Bu sefer olacak beraber başaralım...

Katıl Can'ım benim yolum bayağı uzun sen çabuk verirsin inş. Can'ım beraber başarırız kısmetse
Kaç kilosun.gerçi yaşla da alakalı sanırım 35 i geçtikten sonra vermek daha bi zorlaşıyor.Yolum az gibi gözüküyor ama ben çok iştahlıyım.ben daha birkaç yıl önce 5 kilo fazlam var nasıl olsa veririm diyordum ama bak şimdi 14 kilo fazlam var. bu sefer başarmak zorundayım çünkü 3 aylık bi oğlum var hazır onu emziriyorken bu fırsatı kaçırmamalıyım.

Bu arada ben diyetisyene de gidiyorum.Hem sütümün kalitesi artsın diye hemde sağlıklı zayıflayabileyim diye.Gerçi bu hafta diyet listesine hiç uyamadım ama ramazan geliyor ya nasıl olsa bir yere gitmem ve listeye uyarım diye düşünüyorum.İsterseniz listeyi sizinle de paylaşabilirim.

bence başka bir yere gitmeyin birlikte vermeye çalışalım
Şu an burdayım canım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım dikkat ettiysen kilo vermeye çalışanların ÇOĞU kaç kez denemiş bunu vazgeçmiş ben de onlardan biriyim ama bu sefer başaracağım inşallah senin kilon o kadar da vahim değil aslında işin daha kolay ortak bir Şeyler menü paylaşımı gibi Şeyler yapalım tartı günümüz cuma olsun mu sence

Bu arada ben diyetisyene de gidiyorum.Hem sütümün kalitesi artsın diye hemde sağlıklı zayıflayabileyim diye.Gerçi bu hafta diyet listesine hiç uyamadım ama ramazan geliyor ya nasıl olsa bir yere gitmem ve listeye uyarım diye düşünüyorum.İsterseniz listeyi sizinle de paylaşabilirim.
Iyi olur bende emziriyorum

Ay ne olur beni de alın aranıza :) sanırım 100 kilodan fazla bir kiloya sahibim son 2 3 senedir aynı kilodayım bazen alıyorum bazen veriyorum. üniversiteden mezun olalı daha 1 sene oldu şuan mali müsavirliğe hazırlandığım için sürekli oturuyorum keza muhasebe de çalıştığım için doğal olarak oturuyorum :KK43: kaç kez zayıflamaya çalıştığımız hatırlamıyorum 24 yaşındayım ama sanırım kilom yüzüne evde kalıcam :) benide zayıflatın desteğinizi esirgemeyin ben her zaman takipte olacağım. haydi bismillah :KK35:
canım yaşına göre kilon fazla bir an önce tedbir almalısın YAŞ ilerleyince çok zor veriliyor evlenince çocuk filan derken zaman çok hıZlı geçiyor üniversite birinci Sınıfta 58 kilo civarındaydım üniversite dört sonu 83 civarındaydım 75lerde evlendim birinci bebeğimde yine 83 ler ikinci Çocuktan sonra 98 ler...çok iştahlı biriyim bunu engellemeye çalışmasam durum çok kötü fazla uzattım bir an önce diyet ve spora başlamalısın Allah kolaylık versin hepimize

Şu an burdayım canım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım dikkat ettiysen kilo vermeye çalışanların ÇOĞU kaç kez denemiş bunu vazgeçmiş ben de onlardan biriyim ama bu sefer başaracağım inşallah senin kilon o kadar da vahim değil aslında işin daha kolay ortak bir Şeyler menü paylaşımı gibi Şeyler yapalım tartı günümüz cuma olsun mu sence
Evet benim içinde cuma uygun.istersen her gün akşam ne yediklerimizide yazalım.

Diyetisyenin verdiği diyet listesinde ilk gün
kahvaltı:bir tane tost(peynirli),biber,pekmez(1 tatlı kaşığı),3tane ceviz çay(7:30-8:30)
Ara öğün:meyve,1 bardak kefir(10:30)
Öğle:Soslu makarna(mantı,börek),salata, yoğurt(12:30-13:30)
Ara:15 tane badem(15:30)kuru meyve(17:30)
Akşam:Bir kase çorba, ızgara et(18:30-19:30)
Gece: 2 top dondurma,kefir(21:00)

Bu arada bu diyet aslında kaliteli süt üretimi ve süt artırmaya yönelik.Yan etkisi fazla kilo varsa gitmesiymiş.

bana 7 günlük bi liste verdi yarın da 2. günü yazarım.ben de inşallah yarın listenin 5. gününe kaçamaksız uyacağım.

Kaç kilosun.gerçi yaşla da alakalı sanırım 35 i geçtikten sonra vermek daha bi zorlaşıyor.Yolum az gibi gözüküyor ama ben çok iştahlıyım.ben daha birkaç yıl önce 5 kilo fazlam var nasıl olsa veririm diyordum ama bak şimdi 14 kilo fazlam var. bu sefer başarmak zorundayım çünkü 3 aylık bi oğlum var hazır onu emziriyorken bu fırsatı kaçırmamalıyım.
Can'ım cumartesi diyetisyene gittim tam 137.5 çıktım . 28 yaşındayım daha gençken vermek istiyorum E bebişde istiyoruz bende bu fırsatı kaçırmamalıyım yoksa çok geç olabilir Bnm için

Doktor bana semiz otu ve dereotu önerdi akşam yemeklerim de semizotu dereotu yoğurt salatalık karıştırıp yiyorum tavsiye ederim arkadaşlar

Diyetisyenin verdiği diyet listesinde ilk gün
kahvaltı:bir tane tost(peynirli),biber,pekmez(1 tatlı kaşığı),3tane ceviz çay(7:30-8:30)
Ara öğün:meyve,1 bardak kefir(10:30)
Öğle:Soslu makarna(mantı,börek),salata, yoğurt(12:30-13:30)
Ara:15 tane badem(15:30)kuru meyve(17:30)
Akşam:Bir kase çorba, ızgara et(18:30-19:30)
Gece: 2 top dondurma,kefir(21:00)
Diyet listen pek bana uymadı canım ara öğün pek Yapmıyorum su kaç litre içiyorsun bakalım akşamları menü yazınca netleşir

Can'ım cumartesi diyetisyene gittim tam 137.5 çıktım . 28 yaşındayım daha gençken vermek istiyorum E bebişde istiyoruz bende bu fırsatı kaçırmamalıyım yoksa çok geç olabilir Bnm için
Yaşın daha küçükmüş bence biraz azimle başarabilirsin.Sonrasında da inşallah bebeğini kucağına alırsın.her akşam hep dereotu ya da semizotu mu yiyeceksin.

Diyet listen pek bana uymadı canım ara öğün pek Yapmıyorum su kaç litre içiyorsun bakalım akşamları menü yazınca netleşir
Diyetisyen gün de en az 2.5 litre su içmem gerektiğini söyledi.Bir de suyu bir anda değilde mesela yarım litreyi 3 saatte içmemi önerdi.Ayrıca vücudumun tolere edemediği yiyecekleri de söyledi.Listeye uyamasamda en azından yasaklı olan yiyecekleri yememeye çalışıyorum.

merhabalar kilolarından muzdarip ve defalarca deneyen küçüklüğünden ber bunla yaşamak zorunda bir olarak mutsuz, üzgün ama kararlı olarak yarın diyetisyenime başlıyorum.
Aslında 2013 yılında bu kararla başladım diyete tam 136 kiloyla başlamıştım ve kararlıydım ve yaklaşık 10 ayda 87 kiloyu tartıda gördüm bu benim ortaokuldan beri görmediğim bi kiloydu belki de. Ama malesef bu zevki yaşayabilmek çok uzun sürmedi bu süreçte nışanlandım, evlendim vs. Derken stresli bir dönem geçirdim maddi imkansızlıklar içinde ev Kurma aileler arası sıkıntı vs. Derken şuan tartıya bile çıkmaya korksamda 136 dan da fazla bir kilodayım sanırım yarın belli olacak Her pazartesi başlamayı planladım ve her pazar akşamı defalarca ölene kadar yemek yedim her başlaymamışım bana artı 5 10 kilo olarak döndü.
Şu an evliyim eşim çok fazla problem yapmıyor belki ama çocuk istiyoruz ve ben şu an kendimi bile kaldırmakta güçlük çekiyorum. Onunla gezerken elimi tutması yanımızdan geçenlerin bakışları inanın o kadar zor ki arkadaş ortamımız var ama birlikte bir yerlere girmeyi istemiyorum hepsi incecik zayıf sandalyelere sığamamak oturduğunuz kanepenin gacırdaması vs. Vs. Üzerime giyecek kıyafetim yok ama almak istemiyorum çok ama çok mutsuzum. Bunu gerçekten yaşamayan anlamaz sağlığını etkilemesi ayrı psikolojik olarak hiç bir zaman Mutlu değilsiniz kimsenin yanında teker yiyemiyorsunuz. Hep bir tuhaf bakışlar o kadar bunaldım ki artık. Aslında ameliyat olmaktı niyetim eşim ve ailem karşı çıktı zaten ameliyat sonrasında da bir diyet uygulanacak bir kere yaptın bir daha yapabilirsin dediler yine de kararsızdım ama sonra açtım forumları okudum bir kere yaptım bir kere daha deneyebilirim dedim hedefim şimdilik 90 ve acelem yok yavaş yavaş yapıcam ama yapıcam. Çok zor bir süreç beni bekliyor ve motivasyona çok ihtiyac oluyor bu süreçte gelin birlikte başlayalım ve motive edelim birbirimizi zorluklarını yaşamayan bilemez şu an iki adım yürümekte güçlük çekiyorum eşim sürekli gezmek istiyor ama ona eşlik edemiyorum daha 28 yaşındayım ama vücudum sanki 50 60. Bu eziyeti kendime kendim çektiriyorum. Ve hedefim bir sonraki evlilik yıldönümüm de yani ağustos 2017 de 79 kiloyu görmek. Başaracağım, başarabilirim..
tabiki başaracaksın nitekim bir kez başarmışsın sana tavsiyem(bende kilo verme serüveninde biriyim)bol protein ağırlıklı beslen eğer ki 140 lı kilolardaysan 100 e düşmeden spor yapmaya kalkma kendini sakatlayabilirsin bende 80 e düşmeden spor yapmayacağım .protein ağırlıklı beslen akşam altıdan sonra yeme her saat başı en azından bir bardak su iç tatlı isteğin ne zaman gelirse git bir bvardak tarçınlı süt iç hem o tarçın kilodan kaynaklı şekerin varsa düşürürde..ekmeği kes dukan diyeti var onun tariflerini uygula hamur işlerine dukan ekmeği yap uyguladığın diyette dukanın ekmeğini tüket..birde ben çalıştığım için yapamıyorum birde bebek var...sabahları uyanınca 12-13 sap maydonoz yarım limon sık yarım bardak suyla rondodan geçir iç hem yağlarını yakar hem sende ödem de çoktur yani hiç yoktan 15-20 kilon ödem olabilir onlar da çar çabuk gider..inşallah bizler de 38 beden olduğumuz günleri Allah ömür verdiyse göreceğiz.

Yaşın daha küçükmüş bence biraz azimle başarabilirsin.Sonrasında da inşallah bebeğini kucağına alırsın.her akşam hep dereotu ya da semizotu mu yiyeceksin.
Hergün ister akşam ister öğlen ama mutlaka yememi söyledi. Aldım bende her gün tükettim şimdiye kadar pazartesi az kaldı inş. sonucu heyecanla bekliyorum:KK45:

tabiki başaracaksın nitekim bir kez başarmışsın sana tavsiyem(bende kilo verme serüveninde biriyim)bol protein ağırlıklı beslen eğer ki 140 lı kilolardaysan 100 e düşmeden spor yapmaya kalkma kendini sakatlayabilirsin bende 80 e düşmeden spor yapmayacağım .protein ağırlıklı beslen akşam altıdan sonra yeme her saat başı en azından bir bardak su iç tatlı isteğin ne zaman gelirse git bir bvardak tarçınlı süt iç hem o tarçın kilodan kaynaklı şekerin varsa düşürürde..ekmeği kes dukan diyeti var onun tariflerini uygula hamur işlerine dukan ekmeği yap uyguladığın diyette dukanın ekmeğini tüket..birde ben çalıştığım için yapamıyorum birde bebek var...sabahları uyanınca 12-13 sap maydonoz yarım limon sık yarım bardak suyla rondodan geçir iç hem yağlarını yakar hem sende ödem de çoktur yani hiç yoktan 15-20 kilon ödem olabilir onlar da çar çabuk gider..inşallah bizler de 38 beden olduğumuz günleri Allah ömür verdiyse göreceğiz.

Valla aynı diyetisyenim gibi konuştun canım :KK9: evet ödemim çok fazla dediğim gibi daha öncede 136 dan 87 ye düştüm o Zaman yağlanma daha fazlaydı şimdi 137 kilo ama ödem çok fazla vermemin daha kolay olacağını söyledi doktorum bende öyle düşünüyorum. Spor şimdilik yok bi 30 kilo vermeden de yapmam çok zor zaten inan yürümekte bile zorluk çekiyorum iki adımda tıkanıyorum:KK35: maydanozu deneyeceğim ama süt ve tarçın gerçekten tatlı isteğine birebir onu denedim. Ben 40 42 ye bile razıyım inş. Olacak:KK5:

X