30 yaşlarında olupta komplekste olan bayanlar buraya !

33 yaşındayım hiç kompleksim yok çünkü çok küçük görünüyorum :)))))
Minyon tipli olmanın avantajı

kompleksim yok ama beni 10 yıl aradan sonra gören akrabalarım çökmüşsün deyince ne yalan söyleyeyim biraz moralim bozuldu:gitme:
şimdi 31 yaşındayım onlar beni son gördüklerinde daha bekardım
evlendim 3 çocuk doğurdum haliyle değişicem aynı kalacak halim yok ya değil mi amabenneyaptımki

otuzlu yaşlar erken değil mi yaşlanıyor olduğunu düşünmek için...
hani bir elliyi görüp altmışa doğru yol alırsınızda o zaman anlarım ama insan hayatının en verimli ve en güzel çoğu bence otuzlu yaşlar... hayat pastasında en güzel dilimi yediğiniz yaşlar...
bende dolu dolu 30 yaşındayım ve bence ben yirmi yaşında bu kadar güzel değildim... elbette daha gençtim ama bu kadar iyi hissetmiyordum kendimi... anlatmak istediğim bu...

elfida çok güzel demişsin. 1 dakika önce ben kendimi bu yaşımda (38) çok daha kadın, çok daha güzel hissediyorum, daha bakımlıyım gibi şeyler yazmak üzere mesaja başladım. Sonra konuyla çok da uyumlu değil diye sildim. Şimdi senin mesajını okuyunca yazmadan edemedim. Doğrusu benim açımdan bu yaşlarım en top olduğum yaşlar oldu.. Gerçekten 30'lu yaşlar artık bir kadın için bence en güzel olduğu yaşlar.. Sadece birazcık bakım, kendine biraz zaman ayırma, biraz da kendine güven ile hiç de kompleks vs yaşamadan geçirilecek yaşlar bence.

Son düzenleme:
bence 30 lu yaşlar ömrün en yaşanabilir en güzel yılları. vücudun ruhun olgunluğunu almış. hayatın oturmuş. yok sınavdı yok işti yok otu yok botu. bilmiyorum ama bence yaşlılık insanın ruhunda olur. 29 yaşındayım içim 15 yaşında sanki. geçen sene evlendim. geç evlenmekle iyi yaptığımı düşünüyorum. gezdim eğlendim gönlüme göre.şimdi evlendim. hevesimi aldım.şimdi ise hayatımın baharındayım. umarım Allahım herkesin gönlüne göre verir. umarım öyle bir mutlu olursunuz ki 50 yaşına gelsenizde yaşınızın farkında olmayın... a.s.

Korkmayın hanımlar 30 lu yaşlar bir kadının en güzel vede en doruklarda yaşanan çağlarıdır. :sm_cool:
Her yaşın kendi güzelliği vardır,45 yaşındayım bende hala kendimi genç görürüm -tatlicadiarzu- minyon tipli oluncada zaten yaşımı göstermem.
Doya doya yaşayın bu yaşlarınızı hanımlar korkmadan hihoyyyt

otuzlu yaşlar erken değil mi yaşlanıyor olduğunu düşünmek için...
hani bir elliyi görüp altmışa doğru yol alırsınızda o zaman anlarım ama insan hayatının en verimli ve en güzel çoğu bence otuzlu yaşlar... hayat pastasında en güzel dilimi yediğiniz yaşlar...
bende dolu dolu 30 yaşındayım ve bence ben yirmi yaşında bu kadar güzel değildim... elbette daha gençtim ama bu kadar iyi hissetmiyordum kendimi... anlatmak istediğim bu...

canım bu yaslarda insanda genelde şu psikoloji oluyor yirmili yaşlara bir daha dönüş istesende olmuyor ama bakiyorsun 30-40-50 olarak sürekli ilerlicek ve her geçen gün biraz daha çöküceksin bende bu psikoloji var diğer arkadaşlari bilememde, ama keşke 20 li yaşlarima geri dönebilsem dediğim çok oluyor , belki bu yaşta demek komik olabilir bazilarina ama öyle

canım bu yaslarda insanda genelde şu psikoloji oluyor yirmili yaşlara bir daha dönüş istesende olmuyor ama bakiyorsun 30-40-50 olarak sürekli ilerlicek ve her geçen gün biraz daha çöküceksin bende bu psikoloji var diğer arkadaşlari bilememde, ama keşke 20 li yaşlarima geri dönebilsem dediğim çok oluyor , belki bu yaşta demek komik olabilir bazilarina ama öyle

20 li yaşlara dönseniz, yaşınız hiç ilerlemeyecekmi? zaman mı duruyor?

20 li yaşın sonunda da işte 30, 40 var..

kendi kendinizi yıpratıyorsunuz..

o yaşlara dönme ihtimali olmayacağına göre, bunu düşünüpte üzülmek neden?

kendi kendinizin düşmanı olmayın.. :nazar:

20 li yaşlara dönseniz, yaşınız hiç ilerlemeyecekmi? zaman mı duruyor?

20 li yaşın sonunda da işte 30, 40 var..

kendi kendinizi yıpratıyorsunuz..

o yaşlara dönme ihtimali olmayacağına göre, bunu düşünüpte üzülmek neden?

kendi kendinizin düşmanı olmayın.. :nazar:
20 li yaşlarda o yaşlarin kıymetini anliyamiyorsunuz ancak zaman ilerleyip orta yaş sınıfına girince bunu anliyorsunuz geri dönüş o yılları daha dolu dolu yaşama isteğinden, üzülme kismina gelince bakin ne güzel demişsiniz o yaşlara geri dönemicenizi bildiğiniz için diye, işte o yaşlara bir daha geri dönüş olmicaği için hep 40-50 diye gideceğini bildiğiniz için kompleks oluyor.Zamanla belki buna alişip kabullenilicektir ama şuan ben alişma evresinde değilim henüz

tamam da neden 50 yaşında çökeceğim diye kendinizi kahretmek yerine şuan içinde bulunduğunuz zamanın tadını çıkarmıyorsunuz...
50 yaşına geldiğinizde de 30 yaşını arar ve özler olacaksınız bu mantıkla bakarsanız...
ben 20 yaşımda hayattan bu kadar keyif alan biri değildim mesela... şimdi başkayım her anlamda bambaşkayım...
yıllar yaşıma +1 ekliyor doğru... ama ya verdikleri... kazandırdıkları... yaşattıkları...
suretim elbette değişecek doğanın kuralı bu ama özüm aynı öz... o değişmediği içinde yaşlanmıyorum sadece gelişiyor ve büyüyorum...

bence çocuğun olduktan sonra yaşlanıyosun o senin gençliini tazeliğini alıyo sende seve seve veriosun zaten böle düşünen yokmu acaba bebeğim daha küçük die mi kendimi feda etmiş gibi hissediorum

tamam da neden 50 yaşında çökeceğim diye kendinizi kahretmek yerine şuan içinde bulunduğunuz zamanın tadını çıkarmıyorsunuz...
50 yaşına geldiğinizde de 30 yaşını arar ve özler olacaksınız bu mantıkla bakarsanız...
ben 20 yaşımda hayattan bu kadar keyif alan biri değildim mesela... şimdi başkayım her anlamda bambaşkayım...
yıllar yaşıma +1 ekliyor doğru... ama ya verdikleri... kazandırdıkları... yaşattıkları...
suretim elbette değişecek doğanın kuralı bu ama özüm aynı öz... o değişmediği içinde yaşlanmıyorum sadece gelişiyor ve büyüyorum...

Aslında o acıdanda bakarsan dogru bu yasları arıcamız anlarda gelicektir ama sanırım orta yas grubuna alısma evresınden gecıyorum

ya ben çok kötü geçirdim bu zamanı,30 yaşındayım,göstermıyorum,kimse inanmıyo ama,bu kadar koymasını sebebi20-30 yaş arası boşa geçti,çok süründüm,çok çektim,ve huzura erince baktımki 30 olmuşum,yanı bundan zor geçiyo benımki

X