Eşim ve ailem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana başta sahte takalım dedi ben anlaşılır diye kabul etmedim sonra set resimleri atti kuyumcuda bende kendim görüp almak istedim o süreçte de sahtesini almış annemle aldık dedi annesine de benle aldığını söylemiş

Eş ailesiyle yaşamanızı kendi aileniz de istemiş nihayetinde size sormamışlar bile. evlenecek olan kişi sizsiniz aileniz karar vermiş herşeye müsade etmişsiniz.
.Siz ailenizin istediği hayatı yaşıyorsunuz. Eşinizde ailesinin istediği hayatı yaşıyor.
Herşeyi bile isteye kabul eden siz suçlu olan eş ve ailesi.. Bence herşeyin suçlusu kendi aileniz kusura bakmayın..

Son düzenleme:
21 yaş evlilik, öncesinde nişan atmışsınız.
Bu yaş grubundaki kızlara fırça çekmeye doyamıyorum,nedir bu evlilik merakı,sanki kaçıyor koca.
Birisinin donunu yıkamaya,kadınlık yapmaya bu kadar acele edilecek ne var allahsen,şu yaşıma geldim bir tane bile kocasız kalan kimseyi tanımıyorum.
Ne oldu şimdi gonca gibi kız ev hanımlığı yapıyor,kaynanaya hizmet ediyor,ana evinde yapmayı bilmediği yemekleri elin sülalesine yapıyor.
Tam o konser benim,bu festival senin gezilecek üniversite kampüslerinde gelecek vaad eden mühendislerle hukukçularla cilveleşme zamanında 55 yaşında kadının hayatını yaşıyor.
Bu yaşta kızlar kaynananın akranlarıyla kısır partileri değil pijama partilerine gidiyor,sephorada indirim kovalıyor çanta değişimi yapıyor kombin tasarlıyor.
Yazık çok yazık bu yaşlar geçip gidecek. Hayat 1 tane. İkinci bir şans olmayacak bir daha 22 yaşında olmayacak

Siz çalışıyor musunuz.
Eğer calismiyorsaniz çocuk yokken çalışıp kendi ayaklarınızın üstünde durmaya bakın derim.

Konu sahibi 15 Ocak'ta kayınvalidesini kendi annesi gibi görüyormuş.

Bknz:

Çok beğendiğiniz kocanızı, sizi doğuran ve bakan annenizi istemiyor diye bırakmayacağınıza Adım gibi eminim. Oysaki o annesini sizden çok seviyor

Bundan önceki erkek arkadaşıyla da; 1 yıl sevgili,1 yıl nişanlı kalmış. 1,5 yıldır da evli. Reşit dahi olmadan, 18 yaşına girer girmez evlilik amacıyla yola çıkılmış gibi duruyor.

Çok zor Allah yardımcınız olsun. Evlenmeden önce de böyle miydi eşinizle annenizin arası? Eğer öyleyse bile bile niye evlendiniz diyecektim. Aileme saygısı olmayan biriyle evlenmezdim herhalde. Sonradan olduysa da bence bütün bu durumları değerlendirin çoluk çocuk yoksa. Çok saçma çünkü kendi annesi istediği gibi gelip gidecek sizin aileniz gelmeyecek.

Bu 2.evliliği mi?

Hayır, ilk evliliği. Nişan atınca, apar topar görücü usulü eşiyle tanışmış; adamı beğenince de 3 ay içinde evlenmiş.

Şu an 22 yaşında. 2 ilişki ve evlilik dahil toplam süreye bakınca; 18 yaşına girer girmez, evlilik niyetiyle ilerlemiş gibi görünüyor.

Hayır bu 1 evliliği
Daha önceki sadece nişan geçirmiş

Anladım.Ailesinin amacı da buymuş.Nişan attı biran önce evlensin gitsin.Hangi baba ister ki kayınvalide ile aynı apartmanda otursun?Yemek yapmayı öğretirmiş.Hiç okusun,çalışsın diye düşünmemiş ailesi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…