Ev alma hayallerim ve abimin pişkinliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence siz de az değilsiniz hanımefendi. Yani şu olanları eşiniz size yapmış olsa ne hissederdiniz acaba. Bir de sanırım tayin durumu da var yani neden ev alıyorsunuz ki gideceğiniz yerden ? Abinizin huyunu biliyorsunuz, borç çok büyük, evde çok eksik var, ederinden de fazla ödemişsiniz... Yani ne diyebilirim ki bence vazgeçin evden. Satısı iptal edin yapabiliyorsanız yoksa size büyük sıkıntı olarak geri döner bu mevzu. Ben eşinizin yerinde olsam aşırı sinirlenirdim.

Galiba insanları iyi analiz ediyosun. Dediklerinin hepsi doğru. Evet bu kadar içime sinen ev olmadı. Çünkü 20yıllık evler içi masraf gerektiren çoğu ev 280binden başlıyodu. Bu hem sıfır hem ₺ daha ucuz geldi. Eşiminde eli bayağı bol. Paranın peşine düşmez. Halbuki gecekondu çocuğu. Yokluğu iyi bilir. Asker olunca parayı gördü. Nasıl değerlendireceğini bilmiyor işte. Gerekli gereksiz kulaklık çanta telefon vs alır üstelik pahalı olanlarından. Yani ben bilmiyordum ama kendisi biliyordu tapu alma masrafınında olacağını. Mebla yüksek olunca tapuda yüksek çıkıyor. 10binde tapu masrafı verdim. Bari adam sana onu dediğinde kızsaydın ayarlasaydın en azından 10bini o kredinin içinden verirdik. Aynen eşim mutlu olayım ben istiyorum diye yaptı. Hiç gözüne gelmedi para pul. Ev aramaktan da yorulmuştum artık. Hiç etmeyecek evlere nasıl paralar istiyolar. Çok pahalı evler. Ankarayı istanbulu geçti orda bile daha ucuz burdan. Bide küçük yer. Umarım değerlenir ev. Teşekkür ederim ❤️
Sizin üzüntünüzü
Abime karşı zaten soğuk. Ne karaktere sahip olduğnu bildiği için arayıp sormaz bile. Bilmiyorum eşime anlattım. Sen üzülme boşver Allah'ın dan bulsun dedi. Zoruna gitti mi bilmiyorum ama ben üzülmeyim diye normal konuşmuş da olabilir. Kafam ağrıyo iki gündür amaan. Ev bizim neyimizeyse
Kardeşim senin çok iyi bir eşin var. Abinden yana gülmemişsin ama eşinden yana gülmüşsün. Bırak o 30 bin giderse gitsin. Bunu düşünüp hasta etme kendini. Abinle bir daha iş yapılmayacağı tecrübesini 30 bine satın aldın diye düşün. Evinden neden soğuyorsun? Beğenerek almışsın zaten. Eşinle, çocuğunla güle oynaya oturursun inşallah.
(Bu arada eşin sen sevin diye üçe beşe bakmadan ev alıyor, sen üzülme diye ettiğiniz zarara olsun boşver diyor. Adama bir Allah razı olsun de, gönlü olsun. Onun jestleri araya kaynamış. Böyle teşekkür edilmeyince insan bir süre sonra yapsam da yapmasam da kıymeti yok, bari yapmayayım bişey diyor.)

Bence siz de az değilsiniz hanımefendi. Yani şu olanları eşiniz size yapmış olsa ne hissederdiniz acaba. Bir de sanırım tayin durumu da var yani neden ev alıyorsunuz ki gideceğiniz yerden ? Abinizin huyunu biliyorsunuz, borç çok büyük, evde çok eksik var, ederinden de fazla ödemişsiniz... Yani ne diyebilirim ki bence vazgeçin evden. Satısı iptal edin yapabiliyorsanız yoksa size büyük sıkıntı olarak geri döner bu mevzu. Ben eşinizin yerinde olsam aşırı sinirlenirdim.
Ay evet az değilim. Tüm hinlikler benim başımın altından çıkıyor değil mi ? Çok fenayım ben varya ben..

Sizin üzüntünüzü

Kardeşim senin çok iyi bir eşin var. Abinden yana gülmemişsin ama eşinden yana gülmüşsün. Bırak o 30 bin giderse gitsin. Bunu düşünüp hasta etme kendini. Abinle bir daha iş yapılmayacağı tecrübesini 30 bine satın aldın diye düşün. Evinden neden soğuyorsun? Beğenerek almışsın zaten. Eşinle, çocuğunla güle oynaya oturursun inşallah.
(Bu arada eşin sen sevin diye üçe beşe bakmadan ev alıyor, sen üzülme diye ettiğiniz zarara olsun boşver diyor. Adama bir Allah razı olsun de, gönlü olsun. Onun jestleri araya kaynamış. Böyle teşekkür edilmeyince insan bir süre sonra yapsam da yapmasam da kıymeti yok, bari yapmayayım bişey diyor.)

Evet o garibim konu her ne olursa olsun gülümsemen bana yeter diyor. Vazgeçelim dedim ona. Eğer vazgeçersek cayma bedeli tapuya tekrar ödeme vs baya bi masraf olacak yine. Giden para olsun yüzün gülsün yeter diyo. Bilemiyorum hırs edip daha kötü işler yapmak istemiyorum. Allah hayırlara çıkarsın
Yorum için teşekkür ederim ❤️

Kimle konuşsam böyle diyor. Gerçekten yapmış olabilir mi aklım almıyor. Bunu ortaya dökeceğim.
Yapmistir yoksa neden imzayi attiktan sonra sana " ev bu kadar ederi, fazla verdin" dedi. kardesini dusunen imzayi attirmadan once derdi bunu... bak kardesim evi adam su fiyata almis degeri bu degil ama yine karar senin diye

Ay evet az değilim. Tüm hinlikler benim başımın altından çıkıyor değil mi ? Çok fenayım ben varya ben..
Aslında doğru söylüyor her şeyi siz başlarmışsınız. 40 yıllık abiyi tanıyan da sizsiniz. Eşiniz 8biin alsa 3 aylık maaşından fazlası gitmiş mesela. Ondan sonra kredi öderken de gidecek yıllarca çok korkunç Allah sabır versin eşinize. Şimdi o evi kiraya verseniz ne kadar edecek

Yapmistir yoksa neden imzayi attiktan sonra sana " ev bu kadar ederi, fazla verdin" gibisinden.. kardesini dusunen imzayi attirmadan once derdi bunu... bak kardesim evi adam su fiyata almis degeri bu degil ama yine karar senin diye
Yani iş bittikten sonra niye söylersin madem öyle öncesinde söyle. E madem sustun sesini hepten kes. Benimde huzurumu hevesimi kırma yani. Söylycem zaten. Büyük abimin haberi yok anlatym oda bilsin. Herkese konuşup kendini haklı çıkartacak yoksa

Aslında doğru söylüyor her şeyi siz başlarmışsınız. 40 yıllık abiyi tanıyan da sizsiniz. Eşiniz 8biin alsa 3 aylık maaşından fazlası gitmiş mesela. Ondan sonra kredi öderken de gidecek yıllarca çok korkunç Allah sabır versin eşinize. Şimdi o evi kiraya verseniz ne kadar edecek
800 civarı belkide daha yüksek olur heralde kira fiyatları da yüksek çünkü ben 850 oturuyorum şuan

5 yıllık ödeme planında aylık ödeyeceğimiz miktar yüksek oluyordu öylede geçinemezdik işte
Dogru kisa vadeli taksitlerde de aylik odeme yuksek olur.. hayirlisi olsun artik.. ama bundan sonra da abinle is yapma.. gerekirse esinin gelmesini bekle beraber bakar alirsiniz esinin de icine siner..ev artik gecti de araba olur baska birsey olur esini bekle.. esin kendi parasina kazik atcak hali yok

Evet o garibim konu her ne olursa olsun gülümsemen bana yeter diyor. Vazgeçelim dedim ona. Eğer vazgeçersek cayma bedeli tapuya tekrar ödeme vs baya bi masraf olacak yine. Giden para olsun yüzün gülsün yeter diyo. Bilemiyorum hırs edip daha kötü işler yapmak istemiyorum. Allah hayırlara çıkarsın
Yorum için teşekkür ederim ❤️
Güzel kardeşim, sen de bu adamın aldığı kulaklığa falan ses etme artık boşver, zor şartlarda büyümüş, zor şartlarda çalışıyor, 3 günlük dünyada azıcık sefa süremeyecek miyiz?

Yani iş bittikten sonra niye söylersin madem öyle öncesinde söyle. E madem sustun sesini hepten kes. Benimde huzurumu hevesimi kırma yani. Söylycem zaten. Büyük abimin haberi yok anlatym oda bilsin. Herkese konuşup kendini haklı çıkartacak yoksa
Kavga etsen de degisen birsey olmaz sadece kavga etmis olacaksiniz.. sadece bir daha abinle maddi konular da danisma bile..

800 civarı belkide daha yüksek olur heralde kira fiyatları da yüksek çünkü ben 850 oturuyorum şuan
Kiraya mı vereceksiniz şimdi? Kusura bakmayın ama yatırım böyle yapılmaz ayda 850tl için yılları oraya bağlamışsınız. Keşke eşiniz kendine kulaklık, telefon falan almaya devam etseydi. Evi geri verebiliyorsaniz verin bence.

Daha evin içini vs da yaptirmayacak mı?Sanki penceresi yok susu yok falan yazmıştı.
900 lira olsun hadi kira
900 kira alacağınız eve 500 bin ödeyeceksiniz 😯

Bin liraya da kiraya verseniz
10 yılda alacağınız para 120 bin doğru hesapladıysam
Eve ödenen 500+ ev masrafı
Keşke bi bilene filan sorsaymışsınız
Ben içinde kalacaksınız sanmıştım başta

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X