Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Kas kütlenin zayıflamasının genellikle 2 sebebi var 1: sağlıksız beslenme 2: hareketsiz yaşam.

Kaslar hareket ettikçe ve zorlandıkça gelişir oturduğun yerden dünyanın en zor diyetini de yapsan kas geliştiremezsin. Başlangıç için her gün özellikle akşam yemeği sonrası yürüyüş ya da sabah aç karnına yürüyüş ile başlayabilirsin. Evde internetten egzersiz videoları izleyerek belli bir videoyu baz alarak en az 3 hafta bahsedilen egzersizleri uygulayabilirsin.

Güç gerektiren her egzersiz kas yapmanı sağlar bu arada vücuttaki en çok kas grubu popo ve bacak bölgesinde bu nedenle popo bacak ağırlıklı çalışırsan daha hızlı kaslanırsın. :)
[/QUOTE]
Kesinlikle yapacagim duzenli leslie yapayim ben

Kesinlikle yapacagim duzenli leslie yapayim ben
Sadece egzersiz değil beslenmene de dikkat et canım full şeker full karbonhidrat beslenip de kas yapmayı hayal etmemelisin kaslar ağırlıklı olarak protein ile beslenir protein almazsan yeterli seviyede kas gelişimin hep düşük kalır :)

Bende sıvı diyeti ile 1 haftada 4 kiloya yakın verdim sonra zayıfladım diye 2 hafta yedim hepsi geri geldi. 6 kilo verdiğini görmüştüm o süreçten sonra bayramda bozunca diyeti geri alman çok doğal bu neredeyse her insana olur yani mantık olarak zaten vücut öyle bir kilo veriminden sonra aldığı her karbonhidratı depoya çekiyor bu da ani ve yüksek artışlar gösteriyor tartıda.

Şuan o aldığın fazlalığın yerleşmemesi için yapman gereken tek şey protein ağırlıklı bol su içerek bir beslenme planlamak, IFyi bozmamak. Zaten bu şekilde ilerlersen ve karbonhidratı düşük seviyede tutarsan 2-3 güne eski eksilerine kavuşursun canım benim :)
inaşllah canım hemen uzun oruca başladım ki vucut bi temizlensin diye inaşllah faydası olur da moralle devam ederim

Kızlaaaar ban buralarda yokken baya konuşmuşsunuz kaçırmışım uzun süreli oruca giriliyormuş sanırım :KK76:
Bayramda sadece 2 baklava kaçamağı ile kapatabildim saatlere genellikle uydum fakat spor neydi unuttum resmen :bicak:
Tartıya patilerim gitmez oldu ama bu gün kaldığımız yerden tam gaz devam başaracağız :KK50:
gene iyi atlatmışsın canım dün tartıldın mı tartıda eksi oldu mu

Selam kızlar maşallah coşmuşsunuz herkes uzun oruca hazırlıyor kendini başkan hepimiz aynı saatte kapatmayacak mıyız
Kızlar siz yumurta tavuk yüklemesi düşünürken bende bol yeşillik salata tarzı sebze ağırlıklı beslenip kapatayım diyordum yanlış mı yapmış olurum bilemedim inşallah hepimiz güzel sonuçlar alırız 😉

Bende dün sapıttım ondan tartılmadım moralim düşmesin diye böyle zamanlarda tartılmayıp hemen tekrar diyete girmek daha motivasyon veriyor insana :KK70:
inşalah ya uuzn aradan sonra ilk uuzn diyette başıma falan ağrı girdi agzımın tadı yok gibi gene 18. saatteyim

Selam kızlar maşallah coşmuşsunuz herkes uzun oruca hazırlıyor kendini başkan hepimiz aynı saatte kapatmayacak mıyız
Kızlar siz yumurta tavuk yüklemesi düşünürken bende bol yeşillik salata tarzı sebze ağırlıklı beslenip kapatayım diyordum yanlış mı yapmış olurum bilemedim inşallah hepimiz güzel sonuçlar alırız 😉
protein grubu geç açıktırıyor diye yumurta tavuk vs hemencecik açıkmayalım diye galiba ben dün akşam başladım bile 18. satteyim siiznlede nereye kadar giderse

Kızlaaaar ban buralarda yokken baya konuşmuşsunuz kaçırmışım uzun süreli oruca giriliyormuş sanırım :KK76:
Bayramda sadece 2 baklava kaçamağı ile kapatabildim saatlere genellikle uydum fakat spor neydi unuttum resmen :bicak:
Tartıya patilerim gitmez oldu ama bu gün kaldığımız yerden tam gaz devam başaracağız :KK50:
Canım katılmak istersen bugğn akşam herkes kendine göre kapanışı yapacak bekleriz
Normal if ile devam ediyorsan da bir iki güne toparlarsın sporu da devreye sokarak 🥰
Canım hayır, zorlayıcı olmak istemedim sonuçta herkes kendi if saatleri ile kapatırsa planını ona göre kursun yarın beraberce Farklı saatlerde ama aynı amaca ilerleyeceğiz inşallah 🥰🤩🏆
Aslında senin yaptığın tam detox öncesi süreç. Mesela detox yaptırılan yerlerde mutlaka et süt ürünlerini bir kaç gün önceden kestirirler sebze ve sıvı gıdalarla uzun oruca hazırlarlar
Ama burada protein ağırlıklı gitme sebebi uzun süre tok tutsun diye
Eğer sen sebzelerle mutlu isen hiç dert etme yanlışı yok
Bu arada benim 50 saaatlik oruc öncesi son öğün karpuz peynirdi ( çünkü 18 saat hadi 24 hadi 36 vs derken ilerlemiştim 🙈)
Bugün ise protein ağırlıklı ilerliyorum 💪
inşalah ya uuzn aradan sonra ilk uuzn diyette başıma falan ağrı girdi agzımın tadı yok gibi gene 18. saatteyim
Canım dikkatli ol lütfen başın ağrıması normal ama senden ekstra dikkat rica ediyorum kendini çok sıkmadan yap lütfen 🙏❤️

19. saatteyim
1 yeşil çay
1 türkkahvesi
2lt su içtim
iştahım yok ama başım ağrıyo biraz bide bayram yorgunluğunu atamadım uykusuzluk var tatlı tatlı uykum geliyo:KK42:

Canım dikkatli ol lütfen başın ağrıması normal ama senden ekstra dikkat rica ediyorum kendini çok sıkmadan yap lütfen 🙏
dikkat ediyorum rahatsızlık hissedince bozacagım zaten hemen ama zayıfladıgımı görmek istiyorum artık ya sözde çok kilom yok ama gitmeyince gitmiyor gibi geliyor

inşallah canım ben bugün gittiği yere kadar gideceğim kendi rekorumu kırmak hedefim inşallah olur ,
sonra 24 saatte 1 öğün olarak devam edeceğim pazartesiye kadar o öğündede yoğurt salatalık nane dereotu cacıık yapıp yiyeceğim inşalalh bakalım nasıl olacak haftasonundada eşimin baskılarını atlatırsam pazartesi kesin baya fark edecek
byaramda şiştim yeniden ya

Toparlarsin ya sıkma canini . Insan kafaya taktikca beden zayiflasa da psikolojik olarak kotu etkileniyo .

Teşekkürler canım 🥰
Sen düğüne kadar bomba olursun 🤩

Canım süper almamış olman iyi 🥰🤩
Evde iyice normale döner 👍

Bugün isteyen kendi takvimine göre istediği saatte kapatacak yarın inşallah Gün içinde herkes Farklı saatlerde otofaji evresine geçeriz canım 🙏🤩

Devammm 👏🤩
Acıkırsan veya bozarsan akşam saatlerinde açarsın yarın İçin devam da ederiz beraber 🥰

Minnoşlar seni mahçup etmedi 🙈😂

Hoşgeldin 🥰
Arkadaşlar özellikle de EceZ EceZ süper cevap vermiş sorularına 👏
Kabızlık durumu tamamen beslenmene ve içtiklerine bağlı
Bu arada Günde 2 tuvalete çıkma çok iddialı ama

İmzamı atarım 👏🤩

Haydi keyifle başla inşallah
İyi yolculuklar ❤🥰

Cunku gercekten minnoslardi 😂😂😂

Selam kızlar
14:00 2 h yumurta 80 gr hellim ve salata ve malesef 1 adet marshmellow🙈
Ha bi de 4 küçük dilim karpuz bugün 16:00 itibariyle orucuma başlıyorum
Sabah sporumu 2lt su eşliğinde yaptım -898kcal
Aslında soğuk bir kahve de içecektim laktozsuz sütlü ama başka bir öğün yiyemeyeceğim-Allah da beni kahretmesin uzun oruca girerken canım yemek istemiyor bi ton sayıcam kendime yarın🤣🤣

Evet sevgili diyetdaşlarim,
Ben simdiden menu yazabilirim . Sabah 2 haslanmis yumurta 1 dilim peynir muhtesem diyet pancakelerimden yedim bal ile bide bi parca esimin patatesli yumurtasindan yedim valla canim cekmisti baya . Aksam icin de 200 gr kadar izgara tavuk gogsu 1 kase yogurt ve bol limonlu roka yiycem . Pancake de sabah misafir var diye yaptim o da diyet yedi hic de anlamadi diyet pancake oldugunu 😂 zaten boyle kucuk kucuk yapiyorum hem kendimi cok yemis gibi hissediyorum hemde gozum doyuyo , sahane cozum 😂 bu arada yarin biz oglusu hastaneye goturcez kac gun kaliriz bilemiyorum . Ama oruca devam etcem . Zaten hastaneye gitcez diye bu kadar arttirdim ogunleri dayanmaya mecalim olsun diye . Insallah 2 gunde geliriz geri eve bi sorun cikmazsa .

Bana da gece kolay gelir en kötü bayılırım yatağa uyurum açlıktan uyuyabilirsek tabi :KK70:

Maşallah demek ki kalorini yine ölçüde tuttun ay ben korktum moralim düşmesin diye tartılmadım yarın sabah artık :KK70:

Ben ozellikle tartiliyorum Eger ki fazla etkilediyse bi daha o kacamagi yapmiyorum 😂

Son düzenleme:

Sebze cabuk sindiriliyo o yuzden daha cabuk acikiyo insan 😂 dayanmak icin Protein agirlikli beslenmek daha iyi bence 😊

Naslsin beraberdik sen hatirladinnmi bilmiyorum ama ben seni hemen hatirladim bebeleri dogurduk simdide kilo verme derdindeyiz...3. Cocukla nasil hala bu kilodayiz orasida ayri bi muammada...Allah sikintilarini gidesin gorusuuz
İyiyim teşekkür ederim . Sağol . İsim neydi senin ?
hala aynı 3 çoçukla uğraşıyorum işte .
evet kilo verme çabasındayım . İnşAllah başarırım .

X