6 aylık evlilik ve boşanma

Olması gereken boşanmak. Ama denemek istiyorsan benim deneyimlerim şunlar;

Erkek ekonomik eziklikte cinsellikten kaçıyor çünkü hele ki şu durumda bi yerde sana bileniyor.

Sen kazanıyorsun ailesinde, ablasında yok yazık diye görüyor.
Eşim arabasını abisine verirdi benimkini kullanırdık ordan biliyorum.

Verdiklerin hep yaptıkların görülmez. Yapmazsan suçlu olursun.
Arada sırada verirsen de kıymetli.
Biliyorum çok ters saf sevgi anlayışına ama durum bu.

Hasta olma fikrine katlanamıyor çünkü kendi payının sorumluluğunu alamıyor. En iyisi aa deli galiba demek. Böylece kendi psikolojik sorununu da sana yıktı.

Sürdürmeye niyetliysen İSTİKRARLA değişmeni öneririm.
Kavga etme, küsme, trip atma tavır koy ve çekil.
Nasıl dersen hep uzun uzun konuşuyorsan öf konuşmak istemiyorum de. Hep cinsellik istiyorsan isteme gibi.
Yapabiliyorsan da ayrıl. Kaybetmeden anlaması olasılıksız.

Iyide adam haklı siz bile bile lades demissiniz malesef. Bu paraziti kendiniz kabul etmişsiniz. Umarım sırtınızdan atarsınız bir an önce

Adam doğru demis, resmen bile bile almıssınız adamı bakmak beslemek için.
Al ananla ablanıda basına çal deyip koyun kapıya. Nesiyle uğrasıyorsunuz bunun ?
Bi de haklı mıyım diyorsunuz, lütfen yok edin su adamı. 3 gün ablasında 4 gün anasında kalsın.

bence adam haklı böyle bilerek evlenmişsin şimdi de yan çiziyorsun... sorun sende istemiyorsan ayrıl adam açık kart oynamış...

normalde erkeklere hak vermem ama bu konuda üzgünüm

Ama başta biliyordunuz böyle olduğunu? Adam küçük de değil ki iş bulsun çalışsın Çalışmak istemiyor.Beni böyle kabul ettin diyor.Hersey ortadaymış aslinda.Yapilacak sey belli.Istersen bir kaç defa başına kakmadan güzelce konuş.Yuz göz olmadan belki bir atağa kalkar ama pek sanmiyorum.Yine de bir dene..
Emin olmamakla beraber, konu sahibinin “evden çalışıyorsun şimdi evet ama gün olur da hiç para kazanamaz hale gelirsen dışarı gidip iş bulmamanı, evde boş boş oturmanı kabul ediyorum” demiş midir, sanmam… tabi ki yine de kabul edilemez bir adam o ayrı konu ama konu sahibinden de bir güzel faydalanmış, kadın evden çalışarak para kazanmasını kabul etmiştir bence.

Evde eşle 7 24 dipdibe olmak aşırı zor bişey.Ben sizi çok iyi anlıyorum.Daha çok başındasiniz yok yakınken dönün derim ben.

Ay ben şok..
Arkadaslar gereken seyleri soylemisler zaten de hani ne var adamda seni ceken onu anlamaya calisiyorum hala ne yaptim ben ne dedim de boyle davraniyor filan yazmissin.
Bildigin ergen üstü bir birey..
Yani oylece yatan bir tip😅
Bazen burayi okuyunca nutkum tutuluyor ne yasiyorum diye bir bak allah aşkına ya..

Çalışmayan adama 6 ay çok bile sabır etmişsiniz.. Kadının parasına güvenip evlilik olmaz yürümez sonra çocuk olur daha çıkılmaz hal alır

Herkese İyi akşamlar arkadaşlar.. Sitede aktif üyeyim fakat kimliğim bilindiği için yönetici izni ile üyelik aldım cevapları alıp kapatacağım..

6 aylık evliyim. Başlarda kaynana ve görümceden çok çektim.
Sevgiliyken aram onlarla iyiydi evlilik kararı alınca tuhaf bir sekilde gıcık davranmaya basladılar.
İstemem dahi olmadı. Öylece evlendim. Cocuk yok zaten eşim cocuk da istemiyor.

Gelelim sorunlarımıza;
Eşim çalışmıyor. Evlenmeden önce de calısmıyordu. İş bulur vs dedik burada bende de hata var bu sekilde evlendim..
Şöyleki evlenmeden önce birlikte yasıyorduk birlikte bazı işler yapıyorduk ben evden çalışıyorum tasarımcıyım. Sonra ona iş cıkmadı..

Eşim bir kaç yere basvuruyor ama dönüs vs olmuyor. Bu konuda tüm yük üzerimde hissediyorum.
Hem calısıyorum, ev temizliği, yemek, bulasık, camasır.
Cok yoruluyorum.. Ev hep dagınık.. yetişemiyorum sağlık sorunlarım var cok kızıyor sağlık sorunum olmasına psikolojik seninki diyor enerjimi alıyorsun diyor..
Hep evde dipdibeyiz. ben bilgisayar basındayım o koltukta telefonda..
2 aydır cinselliğimiz yok, sadece yan yana uyuyoruz

Evimizin tüm esyalarını ben ve ailem yaptık.
Ki hala da ailem destek olmakta yakın zamanda bir para lazım oldu benim ailem verdi.. yoktan var ettiler resmen..
Eşim tarafından evimize bir çöp dahi alınmadı.
Ne kendisi ne ailesi.
Ama cok ailecidir. toz kondurmaz asla.. Ailesine 5 dk yakında oturuyoruz.. Benim ailem destek olmasına rağmen onu da yapmıyor ailemin yakınına tasınmak istiyorum o annemi bırakmam diyor.

Görümcemle eşimin ortak bir arabaları var. araba görümcemde keyfini sürüyor. görümcede evli cocuklu.

Benim bekarken aldıgım arabam var minik bir sey.. Eşime arabayı satın ikinize ayrı iki araba alın demiştim. Ben bu durumdan rahatsız değilim bizim arabamız var senle ihtiyacımız yok diyor. Ablam binsin diyor
Yahu araba benim arabam. Bana niye güveniyorsunuz bu kadar...
Cok zoruma gidiyor..
Bugün hastalansam gecinemeyiz kiramız yüklü miktar cok yoruldum boğazım düğüm düğüm sürekli..

Geçen gün patladım bu eve para getirmiyorsun siz ne yaptınız dedim ailemi karıstırma dedi beni de böyle kabul ettin böyle evlendin sen istedin dedi. 3gündür yüzüme bakmıyor evde. Cok sinirli tersliyor oflayıp pufluyor gergin kapıları çarpıyor. Konusalım diyorum iki yüzlüsün sözünü tutmadın beni böyle kabul etmiştin basıma kakıyorsun diyor.
kredi kartım ondaydı yani onunla alısveris yapıyoruz cıkınca geldi demin onu verdi buna da laf edersin al kartını dedi odaya kapandı.

Ben haksız mıyım? iş bulamama ayrı bir sey bari ablasına yedirmese hakkını en azından bir miktar para girer eve :KK43:
Hepsi bana güveniyor...
Cok kötüyüm çok
Nasıl ayrılırız bosanma olayını da bilmiyorum umutlarım yerle bir öfke doluyum ailesine de kendisine de

Yaşlar 30-33
Arkadaşım şaka mısın sal gitsin bu herifi
Sevilecek elle tutulur bir yanı bile yok
At üstünden resmen asalak
Kimseye bosan demem hemen
Ama acilen boşan🤦🏼‍♀️
Sinirlerim zıpladı zabah zabah
Hersey gönlünce olsun

Zaten beraber yaşıyomuşsunuz neden evlendin ki gereksiz olmuş. Boşanmakla uğraşacaksın şimdi. Çocuk isteğiniz de yokmuş aileden karışan da yokmuş keşke hiç evlilik işine girmeseydin
ben de onu hiç anlamadım

zaten birlikte yaşıyormuşsun, adam pek gelecek vaad etmiyor, çocuk istemiyorsun, birikim yok, niye evlenir ki insan?

bir de birlikte yaşanmasına rağmen, yani bir ev eşya filan olmasına rağmen sanıorum ki baştan ev tutulmuş baştan eşya alınmış. üstelik ne adam ne ailesi destek vermiyorken...gerçekten hayret bir şey. ne gerek var? resmen "para beni soktu saçmak istiyorum" demek bu. şimdi boşanma avukatına verecek parası yok.

yanlış anlaşılma olmasın. birlikte yaşayan insanlar da evlenmek isteyebilir ve evlenebilir tabii ki. en güzel düğünü de yapabilir. ama işte karşıdan öyle bir umut yok adım yok. evlenmek tek başına yapılan birşey değil ki. zorlaya zorlaya evlilik mi olur?

yine bana tuhaf gelen şeylerden birisi. birlikte yaşarken moderniz. ama isteme olmadı, görümce karıştı, eş anneci..ortada birlikte yaşayan birey olmayan bir erkek, geleneksel beklentileri olan bir kadın var. çok dengesiz göründü gözüme her şey. isteme olmasın demiyorum, senin gönlün olsun diye, ailelerere saygı olsun diye seni seven bir adam yine yapar, sırf hatırası geyiği için bile yapılabilir. ama birlikte yaşanırken bunlar hiç mi görülmüyor? işte bana tuhaf gelen yönü bu. birlikte yaşarken dünyanın en saygılı, derli topu, düşünceli adamı evlenince frankeştayn mı oluyor?

neyse kamu spotu: birlikte yaşıyorsunuz diye evlenmeye mecbur değilsiniz arkadaşlar.

Herkese İyi akşamlar arkadaşlar.. Sitede aktif üyeyim fakat kimliğim bilindiği için yönetici izni ile üyelik aldım cevapları alıp kapatacağım..

Sevgiliyken aram onlarla iyiydi evlilik kararı alınca tuhaf bir sekilde gıcık davranmaya basladılar.

Gelelim sorunlarımıza;
Eşim çalışmıyor. Evlenmeden önce de calısmıyordu. İş bulur vs dedik burada bende de hata var bu sekilde evlendim..
Şöyleki evlenmeden önce birlikte yasıyorduk birlikte bazı işler yapıyorduk ben evden çalışıyorum tasarımcıyım. Sonra ona iş cıkmadı..

Eşim bir kaç yere basvuruyor ama dönüs vs olmuyor. Bu konuda tüm yük üzerimde hissediyorum.
Cok yoruluyorum.. Ev hep dagınık.. yetişemiyorum sağlık sorunlarım var cok kızıyor sağlık sorunum olmasına psikolojik seninki diyor enerjimi alıyorsun diyor..

Ki hala da ailem destek olmakta yakın zamanda bir para lazım oldu benim ailem verdi.. yoktan var ettiler resmen..
Ne kendisi ne ailesi.
Ama cok ailecidir. toz kondurmaz asla.. Ailesine 5 dk yakında oturuyoruz.. Benim ailem destek olmasına rağmen onu da yapmıyor ailemin yakınına tasınmak istiyorum o annemi bırakmam diyor.

Görümcemle eşimin ortak bir arabaları var. araba görümcemde keyfini sürüyor. görümcede evli cocuklu.

Benim bekarken aldıgım arabam var minik bir sey.. Eşime arabayı satın ikinize ayrı iki araba alın demiştim. Ben bu durumdan rahatsız değilim bizim arabamız var senle ihtiyacımız yok diyor. Ablam binsin diyor
Cok zoruma gidiyor..
Bugün hastalansam gecinemeyiz kiramız yüklü miktar cok yoruldum boğazım düğüm düğüm sürekli..

Geçen gün patladım bu eve para getirmiyorsun siz ne yaptınız dedim ailemi karıstırma dedi beni de böyle kabul ettin böyle evlendin sen istedin dedi. 3gündür yüzüme bakmıyor evde. Cok sinirli tersliyor oflayıp pufluyor gergin kapıları çarpıyor. Konusalım diyorum iki yüzlüsün sözünü tutmadın beni böyle kabul etmiştin basıma kakıyorsun diyor.
kredi kartım ondaydı yani onunla alısveris yapıyoruz cıkınca geldi demin onu verdi buna da laf edersin al kartını dedi odaya kapandı.

Ben haksız mıyım? iş bulamama ayrı bir sey bari ablasına yedirmese hakkını en azından bir miktar para girer eve :KK43:
Hepsi bana güveniyor...
Cok kötüyüm çok
Nasıl ayrılırız bosanma olayını da bilmiyorum umutlarım yerle bir öfke doluyum ailesine de kendisine de

Yaşlar 30-33
Ne demek beni boyle kabul ettin? Bu cevabi verecek bir zihniyet sahibine neyi nasil kabul ettirirsinki. Okurken sinirlendim. Evliligin E.sinden, kocaligin K.sindan haberi olmayan biri. Hele bu erkeklerin anneciliyi yok mu? çalişmayan, sevişmeyen, anlayişsiz, anneci bir insan. Avrupa yakasindaki Burhanin dedigi gibi ' işsiz, guçsuz, sidyen takan bir koca. Hem de dantelli bir sidyen. insanin hayalindeki koca boylemidir ya?) Sutyen kismi hariç seninkine bir gonderme. Karar tabi sesin. Yine de bu adamdan ne koy olur ne kasaba

Son düzenleme:
ben de onu hiç anlamadım

zaten birlikte yaşıyormuşsun, adam pek gelecek vaad etmiyor, çocuk istemiyorsun, birikim yok, niye evlenir ki insan?

bir de birlikte yaşanmasına rağmen, yani bir ev eşya filan olmasına rağmen sanıorum ki baştan ev tutulmuş baştan eşya alınmış. üstelik ne adam ne ailesi destek vermiyorken...gerçekten hayret bir şey. ne gerek var? resmen "para beni soktu saçmak istiyorum" demek bu. şimdi boşanma avukatına verecek parası yok.

yanlış anlaşılma olmasın. birlikte yaşayan insanlar da evlenmek isteyebilir ve evlenebilir tabii ki. en güzel düğünü de yapabilir. ama işte karşıdan öyle bir umut yok adım yok. evlenmek tek başına yapılan birşey değil ki. zorlaya zorlaya evlilik mi olur?

yine bana tuhaf gelen şeylerden birisi. birlikte yaşarken moderniz. ama isteme olmadı, görümce karıştı, eş anneci..ortada birlikte yaşayan birey olmayan bir erkek, geleneksel beklentileri olan bir kadın var. çok dengesiz göründü gözüme her şey. isteme olmasın demiyorum, senin gönlün olsun diye, ailelerere saygı olsun diye seni seven bir adam yine yapar, sırf hatırası geyiği için bile yapılabilir. ama birlikte yaşanırken bunlar hiç mi görülmüyor? işte bana tuhaf gelen yönü bu. birlikte yaşarken dünyanın en saygılı, derli topu, düşünceli adamı evlenince frankeştayn mı oluyor?

neyse kamu spotu: birlikte yaşıyorsunuz diye evlenmeye mecbur değilsiniz arkadaşlar.
Bide bazen laf soz baska yerlere geliyor ya keske bazi goruslere gore de evlenmeden birlikte kalinip bakilabilse filan diye demek bi faydasi yok gorulmeyince gorulmuyor . Cok merak ettik hepimiz gervekten evlenmeden ne kadr sure birlikte kaldiniz mesela asik oldgnz neler yapardi size cokmu yakisikli cokmu dusunceliydi goz mu boyardi agzi laf mi yapardi

Bana çok kızgın. Sözünü tutmadın deyip duruyor yüzüme bakmıyor. Evlenirken calısmamasını sorun etmedim evlendim diye.. Beraber iş yapıyorduk iyi kötü kazanıyordu o yüzden dısarıda iş arama demiştim sevgiliyken ama sonra kesildi iş alamamaya basladı
Aşktan bu derece mi gözünüz kör oluyor anlamıyorum, adama iş arama bile demişsiniz, gelip geçici bazen gelen bazen gelmeyen işe güvenilir mi Allah aşkına, hiç mi mantığınızı kullanmıyorsunuz, adam haklı ona bu rahatlığı, bu cüreti siz vermişsiniz tamamen. Şu anda da sonuçlarına katlanıyorsunuz.

Gelelim sorunlarımıza;

Ne kendisi ne ailesi.

Cok zoruma gidiyor..

Hepsi bana güveniyor...
Cok kötüyüm çok

Yaşlar 30-33
Zor bir durumdasınız zararın neresinden dönseniz kar hemen boşanın evlenerek yanlış yapmışsınız üç ay üzülürsün geçer unutursun

Bu ilişkide tek suçlu sizi gördüm.
Adam haklı baştan niye kabul ettin diyor?
Adamın elle tutulacak yani yok.
Bu zamanda sabit bir işi olmayan adamla insan niye evlensin?
Flortte bile zorlanır insan bir cafeye gitsen ictiklerinizi kim ödeyecek en basitinden?
Adamın geliri yok.
Az maaştan kast etmiyorum.
Adam işsiz ve hevesi de yok.
Yok oğlu yok.
Bütün düğün vs niye siz yaptınız?
Sanki evlatlık almissiniz
Adam da öyle rahat iste.

Hayatimda okudugum en garip evlilik bahsi desem yerinde olur. Siz erkek misiniz? Elalemin buyumus de kuculmus cocuguna niye siz bakiyorsunuz? Vaktiniz bu kadar bos mu? Cocugunuz zaten varmis, neden 1 daha cocuk yapacaksiniz ki? Keske bana da boyle yediren, iciren, arkami temizleyen 1 kolem olsaydi. 1 altini baglamadiginiz kalmis. Adam zaten usengecmis, hic 1 sey yapmiyormus. Yakinda Wc'ye de gitmez, size bezletebilir. Bunun adi bakicilik. Evlilik degil.

Bu ilişkide tek suçlu sizi gördüm.
Adam haklı baştan niye kabul ettin diyor?
Adamın elle tutulacak yani yok.
Bu zamanda sabit bir işi olmayan adamla insan niye evlensin?
Flortte bile zorlanır insan bir cafeye gitsen ictiklerinizi kim ödeyecek en basitinden?
Adamın geliri yok.
Az maaştan kast etmiyorum.
Adam işsiz ve hevesi de yok.
Yok oğlu yok.
Bütün düğün vs niye siz yaptınız?
Sanki evlatlık almissiniz
Adam da öyle rahat iste.
Adam ne yatakta ne mutfakta ne cüzdanda hiç bir varlık gösteremiyor ama konu sahibini nasıl kandırmış bu kadar zaman? Çok mu yakışıklı acep? Olabilir yani, Mesela Bradley Cooper evde aynı böööle minder gibi otursa da yeter, durum anlaşılabilir bence ama aşağısı.......? cıks....kurtarmaz

Bu versiyon ''adam''lardan biri de bende mevcuttu, davayı açtım ben , dilekçede belirttim anlaşamadığımızı çalışmadığını filan, duruşmaya girdik, hakim bana döndü kızım sen boşanmak istiyor musun dedi, evet dedim, boşadım sizi dedi, hahah. Korkma , çekinme , bu tür konularda kadınların hakkı çok fazla, boşa gitsin sünepeyi. Ben o adliyenin merdivenlerinden inerken sanki dünyayı omuzlarımdan aldılar , öyle rahatladım. Hakkında hayırlısı olsun :KK36:

X