çok gerginim çok

pembesu

sağlıkla gel miniğim
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2013
2.322
3.501
kısa bi süre önce nişanlandım zaten yazmıştım hatta söz kestik sonradan ailem nişan saydı diye bayaga bi üzülmüştüm vs..

neyse şimdi teyzemin kızı nişanlanıyor.. bende engelledikleri ne varsa hayalim dediğim ne varsa kız hepsini yapacak
ben siyah uzun bi elbise beğendim abiye giymek istedim evde olacak daha mütevazi bişey giy dediler tamam dedim kuzenim siyah aynı benım ıstedgım gıbı bı elbıse almıs bana resim atmış bidee canım elbisem nasıl diye bende iyi güzel dedim..

bi nişan pastası yaptıracaktım bana baklava var ne gerek var yaptırma dediler tamam dedim.
söz kurabiyesi yaptıracaktım 10 tane kız evlendirdik hiç öyle bişi yaptırmadık bu ne görmemişlik dediler.
erkek tarafı takı takacaktı bizimkiler dediki nişanda kız tarafı takı takmaz onlar ne takarsa sen onla çeyiz alacaksın dedi.. erkek arkadaşımda öyle sey olur mu iki tarafta taksın yada bızde takmayız dediler bende tamm iki tarafta takmasın o zaman dedim..

şimdi teyzem dıyo kı erkek tarafı hazırlık yapmıs takı takılacakmıs bızde bısey takmasak ayıp olacak ne yapsakki?
zıkkımın kökünü yapın diyesim geliyo..

bakın iki bilezik iki kurabiye derdinde değilim ama bana hayır neden ona evet denildi..
hem şimdi biz nişanlımla o davete katıldıgımızda kendimizi nası kötü hissetcez böyle terbiyesizlik olur mu ya?
nabayım ben şimdi nası davranayım.
babama söyledim istersen nişan yapalım sana zaten seninkini herkes söz diye biliyodu falan dedi bende su saatten sonra nişan falan yapmam sonra kıskandı vs derler..

tahminimce kuzenımın nısanında ona ne takılırsa banada sonradan vermek ısteyecekler eger kız tarafı bısey takarsa bende kabul etmeyeyım dıye dusundum kı tepkımı anlasınlar?
ayrıca gidip aa baklava yok muydu da pasta yaptırdınız diyesim vaar?
kurabıyelerede aaa bu ne görmemişlik!!!
ya delircem ya benim hayallerimi bana yaşatmayıp kuzenime yaptırıyolaar yarabbım!!!!

kimseyle konusamıyorumda kıskanıyorum resmen kendıme bıle ıtıraf edemıyorum mıllete nası dıyeyim :KK43:

önemli olan mutluluk bunlar boş şeyler... boşuna kendinizi üzüyorsunuz...

kısa bi süre önce nişanlandım zaten yazmıştım hatta söz kestik sonradan ailem nişan saydı diye bayaga bi üzülmüştüm vs..

neyse şimdi teyzemin kızı nişanlanıyor.. bende engelledikleri ne varsa hayalim dediğim ne varsa kız hepsini yapacak
ben siyah uzun bi elbise beğendim abiye giymek istedim evde olacak daha mütevazi bişey giy dediler tamam dedim kuzenim siyah aynı benım ıstedgım gıbı bı elbıse almıs bana resim atmış bidee canım elbisem nasıl diye bende iyi güzel dedim..

bi nişan pastası yaptıracaktım bana baklava var ne gerek var yaptırma dediler tamam dedim.
söz kurabiyesi yaptıracaktım 10 tane kız evlendirdik hiç öyle bişi yaptırmadık bu ne görmemişlik dediler.
erkek tarafı takı takacaktı bizimkiler dediki nişanda kız tarafı takı takmaz onlar ne takarsa sen onla çeyiz alacaksın dedi.. erkek arkadaşımda öyle sey olur mu iki tarafta taksın yada bızde takmayız dediler bende tamm iki tarafta takmasın o zaman dedim..

şimdi teyzem dıyo kı erkek tarafı hazırlık yapmıs takı takılacakmıs bızde bısey takmasak ayıp olacak ne yapsakki?

bakın iki bilezik iki kurabiye derdinde değilim ama bana hayır neden ona evet denildi..
hem şimdi biz nişanlımla o davete katıldıgımızda kendimizi nası kötü hissetcez böyle terbiyesizlik olur mu ya?
babama söyledim istersen nişan yapalım sana zaten seninkini herkes söz diye biliyodu falan dedi bende su saatten sonra nişan falan yapmam sonra kıskandı vs derler..

tahminimce kuzenımın nısanında ona ne takılırsa banada sonradan vermek ısteyecekler eger kız tarafı bısey takarsa bende kabul etmeyeyım dıye dusundum kı tepkımı anlasınlar?
ya delircem ya benim hayallerimi bana yaşatmayıp kuzenime yaptırıyolaar yarabbım!!!!

kimseyle konusamıyorumda kıskanıyorum resmen kendıme bıle ıtıraf edemıyorum mıllete nası dıyeyim :KK43:

1. kıskanma o mutsuz olur sen mutlu olursun kuzenindir üzülürsün

2.sana neden yapılmadı neden ve kim karşı çıktı...

madem "görmemişlik" o da görmesin. hevesini neden kursağında bıraktılar :KK45:

önemli olan mutluluk bunlar boş şeyler... boşuna kendinizi üzüyorsunuz...

sevgilimde aynı şeyi söyluyo hatta ben bunlara üzüldükçe sinirleniyo kendini yetersiz hissettiğini söylüyo ama inanın elimde değil yani ister istemez kıyaslama yapıyorum aradan 2 ay bıle geçmeden insanlar nası böyle fikir değiştirebilir aklım almıyo

Size bu isteklerinizi yaptırmayan teyzeniz mi kendi aileniz mi? Kendi aileniz ise kuzeninizin suçu ne? Teyzeniz ise neden karıştırdınız bu kadar? Sizin içinizde kalmasına çok üzüldüm ancak bunun intikamını neden suçu olmayan o kızcağızdan alacaksınız? Siz de düğününüzü evinizi dilediğinizce kurun, kimseyi de karıştırmayın.

1. kıskanma o mutsuz olur sen mutlu olursun kuzenindir üzülürsün

2.sana neden yapılmadı neden ve kim karşı çıktı...

madem "görmemişlik" o da görmesin. hevesini neden kursağında bıraktılar :KK45:

evet kıskanmayı kendime yakıştıramıyorum onunda hayllerı sonuçta hatta benim içimde kaldı onun kalmasın diyorum ama üzülüyorumda..

teyzelerim dayılarım dedem yani onun yapmasına müsade edip bana karsı duran herkes.. ona bozuluyorum ya zaten

Sizinki söz ise zaten nişan pastası kurabiye abartı elbise olmazdı. Sorun ailenizin sözü nişan saymasında, nişan yapmış olsanız istekleriniz gerçekleşecekti...

Koalina tarafından yazılmıştır:)

Size bu isteklerinizi yaptırmayan teyzeniz mi kendi aileniz mi? Kendi aileniz ise kuzeninizin suçu ne? Teyzeniz ise neden karıştırdınız bu kadar? Sizin içinizde kalmasına çok üzüldüm ancak bunun intikamını neden suçu olmayan o kızcağızdan alacaksınız? Siz de düğününüzü evinizi dilediğinizce kurun, kimseyi de karıştırmayın.

ya kuzenime bişey dediğim yok zaten ama onunda benim istediğim şeyleri bildiği halde bana sürekli yapacağı şeyleerin resmini atması hoş değil sanki nispet yapıyomuş gibi hissediyorum çok hassaslaştım ağlayıp duruyorum.

Herşeyin bir vakti saati vardır. Kendinizi yiyeceginize söyleyin bilsinler. İçimde ukte biraktiniz simdi kuzenime yapiyirsunuz diyin.ben bile sinir oldum burdan. Allah herkesin kalbine gire versin.

Herşeyin bir vakti saati vardır. Kendinizi yiyeceginize söyleyin bilsinler. İçimde ukte biraktiniz simdi kuzenime yapiyirsunuz diyin.ben bile sinir oldum burdan. Allah herkesin kalbine gire versin.

zaten bu gidişle söylıycem tutamıycam içimde kızın nişanında olay çıkarmam tabiki ama ya kendimi tutamaz ağlarsam gitmek bile istemiyorum kurabiye seçerken bile canıım senin istediklerinden ama kusura bakmıyosun dimi diyoo delircem yaa

Nişan yapmak istediğini söyle ailene. Kendi isteklerine niye karıştırdın ki bu kadar :KK31:

zaten sözde herşeye karıştılar sonra nişan yapcaz dediler bana söz sonundada nişan gibi oldu boşver vs dediler hatta ben geçen onuda yazmıştım sizce nişan yapayım mı diye..

ama şu saatten sonra nişan kesinlikle istemiyorum yapacağım herşeyi hatta kurabiyenin üstündeki şekli bile kuzenim yaptırcak neyine nişan yapayım millet güler yani bana bende mutlu olmam zaten.

Eğer sizin isteklerinizi yaptırmayanlar akrabalarınız ise içinde burukluk hatta kıskançlık hissetmen çok doğal ama anne-babanız mani olduysa kuzeninizi kıskanmanız, akrabalarına kızmanızın doğru olmadığını düşünüyorum. Ama tüm bunlara heves edip de yapamamak gerçekten üzücü.

Tabii ki bu konuda herkesin fikri,isteği farklıdır ama bana isteme, söz, nişan,kına gibi seromonilerin ayrı ayrı yapılması gereksiz bir külfet gibi geliyor.

Nişan için salon tutulup düğün gibi yapılması gerçekten anlamsız geliyor.

Üzmeyin kendinizi, önemli olan huzurlu, sevgi ve saygıyı barındıran bir evliliğinizin olması.

Son düzenleme:
seninkinin kıskançlıkla alakası yok canım...sana yapılan ona da yapılsın dıye değil ama neden sana Aaaaa oyle olurmu şöyle yapalım dıye akıl verıp,kendı kızlarına senın ıstedıgın ne varsa aynısını ona yapıyorlar :KK4::KK4: cok sınır bozucu bı durum..sanırım kuzenın senı kıskanmış canım..içindekileri çatır çatır söyle bence..ne dusunurlerse dusunsunler:KK19::KK19: ay ben sınır oldum burda sana gelınce cıks kuzenine gelınce hay hay...:KK47::KK47:

Okuyunca ben bile sinir oldum !
Ne terbiyesiz bi kuzenmiş bu ya :26:

Eğer sizin isteklerinizi yaptırmayanlar akrabalarınız ise içinde burukluk hatta kıskançlık hissetmen çok doğal ama anne-babanız mani olduysa kuzeninizi kıskanmanız, akrabalarına kızmanızın doğru olmadığını düşünüyorum. Ama tüm bunlara heves edip de yapamamak gerçekten üzücü.

Tabii ki bu konuda herkesin fikri,isteği farklıdır ama bana isteme, söz, nişan,kına gibi seromonilerin ayrı ayrı yapılması gereksiz bir külfet gibi geliyor.

Nişan için salon tutulup düğün gibi yapılması gerçekten anlamsız geliyor.

annem babam ayrı olduğu için hiç bişeye karışmadılar bende akrabalarımın sözünü dinlemek zorunda kaldım ortak bi ev bulundu ve söz sürecinde annem babam dışardan fikir verebildiği kadar verdi asıl söz sahibi dedemler teyzemlerdi yani...

evet ayrı ayrı yapılması hoş değil belki gereksiz de ama insanın yıllarca hayalini kurduğu şeyler var ben yapamadım kuzenim yapıyo aramızdaki tek fark bu..

Bence haklısın , birincisi sen neden her şeye evet dedin ?

Hadi takı neyse ama pasta elbise bunlara neden tamam dedin sen ne istersen o olacaktı . .

Artık pek bir şeyin anlamı kalmamış bence pek bir şey yapma artık . . .
:KK31:

allah allah sanane kuzenine ne yapıldığından..

benım hıc haberım bıle yok,kuzenlerımın nısanları nasıl yapıldı,benımkı nasıl?

eltın,görümcen,kaynanan yok mu senın? kuzenine takmışsın kafayı..

sinir oldum vallahi yaa bu görmemişlik filan diyen kim taş atasım geldi çok ayıp çokkk:KK53::KK47:

allah allah sanane kuzenine ne yapıldığından..

benım hıc haberım bıle yok,kuzenlerımın nısanları nasıl yapıldı,benımkı nasıl?

eltın,görümcen,kaynanan yok mu senın? kuzenine takmışsın kafayı..

sen konuyu çok yanlış anlamışın yada sırf mesaj yazmak için yazmışsın ne alaka ya kaynana elti görümce niye insan sadece onlarla mı sorun yaşar takarım kuzenime kafayı çünkü yaptığı terbiyesizlik..
konuyu okumadan boş boş yorum yapmışsın.. hiç haberim bile yok kuzenimden demişssin ama benim var hayalimi o yapıyo bende bunu yazdım bi fikrin yoksa ne diye yazıyosun durduk yere insanın sinirini zıplatıyosun.

X