2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    257
Çene geriligini dert etme zamanla düzeliyor, büyük oglumda da vardı hatta görsel olarakta farkediliyordu, KBB ye goturdugumuzde doktor söylemişti ilk. Ama medela biberon ile çene de güçleniyor. Oğlumun çenesi baya güçlü şuan her anlamda 😂😂 görsel olarakta gayet orantılı çok şükür. Ben de dert etmiştim çene geriliği ilerde görsel olarak sıkıntı yaratır mı diye ama güçlendikçe normale dönüyor.
Ay maasallah senin oğlana 🧿🧿

Görsel olarak dert etmiyorum aslında çünkü hafif geride babası gbi yüzü de minyon . Sadece ortodontik sıkıntılar oluyormuş eşimin olmuş yani . Onun da çaresi var gunumuzde şükür ☺️☺️ Ben medelayi bilmeden almışım zsten almam gerekiyormuş 😂 Bu arada başlığını ne sıklıkla değiştiriyordun ?

Ay maasallah senin oğlana 🧿🧿

Görsel olarak dert etmiyorum aslında çünkü hafif geride babası gbi yüzü de minyon . Sadece ortodontik sıkıntılar oluyormuş eşimin olmuş yani . Onun da çaresi var gunumuzde şükür ☺️☺️ Ben medelayi bilmeden almışım zsten almam gerekiyormuş 😂 Bu arada başlığını ne sıklıkla değiştiriyordun ?
Ben başlığını hiç değiştirmemistim, aslında oğlumun dişleri çok erken çıktı ama hiç zarar vermemişti, pahalı olduğunu biliyormuş gibi onu isirmazdi ama beni isirmayi tercih ederdi 😄 12 aylık olana kadar kullandik o başlığı. Evet cenesi zayıf olan bebeklere de öneriliyor calma başlık. O biberon çekince değil emince geliyor çünkü, yani memeyi sağar gibi dil ve çene kaslarını kullanması lazim. Ben de meme reddi olmamasi için almıştım ama çenesinin de güçlenmesini sağlamıştı.

Kizlar çıngıraklı çorap ve bileklik kullanan var mı, ilgilerini çekiyor mu, büyük oglumda böyle takım halinde yoktu sadece çıngıraklı patikleri vardı penye kumaştan, ayakları bilekli, 3 aylıktan 1 yaşına kadar kullanmıştık 😂 çok seviyordu onları, ben de çıngıraklar in sesini duydukça rahat ediyordum (sessizlik başlayınca bı işler çeviriyor oluyorlar genelde) 😂 ama şimdi bileklikli olanları goruyorum elleri ayakları keşfetmesi için kullanışlı olur mu sizce. Yoksa gereksiz masraf mi. Çıngıraklı çorapları var bu arada bebeğimin ama bileklikli takım olanlardan yok.
Ben aldım çorap ve bileklik takım aldım olanlardan ayaklarındakini daha keşfedemedi ama ellerindeki çıngıraklar değişik geldi ses çıktıkça inceliyor ☺️ bide ellerini keşfetmeye başlamışlar bu ayda kollarını Kaldırıyor bakıyor seviyor gibi ya 😂😂

Ben hamilelik uygulamasında bişey okumuştum, bilimselliği tartışılır tabi ki ama hani hamileliğin son dönemlerinde gece uykularımız azaliyordu ya, hatta hepimiz dert ediyorduk bundan, gece hiç uyuyamadim, uyandım şu saate kadar uyku tutmadı, yok rahatsız oldum, güç nefes aldım vs diye, o doğumdan sonra anneyi uykusuzluğa hazırlamak içinmiş. Uykusuz gecelerin alıştırmasını hamileliğin son dönemlerinde yapmışız meğerse 😅 ben de gündüz uyumaktan nefret eder gece de erkenden uyurdum, yoksa enerjisiz olurdum. Ama şimdi aynı hamilelikteki gibi gündüz uyuyup gece ayaktayım ve eskisi kadar enerjisiz değilim.
Bilimselliği bilemem ama kesinlikle alıştırdı, hatta hamileyken daha bile az uyuyordum ağırlıktan diyebilirim acayip dönelerdim…dedim Allah tarafından heralde hazırlıyor bünye uykusuzluğa 😅 hep gece 3-4 civarından sonra çok dönelerdim, kızım da gece hep o saatlerde uyanır.

Ben aldım çorap ve bileklik takım aldım olanlardan ayaklarındakini daha keşfedemedi ama ellerindeki çıngıraklar değişik geldi ses çıktıkça inceliyor ☺️ bide ellerini keşfetmeye başlamışlar bu ayda kollarını Kaldırıyor bakıyor seviyor gibi ya 😂😂
Benimki henüz ellerini incelemiyor sadece bileklerine kadar ağzına sokuyor 😁 ellerini kesfetsin diye alsam mı ben de dedim. Ses geldikçe ellerini izler belki keşfeder

Bilimselliği bilemem ama kesinlikle alıştırdı, hatta hamileyken daha bile az uyuyordum ağırlıktan diyebilirim acayip dönelerdim…dedim Allah tarafından heralde hazırlıyor bünye uykusuzluğa 😅 hep gece 3-4 civarından sonra çok dönelerdim, kızım da gece hep o saatlerde uyanır.
Evet anne karnındaki alışkanlıklarını hala surduruyorlar gibi geliyor bana da. 4. Aydan sonra biraz daha değişir herhalde. Geceyi gündüzü net ayiramiyor bizimki henüz

Kizlar çıngıraklı çorap ve bileklik kullanan var mı, ilgilerini çekiyor mu, büyük oglumda böyle takım halinde yoktu sadece çıngıraklı patikleri vardı penye kumaştan, ayakları bilekli, 3 aylıktan 1 yaşına kadar kullanmıştık 😂 çok seviyordu onları, ben de çıngıraklar in sesini duydukça rahat ediyordum (sessizlik başlayınca bı işler çeviriyor oluyorlar genelde) 😂 ama şimdi bileklikli olanları goruyorum elleri ayakları keşfetmesi için kullanışlı olur mu sizce. Yoksa gereksiz masraf mi. Çıngıraklı çorapları var bu arada bebeğimin ama bileklikli takım olanlardan yok.
Çıngıraklı patik var bende de bir aylıkken denemiştim çok anlarmis gbi 😂 Bileklikli olan nasil birşey ki hergun yeni birşey öğreniyorum ☺️

Kızlar benim eltim kızına bebekliginden itibaren ingilizce şarkılar dinletip, izlettirmeden ingilizce çizgi filmler açtı. Şu an 5 yaşında ve ana dilinden daha iyi ingilizce konuşuyor. Bende şimdiden yapmaya başladım. Kendi kendine oynarken ingilizce şarkılar açıyorum, malum artık İngilizce dil şart. İlerde kurslara dünyanın parasini dökmektense şimdiden kulak aşinası olarak öğrenmesi daha iyi olacak gibi. Sizlerle de paylasmak istedim

Ben başlığını hiç değiştirmemistim, aslında oğlumun dişleri çok erken çıktı ama hiç zarar vermemişti, pahalı olduğunu biliyormuş gibi onu isirmazdi ama beni isirmayi tercih ederdi 😄 12 aylık olana kadar kullandik o başlığı. Evet cenesi zayıf olan bebeklere de öneriliyor calma başlık. O biberon çekince değil emince geliyor çünkü, yani memeyi sağar gibi dil ve çene kaslarını kullanması lazim. Ben de meme reddi olmamasi için almıştım ama çenesinin de güçlenmesini sağlamıştı.
Aldığımız yer o markanın tr temsilcisi . 3 ayda bir başlık değiştirmenizi öneriyoruz diyince sana da bir sorayım dedim ✌️ Cok tşk ederim tekrar sayende doğru bir biberon almışım ☺️

Kızlar 8 tane bebeğimin ilk bilgileri kitabı, 4 kutu kart ve 30 adet hikaye kitabını toplam 440 TL ye aldım. Henüz bebeğine kitaplar kartlar almayan veya almak isteyen varsa özelden yazayım nerden aldığımı reklam olmasın.
Bu arada ne yalan söyleyim atak işleri pek inandırıcı gelmiyordu 2 gündür 12.hafta atağını zirvede yaşıyoruz 😣
AA ben hala kitap alamamistim fırsat bulup o yüzden benim için çok iyi bir öneri oldu çok tşk ediyorum ☺️

Aldığımız yer o markanın tr temsilcisi . 3 ayda bir başlık değiştirmenizi öneriyoruz diyince sana da bir sorayım dedim ✌️ Cok tşk ederim tekrar sayende doğru bir biberon almışım ☺️
Bence işlerine öyle geliyordur 😁 deforme olursa değiştirebilirsin ama kesik yırtık olmazsa ki bizde olmamıştı değiştirmeye gerek yok. Ben kaynar suda bekleyiyordum ona rağmen akma bollaşma filan da olmadı

Bence işlerine öyle geliyordur 😁 deforme olursa değiştirebilirsin ama kesik yırtık olmazsa ki bizde olmamıştı değiştirmeye gerek yok. Ben kaynar suda bekleyiyordum ona rağmen akma bollaşma filan da olmadı
Bnde sterilizasyon aletine koyuyorum umarım bişi olmaz başlığın kendisi pahalı çünkü ☺️😄

Bnde sterilizasyon aletine koyuyorum umarım bişi olmaz başlığın kendisi pahalı çünkü ☺️😄
Sterilizasyon cihazı kullanmadım ama 100 derecede kaynayan suya attigimda bişey olmamıştı. Aynen başlık pahalı zaten, bişey olmaz bence. Biz 12 aylık olana kadar aynı başlığı kullanmistik. Memeyi bırakınca aventin büyük biberonuna geçmiştik ayran kefir vs içerken.

Ne güzel canım ya çok şanslısın. Bizim bebek arabası da seninki gibi. Ana kucağını da normal koltuğunu da denedim. İkisinden de nefret ediyor. Yapacak bişey yok şansıma benim bebişim böyle oldu. Canı sağolsun çok seviyorum 🥰❤️
Tabiki canım benim her bebek farklı benimde gezerken uyuo uyanır uyanmaz çığlığı basio açım diye 😄 bugün 2 saat çarşı turladik annemlerle havada iyiydi oksijen alsın dedim uyandığı gibi acıktı mama verebildim

X