2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
Kolestrol 294
Ldl 192
Alt 52
Ben 63 kiloyum ama normal kilom asla bu değil hamilelikten sonra bu şekilde kaldı. Eğer size bu değerle doktor böyle söylediyse ben acilen bir doktora gideyim.Tam olarak ne dedi doktorunuz.Subat ayında gittiğimde de böyleydi değerlerim asagı yukarı doktor bişey demedi bana daha yeni doğum yaptın tarzı konuştu
Sağlık ocağı doktoruydu vitamin içme değerler yüksek karaciğere yüklenmeyelim dedi bana

Benim doğum kilolarımı vermemdeki en büyük sebep yemek yemiyorum zamanım olmuyor bir öğün az bisey ekmek peynir yiyebiliyorum bir de uykusuzluk stres verdirdi göbek var hala tabi torba gibi önde

Benim doğum kilolarımı vermemdeki en büyük sebep yemek yemiyorum zamanım olmuyor bir öğün az bisey ekmek peynir yiyebiliyorum bir de uykusuzluk stres verdirdi göbek var hala tabi torba gibi önde
Aynen bendr kahvaltı yok diyebilirim.. Ekmek üzerine peynir vs koyuyorum Hemen yiyorum. 3kilo fazlam kalmış

Benim ki nerdeyse 2 haftadır böyle bazı günler daha çok olmaya başladı hele bugün en son gece 4te güzel emdi ondan sonra hep mücadele ile 2 3 dakika kafasını tutuyorum atmasın diye zorla emziriyorum en son atıyor kendini. Çiş konusuna dikkat etmedim ama günde 1 2 kaka yapıyor. Nasıl aç duruyor şaşıyorum nerdeyse 14 saat olmuş doğru düzgün beslenmedi.
Aynı benimkisi de öyle nasıl duruyor aç aç ben anlamadım.1-2 kaka yapıyorsa yeterli mi besleniyordur 🙄 çiş göstermez mi beslenmeyi? Bir de bizimkisi daha 86 günlük 4. ay atağı için çok erken değil mi

Aynı benimkisi de öyle nasıl duruyor aç aç ben anlamadım.1-2 kaka yapıyorsa yeterli mi besleniyordur 🙄 çiş göstermez mi beslenmeyi? Bir de bizimkisi daha 86 günlük 4. ay atağı için çok erken değil mi
Bilmiyorum kaka ile mi anlayacağız doyup doymadığını çiş ile mi? Bazı zamanlar böyle meme reddi oluyormuş inşallah kalıcı olmaz siz mama veriyor musunuz benim ki aç duruyor resmen biberonda almıyor anlamadım ben bu işi

Bilmiyorum kaka ile mi anlayacağız doyup doymadığını çiş ile mi? Bazı zamanlar böyle meme reddi oluyormuş inşallah kalıcı olmaz siz mama veriyor musunuz benim ki aç duruyor resmen biberonda almıyor anlamadım ben bu işi
Mama vermiyordum sadece meme ama 2 gündür aç duruyor..ben de biberon mu denesem acaba ama bu sefer iyice red olursa diye cesaret edemiyorum..canım çok sıkkın

Kızlar ya rotadan sonra bi kere bezde kan gördüm 3 4 gündür yoktu bugün tekrar kan vardı kaka da ya neyden oluyor bu doktorda az besleniyor ondan dedi böyle bişey olabilir mi ilk defa duydum az beslenince kan olduğunu

Mama vermiyordum sadece meme ama 2 gündür aç duruyor..ben de biberon mu denesem acaba ama bu sefer iyice red olursa diye cesaret edemiyorum..canım çok sıkkın
Sizi yanlış yönlendirmek istemem her bebek aynı değil ama Philips avent biberonu doğduğu günden beri kullanıyorum meme reddi olmadı. Az zie sebebim sürümün yetersizliği varsa mama vermeyin biberona sutunuzu sağıp verin. Başka tecrübe eden anne varsa alternatif yol denenebilir. Umarım kısa sürede gecer

Kızlar ya rotadan sonra bi kere bezde kan gördüm 3 4 gündür yoktu bugün tekrar kan vardı kaka da ya neyden oluyor bu doktorda az besleniyor ondan dedi böyle bişey olabilir mi ilk defa duydum az beslenince kan olduğunu
Kan konusunda bilgim yok ama eğer sende az beslendiğini düşünüyorsan sütünü sağıp ver istersen. Biberona cesaret edemezsen yenidoğanda olduğu için şırınga ile ver en azından

Meme reddi yaşayan arkadaşlar okudum 2 hafta falan yaşadım ben de en son burda bir arkadaş uykuya dalarken ya da uykudan uyanırken emzir demişti. Her uykusunda uyanmaya kıpırdanmaya başladığında aldım memeye. Bazen uyandı istemedi ittirdi kendini öyle zamanlarda da emzirme pozisyonunda emzik verdim yorulup duraksadığında emziği çekip mememi verdim.ama bizimki 2. Günden beri emziğe alışkın o yüzden tereddüt etmedim ben. Bu yöntem pek kolay olmadı tabi hem emziği birden çekmemek için çabaladım hem de farkettiğinde kendini ittiriyor ağlıyordu 4-5 kere arka arkaya denedim hep.Öyle emzire emzire normale döndü. Tabi zaman zaman hiç birini kabul etmedi. Pış pışla kucakta uyutup yatırdım aç yattı yani az az ne emebildiyse o arada zaten az kilo almış ama şimdi düzeldi kilo alımı da. Zordu hatta uyurken emmez ki falan diyordum ama işe yaradı. Geçici demişlerdi geçti gerçekten artık normale döndü bazen gülümsüyor bile emerken bana bakıp

Bugün emzirirken resmen savaştım çok kötüyüm ağlamak üzereyim. Hiç bir şekilde istemedi kafasını sürekli atıp duruyor zorla kafasını tutuyorum biraz emsin diye bunu yapmak doğru mu bilmiyorum resmen zorluyorum. Bide üstüne kakada kan gördüm çok kötüyüm ne yapacağımı şaşırdım

Idrarın
Bugün emzirirken resmen savaştım çok kötüyüm ağlamak üzereyim. Hiç bir şekilde istemedi kafasını sürekli atıp duruyor zorla kafasını tutuyorum biraz emsin diye bunu yapmak doğru mu bilmiyorum resmen zorluyorum. Bide üstüne kakada kan gördüm çok kötüyüm ne yapacağımı şaşırdım
Çok kötü vır durum bende yasadım yasıyorum hala az da olsa emıuordu en azından sütüm wzdı o bıle sıfa dıye tesellı oluyordum

Kızlar aranızda nebulizatör kullanan vardır sanirim. Nexus markadan sipariş ettim bugün. Elime ne zaman ulaşır bilmiyorum. Hemen basliycam kullanmaya. Fakat içine ne kadar serum koymaliyim. Kullanirken dikkat etmem yada fayda sağlaması için püf noktaları varmi tecrübeli anneler anlatırsa sevinirim 🌺

Kızlar aranızda nebulizatör kullanan vardır sanirim. Nexus markadan sipariş ettim bugün. Elime ne zaman ulaşır bilmiyorum. Hemen basliycam kullanmaya. Fakat içine ne kadar serum koymaliyim. Kullanirken dikkat etmem yada fayda sağlaması için püf noktaları varmi tecrübeli anneler anlatırsa sevinirim 🌺
Ben elektrikli olanından aldım biraz sıkıyorum içine 5-10 dk Buhara tutuyorum kalanı döküyorum lavaboya suyu , içme suyu da koyabilirmişiz serum fizyolojik şart değil dedi doktor

X