Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Ben geçen çörekotunu robottta ogutmeye çalıştim...içine zeytinyağ koydum baya taneli kaldı yani....birazı parçalandı onlar da acı oldu...sabah aç karnına bir kaç gün yedim...
Ay çörekotu sert ya onu öğütmesi de zor. Robot ile olmuyor bunların özel öğütücüleri var satılıyor da bir tek tohum öğütmek için de para verilmez diye düşünüyorum birşeye :KK70:
Su an Zaten beslenme seklim 16/8
Kahvaltı 10-10.30
Öğlen 14.civari ara veya yemek
Akşam 18-18.30
Tamam çok güzel zaten IF yapıyorsun kendini hazır hissettiğinde 18/6 geçip kilo verme hızını biraz daha arttırabilirsin o zaman :)

Canım senin boyun kaç ?
Kilon çok iyi
Fıstık gibi olunur bu kiloda herhalde:KK64:
65 kilodan indim ben canım IF yaparak şuan 54.4üm 168 boyum evet zayıfım ama sıkılaşmam lazım biraz daha. Son kilolarımdayım zaten 1-2 daha verip sonra sıkılaşma kaslanma ve korumaya geçicem :)

65 kilodan indim ben canım IF yaparak şuan 54.4üm 168 boyum evet zayıfım ama sıkılaşmam lazım biraz daha. Son kilolarımdayım zaten 1-2 daha verip sonra sıkılaşma kaslanma ve korumaya geçicem :)
darısı banaaaa bu kiloları görürmüyüm ne kadar zamandır yapıyorsun ıf ı yani 11 kiloyu ne kadar zamanda verdin

darısı banaaaa bu kiloları görürmüyüm ne kadar zamandır yapıyorsun ıf ı yani 11 kiloyu ne kadar zamanda verdin
Yaklaşık 2 ayda 12 kilo verdim canım 23 mayıs gibi diyete başladım temmuz ortası gibi 53 oldum. Sonra 2 hafta sağlıksız beslendim 56ya çıktım o ara geri. Sonra buraya geldim yanınıza geldikten sonra da tekrar 54lere düştüm. Yani gel gitlerim var ama işte sabitliyorum yavaştan. :)

A aazra daha önce 1.5 ayda 12-13 kilo vermiştim canım ama o zaman gerçekten çok düşük kalori beslenip aşırı spor yapıyordum. Sonra 2 sene falan korudum o kiloyu. Sonra 2019 kışına doğru 58e çıktım. Korona ise son darbeyi vurdu salgın bitimi 65i gördüm sonra dur dedim kendime.

Şuan üstümden 10 kilo bir yük kalktı resmen hafifledim inceldim zayıfladım eski kıyafetlerim artık oluyor 65 kiloda pantolonumu çeke çeke bir hal oluyordum giymeye çalışırken.

:KK9: :KK9: :KK9: gururumuzsun başkanım
bayramda kaçırmanın telaşı ile dün akşam başladım oruca gittiği yere kadar diye korkudan tartılmadım bile moralim bozulmasın diye inşallah kaldıgım yerden devam bayram gitti yeni hedef kardeşimin düğünü 3 hafta var bakalım inşalah
Teşekkürler canım 🥰
Sen düğüne kadar bomba olursun 🤩

Gunaydın kilo bildirimim aynı ctesi ile 100.7. Haber vermek istedim 🤗 tatilde çok fazla su içemedim sanırım ondan birde tuvalet problemi. Artık evdeyim daha dikkat ederim suyuma sporuma.
Canım süper almamış olman iyi 🥰🤩
Evde iyice normale döner 👍
Günaydın hocam
Bugün mü başlıyoruz yoksa kapanışı mı bugün yapıyoruz benim şekerim düştü galiba😂😂
Şunun için soruyorum dün ciğere nasıl abandıysam akşam yemeğini yemedim sanırım 6 gibi sütlü bir kahve içtim ona göre saati ayarlayacağım?
Bugün isteyen kendi takvimine göre istediği saatte kapatacak yarın inşallah Gün içinde herkes Farklı saatlerde otofaji evresine geçeriz canım 🙏🤩

20 saattir orucum ama bozasim yok
Devammm 👏🤩
Acıkırsan veya bozarsan akşam saatlerinde açarsın yarın İçin devam da ederiz beraber 🥰
Ben cok zorlamicam kendimi 40 50 saat yeter bana 😂 bu arada dunku yediklerim kilomu da etkilememis 😂😂😂 hala 79.5 😂
Minnoşlar seni mahçup etmedi 🙈😂
Selam kızlar :KK37:
Aralıklı oruç ilgimi çekmeye başladı
Iki üç gündür sizi uzaktan takip ediyorum
İlk sayfayı filan okudum

Kabızlık sorunu yaşıyor musunuz?
Ben kabızlık sorunu yaşadığımda araştırdım çözüm için az ve sık beslenmek gerektiği yazıyordu nette?

Yemek saatlerim 16/8 e uyuyor....ama kabızlık olmasın diye uyaninca kayısı yediğim bazen de eğer kabizlik varsa akşam yemeğinden 1 saat sonra filan erik yoğurt karışımı yediğim oluyor...

If de akşam yemeğinden sonra yoğurt süt kefir yok

Eğer kabizlik sorunu sizlerde de olmuyorsa daha dikkatli if denemek isterim

Cevaplarıniz için şimdiden teşekkürler:KK200:
Hoşgeldin 🥰
Arkadaşlar özellikle de EceZ EceZ süper cevap vermiş sorularına 👏
Kabızlık durumu tamamen beslenmene ve içtiklerine bağlı
Bu arada Günde 2 tuvalete çıkma çok iddialı ama
Çünkü fakültelerde hala daha günde 5 öğün yiyin gece mutlaka ara öğün yapın gibi gibi şeyleri öğretmeye devam ediyorlar. Her yeni gelen diyetisyen de aynı felsefe ile hareket ediyor. Ben 5 öğün olayına katılmıyorum yıllardır da 5 öğün yapmıyorum vücuda sürekli bir şeyler girdiğinde evet metabolizma HIZLANIYOR çünkü vücut giren kaloriyi yakmaya ve yakamadığını depolamaya başlıyor. Yani aslında vücut bizim yediklerimizi yakmaya çalışıyor DEPO edilmiş yağları kullanamıyor. Ama aralıklı oruç ile yeme işini sonlandırınca vücut bu defa yakacak birşey bulamıyor ve hayatta kalabilmek nefes alabilmek yürüyebilmek hatta ayakta durabilmek için bile enerji kaynağı olarak vücutta depo olan yağları kullanıyor. Benim inandığım ve diyette temel aldığım felsefem budur yani. :)
İmzamı atarım 👏❤️🤩
Selam canlar bugün eve geçiyoruz şükür. Yoldayim şuanda. Bugün saat 4 olur 5 olur yol durumuna bagli saatim, boğazdan gecişi kapatacagim inşallah:halay:
Evede girer girmez ingiliz karbonatimi icip orucuma baslayacagim nasipse. Ilk hedef 36 saat bakalim duruma göre ne olacak ne bitecek...
Gerisi hadi insallah kaldigim yerden devammmmn :kk77:
Hepinize sevgilerrrrr:KK200::KK200::KK200:
Haydi keyifle başla inşallah
İyi yolculuklar ❤️🥰

vuu.:KK76:...yag kalmamıştır artık sende...direk manken standardı boyunun on altı eksiği:KK8:
Yaklaşık 2 ayda 12 kilo verdim canım 23 mayıs gibi diyete başladım temmuz ortası gibi 53 oldum. Sonra 2 hafta sağlıksız beslendim 56ya çıktım o ara geri. Sonra buraya geldim yanınıza geldikten sonra da tekrar 54lere düştüm. Yani gel gitlerim var ama işte sabitliyorum yavaştan. :)
super:KK25:
Teşekkürler canım 🥰
Sen düğüne kadar bomba olursun 🤩

Canım süper almamış olman iyi 🥰🤩
Evde iyice normale döner 👍

Bugün isteyen kendi takvimine göre istediği saatte kapatacak yarın inşallah Gün içinde herkes Farklı saatlerde otofaji evresine geçeriz canım 🙏🤩

Devammm 👏🤩
Acıkırsan veya bozarsan akşam saatlerinde açarsın yarın İçin devam da ederiz beraber 🥰

Minnoşlar seni mahçup etmedi 🙈😂

Hoşgeldin 🥰
Arkadaşlar özellikle de EceZ EceZ süper cevap vermiş sorularına 👏
Kabızlık durumu tamamen beslenmene ve içtiklerine bağlı
Bu arada Günde 2 tuvalete çıkma çok iddialı ama

İmzamı atarım 👏🤩

Haydi keyifle başla inşallah
İyi yolculuklar ❤🥰
Teşekkür ederim canım.
Akşam Karatay grubunda okudum.
1.5 çay bardağı ceviz
Zeytin zeytinyağı keten tohumu derken belki de çıkılıyor dur bilemedim.
Ben zaten öyle hızlı metabolizma si olan biri değilim .
Bizim ailenin kızları hep aynı.Annem ablamlar ...

vuu.:KK76:...yag kalmamıştır artık sende...direk manken standardı boyunun on altı eksiği:KK8:
super:KK25:

Teşekkür ederim canım.
Akşam Karatay grubunda okudum.
1.5 çay bardağı ceviz
Zeytin zeytinyağı keten tohumu derken belki de çıkılıyor dur bilemedim.
Ben zaten öyle hızlı metabolizma si olan biri değilim .
Bizim ailenin kızları hep aynı.Annem ablamlar ...
Vücut analiz yaptırmadım ücretle yapıyorlar ona da para harcamak istemedim henüz ama evet baya bir düştü yağ oranım. Şimdi de işte dengeli beslenip protein yağ ağırlıklı gidip kas dokumu kuvvetlendirmeye çalışıyorum ki vücudum ben uyurken bile daha çok kalori yakmaya başlasın. :)

Uzun süreli orucun faydaları kızlar :halay:
Adsız.png

:KK64:
Vücut analiz yaptırmadım ücretle yapıyorlar ona da para harcamak istemedim henüz ama evet baya bir düştü yağ oranım. Şimdi de işte dengeli beslenip protein yağ ağırlıklı gidip kas dokumu kuvvetlendirmeye çalışıyorum ki vücudum ben uyurken bile daha çok kalori yakmaya başlasın. :)
Benim baskül yapıyor ama ne kadar doğru bilmiyorum.
Yağ ve su ölçüyor
Internette kilonu boyunu girince de söylüyor
Galiba onlara guvenmiyorsun

Canım Pierre Dukan kitabında bir kadın vücudundaki yağ oranı yüzde 10 dan az ise yumurta rezervi oluşmasını önler diyor...

Senin yüzde 10 nun altında mı üstünde mi?

Canim ne guzel demissin bunu nasil yapacagiz nasil basaracagiz neler oneriyorsun..ben kilo veremiyorum kas kutlem zayifladi galiba nasil guclendirebilirim...bana biraz akil ver ...

A aazra daha önce 1.5 ayda 12-13 kilo vermiştim canım ama o zaman gerçekten çok düşük kalori beslenip aşırı spor yapıyordum. Sonra 2 sene falan korudum o kiloyu. Sonra 2019 kışına doğru 58e çıktım. Korona ise son darbeyi vurdu salgın bitimi 65i gördüm sonra dur dedim kendime.

Şuan üstümden 10 kilo bir yük kalktı resmen hafifledim inceldim zayıfladım eski kıyafetlerim artık oluyor 65 kiloda pantolonumu çeke çeke bir hal oluyordum giymeye çalışırken.
inşallah darısı bana bende 2018 deki kiloma düşmek istiyorum 56-58 arası gezerdi kilom hep yavaş yavaş almaya başladım 2019u 62-64 lerde gezerdim onada alıştım kabullendim 2020 oldu bnm kilolar 66-69 ları gördü artık bende anca dur dedim kendime covid olmadan önce 69 ile başladım 66,5 olduydum sonra hastalıkda 71,5 oldum bir haftada 6 kilo verdim 20/4 yaptım geçen hafta işte sonra bayram geldi ben saldım şiödi tartılmadım bile moralim düşmesin diye uuzn orucu yapım bakalım ne kadar dayanacagım o zaman tartılacagım inşallah moral bozmak istemiyorum inşalah byaram öncesi ile devam ederim uzun orucu acınca 24 de 1 öğün yapacagım pazartesi ne olacak bene merakla bekleyeceğim bayram öncesi 65,1 idim inşalah pazartesiye 63 lülüleri görürsem benden iyisi mutlusu olmayacak....
sonraki hedef 3 haftada 8 kilo falan olacak düğün var sporuda artırıcam bu zamanda

:KK64:

Benim baskül yapıyor ama ne kadar doğru bilmiyorum.
Yağ ve su ölçüyor
Internette kilonu boyunu girince de söylüyor
Galiba onlara guvenmiyorsun

Canım Pierre Dukan kitabında bir kadın vücudundaki yağ oranı yüzde 10 dan az ise yumurta rezervi oluşmasını önler diyor...

Senin yüzde 10 nun altında mı üstünde mi?
Kesinlikle altında değil yüzde 10un ona eminim çünkü eski senelerde diyet + aşırı spor yaptığım dönemde 0 bedene düşmüşken bile %8 idi yağ oranım şuan o fiziğin kenarından bile geçmiyorum basenlerim daha geniş alt bacaklarım daha geniş. Göbeğimde de oturunca ortaya çıkan bir şişme var. Ama yine de dediğini dinleyip ölçüm yaptırırım sigortam başlayınca iş yerinde. :)
Canim ne guzel demissin bunu nasil yapacagiz nasil basaracagiz neler oneriyorsun..ben kilo veremiyorum kas kutlem zayifladi galiba nasil guclendirebilirim...bana biraz akil ver ...
Kas kütlenin zayıflamasının genellikle 2 sebebi var 1: sağlıksız beslenme 2: hareketsiz yaşam.

Kaslar hareket ettikçe ve zorlandıkça gelişir oturduğun yerden dünyanın en zor diyetini de yapsan kas geliştiremezsin. Başlangıç için her gün özellikle akşam yemeği sonrası yürüyüş ya da sabah aç karnına yürüyüş ile başlayabilirsin. Evde internetten egzersiz videoları izleyerek belli bir videoyu baz alarak en az 3 hafta bahsedilen egzersizleri uygulayabilirsin.

Güç gerektiren her egzersiz kas yapmanı sağlar bu arada vücuttaki en çok kas grubu popo ve bacak bölgesinde bu nedenle popo bacak ağırlıklı çalışırsan daha hızlı kaslanırsın. :)

inşallah darısı bana bende 2018 deki kiloma düşmek istiyorum 56-58 arası gezerdi kilom hep yavaş yavaş almaya başladım 2019u 62-64 lerde gezerdim onada alıştım kabullendim 2020 oldu bnm kilolar 66-69 ları gördü artık bende anca dur dedim kendime covid olmadan önce 69 ile başladım 66,5 olduydum sonra hastalıkda 71,5 oldum bir haftada 6 kilo verdim 20/4 yaptım geçen hafta işte sonra bayram geldi ben saldım şiödi tartılmadım bile moralim düşmesin diye uuzn orucu yapım bakalım ne kadar dayanacagım o zaman tartılacagım inşallah moral bozmak istemiyorum inşalah byaram öncesi ile devam ederim uzun orucu acınca 24 de 1 öğün yapacagım pazartesi ne olacak bene merakla bekleyeceğim bayram öncesi 65,1 idim inşalah pazartesiye 63 lülüleri görürsem benden iyisi mutlusu olmayacak....
sonraki hedef 3 haftada 8 kilo falan olacak düğün var sporuda artırıcam bu zamanda
Bende sıvı diyeti ile 1 haftada 4 kiloya yakın verdim sonra zayıfladım diye 2 hafta yedim hepsi geri geldi. 6 kilo verdiğini görmüştüm o süreçten sonra bayramda bozunca diyeti geri alman çok doğal bu neredeyse her insana olur yani mantık olarak zaten vücut öyle bir kilo veriminden sonra aldığı her karbonhidratı depoya çekiyor bu da ani ve yüksek artışlar gösteriyor tartıda.

Şuan o aldığın fazlalığın yerleşmemesi için yapman gereken tek şey protein ağırlıklı bol su içerek bir beslenme planlamak, IFyi bozmamak. Zaten bu şekilde ilerlersen ve karbonhidratı düşük seviyede tutarsan 2-3 güne eski eksilerine kavuşursun canım benim :)

Kızlaaaar ban buralarda yokken baya konuşmuşsunuz kaçırmışım uzun süreli oruca giriliyormuş sanırım :KK76:
Bayramda sadece 2 baklava kaçamağı ile kapatabildim saatlere genellikle uydum fakat spor neydi unuttum resmen :bicak:
Tartıya patilerim gitmez oldu ama bu gün kaldığımız yerden tam gaz devam başaracağız :KK50:

X