Eşim İle Her Pazar Ailesi Yüzünden Tartışmaktan , Hayattan Çok Yoruldum :(

dogru diyosun canm ne desem boş ben direttikçe inada bindirdikçe adamın daha cok gidesi gidiyor allahım iyice çileden cıkıyorum enisi bırakıyım demi ne hali varsa görsün :KK43:
Bencede ne hali varsa görsün hiç direnme artık ne kadar hastayımda desen,ders çalışmam lazımda desen ne dersen de birkere zıtlaşmışsınız her lafının altında birşey arayacak.sen gitmesen sadece kendi gitse bu sefer bende senin annene gitmiycem der zıtlaşmak çok kötü ama yinede kendini orda çok huzursuz hissediyorsan sen git annendir babandır ben her hafta gitmek zorunda değilim de kendisi gitsin

Kendi anneni haftada iki kere görüyorsun ve birinde mutlaka eşinide çağırıyorsun ama adamın haftada bir kere görmesini çok görüyorsun o zaman sende anneni 3 hafta görme bakalım. Ayrıca annende fena ..ne demek iki yap birini at ailesine vermesin..Kendi çocuğun olacak yetin bakalım 3 haftada bir görmeye .çocuk kaç yaşında olursa olsun anne için aynıdır..
Haftada bir kere görmesini çok görmüyor özellikle pazar günü görmek istemesini çok görüyor tek tatil günleri beraber geçirelim diyor annesi mecaz anlamda kullanmış o kelimeyi ben kısıcam kısıcam biraz param artsın diye adam alıp annesine götürcek ben ne anladım bu işten anneside eğer kocan tutmuyorsa sana yazık değilmi sende tutma kendine harca demek istemiş ben kötü birşey göremedim annesinin söylediklerinde evladına kıyamadığından sitem etmiş aklınca

bence sizde şöyle bir sıkıntı olmuş.
hamile kalmadan önce sesinizi çıkarmamışsınız, sonra gitmicem demişsiniz. bu da şöyle algılanabilir, hani kendinizi garantiye alana kadar iyi hoş davranmışsınız, sonra sorun çıkarmışsınız gibi. Böyle algılanabilir ve tepki görebilirsiniz haklı olarak.

ikinci söyleyeceğim giderken aldığınız şeyleri dert etmeniz pek hoş olmamış. Sonuçta onlar ailesi elbette maddi olarak yardımı olacaktır. Size giderken de sen teklif edebilirsin, hatta onlara giderken sürekli alıyorsanız sen size giderken alınması konusunda ısrar da edebilirsin, haklısın. Ama almayalım demen pek hoş değil bence.

Her pazar gitmemeyi istemekte haklısın ama bunu dillendirmek için biraz geç kaldığını kabul etmelisin, bu sebeple hemen etki göstermesini beklememelisin.

yine de işiniz zor :KK43:

Nasıl alışılırsa öyle gider.
Ama bende mi tuhaflık var anlamadım bana garip gelmedi. Benim eşim ailesine pek düşkün değildir ama senin dediğin gibi ilk evlendigimiz zamanlarda her Pazar giderdik.
Benim Ailem başka şehirde 3 hafta da ya da 4 hafta da bir ya biz gidiyoruz ya annemler geliyor.
Eşimin ailesine de gidilecek günü artık ben seçiyorum. Eşim vardiyalı çalışıyor gece çalıştığı zaman cumartesi kahvaltıya gidelim pazar uyuruz sonra da gezeriz diyorum. Gündüz çalıştığı zamanda hafta ici bir gün seçip o gün eşimi arayip bugün gidelim özlemişsindir diyorum pazar günü gelince de bu hafta gittik gel pazarı başka türlü değerlendirelim diyorum

hergün git canım
eve gelince hadi annene gidiyoruz de
orayada yapsın evede yaptır alışveriş
bebeğin için bi sürü şey
dershanen içinde harçlık iste sürekli yap ama bunları
bi süre sonra gitmemeye başlar
genelde böyle oluyor

Her pazar gitseniz bile akşama kadar mı duruyorsunuz? Mesela kahvaltıya gidin, öğleden sonrayı birbirinize ayırın. Aileler konusunda zıtlaşmak pek iyi gelmiyor.

Bende bir değişik versiyonu var erkek versiyonu :KK53: iş arkadaşım 16 yıllık evli adamcağız hiç bir pazar gününü evde geçirememiş her pazar kayınvalide hazretlerine kahvaltıya gidiyor akşama kadar orda pinekliyorlar kadın ömrünü yiyor gözümün önünde olduğundan seni anlayabiliyorum gitmeyelim diyorum hemen arıza çıkartıyor diyor kadında sıkıntılı bir tip tabii adam o kadar bunalmış ki nefret ettim herşeyden diyor. Bence sizde tavrınızı koyun gidilecek zaman var gidilmeyecek zaman var böyle alıştırmamak lazım iş arkadaşımın çocuğu olmuyor ilk zamanlar tedavi falan derken merhametten götürüyormuş hani iyi oluyor diye sonra kadın iyice gemiyi azığa almış çirkefte biraz sanırım adam illallah ediyor :KK53:

bu erkekler evlenince mi böyle ana kuzusu oluyorlar anlamıyorum. hem hamile hem hasta hainle seni götürmeye zorlayan bir kocan sanırım seni ailesi olarak görmüyor. evliliğin ne demek olduğunu anlayamamış hala. keşke ailesiyle kalsaymış.

Zaten sinirliyim aynı konudan ötürü birde senin konunu okudum hepten sinirşm tepwme çıktı... Sen yine sadece pazarları gidiosun..biz bir gün gitmesek ikinci gün mutlaka ordayız .bir yıllım evliyiz .eşim aık sık iş değiştirio maddi durumumuzda kötü.yeri gelio insan ekmek almaya bile para bulamıo..o yüzden kayınvldne giderken yapılan harcamayı sorun etmekte çok haklısın.Allah yardımcımız olsunda kurtulalım inşallah yemin ederim kocamdan da soğudum evliliktende...

kendi gitsin napıyosa yapsın seni niye devamlı takyo peşine gitme sen de
ben anlamıyorum evlilikte bu devamlı birbiriyle görüşmek istemeyen insanları zorla bi araya getirmek niye

Amaç haftada bir gitmekse günün ne önemi var ben de bunu anlamıyorum.
Tabi ki tek izin gününü oraya bağlamak istemezsin.
Hafta içi akşam falan gidin.

Ya da mesela eşinle anlaş ben şu gün dershaneden çıkıp direk annene geçerim.
Sen de işten çık direk oraya gel. İzin günümüz bize kalsın.

Bunda tartışacak ne var cidden anlamıyorum.

Sen de de ki ''Şu kadar saat oturup kalkıcaz benim annem de bekliyor, benim anneme de gidilecek her pazar günü''. sorun çıkarırsa ''Sen benim anneme gitmek istemiyor musun?'' diye çemkir. O gelmezse sen de gitme. Bundan anlıyorlar.

Of off çok sıkıcı bi durum ben de aynı dertten muzdaripim kaynanam sürekli onlara gidelim istiyor gitmediğimiz akşamları sanki gurbette gibi arıyorlar. Eşimde aynı şekilde düşkün ailesine bi hafta dolsa gitmrdik kaç gündür diye başlıyor.
:KK43:
Çok sıkılıyorum orda laf söz bitmiyo..
Allah yardımcımız olsun..:110:

Zaten sinirliyim aynı konudan ötürü birde senin konunu okudum hepten sinirşm tepwme çıktı... Sen yine sadece pazarları gidiosun..biz bir gün gitmesek ikinci gün mutlaka ordayız .bir yıllım evliyiz .eşim aık sık iş değiştirio maddi durumumuzda kötü.yeri gelio insan ekmek almaya bile para bulamıo..o yüzden kayınvldne giderken yapılan harcamayı sorun etmekte çok haklısın.Allah yardımcımız olsunda kurtulalım inşallah yemin ederim kocamdan da soğudum evliliktende...
Bende oyleym canım inarmsn ondan soguyrm artk yaşamayan belki anlamaz gerçekten çok zor hala bas edemedm edemiyorum ooff

Eşim nasıl bir insan bazen ben bile anlayamıyorum onu.. Bir iyi bir kötü.. iyi yanları allah var çok iyi.. ama bazı zamanlar oluyor ki eşimi tanıyamıyorum bilemiyorum bu benim eşim mi diyorum.. Kendisi çok merhametli cok alıngan duyguSAL belli etmesede ama bir o kadar katı.. bir o kadar sinirli ve öfkeli dediğim dedik çaldığım düdük inadım inat hesabı..
Eşimin ailesini bir türlü sevemiyorum nedenleri çok fazla değinmiyeceğim.. evlenirken görümcemle cok sorun yaşadık neyseki o burda değil..
BEnim için hayat şartları cok zor kızlar eşim işinden ayrıldı başka bir işe başladı ve su anda 1400tl maaş ile çalışıyor neyseki küçük bir ilçede yaşıyoruz kiramız ucuz yaşam ucuz allahıma çok şükür aç değiliz muhtaç değiliz ama zor hayat çok zor.. Hamileyimde.. Bebegim için geleceğimiz için memurluğu kazanmaya karar verdim.. Zor güç bu şartlarda dershaneye yazdırdı eşim çünkü kendime güveniyorum..
Gecemi gündüzüme katıyorum bu halimle calışıyorum hamilelik cok zorluyor miğde bulantıları kusmalar.. ev işidi yemekti.. Eşim sagolsun yardım ediyor bana işler olsun ütü olsun yemek olsun yüksürmüyor..
Gel gelelim eşimin ailesine düşkünlüğü eşim ne kadar belli etmesede ailesine çok düşkün biliyorum hissediyorum..
İlk zamanlar her pazar kaynanama giderdik ( eşim sadece pazar çalışmıyor dğer günler sabah 8 akşam 6 da geliyor çalışıyor) Benimde bu zoruma gidiyordu eşimin izin gününde kendimize ayırmak yerine oraya gitmek üstelik her pazar Ve dayanamadm eşime tepki gösterdim..
Eşimin dediği ailem bir pazarım olduğunu biliyor ve bekliyorlar napayım oldu..
Bende ona bende eşi olduğunu ve bende eşimin bir pazarı olduğu için onu bekledğimi vakit geçirmek istedimi dile getirdim.. cok kavgalar ettik göz yaşı döktüm kaynanamın laf çarptırmaları Biz gelmeyince araması hadii nerdesiniz demesi niye gelmiyosunuz demelerii
Tabi yeni gelinsin ağzını açamıyorsun..
Zamanla cevap vermeye başladım.. Hamile olduktan sonra özellikle..
Eşimin bir pazarı olduğunu ondada işimiz gücümüz olduğunu gelemedğimizi söyledim her pazar her pazar ( bunu eşimin yapması gereksede..) Neyse
HastAnelere yattım hamilelik yüzünden çok şey yaşadım.. 3 haftadr dershANEYE gidiyorum gece gündüz çalışıyorum.. 3 haftadır felan pazar günleri artık kaynanama gitmiyorduk evimize ayırıyorduk kendimize ayırıyorduk çok mutluydum..
Taki gecen hAFTAYA kadar Cuma günüydü.. Eşime dedim ki c. tesi annenlere gidelim.. tamam dedi..
Kaynanama gittimzde dolmuş prası gidiş dönüş para çok gidiyor.. üstelik eşim her oraya gtmsinde yemekli tabi.. canm sunu istedi sunu yapalm diyor .. ama çarşıdan onu biz alıyoruz
Annem bizi çağırdında kadın bize hiç masraf yaptırmıyor.. eşime ekmek dahi aldırmıyor..
Ama biz kaynanamlara giderkene orda yiyecemiz zaman kolalarıydı çekirdekleridi.. ekmekleridi bu durum beni sinir ediyor..
Zaten durumumuz ortada inanırmısınız Dershanede Bir poğaca alıpda yiyemiyorum.. Para gitmesin diye.. dayanıyorum sıkıyorum kendimi.. 1 tl 1 tl diyorm ..
Ama eşim ailesine giderken 15 20 30 tl... paranın hesabı yok.. Banada veriyor ama ben bütcemizi düşündüm için böyle ypıyordum buda bana dokunuyo
Her neyse c tesi oldu ben cok hastaydım.. Eve geldi .. hadi gidelim dedim( tavuk almış.. )
Nie aldın ki dedim.. canm istedi yapalım dedi annemlerde ses etmedim.. Ora da yiyecemiz yemeği eşim alıyor ya..
ben yemem dedim sinirle..
(' sana zaten ne zaman annemlere gidecek olsak bi haller oluyor.. yok hastalanmalar yok su yok bu sen benim anama babama gitmek istemiyosun bu acık ve net .. C tesi için gidelim diye de sırf pazar gitmemek için kendi menfatini düşündüğün için dedin..' ) demez mi bana..
Evet öyle pazar günü gitmek istemedim için hafta içi bir gün gitmek istiyorum napyım kızlar :KK43:
Neyse o gün gitmedik pazar gittik cok kavga ettik o gün cok agladım hatta üşütmüşüm hastalandm..
Bu haftaya gelelim..
En yakın arkadaşıma anlattm derdimi Bana dediki bu hafta hiç seslenme gidelim annenlerede deme dedi.. bırak dedi..
Bende aynen bıraktım.. şimdi gidelim desem hıı pazar gitmemek için yapıyor diyecek yine seslenmedim
Bugün perşembe.. bakalım kendi diyecek mi ama biliyorum kii eşim pazar gitmek için gitmiyor bekliyor pazarı bende seslenmicem ve pazar günü gideceğiz yine..
Ben napacağımı saşırdım cok yoruldum sıkıldım kızlar her pazar oraya gtmekten hayattan sorunlardan boğuluyorum..
Sizce napmalıyım..
bırakıyım napıyorsa yapsın Pazar günü gideceksede seslenmeyim mi Geleceğimi düşünmeye derslerime mi bakıyım..
Yoksa sesimi çıkartıyım mı huzurumuz kaçsada ben napyım kızlar :KK43:(
Annemlede aynı şehirdeyiz annemi haftada iki kere yokluyorum onun kimi kimsesi olmadı için.. eşimide oraya bir gün çağrıyorum sadece..
bEn kaynanama haftada bir kez gtmeye razıyım ama bu pazarları olunca beni çileden cıkartıyor :KK43:
sana yardımcı olmamı ister misin ama zor bir şey olacak bu

X