30 yaş sendromu.. (mu)?

Ya bence 30 yas büyük degilde, sadece belirli bi olgunlukta olmak lazim diye düsünüyorum. Ilkokul cocugu gibi mesela "ben düstüm, sende düs" dememek lazim bi yasdan sonra.

Ama kesinlikle komplex yapilcak bi mesele degil, her yasin güzelligi vardir. Artik insan sana saygi duyuyor mesela. "Büyük olmanin" avantajlari da var elbette.

Ben daha 2 ay önce 30 oldum 🙈
Hiçbişey hissetmiyorum ama yani bi yaşım varmış bişeyleri kaçırıyorum diye düşünmüyorum.Güzel bir yaş bence sağlıklı olduktan sonra sevdiklerin yanında olduktan sonra yaşın bi önemi yok bence.

He bir de bu sitede biri yaşıma bakıp bana abla diye hitap etmişti😂Vizyon çok önemli tabi.😂
Eee 19, 20 ye göre de ablayız şimdi.sen demek abes olur.

Evet tabi canım 19-20 abla desin zaten 😂ama bana bu sitede abla diyen kişi 19-20 yaşında değil işte 😂
Yani 30 yaş sendromuna girmesek bile çevresel faktörler bi şekilde sendroma itiyor bizleri.Ama yine ne olursa olsun 30 yaşın büyük bi yaş olduğunu sendroma sebebiyet verebileceğini çok da düşünmüyorum ben 🤷‍♀️

Evet tabi canım 19-20 abla desin zaten 😂ama bana bu sitede abla diyen kişi 19-20 yaşında değil işte 😂
Yani 30 yaş sendromuna girmesek bile çevresel faktörler bi şekilde sendroma itiyor bizleri.Ama yine ne olursa olsun 30 yaşın büyük bi yaş olduğunu sendroma sebebiyet verebileceğini çok da düşünmüyorum ben 🤷‍♀️
Haklısın valla.ben de şu ülkenin ablacılık kültürünü hiç sevmiyorum.kadınlar neyse de bazen delikanlı adamlar bile abla falan filan deyince moralim bozuluyor benim ister istemez.bizim ülkede sıkıntı var.mesela diğer ülkerde yaşlı kişilere bile isimleriyle hitap ediyorlar.

Ya tabikide. Bi kadin benden 2-3 yas büyükse ben kesinlikle abla derim. Saygi acidan. Art niyetli degil. Ama bazi kadinlar yaslarini malesef komplex yapiyorlar, abla deyince cildirabiliyorlar malesef, hatta bazilari art niyetli dedigimi bile düsünebiliyorlar. Halbiki hic gerek yok böyle seye 🙁

Ya tabikide. Bi kadin benden 2-3 yas büyükse ben kesinlikle abla derim. Saygi acidan. Art niyetli degil. Ama bazi kadinlar yaslarini malesef komplex yapiyorlar, abla deyince cildirabiliyorlar malesef, hatta bazilari art niyetli dedigimi bile düsünebiliyorlar. Halbiki hic gerek yok böyle seye 🙁
Bi akrabam benden 2-3 yaş büyükse konumuna göre ona abla diyebilirim.Ama benden 2-3-4-5 yaş büyük arkadaşlarım da var onlara isimleriyle hitap ediyorum.Abla desem komik duruma düşerim.
Ama bir forum sitesinde hiç tanımadığım bi insan benden 2 yaş büyükse ve ben ona abla diyorsam daha da komik duruma düşerim bence.Bu benim fikrim tabi ki.Herkesin fikri kendineeeee🤷‍♀️

Benim kendimi bulmam için bu yaşlarıma yani 30’uma gelmem gerekiyormuş. Kendimi buldum, ben oldum, hayatın zevki tam su an cıkıyor.

Geçen ay 29 yaşımı doldurdum ve 30 yaşımdan gün almaya başladım. Aslında birkaç senedir hissettiğim bu duyguyu yirmili yaşlarımın da bitmesi ile bu sene çok daha yoğun ve vurucu bir şekilde hissetmeye başladım.

Yaşlandığımı ve bundan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşünüyorum. Her geçen hafta ömrümden bir hafta daha eksildiğini, sevdiklerimle birlikte geçirdiğim vaktin daha da azaldığını hissediyorum. Sanki beynimin arka planında bir kum saati var ve ben bu saate sürekli kaçamak bakışlar atmaktan kendimi alamıyorum..

Hayatta kendimce belli noktalara ulaştım diyebilirim. Mesleğim var, mutlu bir evlilik yaptım, kendi işimi yapıyorum, bir kızım var.. Buradan bakınca bu düşüncelerim şımarıklık gibi geliyor olabilir ama ben de neden böyle hissettiğimi anlamıyorum.

Doğumdan sonra fiziğim biraz değişti, yüzümde artık ince çizgiler var, güldüğümde kaz ayaklarım bana el sallıyor, kendimi oldukça yorgun hissediyorum.

Bu sizce normal geçici bir süreç mi? Yoksa destek almalı mıyım ne dersiniz?
Bence böyle hissetmek için çok erken hem de çok erken bir yaş. Geçici olduğunu düşünüyorum. Sizi rahatlatacak da söyleyim: 41 yaşındayım. Evliyim ama çocuğum yok. Mesleğim var ancak yaşıma göre geri kaldım ( benden yaş anlamında daha gençler benden ilerideler.). Kırışıklıkların alası var 😉.
O yüzden hiç dert etmeyin.

Haklısın valla.ben de şu ülkenin ablacılık kültürünü hiç sevmiyorum.kadınlar neyse de bazen delikanlı adamlar bile abla falan filan deyince moralim bozuluyor benim ister istemez.bizim ülkede sıkıntı var.mesela diğer ülkerde yaşlı kişilere bile isimleriyle hitap ediyorlar.
Teyze demediklerine dua edin 🤣. Bana demişlikleri var.

Ben 30 dan sonra hiç büyümedim. Tavsiye ederim ✌️Yıllardır 30 yaşındayım bir sıkıntısını görmedim 😄 Bir süre sonra her gerçek yaşımı da unuttum ohh miss😄😄

X