Dügün takılarımı nasil geri alabilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Düğün takıları senin evet ama ben olsam eşime danışmadan kendi anneme de bileziklerimden vermezdim. Onun da aynı şekilde bana davranmasını beklerdim. Hem eline büyük bir koz vermişsiniz hem de bir yerde onu da haklı cikartiyorsunuz bence. O bilezikler,altınlar sizin çocuğunuzun geleceği ise kendi anne babanıza da vermemeniz gerekiyor bence ki zaten durumları yok ödeyemediler diyorsunuz. Eşiniz için sizin anne babanız da el, onların anne babası sizin için nasıl el ise.
Bence eşiniz iyise, karşı taraftan da altın geleceği yok konuyu kapatın. Çünkü siz istedikçe daha çok kötü olacak. Eşiniz de sizin annenizden bilezikleri isteyecek. Durum iyice karmaşıklaşacak.

Herkese merhaba,
8 yıllık evliyim ve 6 yaşında ikizlerim var. Eşimle severek evlendim. Eşimin ailesi ben çocuklara hamileyken bizden, kendilerine ev almak icin dügün takilarimizi istedi ve hiç istemeyerek de olsa kabul etmek zorunda kaldım çünkü çok zor bir hamilelik geçiriyordum ve canımın derdine düştüğüm için bir de eşimle kötü olmak istemedim.
En baştan beri ailesi durumumuz iyi değil kızım elimizden bisey gelmiyor bizi mazur gör dedi ve ben gerçekten ellerinde olmadığını düşünerek o kadar üzülüyordum ki. Biz herseyi kendimiz halledicez ailelere yük olmadan sakın kötü hissetmeyin diye teselli ederdim. Oysaki bir sürü altın ve döviz birikimleri varmış ve ben bunu kendilerine ev alirlarken öğrendim. O mevcut birikime bizim altınları da ekleyip ev aldilar kendilerine. Eşime, bak iki cocugumuz olacak kiradayiz önce kendimizi düşünmemiz gerekiyor dediysem de dinletemedim. Sıkışırsak söz isticem dedi ama o kadar zor günlerden gecmemize rağmen tabi ki de istemedi. Ben ne zaman lafını açsam hep kavga çıktı. Cocuklar etkilenir diye de çok uzatamadim. Sonuç itibariyle biz hàlâ kiradayiz ve sadece eşim çalışıyor.
Evlenirken benim ailem tek emekli maaşına rağmen borç harç bir sürü masraf yaptılar sırf ben rahat edeyim diye. Esim ailesinin alması gerekenleri kendi aldı hatta düğünde taktıkları bileziklerini bile eşim aldı, dugun salonunun parasi düğünde takılan paradan ödendi... Evimizi kurarken destek olsalardı küçücük de olsa belki bu kadar zoruma gitmezdi ama ellerinde olmasina ragmen tek kurus harcamadilar. Benim ailem ise ben, kesinlikle birsey istemiyoruz kendimiz halledicez herseyi dememe ragmen kredi cekmisler esya almak icin. Tek çocuğumuzsun tabi ki yapicaz dediler. Ailem cocuklar var aman tadiniz kaçmasın bosver modunda oldu hep. Ve ben bunca zaman geçmesine rağmen hazmedemiyorum. Bazen zor tutuyorum kendim istememek için altınları sonra sakin ol diyorum. Bu durumu yaşayıp çözüme ulaştırmis, öneride bulunacak arkadaşlar var mı?
Altını kaptıran geri alamıyor kk çok konu açılmıştır vermeyende boşanıyor
Şans meselesi bu altın olayları
Fakir ülkeyiz sonuçta kim kimi kandırırsa, gelinler uyanık olmak zorunda erkekte akıllı

Ailesi haricinde bir sorunumuz nerdeyse yok. Ve benden habersiz çektiği o krediler vs hariç.
Onun dışında dışarıdan örnek çift olarak bile gosterildigimize dair şeyler duydum çok defa
İyi bi baba (şu konu sebebiyle gerçi tartışılır bu) ilgili evine düşkün biri
Ama işte mevzu ailesi ve altınlar olunca adama bi haller oluyor agresiflesiyor
Ailesi haricinde iyiyseniz altın konusunda biraz daha ılımlı olun o zaman. Ilımlı derken vazgeçin demiyorum ama daha sakince anlatın derdinizi. Ben kendimi kandırılmış hissediyorum diyin. Bana borç dendi ama şuan kimsenin geri verme gibi bir derdi yok. Yalan söylemiş beni aptal yerine koymuş olmadilarmi şimdi diyin. Tapudan hisse istediğinizi tekrarlayın. Gerekirse tamm gidip benim ailemden de altınları isteyelim ben çocuğumun hakkını kimsenin yemesini istemiyorum diyin. Sizinkilerin evi arabası varsa onlarda bu şekilde versinler hakkınızı madem. Nasıl isteyeyim demeyin sakın. Siz böyle derseniz esinizde aynı şeyi söyler. En makul çözüm tapudan pay almanız. Yerinizde olsam bu konuda diretirdim. Eşinize şunu söyleyin mutlaka, sana birşey olsa sence baban bizim hakkimizi verirmi. Kimsenjn umrunda olmayız, bizi neden bu durumda bırakıyorsun.

Siz konuyu baştan eksik anlamışsınız ki
Bileziklerin eşinizden gizli kullanılması sizin kontrolunuzde olmaması ve nasıl isteyeyim demeniz olayı tamamen değiştiriyor. Gerçekten 400 bin lira için tüm hayatınızı mahveden olacaksınız yapmayın
Bugün altinlar gelse tamam hadi ev alıyor araba alıyoruz dese ne yapacaktınız?
Düğün takıları sizin olabilir- yargıtay erkeğe ait kısımda var diyor ama kullanımı ortak karardır bence, hele ki uyumlu evlilikler bu hale geliyor işte.

Herkese merhaba,
8 yıllık evliyim ve 6 yaşında ikizlerim var. Eşimle severek evlendim. Eşimin ailesi ben çocuklara hamileyken bizden, kendilerine ev almak icin dügün takilarimizi istedi ve hiç istemeyerek de olsa kabul etmek zorunda kaldım çünkü çok zor bir hamilelik geçiriyordum ve canımın derdine düştüğüm için bir de eşimle kötü olmak istemedim.
En baştan beri ailesi durumumuz iyi değil kızım elimizden bisey gelmiyor bizi mazur gör dedi ve ben gerçekten ellerinde olmadığını düşünerek o kadar üzülüyordum ki. Biz herseyi kendimiz halledicez ailelere yük olmadan sakın kötü hissetmeyin diye teselli ederdim. Oysaki bir sürü altın ve döviz birikimleri varmış ve ben bunu kendilerine ev alirlarken öğrendim. O mevcut birikime bizim altınları da ekleyip ev aldilar kendilerine. Eşime, bak iki cocugumuz olacak kiradayiz önce kendimizi düşünmemiz gerekiyor dediysem de dinletemedim. Sıkışırsak söz isticem dedi ama o kadar zor günlerden gecmemize rağmen tabi ki de istemedi. Ben ne zaman lafını açsam hep kavga çıktı. Cocuklar etkilenir diye de çok uzatamadim. Sonuç itibariyle biz hàlâ kiradayiz ve sadece eşim çalışıyor.
Evlenirken benim ailem tek emekli maaşına rağmen borç harç bir sürü masraf yaptılar sırf ben rahat edeyim diye. Esim ailesinin alması gerekenleri kendi aldı hatta düğünde taktıkları bileziklerini bile eşim aldı, dugun salonunun parasi düğünde takılan paradan ödendi... Evimizi kurarken destek olsalardı küçücük de olsa belki bu kadar zoruma gitmezdi ama ellerinde olmasina ragmen tek kurus harcamadilar. Benim ailem ise ben, kesinlikle birsey istemiyoruz kendimiz halledicez herseyi dememe ragmen kredi cekmisler esya almak icin. Tek çocuğumuzsun tabi ki yapicaz dediler. Ailem cocuklar var aman tadiniz kaçmasın bosver modunda oldu hep. Ve ben bunca zaman geçmesine rağmen hazmedemiyorum. Bazen zor tutuyorum kendim istememek için altınları sonra sakin ol diyorum. Bu durumu yaşayıp çözüme ulaştırmis, öneride bulunacak arkadaşlar var mı?
Babamın borcu var diyip altın miktarında kredi vs çektirip o parayı babana ver sende .bankaya senin için ,kendi adlarına gizli bir altın hesap açsınlar. Damadı da aynı seni gecistirdikkeri gibi geçiştirin. En azından taraflar eşit şartlarda olursa içiniz rahat eder yada senin ailen ödesin diye onun ailesi de öder. Bence tabi

Siz konuyu baştan eksik anlamışsınız ki
Bileziklerin eşinizden gizli kullanılması sizin kontrolunuzde olmaması ve nasıl isteyeyim demeniz olayı tamamen değiştiriyor. Gerçekten 400 bin lira için tüm hayatınızı mahveden olacaksınız yapmayın
Bugün altinlar gelse tamam hadi ev alıyor araba alıyoruz dese ne yapacaktınız?
Düğün takıları sizin olabilir- yargıtay erkeğe ait kısımda var diyor ama kullanımı ortak karardır bence, hele ki uyumlu evlilikler bu hale geliyor işte.
Erkek tarafı altınları ödese, konu sahibinin eşi "sende bilezikleri getir araba, ev alalım birleştirip" dese bu sefer bilezikler olmayacaktı ortada. Konu tersine dönecekti. Eşi de bu yönden düşünüp umursamıyordur belki. Bilezikleri de o verdi diye. Bilezikler kadının olabilir ama o altınlarla zaten ev araba almaya çalışıyorlar sonuç olarak orta keseye gidecekti. Konu sahibi erkek tarafından altınları isteyecekse bile öncelikle kendi ailesi eksik bilezikleri tamamlasın bence. Yoksa eşi hayatta istemez kendi ailesinden.
Her şeyi geçtim konu sahibinin annesi kızının haberi yokken bileziği alıp kullanmış, bu bana daha bir saçma geldi. Anne bile olsan kızından izin alman gerekli.

Erkek tarafı altınları ödese, konu sahibinin eşi "sende bilezikleri getir araba, ev alalım birleştirip" dese bu sefer bilezikler olmayacaktı ortada. Konu tersine dönecekti. Eşi de bu yönden düşünüp umursamıyordur belki. Bilezikleri de o verdi diye. Bilezikler kadının olabilir ama o altınlarla zaten ev araba almaya çalışıyorlar sonuç olarak orta keseye gidecekti. Konu sahibi erkek tarafından altınları isteyecekse bile öncelikle kendi ailesi eksik bilezikleri tamamlasın bence. Yoksa eşi hayatta istemez kendi ailesinden.
Her şeyi geçtim konu sahibinin annesi kızının haberi yokken bileziği alıp kullanmış, bu bana daha bir saçma geldi. Anne bile olsan kızından izin alman gerekli.

Evet ben ztn bir tuhaflık sezdim ama anlamamıştım
Ki miktar olarakta çok fazladır 6 tane yaptılar 4 tane kaldı diyor.
Burada konu acarken bahsetmemesi de yanlış.
Bunu erkek tarafı yapsa çoktan boşanmışti ki bir tane çeyrek verilmeyen yöreler var ailelerin aldığı evlilikler var.
Kayinvalidenin söylemlerinden çok daha kötü hem gizli alınması hem şimdi isteyemem çok zora girerler söylemleri.

Ben epey geride kalmisim.aradaki yorumlardan birinde cüzdan meselesini gordum o olaydan sonra ben resti ceker altinlarimi verin der esime de annenlerle bir daha gorusmem derdim.sanirim ben cirkef insanlardan cok yoruldugum icin yakinim.da olsa cekemezdim siz alttan aldiginiz icin saygi duymuyorlar maalesef
Esiniz de sorunlu aslinda bosamalik da neyse...

Konu sahibi yalniz bak zaman geciyor. Hukukta zamanasimi diye bir kavram var. Sen bu borcu geri istemedikce bir sure sonra hukuken isteyemeyecek hale de geleceksin. Senin ailen de hata etmis ama neticede cogusu yerinde duruyor. Eksik kisim tamamlanana kadar beklersen bir bardak soguk suyu da huplet gitsin. Iste su altinlari, kocan da senin ailenden istesin yani ailen de kusura bakmasin izinsiz almasalarmis. Bunun baska yolu yok. Ailen odeyebilir odeyemez o ayri konu. Esini de iyice gormus olursun. Kalan bilezikleri de geri al ailenden kendin bankada kendi adina kasa ac. Ben bu konuda seni dusunmuyorum o iki cocugu dusunuyorum. 400 bin tl onlarin gelecegi icin cok onemli bir meblag. Esin de kendi 11bin borcunu kendi odeseymis oh ne ala dugundeki altinlara mi guvenmis. Yine yanlistasin muhtemelen kavga gurultuden korkmussun. Korkunun ecele faydasi yok.

Ben bir olay konuşulup eşle ara kötü olacaksa sonuca değmesi taraftarıyım. Şimdi sonuç ne oldu, kimse gidip eş ailesinden para istemeyecek mi buna mı karar verdiniz? Boşuna kavga çıktı yani evden çok saçma.

Ayrıca anneniz sizin altınları kullanirken sorun yok ama eşinizin ailesi kullanırken voov. Çok ayıp ya. İki taraf da almasın o zaman. Eşinize karşı elinizi kendiniz zayıflatmissiniz.

Geri verilecek şartıyla alındığını beyan ettiğimde ve takı takılırken çekilen video görüntüsü sunulabiliyorsa (ben de mevcut?) D

Dün aksam eşime, altınları isterken nasıl bir giriş yapmayı planliyorsun? dedim yüzüme boş boş bakınca ya da bosver konuşmayı ben yaparım sen yorulma hiç dedim. Önce yine yan çizmeye başladı
Bizim bi araba vardı hani borclari odeyebilmwk icin sattigimiz. O araba icin babasından 11 bin borç almış güya ki ben böyle bi rakam hatirlamiyorum
Dedi ki o gun bozdurdugumuzda 24 bin tutmustu dimi, o 11 i ordan düşüp kalanın bugünkü altın karşılığını isticez dedi
Sen beni iyice salak belledin o 24 bin o günkü altınların karşılığı
Sen 11 bini düşüp kalanı isteyelim diyosun doğru mu anlıyorum dedim
Ben altın olarak ne verdiysem onu istiyorum dedim
Tamam isticem ama sen de bilezikleri getireceksin o zaman birleştirip ne yapacaksak öyle yapicaz dedi
Ben sana bilezik falan getirmem onlar kizlarimin
Ha ne zamanki ev alabilecek gücümüz olur bilezikleri o zaman tabi ki eklerim eksik kısım kalirsa o ayri dedim.
Bu arada balayına giderken annemin kasasi vardı oraya koydurtmustuk takilari. 3 sene önce annem rahmetli dedemin rahatsızlığı zamanında sıkışıp bi kac bilezik bozdurup kullanmış sonra yaptıkça geri koymuş. Ben bunu ögrendigimde eşime söylemedim çünkü zaten ailesinden talep etmediği altınları geri almamak için bunu bana karşı kullanacaktır, nitekim öyle de oldu. Hatta bi kac tarrismamizda annemlere gidip bilezikleri verin borcum var demiştiniz var. Bizimkiler aman huzursuzluk çıkmasın diye en kalınlardan 6 tane vermişler eşime. Ve 4 tane gibi bi bilezik eksik sadece onu da biriktirdikce koyacağız diyorlar.
Neyse güncel mevzuya dönersek, bu bileşikleri getireceksin dedi getiemicem dedim
Cunku bilezikler yok annen onlari kullandi dedi. Afaladim ne diyosun sen falan dedim. Biliyorum hissettim cunku ne zaman bilezikleri getir desem betin benzin attı dedi. Bi kac tane zorda kalınca bozdurmuslar evet ama zaten gramı gramina yerine kondu 4 eksik var
Bununla mı kapatacaksın ağzımı kisasa kisas mi yapiyorsun dedim sonrasında muhtemelen bi sinir krizi geçirdim epey bi zor kendime geldim. İhtiyaçları olmuş ki almışlar ben bunu çektiğim halde bi gün gelip sana bisey dedim mi
Üzüleceksin çünkü dedi
Zaten ne cok dusunursun beni dedim .
Özetle ben ailesine gidip altınları istediğimde biliyorum ki o da gidip annemlerden o 4 bileziği isteyecek ve ailemin şu an bunu ödeyecek gücü yok çünkü annemin rahatsızlığı sebebiyle de sıkıştılar zaten. Ve aileme gidip istedikleri an onlar ne yapar eder bi sekilde harç borç o bilezikleri alırlar. Ama günah değil mi ya ben canının derdine düşmüş insanların üzülmesine nasıl göz yumarım şimdi? O kadar boktan bi işin içine düştüm ki arkadaşlar.
Şu anki planim dediğim gibi önce bi iş bulmak. Sonrasında annemler ne zamanki bilezikleri yerine koyar o zaman karşılarına çıkmama kimse engel olamaz. Boyle bi adamla evliyim işte.
Siz ailenizin bilezikleri alması nedeniyle sustunuz öyleyse bu kadar zaman. Anneniz de ondan bu kadar ılımlıydı.

Kusura bakmayın ama ailenizin size sormadan bunu yapması da yanlış. Mecbur susun oturun öyleyse.

Bunu erkek tarafı yapsa çoktan boşanmışti ki bir tane çeyrek verilmeyen yöreler var ailelerin aldığı evlilikler var.
Kayinvalidenin söylemlerinden çok daha kötü hem gizli alınması hem şimdi isteyemem çok zora girerler söylemleri.
Annesi de ondan boşver diyor zaten. Eşi ailesinden alsa bu defa onlardan da alacaklarını biliyorlar. Şak diye 4 bilezik çıkarmaları gerekecek ki koyabilen yerine çoktan koymuştu. Demekki onlar da veremiyor. Herkes kendini düşünüyor. Eşi hadi bizimkiler borç aldı sizinkiler gizli aldı dese ne diyebilir? Tamam altınlar kadının ama evde tek çalışan adamın da söz hakkı olur böyle olursa.

Annesi de ondan boşver diyor zaten. Eşi ailesinden alsa bu defa onlardan da alacaklarını biliyorlar. Şak diye 4 bilezik çıkarmaları gerekecek ki koyabilen yerine çoktan koymuştu. Demekki onlar da veremiyor. Herkes kendini düşünüyor. Eşi hadi bizimkiler borç aldı sizinkiler gizli aldı dese ne diyebilir? Tamam altınlar kadının ama evde tek çalışan adamın da söz hakkı olur böyle olursa.

Ztn adam alsa getirse ev alınabilecek mi hayır. Ztn o bilezikler neden kadının ailesinde kadın ve erkek ortak kasa açar ortak karar verir kadının ailesi ne alaka?
E isteyemem zora düşerler diyor ama öbür tarafa aşırı takmış
Anne bir yerde haklı plan sadece çocuklara olacak çocuklar ne bilsin altını kv yi borcu?

Ztn adam alsa getirse ev alınabilecek mi hayır. Ztn o bilezikler neden kadının ailesinde kadın ve erkek ortak kasa açar ortak karar verir kadının ailesi ne alaka?
E isteyemem zora düşerler diyor ama öbür tarafa aşırı takmış
Anne bir yerde haklı plan sadece çocuklara olacak çocuklar ne bilsin altını kv yi borcu?
Tabi canım kızı çalışmıyor, iki küçük çocuk var. Kendileri bakabilse zaten bilezikleri almazlardı. Ortada bölüşülecek mal da yok. Nafaka neye yeter? Çalışmadan, elinde bir kuruş olmadan 400 bin i alsa bile olmaz. Ki bence alamaz artık.

Kv çok çamur bi kadin. Konuşulacak laftan anlayacak biri değil asla. Şöyle ki benim ikizler bi kac aylıkken arada gelip kalıyordu destek için. Bi gün eşimin bana nisanliyken hediye ettiği bi cüzdan var. Halihazırda kullandığım cüzdan yeni olduğu için onu kutusundan çıkarmadım çekmecemde duruyordu. Bi gün kutuyu yerinde göremedim epey aralıktan sonra kv ye sordum anne görmüş olabilir misin diye. Siritmaya başladı gördüm nolcak dedi, bulamadım da o yüzden sordum nerde ki dedim
Bende dedi
Nasıl anlamadım dedim ben aldım dedi
Neden dedim. Bekar oğlu biriyle sözlenirse ona hediye edecekmiş. Dondum kaldim şaka mı bu dedim yoo niye şaka olsun ki
Sen kullanmıyorsun belli ki o yüzden aldım dedi. Orda epey bi tartıştık eşim de evdeydi noluyor diyerek geldi
Durumu anlattım annesi ağlamaya başladı ben ne talihsiz kadınım diye. Sonra eşimi odaya çağırdım bu böyle olmayacak saygisizlasmak istemiyorum, anneni akşam eve bırakacaktin bence bu gerginlikte şu an birakman daha doğru olur dedim. Benim cocuklar daha 4 aylık falan. Esim annesine hazırlan anne ben seni götüreyim dedi o da tamam dedi. Esim önden çıktı sen gelirsin asagidayim dedi kv ye. Kv de ne yapsa beğenirsiniz? Kapıyı örtmeden var gücüyle muradın oldu gelin başından attın beni bu günleri de gördüm deyip kapıyı çarptı. Merdivenlerden inerken apt inledi dışarı çıktığında dizlerine vurarak ağlıyordu oğlu zorla bindirdi arabaya. Bütün konu komşu cama döküldü. Neler neler.. Bu kadar uzunca yazmamın sebebi ne kadar çirkef olduğunu anlatabilmek.. Yani karşına alıp da güzel güzel laf anlatabilecim biri değil. Yaygarası koparıp pislik çıkarır biliyorum . O sebeple mesaj atayım diyorum. Kendileri sabah akşam çiçekli böcekli mesajlar atan biri aktif kullanıyor yani wp i :)
Ben bu mesajı yeni gördüm ve şok oldum. O cüzdanı geri alabildiniz mi peki?

Tabi canım kızı çalışmıyor, iki küçük çocuk var. Kendileri bakabilse zaten bilezikleri almazlardı. Ortada bölüşülecek mal da yok. Nafaka neye yeter? Çalışmadan, elinde bir kuruş olmadan 400 bin i alsa bile olmaz. Ki bence alamaz artık.
Ayrıca altınlar kadının bile olsa kadın bunu kendi evine harcamakla mükellef artık bana göre. Kendine iş kurar, eve yardımı olur. Ev alır,yine kocasıyla yaşayacak o evde. Araba alır, kocasıyla ortak malı artık. Düğünde takılan altın kadının diye kendi ailesine vermeye hakkı yok bence. Konu sahibi eşinin ailesi habersiz bileziklerini alsaydı ne hissedecekti acaba. Eşi de aynı şeyi hissediyor şuan.
Anne babaları da anlamıyorum kızları oğulları evlenmese nerden altın bulup da iş görecekler acaba. En mantıklısı evlenir evlenmez o altınları satıp ev araba almak galiba. Böylece kimse isteyemez.

Esiniz neden altinlari kendi sakliyor onda duruyor ne münasebet!
Sizin annenizin aldigi altinlari hesaba katmasi da yanlış
Anneniz borc harc alsin koysun o altinlari siz de esinize soyleyin altinlar bende kalacak ailenden de iste diye eger bosanma niyetiniz varsa da davada isteyin
Bilmiyorum esiniz bana cok manipulatif geldi adam bosansa daha sizden nafaka isteyecek kadar ince fikirli
Siz ne yapmak istiyorsunuz bilmiyorum ama ben buradan bakinca aile olamamis bir cift görüyorum

Ayrıca altınlar kadının bile olsa kadın bunu kendi evine harcamakla mükellef artık bana göre. Kendine iş kurar, eve yardımı olur. Ev alır,yine kocasıyla yaşayacak o evde. Araba alır, kocasıyla ortak malı artık. Düğünde takılan altın kadının diye kendi ailesine vermeye hakkı yok bence. Konu sahibi eşinin ailesi habersiz bileziklerini alsaydı ne hissedecekti acaba. Eşi de aynı şeyi hissediyor şuan.
Anne babaları da anlamıyorum kızları oğulları evlenmese nerden altın bulup da iş görecekler acaba. En mantıklısı evlenir evlenmez o altınları satıp ev araba almak galiba. Böylece kimse isteyemez.

Siz ailenizin bilezikleri alması nedeniyle sustunuz öyleyse bu kadar zaman. Anneniz de ondan bu kadar ılımlıydı.

Kusura bakmayın ama ailenizin size sormadan bunu yapması da yanlış. Mecbur susun oturun öyleyse.

Arkadaşlar buraya eşime gönderdiğim msj kopyaliyorum. Sanırım daha açıklayıcı olacak durumumu.

Ben sana bu durumu öğrendigimde söylemediğim için özür dilerim. Anlatmam gerekirdi. Ben bunu yaklasik, tazminatimi verdiğim dönemlerde öğrendim. Biliyorsun annemin kasasindaydi hersey ve sen her tartismamizda onlara gidip bilezikleri verin dediğin için ve ben onların bu tartışmalara şahit olmaması için kasa actırdım kendime. Oraya koyucam bilezikleri, bi daha bizimkilerin kapısına dayanma bilezikleri verin diye demiştim sana. Zaten hatırlarsan kalinlardan 4 bi verdiler sonradan da 2, borca sıkışmıştın diye. Onun haricinde 4 bilezik kullanmışlar dedemin hastalığı zamanında. Annem yerine koyucam onları da hataliyim yanlis yaptım, ne zaman ki dersiniz anne ev araba alicaz veya acil biseyiniz olur hepsini gelin alın dedi. 4 bilezik için daha fazla üstüne gitmek istemedim onun rahatsızlığı sebebiyle( meme kanseri)
Günlerce kavga ettim annemle ögrendigimde. Aldığına alacağına pişman oldu.
Aramızdaki fark sen ailene asla kiyamiyorsun ama ben 4 bilezik için bile etmediğim lafı bırakmadım onlara. Ki dugun takısı GELİNE MEHIR OLARAK TAKILIR SEBEBI KOCASINA BIŞEY OLURSA SAYET ORTADA KALMASIN COLUGUNU COCUGUNU BIR SURE DE Olsa OLSA O ALTINLARLA GECINDIREBILSIN. H
Düğün takıları senin evet ama ben olsam eşime danışmadan kendi anneme de bileziklerimden vermezdim. Onun da aynı şekilde bana davranmasını beklerdim. Hem eline büyük bir koz vermişsiniz hem de bir yerde onu da haklı cikartiyorsunuz bence. O bilezikler,altınlar sizin çocuğunuzun geleceği ise kendi anne babanıza da vermemeniz gerekiyor bence ki zaten durumları yok ödeyemediler diyorsunuz. Eşiniz için sizin anne babanız da el, onların anne babası sizin için nasıl el ise.
Bence eşiniz iyise, karşı taraftan da altın geleceği yok konuyu kapatın. Çünkü siz istedikçe daha çok kötü olacak. Eşiniz de sizin annenizden bilezikleri isteyecek. Durum iyice karmaşıklaşacak.

Ben bu mesajı yeni gördüm ve şok oldum. O cüzdanı geri alabildiniz mi peki?
Evet o gün cüzdan sebebiyle tartışma yasadigimizda , ne kıymetli cuzdanmis al tursusunu kur deyip önüme fırlatmışti. Evlerden uzak ne diyim..

Arkadaşlar buraya eşime gönderdiğim msj kopyaliyorum. Sanırım daha açıklayıcı olacak durumumu.

Ben sana bu durumu öğrendigimde söylemediğim için özür dilerim. Anlatmam gerekirdi. Ben bunu yaklasik, tazminatimi verdiğim dönemlerde öğrendim. Biliyorsun annemin kasasindaydi hersey ve sen her tartismamizda onlara gidip bilezikleri verin dediğin için ve ben onların bu tartışmalara şahit olmaması için kasa actırdım kendime. Oraya koyucam bilezikleri, bi daha bizimkilerin kapısına dayanma bilezikleri verin diye demiştim sana. Zaten hatırlarsan kalinlardan 4 bi verdiler sonradan da 2, borca sıkışmıştın diye. Onun haricinde 4 bilezik kullanmışlar dedemin hastalığı zamanında. Annem yerine koyucam onları da hataliyim yanlis yaptım, ne zaman ki dersiniz anne ev araba alicaz veya acil biseyiniz olur hepsini gelin alın dedi. 4 bilezik için daha fazla üstüne gitmek istemedim onun rahatsızlığı sebebiyle( meme kanseri)
Aramızdaki fark sen ailene asla kiyamiyorsun ama ben 4 bilezik için bile etmediğim lafı bırakmadım onlara. Ki dugun takısı GELİNE MEHIR OLARAK TAKILIR SEBEBI KOCASINA BIŞEY OLURSA SAYET ORTADA KALMASIN COLUGUNU COCUGUNU BIR SURE DE Olsa OLSA O ALTINLARLA GECINDIREBILSIN. H

Konuyu ilk paylaştığım yere bir ekleme yaptım okumak isterseniz..

Konuyu ilk paylaştığım yere bir ekleme yaptım okumak isterseniz..
Ne cevap verdi peki bu mesaja ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X