çaresiz hissediyorum..

Birbiriyle yatanlar vs demişsiniz de bu sizin yaptığınız şeyin masum olduğunu göstermez ki.
Eğer eşiniz aklında biriyle sizin yatağınıza girseydi ve siz bunu fark etseydiniz burada kıyametler kopuyor olacaktı.
Dürüstlük deyip içinizi rahatlatmayın lütfen.

Son düzenleme:
Çocuk hatrına (o neyse) yürüyen bir evlilik ancak bu kadar olur. Evliyken gönlünüzün başkasına kayması boşanmanızdan daha hayırlı değil buna emin olabilirsiniz. Çocuk belki boşanmanızı kabullenir ama annesinin evliyken başkasına aşık olmasını nasıl kabul edebilir bilmem.

aynen yazdığınız gibi aslında.

Ayrıca emin olun, sizin bu anlattığınız yatanlar vs. dediklerinizin yanı sıra sevgisiz ilgisiz ömrünü heba etmiş ama bir kere gözüyle harama bakmamışlar da var.
Madem uç noktalar örnek veriliyor derim ki alınacaksa örnek, bunlar olmalı.

Son düzenleme:

haklısınız..

konuyu açmam iyi olmuş,

sert tepkilerden sonra aklım başıma geldi diyebilirm..

Gerçekten de çok sakıncalı bir durum
aynı şeyi eşinizin yaptığını yassaydınız buradakıyamet kopar hemen boşan lanet herifden derdik
olay hemcinsimizin başına gelince eleştirin dozu azaltılıyor ndense
başka bir adamı düşünmenz bile aldatmadır bence
madem eşinize aşık değilsiniz boşanın
ufacık yavrunuzun yüzüne nasıl bakıyorsunuz yazık

haklısınız.. o örneklerden olmayı nasip etsin Allah.

haklısınız.. o örneklerden olmayı nasip etsin Allah.

Bakın bu kadar net dönüşler yapabiliyorsanız gerçekten bir boşluktan kaynaklıdır.
Bu boşluğu maneviyatla doldurmaya çalışın, gelip geçenlerle, kaybolup batanlarla, görünüp kaçanlarla değil; sonsuzlukla.

bence en hizli cozum calistiginiz is yerinizden ayrilmak ve o kisiyi bir daha gormemek olur. Boylece, o kisiye gercekten asik misiniz yoksa sadece boslukta hissettiginiz icin bir sureligine kapildiniz mi onu anlama sansiniz olur.
Hem o kisiden uzaklasinca derin oldugunu sandiginiz duygularinizdan uzaklasacaginiza neredeyse yemin bile edebilirim.
bir kac ay goz suzmeyle bir adama duydugunuz his asla yillarca ayni yastiga bas koydugunuz adama duydugunuz kadar derin olamaz. Sevmeseniz bile..

Eşini sevmiyorsan boşanacaksın arkadaşım çocuk için evlilik yürütülmez.Eğer siz bu konuyu şöyle açsaydınız eşimin aklı başka bir kadına kaymış diye konu açsaydınız edilmeyen hakaret kalmazdı emin ol derhal kocandan boşan denilirdi ama nedense bu tür konuları açan kadın olunca yapılan yorumlar genellikle yapıcı oluyor onu unut yuvana sahip çık deniliyor yok efendim duygusal boşluktasın oluyor o zaman erkeklerin de aklı başkasına kayınca onlarda mı duygusal boşlukta oluyor,şimdi kendinizi eşinizin yerine koyun empati yapın eşiniz başka birinden hoşlansa duygularınız ne olurdu diye ?

Pardon da şimdi ne demek bu.Hani yorum yapıyoruz.Yok büyük konuşma.Hee ne diyelim sana afferin devam et mi.Aman büyük konuşmayım ben de (Allah korusun) başka bir erkekten hoşlanabilirim.Yani o izlediklerin gördüklerin milletin milletle yatması senin düşüncelerini haklı kılmaz.
İyi o zaman tecavüzcüye de laf etmeyelim,evli adamla olana da,hayat kadınlığı yapana da......aman büyük konuşmayalım tecavüzcü oluruz,hayat kadını oluruz.Ben burda seni kınamadım.Yaptığının yanlış olduğunu,adamın karakterinini ve ilerisinin ne olabileceğini söyledim.Senin zoruna gitti galiba hoşlandığın adama laf etmemiz.
Ya ne yaparsan yap sen bilirsin.Nasılsa ilk olmayacksın.Ama herkesin bir iradesi,bir yaşam biçimi,bir tabuları,bir asaleti,duruşu,kendiğini koyduğu konum,evliliğe namus anlayışına baktığı yön,kocasına ve taşıdığı soyadına bir saygısı vardır.Bem bu saygıyı yitirmem,ben asla kendimi küçük duruma düşürmem.Buysa büyük konuşma yüzbinkez büyük konuşurum.Hayatta ne dertlerle ne tasalarla uğraşıyor insanlar,ne kötülüklerden geri dönüyorlar da,biz seni uyarınca büyük konuşma yok neler görüyoruz.İyi o gördüklerine sen de eklen.Kolay gele.Ama unutma.DOĞRU BİR TANEDİR.

dertli misin nesin arkadaşım,

büyük lokma ye ,büyük laf konuşma demişler hiç duymadın sanırım,

kınamayın kınadığınız başına gelmeden ölmezsiniz diye de bi laf vardır,

hayat bu yarın ne göreceğin belli değil,

bi bakarsın içine bi sevgi düşer anlamazsın,
ben o durumdaydım, gidip adamla konuşmadım etmedim onu düşünür oldum o kadar, kendimi engellemek elimde mi evet elimde,

yorum yapanlarda saolsun, kimseye kızdığım felan yok, sen sinir yaptın o kadar..

Aklınıza o kişi geldiğinde bi zahmet çocuğunuzu da getirin...
Çocuğunuz sebebiyle yürüttüğünüzü söylüyorsunuz evliliğinizi..
Bir çocuğa bu kadar ağır sorumluluk yüklenemez.
O zaman çocuğunuz için düşünmeyin.
Yazık..
Çok yazık...

Ben sana yorum yaptım tatlım.Ama sen bi girdin yok büyük konuşma yok kim kiminle yatıyor.Seni kınamıyor,sadece yaptığının,(düşünmekte bir eylemdir) düşünce yapının,evli kadına bakan adamın cibiliyetinin ne olduğunu ,daha büyük kafa karışıklıına sebep olacağını yazmaya çalıştım.
Hee sen naptın.Kendi vicdanını rahatlatıyorsun sanırım.Büyük konuşma,kim kimle yatıyor....
Bak canım Allah tabiki kimseyi şaşırtmasın ama hayatta herkesin yapı taşı kemikleşmiştir.Yani kınamayın,kınadığınız başınıza .... bu cümle bu konuya uygun değil.Büyük konuşma....bu cümle de buraya uygun değil.Kınamıyorum ama YANLIŞTASIN.Ve bahanelerin yanlış yolda olmanı aklamıyor.
Sen hala "bi bakarsın içine sevgi düşer" gibi bir cümle kullanarak kendi yaptığını sümen altı savunuyorsun.Ve sanırım senin ki,kafa karışıklığıyla kalmamış aşka dönüşmüş.
Mahkeme salonları boşa kurulmadı.Evlilik akdi boşa verilmedi.Boşanırsın,dilediğinle sevgini yaşarsın.Tekrar ediyorum.DOĞRU TEKTİR.

Şeytana uyma tatlım. Aklından çıkarmaya çalış. Evliliğindeki eksiklikler yüzünden bu tarz şeylere yöneliyorsun bebeğini düşün. Ve evliliğin için birşeyler yapmaya çalış. Bu tarz karmaşık duygular sana hiçbirşey kazandırmaz çünkü. Aksine elindeki mutluluğu da alır götürür.

aynen düşünmemeye çalışıyorum,
zaten iş dışında sohbet ettiğim biri olmadığı için zor olmayacak, bi bağım yok adamla sonuçta,
sadece göz göze geldiğim zamanlardı beni etkileyen , buda akıldan çıkmayacak bşey değildir sanırım.

haklısın ama kendinde demişsin Allah kimseyi şaşırtmasın,budur doğrusu..

bakmışım, bi kere girmiş aklıma,devamını getirmeyeğm kesin.

konuyu açarak başına böyle duygular gelen oldu mu sormak istedim..

Karısık.
Bence oturup esınızle evlılıgınız hakkında konusun .
Olması ıcın çabalayın .
Bosanmak ayrılmak cok kolay ama bır yuva kurmak zordur .
Suan boslukda hıssedıyorsunuz ve bu yüzden ıs arkadaşınızdan hoşlandığınızı düşünüyorsunuz .
Lütfen çıkarın bunları kafanızdan .
Esım böyle bırseyı hak etmıyor demıssınız bunun farkında olmanız güzel .
Aynı ıs yerınde çalışıyor olmanız sureklı konuşmanız gorusmenız anlamına gelmez .
Uzak durabılırsınız , bu sızın elınızde .
Seytana uymayın !

evet elimde, zaten şuan bi beklenti bi düşünce içinde değilim,

eşimden soğumam bunda etkili oldu sanırım,

açtığım konulara bakabilirsnz, 1 yıl önce filan eşimden soğudum vs yazmışım,

severek evlenmedm pişmanım, biraz ailesinden biraz kendi huylarından bunalmştm, boşanmayı çok dile getirdik ama cocuk var üzülüyorum,,

çok kötü giden bi evlilikte değil sonuçta sadece aşk sevgi sımsıkı bi bağ yok ve kuramıyoruz o bağı..

Allah başka dert vermesin yani , sağlık sıhhatten ayırmasın çözülmeyeecek sorun değil benim ki ..

Şaşırsan da,şaşkınlıktan kurtulmak,gaflete düşsen de,uyanmak,yanlış yapsan da doğruyu bulmak senin elinde.Çünkü Allah nefis vermiş ama akıl ve irade gücü de vermiş.Yani herkesi herşeyle imtihan eder,herkesi şaşırtabilir ama önemli olan,biz insanların vicdanlarının ve irade güçlerinin ağır basması.
Bak evladın da varmış.Kendine yazık etme.Bugün düşüncede kalan,yarın karşıdan ufacık bir ışık gördüğünde eyleme geçer.Ya da kocanla bir kavganızda,duygu boşluğu yaşadığın anda hata zincirlerin çoğalır.Burda senin gibi duygular yaşayanı bilmen önemli değil,senin başına gelen şeyde verdiğin tepki önemli.Sana son sözüm.Üzülürsün.Çok üzülürsün.Yapma bunu kendine.At kafandan bu fikirleri ve o insana da tavrını koy.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…