi şeyleri var mıydı. Otizm çok geniş bı yelpaze çünkü, siz bebeklik döneminde farkedemediyseniz belki hafif düzeyde olan ya da yüksek işlevli otizm de olabilir. Gerçi doktorunuz sizi en doğru şekilde bilgilendirmistir. Özel eğitim ve ebeyvn eğitimi ile otizmin de üstesinden gelirsiniz, hiç umutsuzluğa kapılmayın. Instagram'da uzun yıllardır otizmli çocuklarla calisan bir çocuk psikiyatrisi var. Anne baba ve çocuk eğitimleri sayesinde yasitlarini yakalayan çok hastası var. Özelden size hesabını göndereyim. Sadece takipli hastalarına randevu veriyormus ama sık sık paylasim yapıyor oradan bile çok fayda sağlar diye düşünüyorum. Çok tanindik bilindik bir doktor belki takip ediyorsunuzdur ama karsilasmadiysaniz diye göndermek isterim.
Siz bana yinede özelden gönderin.Benim Kanner Sendrome (Erken Çocukluk Otizmi)tanısı konuldu.%50 de zihinsel engellilik yani zeka geriliği şüphesi var.Hiçbir belirtisi yoktu ne olduysa 3 yaşında farkedilsiği an belirtiler başladı bizim ağır otizm tabi zamanla doğru ilgi sevgi destekle ağırdan inebilir ama umut yok denildi öğreterek hayatına devam edebilir yardımla evlenemez bir hayatı olamaz yani

Siz bana yinede özelden gönderin.Benim Kanner Sendrome (Erken Çocukluk Otizmi)tanısı konuldu.%50 de zihinsel engellilik yani zeka geriliği şüphesi var.Hiçbir belirtisi yoktu ne olduysa 3 yaşında farkedilsiği an belirtiler başladı bizim ağır otizm tabi zamanla doğru ilgi sevgi destekle ağırdan inebilir ama umut yok denildi öğreterek hayatına devam edebilir yardımla evlenemez bir hayatı olamaz yani
Her şeyi kolaylikla olsun, yüzü hep gülsün oğlunun, melek çünkü o.

Arkadaşlar biz bugün 2. ay aşılarını olduk. Sabahtan beri çok halsiz ve huzursuz, çok ağladı. Ateşi de bir 37.7, bir 38.0, bir 37.5 çıkıyor. Calpol vermedim ama içim rahat da değil, vereyim mi bir kez?

Artık organik birşey yok herşey kimyasal oldu bence otizm bu yüzden çoğaldı🙁
Kızlar benim minnoş sesler çıkarmaya başladı yavaştan..bize bağırıyor resmen 😃
özellikle erkek çocukları tehlike altında bu konuda maalesef…
Glutenle beslenmeden tutun bebeklik aşılarındaki tiyomersala kadar sebebi var ne yazık ki (Amerika’da başta Florida olmak üzere birçok eyalette çıkartıldı aşılardan)
Bu yüzden bizde ve bazı Avrupa ülkelerinde yine de aşı yaptıranlar aşı sonrası detoks uyguluyorlar. Zaten ne hikmetse 2030’larda iki çocuktan biri otizme yakalanacak diyorlar.
Otizm konusunda kendinizi yine de tüketmeyin alanında uzman hekimler var artık mucize değil sıradan gözüyle bakıyorlar tedavinin başarılı olmasına…
Güçlü bir annesiniz belli oluyor şifa diliyorum 🙏🏻

özellikle erkek çocukları tehlike altında bu konuda maalesef…
Glutenle beslenmeden tutun bebeklik aşılarındaki tiyomersala kadar sebebi var ne yazık ki (Amerika’da başta Florida olmak üzere birçok eyalette çıkartıldı aşılardan)
Bu yüzden bizde ve bazı Avrupa ülkelerinde yine de aşı yaptıranlar aşı sonrası detoks uyguluyorlar. Zaten ne hikmetse 2030’larda iki çocuktan biri otizme yakalanacak diyorlar.
Otizm konusunda kendinizi yine de tüketmeyin alanında uzman hekimler var artık mucize değil sıradan gözüyle bakıyorlar tedavinin başarılı olmasına…
Güçlü bir annesiniz belli oluyor şifa diliyorum 🙏🏻
tesekkür ederim ben yurtdisinda yasiyorum üstüne üstlük Türkiyede 4 yil göremedigim düskün oldugun babam aniden vefat etti cok zor zamanlardi Allah o gücü veriyor 🥺

X