Eşim ve arkadaşları

İmzalar ..çök gururlu ve egolu. Kesin ve net.
Bacım,şimdi yanlış anlmadi adamın parası çok anladığım kadariyla..
Site içindeki cafelerden,hepsinin iş adamı olmalarından konuşup durdun.
Yani bu adami parası için aldıysan çekeceksin,yok benim de durumum iyi diyorsan bırakıp gideceksin.
Kocanin sana yapmış olduğu muamele satın aldigi bir eşya gibi su an.

Kesinlikle katılıyorum. Anladığım kadarıyla konu sahibinin eşi çok sinsi. Baştan kadını sindireyim de kafama göre takılayım diye düşünüyor aklınca. Eğer konu sahibi buna boyun eğerse bu saatten sonra o adam haftanın 5 günü de eve gelmese hiçbir şey yapamaz. Ya baştan resti çekip iyi öyleyse ayrılalım diyerek dik duracak ya da boyun eğerek ömrü evde koca beklemekle geçecek. Kendi seçimi…

Diyor ki seni ihmal eden kim? Bu Pazar günü beraberdik. Avm’ye gittik, kahvaltı da yaptık dışarda, gezdik, akşam film izledik. Evet Pazartesi ben arkadaşlarımla oturdum 1’de dondum Eee? Çarşamba dedim sana işten sonra ofisime gel avm’ye yakın orda yemek yiyelim eve oyle donelim. Sonra ertesi gün veya Cuma arkadaşlarımla görüşeceğim . Nedir sıkıntı?

Yani evet benimle de zaman geçiriyor da ama bu mantık ne kadar doğru bilemedim.

Bacım,şimdi yanlış anlmadi adamın parası çok anladığım kadariyla..
Site içindeki cafelerden,hepsinin iş adamı olmalarından konuşup durdun.
Yani bu adami parası için aldıysan çekeceksin,yok benim de durumum iyi diyorsan bırakıp gideceksin.
Kocanin sana yapmış olduğu muamele satın aldigi bir eşya gibi su an.
Cafe’de komşularla görüşüyor ama evet onlar da iş adamları vs.

Cuma günleri ofiste görüşüyor arkadaşlarla zaten 2 tane var birinin ofisinde görşüyorlar

O değil de..

Para için değil. Ben de çalişiyorum benim durumum oyle süper değil ama dilenci de değilim. Biz severek evlendik ama o daha ısrarlıydı o ikna etti . Neyse ..bu durum beni aşağılıyor mutsuzum.

Hem eşimi ailemi istiyorum ama oyle saçma şeyler de kabul etmek istemem. Asla normal değil. (Bana gore)

Diyor ki seni ihmal eden kim? Bu Pazar günü beraberdik. Avm’ye gittik, kahvaltı da yaptık dışarda, gezdik, akşam film izledik. Evet Pazartesi ben arkadaşlarımla oturdum 1’de dondum Eee? Çarşamba dedim sana işten sonra ofisime gel avm’ye yakın orda yemek yiyelim eve oyle donelim. Sonra ertesi gün veya Cuma arkadaşlarımla görüşeceğim . Nedir sıkıntı?

Yani evet benimle de zaman geçiriyor da ama bu mantık ne kadar doğru bilemedim.
Sizle zaman geçiriyor olması kafasına göre takılabileceği hakkını vermiyor eşinize. Bak senide gezdirdim yedirdim içirdim o zaman çıkıp eve gece yarısı geleyim,böyle bir mantık var mı yahu? Asla kabul etmeyin. Sizi sevdiğine ben inanmadım açıkçası çünkü seven insan böyle bir şey için eşini kaybetmeyi göze almaz. Veya egosuna yenik düşüyor bilemiyorum. Ama kesinlikle ve kesinlikle buna boyun eğmeyin. Eğer şimdi ipleri elinize alamazsanız bir daha asla alamazsınız. Elbette eşinizde arkadaşlarıyla çıkabilir ama bu olmazsa olmazmış gibi bir kuralmış zorunlulukmuş gibi her cuma yapacağım,her pazartesi yapacağım vs böyle bir şey olamaz. Haftada bir çıkar bir kaç saat oturur vaktiyle eve döner. Bundan başka bir seçeneği asla kabul etmeyin. Boşanıcaksın öyle mi peki boşanalım deyip restinizi çekin ve asla geri adım atmayın. Yoksa bir daha önünü alamazsınız. Şimdi 2 gün çıkar yarın öbür gün bu haftanın 4-5 günü olmaya başlar,1 de 2 de gelirken bir bakmışsınız saat sabah 5 olmuş. O yüzden yol yakınken önleminizi alın.

Hem eşimi ailemi istiyorum ama oyle saçma şeyler de kabul etmek istemem. Asla normal değil. (Bana gore)
Tmm işte,eşin zaten kendisini senin karşına çıkmış bir talih kuşu gibi görüyor.
Durumu daha iyi,muhtemelen senden daha zeki ve kulturlu olduğunu da dusunuyordur.
Ona göre ; bu evlilik üzerine söyleyeceğin bir söz yok senin.
Zaten soylsende kabul etmez.
Adam net bir bicimde statüsüyle ve parasıyla eziyor seni.
Böyle bir adami sevmek kolay değil,aksine işkence olurdu benim için.

Sizde beraber inin bi cuma siz gidinbi cuma tek

Cumaları o arkadaşların ofiste görüşüyor. İş çıkışınd.a

Benim öyle bir amacım yok onunla beraber her yere ve güven sorunu da yok. Ben sadece böyle bir kafayı yanlış buluyorum istediği saate çıkmak donmek istediği günde hem de bu kadar sert tepki de veriyor hiç tartışılmaz bir şey gibi. Nokta.

Benim var arkadaşlarım kim yok size dedi?
Geçen cuma arkadaşımla görüştüm, bir onceki hafta da görüştük ama ritüel diye bir şey yok. Herkesin işleri var, çöluk cocuk iş ev, ben de o kadar görüşmek istemiyorum ki çalişiyorum yorgunum. Bende demiyorum hiç eşimin arkadaşı olmasın hiç görüşmesin yapış yapış olalım DEMİYORUM . Ben saat konusunda dikkat etmesini istiyorum ve sıklık. Ve evet, haftanın 2 gün 1-2’de donmek evli bir adam için (bana göre ) fazla. Hafta sonu da cafe’ye iniyor ayrı orda da 12-1’e kadar oturuyor. Yani oyle rahatlık olmamalı bence, cumaları gidiyorsun görüşüyorsun şimdi pazartesi de görüşecek artı istediği gün ve saat artık oyle kural yok Cuma görüşüyorum sadece. Salı da olabilir her gün da olabilir, bir hafta hiç çıkmaz da olabilir
Ama bu durum size göre öyle.
Demek ki eşinize göre normali bu.
Herkes eşine göre yaşamaz ki,mesela ben yapmam. Eşim de bana göre yaşamaz. Herkesin görüşme sıklığı farklı. Siz buna müdahale ettiğinizde sorun çıkar, bu duruma gelirsiniz. Geldiğiniz noktadan memnunsanız sorun yok. Ama memnun değilseniz de gerekeni yapmalısınız bu kadar basit.

Merhaba herkese bir konuda yardımcı olur musunuz hanımlar🤦🏼‍♀️ 5 aylık evliyiz.
Eşim haftada bir gün ( cumaları) arkadaşlarla oturuyordu, saat 1-2 gibi gece eve dönüyordu. Hiç hoşuma gitmiyordu ama fedakarlık yaptım sonunda. Normal yaklaşamaya başladım. Sitemizde cafe var orda komşularla da oturmaya başladı yine 1-2’ye kadar . Ben tabi yorum yapıyorum asla kavga yok. En son patladı eşim dedi ki bundan sonra ben ne istersem onu yapacağım, istersem haftda 2-3 gün çıkacağım, istersem bir ay evde otururum Sen karışamazsın. Yapamıyorsan-ayrılalım. Ben once kabul ettim ama dün yine 2’de döndü, cuma da gidecek bir de artık bu kafaya girdi ben yaparım giderim beni hiç saymıyor. Ben kabul ettim evet, ama yapamıyorum ya. Evet beni de ihmal etmiyor benimle de vakit geçiriyor ama bir evli erkek oyle rahatlık olur mu ya. Yazın tekne tatile de gitmeye planlıyor arkadaşlarla. 2 tane arkadaşı var onlar evli ama anlamıyorum işte karıları nasıl buna izin veriyorlar .

Ayrılmayı düşünüyorum. İyice beni eziyor. Çök net bir tavır koydu Çünkü ya benim dediğim gibi olacak ya da yollarımızı ayrılıyoruz.

sizce?

Bence buradaki esas sorun "boşanmayı" bu kadar kolay dile getirmesi. Henüz 5 aylıkken bu konuşma şekli güzel değil.

Bence anlaşma yapın. Boşanmayı ağza almak yok deyin.

Eşinize güveniyorsanız, size de zaman aYırıyorsa bence cok sorun etmeyin. Bir sorun yok bunda. Sizdeki sorun şu: güç savaşı ... benim dediğim olacak nokta. Ikinizde bu kafadasınız gibi geldi.

Cumaları o arkadaşların ofiste görüşüyor. İş çıkışınd.a

Benim öyle bir amacım yok onunla beraber her yere ve güven sorunu da yok. Ben sadece böyle bir kafayı yanlış buluyorum istediği saate çıkmak donmek istediği günde hem de bu kadar sert tepki de veriyor hiç tartışılmaz bir şey gibi. Nokta.

erkegi cok serbest birakmicaksin cokta sıkmayacaksin

Bence buradaki esas sorun "boşanmayı" bu kadar kolay dile getirmesi. Henüz 5 aylıkken bu konuşma şekli güzel değil.

Eşinize güveniyorsanız, size de zaman aYırıyorsa bence cok sorun etmeyin. Bir sorun yok bunda. Sizdeki sorun şu: güç savaşı ... benim dediğim olacak nokta. Ikinizde bu kafadasınız gibi geldi.
Evet yorumunuz çök doğru..

Evet yorumunuz çök doğru biz ayrılalım/ boşanalım çök kolay söyleyebiliyoruz. O benim hatamdı daha çök çünkü ilk ben başladım taa evlendikten sonra. Ondan sonra bıraktım şimdi eşim başladı.

Anlaşmayı yaptık aslında, kullanmamaya çalışıyorum ben en azından, o…artık bilemiyorum kendisi sorumlusu

Evet Güç savaşı, ama ne yapabilirim bu noktaya düştüm, kabul ettim o da şimdi yüzüme vuruyor hiç bir şey diyemezsin bana hiç öyle sert tepki gosteremezsin bana vs vs.

Bunaldım ben de

Evet çök doğru diyorsunuz katılıyorum. Ben annesiyle de konuştum bugun, dedim ben neden akşam yemeği eşimle yiyemiyorum? Hadi cumaları olacak ama şimdi pazartesi de ekledi bu cumartesi de 3’te döndü. Görüşsün, ana böyle geç dönmek…hoşuma gitmiyor! Kaççç kere söyledim, rica ettim, cevabı: Sana göre mi görüşeceğiz? Sen daha mı iyi biliyorsun? Buna BEN karar vereceğim kaçta geleceğimi kaçta kalkacağımı. Sana haber veriyorum zaten, arıyorum mesaj yazıyorum.

Dediğim gibi son kavgamızdan sonra (baya buyuktu, dedi ki yeter artık), ama orda ben hatalıydım o yuzden özür diliyorum sürekli. Ben melek değilim kabul, ama o da hiç değil, bu evlilik nasıl bana ait ona da aittir , annesine aynı şey dedi, bu böyle olacak ben kimseyi durduramam. O noktaya geldik dedi. Yani bir şey değişmeyecek onunla en tatli dilinde konuşmaya çalişiyorum zaten rica ediyorum o diyor tamam ben mümkünse daha erken gelmeye çalişirim ama olmazsa olmaz. Ve sadece 1-2 kere erken döndü hep gece 1/2.

Artık bilmiyorum mesela bugun gelecek mi gelmeyecek mi yarın gelecek mi gelmeyecek mi.
Sabrım da yok öyle saçma şey mi olur
Tepkisiz kalmayı denesen, umursama kaçta geldiğini. Şu an sana inat olsun diye yapıyor sanki. Senin umursamadığını, rahat olduğunu görünce pes edecek. Ama hissettirmen lazım rahat olduğun, unursamadığın, rol yaptığını düşünmesin. Sakinleşince ortam o zaman sakin ve yapıcı şekilde konuşursun. Şimdi sen eşinle ve annesi ile konuştukça o kendini baskı altında hissediyor, onu değiştirmeye çalıştığını düşünüyor. Biraz sal olayları. Kendine de bunları düşünerek eziyet etme.

Çok gezen tavuğun ayağına b.k bulaşır. Ben hiç masumane de bulmadım. Elin adamları için sizi böyle çiğneyen kim bilir başka ne haltlar karıştırıyordur. Dışarı çıkmak için deli sıpalar gibi tepinerek kavga etmek de ne demek ya.

İnsanın sosyal hayatı evlilikle bağlantılı bir konu değil.
Evlendim diye daha az sosyal bir yaşantım yok.Eşim de evlendiği için sosyal hayatını kısıtlamadı.Eskiden de çok sık oturuyordu arkadaşlarıyla. Şimdi de. Ha şu var beni ihmal ettiği anda işler değişir. Bazen kendisi anlar hemen toparlamaya çalışır bazen ben öfkelenirim.
Dışarı çok çıkıyor diye ezildiğimi hissetmemiştim. Ki hafta 3-4 çıktığı olur farklı arkadaş gruplarıyla. Bunun için ayrılık düşünmedim.

Ayrılık düşünüyorsanız başka konularda var olduğunu tahmin ediyorum.

mesela, günde birkaç kere cafe’ye iniyor ben yorum yapıyorum, “yine mi..” diyorum o da evet aynen iniyorum ne var??? Ne oldu?? Baya agresif davranmaya başlıyor.
Evlenmeden önce bu konu hassas olduğunu biliyordu O , bilerek soyledim, böyle bir şey kabul etmem, yok yok oyle olmayacak tabi ki diyordu ama aynı eve girince hafta’da bir gün 1-2’e dönmeye başladı şoka girdim. Evet içim patlıyordu meden kandırdın beni böyle bilseydim evlenmezdik.

Neyse.. evlendik artık ve şimdi ya ben bunu kabul edersem ya da etmem. İlk aylar cuma için tartışıyorduk ben trip atardım mutsuz olurdum ama asla kavga yoktu . En son başka kavgayı yuzunden patladı..ayrılmak istedi ben de kabul etmedim o da demeye başladı tamam kalıyorsan o zaman benim kurallarım bu şekilde olacak. İşte arkadaşlarla istediğim saate günde çıkarım sen karışamazsın. Kabul ediyorsan devam edelim etmiyorsan - ayrılalım.
Affedersiniz ama eşiniz gerçekten hödüğün biri.
Kandırılan, kalbi kırılan taraf sizken, bu evlilikte ayrılıktan bahsedebilecek tek kişi siz olmanıza rağmen, ayrılmaktan söz edebiliyor. Keşke o noktada ayrılsaydınız… Tabii bize söylemesi kolay ama bu kaba, düşüncesiz ve sevgisiz adamla ömür geçer mi?

Evet yorumunuz çök doğru..

Evet yorumunuz çök doğru biz ayrılalım/ boşanalım çök kolay söyleyebiliyoruz. O benim hatamdı daha çök çünkü ilk ben başladım taa evlendikten sonra. Ondan sonra bıraktım şimdi eşim başladı.

Anlaşmayı yaptık aslında, kullanmamaya çalışıyorum ben en azından, o…artık bilemiyorum kendisi sorumlusu

Evet Güç savaşı, ama ne yapabilirim bu noktaya düştüm, kabul ettim o da şimdi yüzüme vuruyor hiç bir şey diyemezsin bana hiç öyle sert tepki gosteremezsin bana vs vs.

Bunaldım ben de

Bak bacım ben bekarım. Ama psikolojiyi, insan ilişkilerini, iletişim şekillerini araştırmayı severim. Yapacağın tek şey bu konuyu kapatmak. Bu yaşananlar hiç olmamış gibi davranmak. Çünkü cidden bir sorununuz yok. Burada ayrılın diyenlere itibar etmeyin. Çok kolay söylüyorlar. Çok komik yani. Siz bu konuyu kapayınca hem siniriniz geçecek hem de eşin de yumuşar bence.

Youtube da psikolog tülay kök var. Tavsiye ediyorum. Mutlaka izleyin. İstemeyi bilmek konusu size göre bir video diye düşünüyorum.

Bazı yorumlar cidden şaşırtıcı. Arkadaşlar ordan bakınca geçinmeye gönlü olan bir adam mı görüyorsunuz? Adam annesine bile böyle olacak kimseyi durduramam istemeyen gider demiş. Konu sahibini çoktan gözden çıkarmış. Evliliğe ikna etmek için rol yapmış, evlenince de şimdi gerçek yüzünü gösteriyor. Sırf evlenmek için yapılmış bir evlilik adam için. Ben konu sahibini sevdiğini sanmıyorum açıkçası. Bu kadar kolay bosanma lafı geçer mi, sürekli ve inatla bitmesi için uğraşıyor adam resmen.

Merhaba herkese bir konuda yardımcı olur musunuz hanımlar🤦🏼‍♀️ 5 aylık evliyiz.
Eşim haftada bir gün ( cumaları) arkadaşlarla oturuyordu, saat 1-2 gibi gece eve dönüyordu. Hiç hoşuma gitmiyordu ama fedakarlık yaptım sonunda. Normal yaklaşamaya başladım. Sitemizde cafe var orda komşularla da oturmaya başladı yine 1-2’ye kadar . Ben tabi yorum yapıyorum asla kavga yok. En son patladı eşim dedi ki bundan sonra ben ne istersem onu yapacağım, istersem haftda 2-3 gün çıkacağım, istersem bir ay evde otururum Sen karışamazsın. Yapamıyorsan-ayrılalım. Ben once kabul ettim ama dün yine 2’de döndü, cuma da gidecek bir de artık bu kafaya girdi ben yaparım giderim beni hiç saymıyor. Ben kabul ettim evet, ama yapamıyorum ya. Evet beni de ihmal etmiyor benimle de vakit geçiriyor ama bir evli erkek oyle rahatlık olur mu ya. Yazın tekne tatile de gitmeye planlıyor arkadaşlarla. 2 tane arkadaşı var onlar evli ama anlamıyorum işte karıları nasıl buna izin veriyorlar .

Ayrılmayı düşünüyorum. İyice beni eziyor. Çök net bir tavır koydu Çünkü ya benim dediğim gibi olacak ya da yollarımızı ayrılıyoruz.

sizce?
Arkadaslarinin eslerini bulun siz de onlarla tatile gidin. Eşiniz evlendigini idrak edememiş. Gezebilir mesele yok ama tatile de insan eşiyle gitmek ister yani daha 5 aylik evlisiniz cok da yeni. Bilemedim ses etmeseniz sindiginizi duşnür ses ederseniz de bosanabilir tehdit etmis ya. Ben geri adim atmazdım sanirım. Boyle bir olayda hemen ayrılik konusmak nedir. Begenmezsen git falan.

X