Böyle bir konu açmayı hiç istemezdim

iş babada biter bence. bizde üveylik yoktu ama öyle bir baba vardı ki mum gibiydik.hepimizde okuduk meslek sahibi olduk .milletin çocuğu ne şanslı ne kıymetli size de geçmiş olsun bu iş böyle gider.
Ben de bundan korkuyorum işte. Bütün hayatımı bu kızla bu şekilde geçiremem. O yüzden kafam da şimdiden planlar kurup duruyorum

Bir arkadaşımın babası da 2.ye evlenmişti annesi vefat eden. Arkadaşımla kadın uyuşamayınca adam ben çocuğumu düşünmek zorundayım deyip ayrıldı kadından 1 sene sonra.
Annenin eksikliği insanın hayatında en çok hissedilen şey ve çoğu ergende bu, duyguları saklamak için bir çeşit umursamazlık asilik maskesi takmaya dönüşüyor. Bir alan savaşına girmek yerine vakit geçirmeyi denediniz mi? Hobilerini öğrenmeyi hobilerinizden bahsetmeyi, gelecekle ilgili dostane sekilde yaklasmayı falan Yani onu tanımaya calıstınız mı Ayrıca evlenirken kızı sonucta vardı ve en kötü ihtimali düsünmeliydiniz...
Tavırları bana ergenlerin yarısınınkiyle aynı geldi 18 yaşındaki erkek kardeşimi tarif ediyorsunuz sandım O da aşırı dağınıktır, yüksek sesle müzik dinler, kurulduğu odayı mahveder ve uyarınca da trip atar Kendi çocuğunuz olmadığı için batıyor olabilir ama bana abartıyorsunuz ya da evliliğe alışamamışsınız gibi geliyor...

Yaptiklerinin onune nasil gececekler peki hos birsey mi her yerin boya olmasi
Esi psikolaga bile goturmuyormus durumlari oldugu halde bence kirmizi odaya cikmali
psikolojik destek alınması en doğru olanı. En iyi o yönlendirir. Şimdi olur olmadık cezalar işi daha da yokuşa sokabilir.

Madem eşiniz karışmıyor. Siz ipleri elinize alın. İki yetişkin bir ergenin elinde oyuncak olmuşsunuz.
Kızın davranışları tipik ergen davranışları aslında.
Baba kızına kıyamadığı için, siz üvey anne damgası yememek için meydanı boş bırakmışsınız, kız da at koşturuyor. Aile içi kurallar belirleyin ve görünür yerlere asın. Uyulmazsa bazı cezalar ya da yasaklar getirin. Ör: 10 tl para cezası ya da 1 saat internet yasağı gibi.
Korkmayın, anne olmasanız da ablalık yapın.
Keşke bunları yapabilsem ama şöyle örnek vereyim. Dün akşam bir tartişma yaşandı babası da vardı ve yemeği bırakıp çatalı bıçağı atıp odasına gitti ve bangır bangır müzik dinledi. Babası uyardı bu sefer müziği kapattı kendi söylemeye başladı. O kadar inat ve aksi bir kız

Keşke bunları yapabilsem ama şöyle örnek vereyim. Dün akşam bir tartişma yaşandı babası da vardı ve yemeği bırakıp çatalı bıçağı atıp odasına gitti ve bangır bangır müzik dinledi. Babası uyardı bu sefer müziği kapattı kendi söylemeye başladı. O kadar inat ve aksi bir kız
İnanın hepsi normal. Bazı ergenler maalesef anne babaya kök söktürüyor. Yani çocuğun aslında size kastı yok. Destek alması iyi olur.

Rabbim yardımcınız olsun öncelikle.. benim ve eliminde ikinci evliliğimiz.. benim çocuğum yok eşimin bir oğlu var.. bizimle yaşamıyor ama 15 günde bir alıyoruz.. sizi çok iyi anlıyorum.. bizde ilk yıllarda sorun yaşamıştık (annesi yüzünden).. şimdi o kadar güzel bir bağ var aramızda.. evinizin kuralları olsun.. eşimin oğlu bizim evimizin kurallarını bilir.. ona ayırdığımız odayı istediği gibi dağıtabilir fakat toplamak onun sorumluluğundadır.. bir şey yediği zaman tabağını en azından mutfağa götürür.. çöpünü ortalıkta bırakmaz.. ama bütün iş eşinizde bitiyor.. herkes bu kurallara uymalı.. eşinizde sizi desteklemeli bu konuda..

Rabbim yardımcınız olsun öncelikle.. benim ve eliminde ikinci evliliğimiz.. benim çocuğum yok eşimin bir oğlu var.. bizimle yaşamıyor ama 15 günde bir alıyoruz.. sizi çok iyi anlıyorum.. bizde ilk yıllarda sorun yaşamıştık (annesi yüzünden).. şimdi o kadar güzel bir bağ var aramızda.. evinizin kuralları olsun.. eşimin oğlu bizim evimizin kurallarını bilir.. ona ayırdığımız odayı istediği gibi dağıtabilir fakat toplamak onun sorumluluğundadır.. bir şey yediği zaman tabağını en azından mutfağa götürür.. çöpünü ortalıkta bırakmaz.. ama bütün iş eşinizde bitiyor.. herkes bu kurallara uymalı.. eşinizde sizi desteklemeli bu konuda..
Keşke bizimkisi de 15 günde bir gelseydi yanımıza.

Ben de öyle düşünmüştüm inanın evlenmeden önce. 17 yaşında kız demiştim ama ortaya çıkardığı dağınıklığı anlatamam. Müdahale etmesek odası çöp oda kıvamında olacak. Mutfakta basit bir makarna yapıyor her yer her yerde.
Aynı yaşta bizde de var, o kadar dağınık ve pis ki. İnanamazsiniz. Bizde o yaşlarda olduk ama o kadar pis ve dağınık olmadık.

Bence de doğru olanı bu . Ekonomik olarak durum biraz düzelirse bu konuda ikna edebilirim kocamı belki
Kesinlikle. Eşinizin de size karşı çıkacağını sanmıyorum. Bu kötü bir şey değil sonuçta o genç bir birey ve gelecek hayatı için bu çok önemli.❤️
Size de şunu diyeyim. Öz çocuğu olup bunlari yaşayan çok kişi var. Lütfen sabredin. Hayatının çok başında. Eminim ilerde size bu iyi yaklaşımınızdan dolayı minnettar olacak belki en yakın dostu olarak sizi görecek😊

Keşke bizimkisi de 15 günde bir gelseydi yanımıza.
Eşim en başında bana, annesi yaşadığı sürece annesiyle yaşayacak dedi.. bizimle yaşayacak deseydi evlenip evlenmemeyi düşünürdüm.. 5 yıllık evliyim 3 yılda ancak alıştık birbirimize..

Kesinlikle. Eşinizin de size karşı çıkacağını sanmıyorum. Bu kötü bir şey değil sonuçta o genç bir birey ve gelecek hayatı için bu çok önemli.❤️
Size de şunu diyeyim. Öz çocuğu olup bunlari yaşayan çok kişi var. Lütfen sabredin. Hayatının çok başında. Eminim ilerde size bu iyi yaklaşımınızdan dolayı minnettar olacak belki en yakın dostu olarak sizi görecek😊
Sabretmeye çalışıyorum ama artık iyi bir tavırla yaklaştığımı sanmıyorum maalesef. Çünkü tahammülüm son sınırlarda ve bu karantina uzarsa ne yapacağım bilmiyorum:KK43:

İyi de bu gayet normal bir tepki ablacım. Benim de babam yemek masasında azarlasa elimdekileri atıp odama basar giderdim ergenken.

Konuya dönersek, bence siz o yaşta çocukla daha önce aynı evde yaşamadığınız için ergen psikolojisini bilmiyorsunuz, gayet normal bir durum.

Bana sankim dikkat çekme çabası gibi geldi, kıza biraz daha fazla ilgi göstermelisiniz hem anne hem baba diye düşünüyorum. Zaten annesi ölmüş çocuğun, evde yabancı bir kadın var tepki göstermesi normal.

Bu kız kendi çocuğunuz olsaydı buraya bu konuyu farklı şekilde açardınız. Ama çocuk sizin olmadığı için tahammül edemiyorsunuz. Önce burayı değiştirmeniz gerek bence, çocukla vakit geçirin, tanıyın birbirinizi, sevin. Yapıcı olmazsanız bu işi götürmeniz mümkün değil boşanır kaçarsınız. Çocuktan kurtulmak şeklinde bir strateji sizi iyi bir yere götürmez, onun yerine çocuğa yardımcı olmak, çocuğu anlamak yoluna gitmelisiniz diye düşünüyorum kendimce. Hele ki çocuğa eşle aramızı bozan kişi, bu da olmasaydı hayat ne güzel olurdu şeklinde asla asla asla bakmayın. Dediğim gibi olayı çocuğa tahammül etmekten alın, çocuğa yardımcı olmaya çevirin.

Son düzenleme:
Çocuklu insanla evlenmek için cidden peygamber sabri olmali bir insanda
Adamin çocuğu kani cani
Bir tarafta disipline etmeye çalışan üvey anne pozisyonu
Vallahi çok zor. İnsan Kendi çocuğuna katlanamiyor yeri geldi mi.
Allah yardımcınız olsun
Şöyle söyleyeyim eşimle aramız çok iyi normalde. Bu sorunlar dışında ikimizden kaynaklı bir sorun yok. Tam anlaştığım adamı buldum dedim kızı yüzünden aramız açılıyor

Ah ah,cocuklugum canlandi gozumde. İsiniz cok zor,kendinize hakim olmaya calisin. Bir baskasinin cocuguna annelik - ablalik yapmak zordur. Zaman gerekir. Hele su surecte daha cok zaman gerekir. Birebir iliskiniz,sohbetiniz ne duzeyde? Arkadas gibi misiniz yoksa sizden nefret mi ediyor?

X