Akay Hast. Tolga Ecemiş'e gidenler buraya lütfen

selam arkadaşlar benim tüp bebeğim olmadı hayırlısı buymuş demekki hepinize Allahtan sağlıklı hayırlı evlat diliyorum

söylenecek hiçbirşey fayda etmeyecektir.. yılmak yok.. hayırlısıni dileyip sabır gerek..
inşallah seninde güzel haberlerini alırız..

ayy hadi iyi dinlenmeler miniklerle.. haberlerini takip ediyor olacağım..
kaydirigubbakcemile5

selam arkadaşlar benim tüp bebeğim olmadı hayırlısı buymuş demekki hepinize Allahtan sağlıklı hayırlı evlat diliyorum

merseray... benim de başıma geldiği için seni çok iyi anlayabiliyorum. İlk başta hiç bişey yazmayacaktım ama sonradan vazgectim. Biliyorum ne desek boş. Ama lütfen umutsuzluğa kapılma.. ne kadar çok strese girersen, aman olacak mı olmayacak mı diye meraklanırsan o kadar ters etki yapıyor. Bak bize, ilk çocugumuz tüp bebekdi... ama ikincisi, hiç haberimiz yokken kendiliğinden oluverdi. Niye? bebek olacak olmayacak stresi yoktu.

Sana başka bir hikaye daha anlatayım. Görümcemin mesai arkadaşı. aylarca yok aşılama, yok tüp bebek vs uğraştılar olmadı. Pes edip, ara verdikleri bir dönem kendiliğinden hamile kaldı. Niye? Yine endişe ve stres yoktu. şimdi 18. haftalık olsa gerek hamile.

doğru doktora gidip gitmediğin de çok önemli bence. Nereye gittin, ne tedaviler gördün bilmiyorum ama benim tüp bebek doktorum sarp özcanı (genart tüp bebek merkezi) denemeni tavsiye ederim. ssk ve emekli sandığı ile de anlaşmaları var. Yeri cinnah caddesinde....

hamile kalınca yine tolga beye gel ama. Sarp hoca iyi miyi ama tahlil vs için eziyet çekmeye, fazla muayene ücreti vermeye değmez. Bu arada eğer giderseniz evrim ünsalla büyük ihtimalle para meselelerini konuşacaksınız. sıkı pazarlık yapmanızı öneririm. :1rolleyes:

ömrüm, iyi dinlenmeler sana.

bu arada size bişey sormak istiyorum. Vitamin, demir, kalsiyum, vs neler kullanıyorsunuz? Günde kaç adet ve nasıl, onları da yazarsanız sevinirim.

Teşekkür ederim ...

Ben magnesıum dıasporal günde 3 adet suya karıştırarak içiyorum....Becozyme c forte günde 1 tane birde gyno ferro sanol diye bir kan hapı içiyorum günde 1 tane..hepsi bunlar.. yerimseniben

yaa açıkcası ben cok ilaç kullanıyorum gibi geldiği için bu soruyu sorma ihtiyacı hissettim.

sabah akşam mağnezyum diasporal
sabah aç karnına demir hapı ( gynoferon)
öğlen kalsiyum sandoz (calcimax - d3)
akşam multivitamin (elevit)

böyle işte...

benim de aynı canım:)
ama demiri sabah aç karnına içince midem çok kötü oldu,kahvaltıdan bikaç saat sonra içiyorum..
magnezyum da günde iki tane içince ishal oluyorum,doktora da söyledim, akşam bi tane içiyorum
kalsiyum da içiyorum..
vitamini de yatarken içiyorum çünkü iştahımı açıyorcokacimcoook
tabi sabah kurt gibi acıkmış uyanıyorumdelikafadulden

şöyle bakınca amma da sorunluymuşumkaydirigubbakcemile3 her ilacı kendime uyarlamışımkaydirigubbakcemile3

günaydın..
aşk olsun ille de soru-sorun falan konuşacak değiliz ya,amaç tolga beyin hastaları olarak bi arada olmak..
günlük hayatımızı da paylaşabiliriz..
hele sen ikinci kez yaşadığın için bize göre çoooook tecrübelisin,kilo alımı ve doğum sonrası verme konusunda tecrübelerini paylaşırsan çok sevinirim..

misal ben, bu ara içimde bi kurt varmış gibi yiyorum:))
en son kontrolüme kadar vitamini tolga beyin tavsiyesiyle gün aşırı alıyordum ama artık hergün alıyorum..
ve vitamin iştahımı acaip açıyor,sabah kıtlıktan çıkmışım gibi oluyor:)))

bi de sen de şu hamilelik takip çizelgesinden yapsana,lilypie diye bi site var ordan yapabilirsin..

selam kızlar
bende geçen hafta tolga beyle tanıştım. ilk izlenim olarak çok olumlu ve ilgili buldum diyebilirim. 15 gün sonra tekrar çağırdı. doğum şekline de sezeryan olarak karar verdik. bu arada biz 31 haftalık olduk. odaları gezdim güzel saylır.fiyat da gayet uygun geldi bana. bakalım inş. hepimiz için çok kolay ve rahat doğumlar olur.tek beğenmediğim yönü bankoda duran kızlar. çok yavaşlar ve sanırım anlayışları biraz kıt:))

tolga beyle ilgili olumlu düşünceler edindiğin için senin adına çok sevindim çünkü doğuma az kalmış

odalar dediğin gibi iyi sayılır,zaten çok çok iyi olmasına gerek de yok,2geceden fazla kalmayı dilemeyiz kaydirigubbakcemile3

o sekreter kızlar var ya,onlara acaip gıcığım ben de
hele de şişman sarışın var ya,zekasından şüphem var,anlayışı hiç yok denebilir!!
hemen her gidişimde bişileri yanlış ya da eksik yaptıklarına şahit oluyorum..hatta tolga beyin dediklerini de anlamıyorlar,defalarca şahit oldum..
ama onlarla pek muhatap olmuyorum artık..
Banu hanım var,tolga beyin asistanı,her konuda yardımcı oluyor sağolsun..
sekreteryanın yanındaki küçük odada oluyor genelde,mutlaka tanış,enerjisine ve ilgisine bayılacaksın eminim..

bi de doğum şekline nasıl karar verdiniz? kişisel tercih miydi?
gerçi sağlıklı ve kolay olsun önemli olan o ama doğum şekli de kafamı karıştırıyor..

ben de katılıyorum sana. Geçen sefer gittiğimde tolga bey, hastamızla ilgilenin diye uyarmasa, herhalde bikaç dk daha onların laklaklarını bekleyecektim. Belkide bu konuda şikayet kutusuna bişeyler yazılsa ya da sözle uyarıda bulunulunursa işe yarayabilir.

demek ki hepimizin ortak düşüncesi bu kızların zekası:)))tolga bey yanımızda aradı ptesiden itibaren doğum izni raporu yazılacak diye. saftirikler tam gittiğimizden günden itibaren raporu hazırlamışlar tabi buda benim raporun erken bitmesi demek..zaten gittiğim gün normal raporluydum.anlamıyorsan ara sor değil mi ama..
ben bi ara medicanda yatmıştım hastane ve personel acayip ilgili ve yanlış yapılan hiçbişey olmuyordu.sstcim dediğin gibi hastane yetkililerine iletilmesi gerkiyor bu kızların...
esracım banu hanımla tanışmadım. bir daha ki gidişime bakalım artık. doğumşekline oğlumun gelişimine bakarak karar verdi. iri bi bebek olduğu için riske atmayalım dedi.ben de zaten pek normal doğum düşünmediğim için pek kurcalamadım..

esra, bir önceki yazında deneyimlisin vs demişsin. teşekkür ederim. aslına bakarsan bu deneyimlilik galiba bu çocugumda daha rahat olmama hatta, yeme - içme konusunda yeterince dikkat etmememe vs neden oldu.

Benim ilk doğumum doktorumun ısrarı ile diyeyim sezeryan olmuştu. ıyiki de olmuş diyesim geliyor. Gerçekten rahat geçti ve sonrasında da söyledikleri kadar zorlanmadım. Belkide bebeğimin heyecanından ben bişeylerin farkında değildim. ılk hamileliğimde, onu da yemem lazım, bunu da yemem lazım, kızımı iyi beslemeliyim gibi bir saflıkla herseyi yiyordum. 17 kilo aldım. doğumdan sonra yanlış hatırlamıyorsam 8 kilosu gitmişti. Sonraki 1-2 ay içinde de 4 kilo verdim. 2. hamileliğime de 4 kilo fazla ile başlamış oldum. Bu sefer abartmıyorum doğrusu, normal yemek neyse onu yiyorum (zaten evde bir bebek oldugu için mümkün oldugunca sağlıklı şeyler piştiği için soun olmuyor). aralarda meyve veya bir iki kuru incir, kayısı vs yiyorum. Buna ragmen kilo alışım hızlı gidiyor sanki. 20. haftadayım ve 4 kilo aldım bile. sinir bozucu gerçekten.

Yanlış anlamadıysam burdaki bir çok insanın ilk doğumları olacak. ılk bebeğimde alınacaklar konusunda da abartmıştım. Ama sonra notlar aldım, şunlara gerek var, şunlara gerek yok diye. Doğum yapacak arkadaşlarımla da paylaştım ve memnun kaldıklarını söylediler. Bir ara buraya da kopyalarım.

ılk çocugum kız. Bu seferki oğlan... Gerçekten hamilelikte çok farklılar.. Kızımda deli gibi ekşi yemiştim, tatlıdan nefret etmiştim. Bunda ise tatlı hoşuma gidiiyor. Kızımda karnım yayılmış vaziyette idi, sanki hamile değil de şişman bir kadın gibi. Ama bu sefer, hep öne doğru büyüyor, gerçekten sivri. Milletin geyik olsun diye söylediği şeyler ben de tuttu (ye ekşiyi doğur ayşeyi, ye tatlıyı doğur hakkıyı) (oğlanda göbeğin sivri olması gibi).. haa bu arada, şu çin takvimi de tuttu bende, ve duydugum bütün arkadaslarımda da tuttu...

şimdilik aklıma gelenler bunlar.. :) sevgiler.

bu arada benim ismim sibel :) bişey sormak istiyorum, doğum izni akay hastanesinden alınabiliyor mu? bunun için bir devlet hastanesine gitmek gerekmiyor mu? Ben daha öncekinde zekai tahire gitmiştim. ışin kötü tarafı, biliyorsunuz 32. haftadan itibaren doğum izni veriliyor ve son adet tarihine göre veriyorlar. 5 haftamı doğum sonrasına aktarmıştım. doğumdan 3 hafta önce izne ayrıldım ama doğumum sezeryan oldugu için normalden 10 gün önce doğum gerçekleşti ve ben 21 gün olan doğum öncesi iznimin sadece 11 gününü kullanabildim, 10 günü yandı. Eğer akayda doktorumuz kendi bu raporu veriyor ise, acaba son adet tarihimizi daha erken yazabilir mi? Bu konuda bir bilginiz var mı?

o saftiriklerle mümkün olduğunca iletişim kurmamak lazım:)))
bi de çok garip bi huyları var,biz yanlış yaptık kusura bakmayın falan demek bi yana,üstten bastırıyorlar anında,siz öyle dediniz,yanlış anlattınız falan diye:)))
şikayet kutusuna yazıp atalım bi sonraki gidişimizde,madem herkese böyle davranıyorlarsa..
tombiş bi oğlan geliyor demek maşallah şimdiden:)

canım paylaşımın için teşekkür ederiz. bende acayip ekşi seviyorum özellikle limon ama oğlum olacak. ben de de tek tutan yanı karnım gerçekten sivri 6 aylıkken falan hamile olduğum anlaşılmıyordu ama şimdi gerçektn koca bi göbeğim var:))iştahım da süper. 11 kilo aldım 31 haftalığım.ama hamilelik biytene kadar daha ne kadar alırım bilmem

canım senin de doğumun büyük ihtimal sezeryan olacak. bu konuda zaten drlar satı erken gösterip doğum iznine erken ayırıyorlar. ben de öyle oldu. 32. haftada gösterildim ve doğum iznine ayrıldım. tolga bey zaten bu konuda yardımcı oluyor. eğer özel hastanenin sgk ile anlaşması var ise illa devlet hastanesinden almak gerekmiyor raporu yani akayın verdiği rapor geçerli.

sibelcim senden çok şey öğreneceğiz anlaşılanopuyorumnanaktan
bi kere kilo konusunda acaip takıntılıyım ben,kilo aldıkça eyvah diyorum ama yemem gereken hiç bişeyden de kısmıyorum..5 kilo aldım ve doktor bey bi sonraki muayeneye kadar istirahat dediği için hareket etmiyorum,daha alcam diye korkuyorumeyvahedigeldismile hergün kilomu tartıyorum,çetele tutuyorum resmenkaydirigubbakcemile3
ben de çin takvimi dışında bişi tutmadıkaydirigubbakcemile3
kızım olacak ama göbeğim füze gibi gidiyor,tatlı ekşi ayrımı da yapmıyorum,her şeyi yiyorumcokacimcoook

alınacaklar konusunda deneyimlerini paylaşırsan çok sevinirim,malum ilk bebek olunca herkes abartıyor:))

izin konusunda tolga beyle konuş bence,belki dediğin gibi sat daha önceymiş gbi yazılabiliyordur..
eğer onun elindeyse neden olmasın,bu sayede bebeğinle daha fazla vakit geçirebilirsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…