ben anaç bi insan degilim..

Anaç olmanla alâkası yok bu durumun.Eşinin mesai saatleri çok kötü bebeğinle tek başınasın o yüzden ağır geliyor.Her anne aynı şeyleri hisseder zaman zaman.Ben o hayret ettiğin 3 çocuk annelerindenim :)) Bizde gurbetçiyiz tek başıma büyüttüm hepsini halâda büyütüyorum.İkinciyi düşünsen bile araya en az 6 yaş koy bence.Yıpranmazsın böylece.3 -12 yaş arası çok rahat geçiyor sonrası ergenlik ve yine başa dönüyor herşey :KK43:

Ayrıca bazıları lafı hopp diye çevirmeyi pek iyi başarıyor. sinope_ sinope_ arkadaşın demek istediği bi bebeğin sesine katlanamıyorsun bebekte istemiyorsun allahta vermesin. Bi bebeğin olursa tahammülün olmaz Gayette anlaşılır dedi kendisi

Bence sizin probleminiz mukemmel bi anne olmaya calisiyosunuz ve bunu yapamadiginizda uzuluyosunuz.15 aylik bi kuzucugum var.bu zamana kadar hep tej basina baktim.yakinimda yardim alacagim hic kimsem yoktu.ilk zamanlar bende sizin gibiydim baskalarina bakar ben niye boyle bi anne degilim neden sabirli degilim der kendimi yipratirdim.ama artik biliyorum kimse super anne degil herkes bi an tökezleyebiliyor.super anne olmaya calismayin hata yapin bebeginize sinirlenin(tabi abarti sekilde degil),arada uzulun ama sunu unutmayin herkes sizin gibi bu duygulari yasiyor.siz sadece onlarin guzel anlarini goruyosunuz.kendinizi kiyaslamayin.bebeginiz sizi sinirlendirdiginde soyle dusunun o guldugunde yumusarsiniz dimi o zaman boyle anlarda ona kizmak yerine onu guldurmeye calisin gorun bakin nasi ikinizde mutlu olacaksiniz.

Ben de ayniyim ama dillendirmekyen korkuyorum.Cunku linc etmek icin bekleyen insanlar var dogurmasaydin ne yapiyorsun ki vs.Annemin yaninda sikyet ettigim zaman bile okuze boynuzu agir gelmez diyor herkesin cocugu var herkes calisiyor diyor.Bence biraz cocklarimizdan kaynakli is yaparken bile 1 karis uzagimda degil hemen bacagima yapisik oturdugim zaman da onunla oynamami istiyor.Bir yere gidiyoruz mesala onun yasindakiler mama sandelyesinde oturuyor 2 saat boyunca bu 5 dk bile oturmuyor hep arkasindayim.Ne istedigini bilmiyorum bazen surekli miz miz gercekten ben de tirlatmak uzuereyim sanirim

Yalniz olmadigini bilmek guzel yoksa insan surekli kendini suclayip vicdan yapiyor

Ayrıca bazıları lafı hopp diye çevirmeyi pek iyi başarıyor. sinope_ sinope_ arkadaşın demek istediği bi bebeğin sesine katlanamıyorsun bebekte istemiyorsun allahta vermesin. Bi bebeğin olursa tahammülün olmaz Gayette anlaşılır dedi kendisi
Çok çok teşekkür ederim cidden beddua edebilecek kötü niyetli olmadım hiçbir insana karşı.. Beni anladığınıza o kadar sevindim ki..Tam da demek istediğim buydu..

Yalnız değilsin canım. Ben de çok bunalırdım çocuklar ufakken. Şu anda çalışıyorum eve geldiğimde küçük kızım hala bunaltıyor. Hiç bitmeyen bi huysuzluğu var. Herşeyi ağlayarak istiyor. Bu saat oldu mızmızlanmasından evi bile toplayamadım. 34 aylık bu arada. 3 yaşının bitmesini bekliyorum sabırla.

Ne kadar ilginçsiniz bi bebeğin ağlaması size gürültü olarak mı geliyor. Anlama kıtlığı var sanırım
Hasta olduğu için ağlayan bi bebek,doğum yaparken inleyen bi kedi,ağrısı olunca sayıklayarak bağıran bi hasta bunlar rahatsız olunacak bi durum değil hanımefendi. En fazla sağlık dileyip üzülür insan gelen seslere
Bende anlama kıtlığı olduğunu zannetmiyorum neyi nasıl anlamam ve anlatmam gerektiğini biliyorum da sizde anlatma-ifade etme kıtlığı oldu bariz.

Biraz terbiye atalım üzerinize önce,sonra ifade etmeyi öğrenip avukatlık yapın.

Merhaba pamukkiz pamukkiz ben şunu demek istiyorum bir süre sonra bu çocuklar büyüyecek vaktinin çoğu okulda geçecek hep arkadaşlarıyla gezecek hafta içi okula gidecek haftasonu ne bileyim dersaneye kursa oraya buraya gidecek (dershane olayı kalktı da işte o zaman olr bir şeyler herhalde) sonra evlenecekler derken yani sadece ilk yıllar 24 saat çocuğumuzla olacağız ondan sonra günün yarısı ya da daha fazlası onlardan ayrı kalacağız böyle düşün

En basitinden 36 aylık olunca kreşe başlatabilirsin ilk ayrılık böyle gerçekleşecek sen de çocuğun kreşte iken yapamadıklarını yaparsın

Bu çok kısa bir süre bakarsan 3 yıl bir şey yapamıyorsun hep çocuğunlasın 3 yıldan sonra da günün en az yarısında çocuğun yanında olmayacak

Benim 13 aylık kızım var ve tekrar hamileyim takvimde görüldüğü üzere :)

Türkiye'de maalesef böyle seyler dile getirilemiyor. Emin olun çoğu anne bunları yaşıyor. Ben de dddiginiz gibi kendimi anaç bulmuyorum gerçi çocuk yok henüz. Herkesin basına geliyor az ya da cok. Sonuçta bencil yaratıklarız. Cocugunuzu elbette seviyorsnuzdur ama kendinizi düşünmeniz de normal.

Üç kızım var aslında ben daha fazla çocuğum olsun isterdim eşim kabul etmedi
Anaçlık mı bilmiyorum
En çok bebeklik hallerini seviyorum nasıl bana ihtiyaç halindeler sevgime şefkatime sütüme
Nerde bebek görsem bebeğim olsun istiyorum daha kaç tane doğuracaksam :-)
Yalnız bende işte ev işi temizlik sevmiyorum resmen angarya bazen diyorum ki bir hizmetçim olsa üç çocuk daha yapmak isterim tüm zamanım onlarla geçsin
Mükemmel anne falan değilim şakın yanlış anlamayın sizi de kınıyor falan değilim konu sahibi her insanın yapısı karakteri farklıdır
Ama naçizane tavsiyem ablanızın destek taleplerini değerlendirin derim :-)

Merhaba pamukkiz pamukkiz ben şunu demek istiyorum bir süre sonra bu çocuklar büyüyecek vaktinin çoğu okulda geçecek hep arkadaşlarıyla gezecek hafta içi okula gidecek haftasonu ne bileyim dersaneye kursa oraya buraya gidecek (dershane olayı kalktı da işte o zaman olr bir şeyler herhalde) sonra evlenecekler derken yani sadece ilk yıllar 24 saat çocuğumuzla olacağız ondan sonra günün yarısı ya da daha fazlası onlardan ayrı kalacağız böyle düşün

En basitinden 36 aylık olunca kreşe başlatabilirsin ilk ayrılık böyle gerçekleşecek sen de çocuğun kreşte iken yapamadıklarını yaparsın

Bu çok kısa bir süre bakarsan 3 yıl bir şey yapamıyorsun hep çocuğunlasın 3 yıldan sonra da günün en az yarısında çocuğun yanında olmayacak

Benim 13 aylık kızım var ve tekrar hamileyim takvimde görüldüğü üzere :)
Çok haklısınız
En büyük kızım 14 yaşına girdi okul zamanı yüzünü göremedim desem inanır mısınız? Teog a hazırlandı okul dershane etüt deneme sınavlar vs vs derken gece uykusunda öpüp kokladım inanın
Mesela bebekler için derler ya " ayy kucağa alıştırma kokuna alışmasın" ne münasebet alışsın hiç indirmedim kucağımdan öptüm kokladım sevdim sardım sarmaladım odalarını kendileri tamam diyene kadar ayırmadım yanımdan ( eşim yurt dışında görevli tabii bunun da etkisi var) sarılıp sarmaşıp yattık aynı yatakda İnanın o size ihtiyaç duydukları zamanlar çabucak geçip gidiyor
Tadını çıkartın

Hanımlar sakin lütfen, kimse kimsenin anneliğine laf söyleyemeyeceği gibi kimse bir diğerinin çocuklarla ilgili düşüncesine laf edemez, usulünce saygı çerçevesinde çocuk sevmiyorum seslerine katlanamıyorum diyebilir insanlar.

Anne olmayı istememeyi de kabullenmeliyiz artık, anne olmayı istememek bizleri duygu yoksunu yapmıyor.

pamukkiz pamukkiz ,
kendinizi üzmeyin, mükemmel anne diye birşey yoktur, kadınların annelik içgüdüleri bebeklerinin doğumuyla gelişip şekillenmeye başlar, çocuğun her döneminde anneliğiniz de farklı evrimler geçirir, 0-5 yaş arası bir çocukla 5-12 yaş arası çocuklara davranış şekli değişir, ergenlikte ayrı bir boyutu olur, yetişkin olduğunda ayrı bir boyutu, annelik ömür boyudur ve ömür boyu durum ve olaylara göre yeni annelik metodları geliştirirsiniz.

Size tavsiyem eğer 2. veya 3. çocuğa bakacak manevi gücü bulamıyorsanız doğurmayın, bu sizi kötü anne yapmaz, anaç olmadığınızı kanıtlamaz, üstelik anneliğinizi kimseye ispat etmek zorunda da değilsiniz, siz oğlunuzun kanatsız meleği, onun için dünyanın en iyi annesisiniz.

Son düzenleme:
Biraz bunalımda olman çok normal, hayatına yeni bir birey dahil oldu ve huyu suyu belli değil, derdini anlatamıyor, sadece ağlıyor :) Bence kendini eve hapsetme bebeğini arabasına koy parklara çıkar, avm falan gezdir. Bebekte enerjisini atmış olur. Sende bunalmazsın. Ayrıca ablan bakmaya hevesliyse niye bırakmıyorsun ki arada bir bırak sende alışveriş veya arkadaş buluşması falan yapabilirsin. Yada eşinle bir akşam yemeğine çıkarsın başbaşa. Bunlar ufak da olsa mola olur moral verir.

Çok haklısınız
En büyük kızım 14 yaşına girdi okul zamanı yüzünü göremedim desem inanır mısınız? Teog a hazırlandı okul dershane etüt deneme sınavlar vs vs derken gece uykusunda öpüp kokladım inanın
Mesela bebekler için derler ya " ayy kucağa alıştırma kokuna alışmasın" ne münasebet alışsın hiç indirmedim kucağımdan öptüm kokladım sevdim sardım sarmaladım odalarını kendileri tamam diyene kadar ayırmadım yanımdan ( eşim yurt dışında görevli tabii bunun da etkisi var) sarılıp sarmaşıp yattık aynı yatakda İnanın o size ihtiyaç duydukları zamanlar çabucak geçip gidiyor
Tadını çıkartın
Sana katılıyorum senam, kucağa almayın,alışmasın,sizin yatağınızda asla yatmasın,ebeveynin birinin kaybı gibi önemli bir durum hariç diyordu çocuk büyütmeyle ilgili okuduğum kitaplar...Okudum,mantıklı gelmeyenleri uygulamadım.Ayağımda da doyasıya salladım.Alıştırma dediler,5 10 yaşına gelip te annesinin dizinde sallanan var mı dedim.İyikide yapmışım,3 çocuğum bugün okullara gidiyor,günleri yollarda,derslerde geçiyor.Onların yakın ilgime,benim de onların mutluluğuna ihtiyacım vardı.Pamukkızı bende asla eleştirmem,kolay değildi benim de büyütmem ama benim tercihimdi.Tek çocukla kalmakta bir tercihtir ve sonuna kadar saygı duyarım...

X