Eşim ve arkadaşları

Haftada 1-2 gün arkadaşlarıyla görüşmesinde bir şey yok bence ama ya benim istediğim olur ya da ayrılırız tavrı çok sinir bozucu. Acaba söylendiğin için işi inada döküp bu şekilde konuşmuş olabilir mi? Dediğim gibi haftada 1-2 gün arkadaşlarıyla görüşebilir bence ama saat 1lere,2lere kadar kalması fazla. Hadi 1 olur 2 olur ama sürekli bu saatlerde geliyosa sıkıntı. Sonuçta bekar değil,evli birinin o saatlere kadar dışarıda gezmesi saçma.

Bosanalim diyen adamı kapı önüne koymaz ve yok b3n kabul etmiyorum aman nolur bosanmayalim derseniz ne yazikki karşılaşacağız durum nede olsa gidemiyor bende istediği yaparım olur. Bu her iki taraf içinde böyledir o bosanalim nerse eşyasını toplar kapı önüne koyarsın sürünüp dönerse ne âlâ donmezse zaten sıkılmış sevmiyor demek. Yol vermekle her iki durumda da iyi yaparsınız
Seviyor..hep onu diyor hatta dün gece dönüp iyi ki varsın seni seviyorum..seviyor beni. Evet biz çök kavga ettik evlendiğimizden beri ben de hataları yaptım, bazı şeyler çök yanlış oldu düzeltmeye çalişiyorum ama öylr yapamam galiba.

İmzalar ..çök gururlu ve egolu. Kesin ve net.
Bence işi boşanma aşamasına getirmeden önce adam akıllı sakince konuş. Geç saatlere kadar dışarıda olmasından rahatsız olduğunu dile getir. Arkadaşlarıyla buluşmasına bir şey deme bence. Hala inatla hayır geç saatlere kadar dışarıda gezicem derse o zaman 2 seçenek kalıyor geriye. Ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin. Senin gezmene falan ne diyor mesela? Saat kısıtlaması falan var mı?

İmzalar ..çök gururlu ve egolu. Kesin ve net.
İmzalasın o zaman, istediği gibi yaşayacaksa seninle neden evlenmiş diyeceğim gerçi bana da zaman ayırıyor, beni ihmal etmiyor diyorsun. Yeni evlisiniz, bazı evlilikler zamanla düzene oturuyor. Elbette evlilikte çiftlerin özel alanları olmalı. Hayır çıkamaz demem. Siz de akşamları çıkıyor musunuz arkadaşlarınızla? Acaba bu konu ile ilgili konuşmalar ısrar yada onu değiştirmeye çalışıyormuşsunuz hissi vermiş olabilir mi? Rest çekmesi çok ters olmuş, her konuda dediğim dedik bir insan mı?

Bence işi boşanma aşamasına getirmeden önce adam akıllı sakince konuş. Geç saatlere kadar dışarıda olmasından rahatsız olduğunu dile getir. Arkadaşlarıyla buluşmasına bir şey deme bence. Hala inatla hayır geç saatlere kadar dışarıda gezicem derse o zaman 2 seçenek kalıyor geriye. Ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin. Senin gezmene falan ne diyor mesela? Saat kısıtlaması falan var mı?
Her şeyi konuştuk . Hem de kaç kere..
benim gezmeme saat kısıtlaması yok, yani ben böyle bir insan değilim her gün gezeceğim oturacağım..ben 2 haftda bir görüşürüm haftada bir..daha fazlası ihtiacım yok

İmzalasın o zaman, istediği gibi yaşayacaksa seninle neden evlenmiş diyeceğim gerçi bana da zaman ayırıyor, beni ihmal etmiyor diyorsun. Yeni evlisiniz, bazı evlilikler zamanla düzene oturuyor. Elbette evlilikte çiftlerin özel alanları olmalı. Hayır çıkamaz demem. Siz de akşamları çıkıyor musunuz arkadaşlarınızla? Acaba bu konu ile ilgili konuşmalar ısrar yada onu değiştirmeye çalışıyormuşsunuz hissi vermiş olabilir mi? Rest çekmesi çok ters olmuş, her konuda dediğim dedik bir insan mı?
Öncellikle şunu demem gerekiyor eşim baskın ce sert bir insan. Evet bu konuda değiştirmeye çaliştim savunacak halim yok ama gayet doğal -bana göre-
Bu konuda fikrini değiştirmeyecek ona eminim

Her şeyi konuştuk . Hem de kaç kere..
benim gezmeme saat kısıtlaması yok, yani ben böyle bir insan değilim her gün gezeceğim oturacağım..ben 2 haftda bir görüşürüm haftada bir..daha fazlası ihtiacım yok
Senin ihtiyacın olmayabilir ama onun var demek ki herkes bir değil ki. Bana biraz adamı boğuyormuşsun gibi gelmeye başladı açıkcası çünkü haftada 2 kere arkadaşlarla görüşmek abes bir durum değil ki. Sadece dediğim gibi saat mevzusu kafama takıldı çünkü evli biri gece 1lere 2lere kadar kalmamalı bence. Boşanma işinide blöf olarak söylemiştir diye düşünüyorum. Konuşup geç saatlere kadar kalmamasını iste bence. Onun haricinde haftada 2 gün arkadaşlarıyla görüşmesine çok takılma derim. Zaten sitenin kafesinde oturuyolar dimi? Öyle uzak yerlere de gitmiyor üstelik.

eşiniz en başta haftada bir gün arkadaşlarıyla dışarı çıkıyormuş, bana konudan geçen cuma günleri giderken sizin sürekli söylendiğiniz ve tavır yaptığınız yönünde. 7 günde 1 ve ya 2 gün bana çok gelmedi açıkçası. saat olarak bakınca da 8-9da işlerinden çıkan adamların 1e kadar oturması da çok büyük problem değil. yani ne yaptıklarını, nerede olduklarını, nasıl insanlar olduklarını biliyorsanız evli adam evli kadın o saate kadar dışarıda durmaz kafasında olan biri değilim. bu cuma günü buluşmalarında genellikle sıkıntı çıkardıysanız şu an boşanma blöfüyle "ben istediğimi yaparım" kafasına girmiş. bence eşinizin gitmesi değil fakat bu tavrı tabi ki yanlış. daha yeni evlisiniz, konuşup anlaşarak bir düzen oturtabilirsiniz diye düşünüyorum

Herşeyden önce eşinizin tavrı çok çirkin. Ben bunu yapacağım,işine gelirse tarzı bir yaklaşımda bulunan adamı 1 saniye tutmam hayatımda şahsen. Böyle şeyler güzellikle oturulur konuşulur anlaşılır. Herkes kafasına göre hareket edecekse evlilik birliği diye bir şey olmaz. Böyle insanlar kadın/erkek farketmez,mümkünse evlenmesin kardeşim. En sinir olduğum şey. Kafasına göre takılacak insan anasının evinde ya da bekar evinde yaşasın evlenmesin.

mesela, günde birkaç kere cafe’ye iniyor ben yorum yapıyorum, “yine mi..” diyorum o da evet aynen iniyorum ne var??? Ne oldu?? Baya agresif davranmaya başlıyor.
Evlenmeden önce bu konu hassas olduğunu biliyordu O , bilerek soyledim, böyle bir şey kabul etmem, yok yok oyle olmayacak tabi ki diyordu ama aynı eve girince hafta’da bir gün 1-2’e dönmeye başladı şoka girdim. Evet içim patlıyordu meden kandırdın beni böyle bilseydim evlenmezdik.

Neyse.. evlendik artık ve şimdi ya ben bunu kabul edersem ya da etmem. İlk aylar cuma için tartışıyorduk ben trip atardım mutsuz olurdum ama asla kavga yoktu . En son başka kavgayı yuzunden patladı..ayrılmak istedi ben de kabul etmedim o da demeye başladı tamam kalıyorsan o zaman benim kurallarım bu şekilde olacak. İşte arkadaşlarla istediğim saate günde çıkarım sen karışamazsın. Kabul ediyorsan devam edelim etmiyorsan - ayrılalım.

Dürüst davranmamış ki baştan kandırmış ikincisinde de blöf yapmış. Siz de kendi arkadaşlarınıza takılın madem. Pasif direniş yapın ve blöf yaptığında da tamam boşanalım diye ekleyin.

Boşanma imzalasa bile köpek gibi siz dik durursanız geri adam atar. Eşiniz gayet bencil ve ilkel. Başta taktikler yapıyorlar kendi akıllarınca. Birbirlerine böyle gaz veriyorlar. Baştan sıkı tut diye. Siz saf iyi niyetli konuşarak çözelim mantığındasınız o baştan oyun oynayıp özgürlük kazanma derdinde. Çok başka düşünceler

Öncellikle şunu demem gerekiyor eşim baskın ce sert bir insan. Evet bu konuda değiştirmeye çaliştim savunacak halim yok ama gayet doğal -bana göre-
Bu konuda fikrini değiştirmeyecek ona eminim
Herkesin karakteri farklıdır. Baskın ve sert karakteri var diyorsunuz, yapacağınız uyarıyı beni değiştirmeye çalışıyor diye algılayabilir. Ne söylediğinizden çok nasıl söylediğiniz önemli. Daha çok yeni evliliğiniz, zaman içinde rayına oturacaktır. Geç gelince rahatsız oluyorum demek yerine sen olmayınca yanımda uyumakta zorlanıyorum diyebilirsiniz. Esasında sonucu aynı, sözcüklerle oynayın konuşurken inanın farkı göreceksiniz

Sizin hiç arkadaşınız yok mu? Bu yaşınıza kadar hiç olmadı ya da evlenince hepsini attınız herhalde.
Evlenince herkes arkadaşlarıyla görüşüyor ne var ki bunda? Eşim bana arıza çıkarsa çok bozulurum,ne münasebet yani,kocasız bir yere gidemeyecek miyiz?

Herkesin karakteri farklıdır. Baskın ve sert karakteri var diyorsunuz, yapacağınız uyarıyı beni değiştirmeye çalışıyor diye algılayabilir. Ne söylediğinizden çok nasıl söylediğiniz önemli. Daha çok yeni evliliğiniz, zaman içinde rayına oturacaktır. Geç gelince rahatsız oluyorum demek yerine sen olmayınca yanımda uyumakta zorlanıyorum diyebilirsiniz. Esasında sonucu aynı, sözcüklerle oynayın konuşurken inanın farkı göreceksiniz
Evet çök doğru diyorsunuz katılıyorum. Ben annesiyle de konuştum bugun, dedim ben neden akşam yemeği eşimle yiyemiyorum? Hadi cumaları olacak ama şimdi pazartesi de ekledi bu cumartesi de 3’te döndü. Görüşsün, ana böyle geç dönmek…hoşuma gitmiyor! Kaççç kere söyledim, rica ettim, cevabı: Sana göre mi görüşeceğiz? Sen daha mı iyi biliyorsun? Buna BEN karar vereceğim kaçta geleceğimi kaçta kalkacağımı. Sana haber veriyorum zaten, arıyorum mesaj yazıyorum.

Dediğim gibi son kavgamızdan sonra (baya buyuktu, dedi ki yeter artık), ama orda ben hatalıydım o yuzden özür diliyorum sürekli. Ben melek değilim kabul, ama o da hiç değil, bu evlilik nasıl bana ait ona da aittir , annesine aynı şey dedi, bu böyle olacak ben kimseyi durduramam. O noktaya geldik dedi. Yani bir şey değişmeyecek onunla en tatli dilinde konuşmaya çalişiyorum zaten rica ediyorum o diyor tamam ben mümkünse daha erken gelmeye çalişirim ama olmazsa olmaz. Ve sadece 1-2 kere erken döndü hep gece 1/2.

Artık bilmiyorum mesela bugun gelecek mi gelmeyecek mi yarın gelecek mi gelmeyecek mi.
Sabrım da yok öyle saçma şey mi olur

Sizin hiç arkadaşınız yok mu? Bu yaşınıza kadar hiç olmadı ya da evlenince hepsini attınız herhalde.
Evlenince herkes arkadaşlarıyla görüşüyor ne var ki bunda? Eşim bana arıza çıkarsa çok bozulurum,ne münasebet yani,kocasız bir yere gidemeyecek miyiz?
Benim var arkadaşlarım kim yok size dedi?
Geçen cuma arkadaşımla görüştüm, bir onceki hafta da görüştük ama ritüel diye bir şey yok. Herkesin işleri var, çöluk cocuk iş ev, ben de o kadar görüşmek istemiyorum ki çalişiyorum yorgunum. Bende demiyorum hiç eşimin arkadaşı olmasın hiç görüşmesin yapış yapış olalım DEMİYORUM . Ben saat konusunda dikkat etmesini istiyorum ve sıklık. Ve evet, haftanın 2 gün 1-2’de donmek evli bir adam için (bana göre ) fazla. Hafta sonu da cafe’ye iniyor ayrı orda da 12-1’e kadar oturuyor. Yani oyle rahatlık olmamalı bence, cumaları gidiyorsun görüşüyorsun şimdi pazartesi de görüşecek artı istediği gün ve saat artık oyle kural yok Cuma görüşüyorum sadece. Salı da olabilir her gün da olabilir, bir hafta hiç çıkmaz da olabilir

Dürüst davranmamış ki baştan kandırmış ikincisinde de blöf yapmış. Siz de kendi arkadaşlarınıza takılın madem. Pasif direniş yapın ve blöf yaptığında da tamam boşanalım diye ekleyin.

Boşanma imzalasa bile köpek gibi siz dik durursanız geri adam atar. Eşiniz gayet bencil ve ilkel. Başta taktikler yapıyorlar kendi akıllarınca. Birbirlerine böyle gaz veriyorlar. Baştan sıkı tut diye. Siz saf iyi niyetli konuşarak çözelim mantığındasınız o baştan oyun oynayıp özgürlük kazanma derdinde. Çok başka düşünceler
Kesinlikle katılıyorum. Anladığım kadarıyla konu sahibinin eşi çok sinsi. Baştan kadını sindireyim de kafama göre takılayım diye düşünüyor aklınca. Eğer konu sahibi buna boyun eğerse bu saatten sonra o adam haftanın 5 günü de eve gelmese hiçbir şey yapamaz. Ya baştan resti çekip iyi öyleyse ayrılalım diyerek dik duracak ya da boyun eğerek ömrü evde koca beklemekle geçecek. Kendi seçimi…

X