Evli arkadaşlarım yardımcı olun :(

Ben ailemde dahil kendimi ezdirmemek için uğraşan biriyim ama bir evliliği bitirmek erkek için kolay ama bayan için zordur. Acaba benim mi hatam var diye birde buradan fikir alayım dedim. Yoksa şimdiye kadar çoktan bitirmiştim. Birazda ailem bekle bakalım ne borcu var öğrenelim diye diye beklettiler beni
Adam sana hastalık bulaştırmış ve doktora gelmiyor seni azarlıyor evdeki herşeyi borcum var diye alıyor sen hala hata bende mi acaba diyorsun öyle mi?
Adamın evde birşey kalmayınca koltuk takımını satmasını mı bekliyorsun?
Tamam burdan konuşmak kolay ama bu sitede güçlü durup adamı boşayan kadınlar da gördüm laf olsun diye yorum yapmıyorum yani

Adam sana hastalık bulaştırmış ve doktora gelmiyor seni azarlıyor evdeki herşeyi borcum var diye alıyor sen hala hata bende mi acaba diyorsun öyle mi?
Adamın evde birşey kalmayınca koltuk takımını satmasını mı bekliyorsun?
Tamam burdan konuşmak kolay ama bu sitede güçlü durup adamı boşayan kadınlar da gördüm laf olsun diye yorum yapmıyorum yani
yorumlarınızı ve savunma şeklinizi çok takdir ettim açıkçası. Doğru söylüyorsunuz.

Aileniz olayları kavrayamadı galiba ya da yine kızımız yuvası bozulmasında ne çekerse çeksin diyen bir aile daha. :işsiz:
Annem hayatta değil o yüzden babama üstü kapalı detaya girmeden anlatmak zorunda kaldığımdan adamcağız herşeyi bilmiyor. Ki babam çok ters ve kaba bir insandır. Bunları öğrenirse kan dökülür

Hiçbir şey yapma böyle devam et.

Hastalık bulaştıran adamdan boşanmamış gelmiş ne yapayım diyor.
İster istemez bu konuda ilk defa birşey yaşadım. Nasıl bulaştı neden bulaştı konusunu doktoruma sordum. Ailemdede fikir yardımı bulunabilecek kimse olmadığı için birde burdan fikir almak istedim. Tepkinizde haklısınız. O yüzden birşey diyemiyorum malesef

evlenırken testler yapılıyor oncesınde bır hastalıgı olsa o testlerde cıkardı ve suphelı pozıtıf bıle olsa bır durum olsa tedavı olmadan raporu onaylanmazdı demekkı evlılık sonrası esınız bırılerı ıle bırlıktelık yasamıs ve sızede bu hastalıgı bulastırmıs... sız de bıle bıle lades deyıp hala ayda bır bıle olsa cınsellık yasamaya devam edıyorsunuz , bence aılenızle konusmak yerıne esınızle konusmayı deneseydınız tartısmadan ve mesafelı bır sekılde ama sureklı ınkar eden sızden bırsey gızleyen bırı bellıkı bırseyler karıstırıyordur , bence doktordan rapor alın gerekırse sahıt gosterın ve esınıze bosanma acın sıze hastalık bulastırması bıle bır neden bence...

Canim valla ben uc yildir evliyim kiradayim evde bisey olmasa bile demezdim zor durumda kalmsim diye bi yil boyunca 4 kişiye baktim calisan abileri amca oglulari surekli bizdelerdi neyse elimden geldigince elbise gezmiyordum gunah diye o ne yapiyordu surekli marka giyiyor aylik 1000 lir elbise aliyordu bende diyordum bosver alisn falan bi ara tartisyik bana sen kotusun miletin esini basima kakaladi bende demek oyle simdi hic masraf yoksa bile elimdem geldigince harciyorum bakalim yetistirmase ne halt yiycek ben bosanmak istiyom boyle adamlar yola gelmez ailem sabret diyor anlaycagin bu 3 yil 15 yil gibi bana hep kendi zevkini dusunuyor bende biktimm valla yol yakinken ailen eger benim ailem gibi degilse sana o konuda destek oluyorsa bi dakka bile durma derim yada git babanin evine biraz burnu surtulsum iyice yalvarsin öyle gel
Babam çok katı bir insandır. Eşimede evlenmeden önce kızımın ağladığını bile duyarsam bu evliliği bitiririm diyerek arkamda duran birisi. Allah sizinde yardımcınız olsun. Benim eşimde malesef kendinden başkasını düşünmez. Evlenir evlenmez altınlarımızı benden habersiz bozdurup, ev almıştı kendine evlenmeden önce onun borcunu kapatmış. Aslında cidden çok büyük sorumluluk bu evlilik. Ama hep biz bayanlar sabır diyip kendimizi tüketiyoruz.

evlenırken testler yapılıyor oncesınde bır hastalıgı olsa o testlerde cıkardı ve suphelı pozıtıf bıle olsa bır durum olsa tedavı olmadan raporu onaylanmazdı demekkı evlılık sonrası esınız bırılerı ıle bırlıktelık yasamıs ve sızede bu hastalıgı bulastırmıs... sız de bıle bıle lades deyıp hala ayda bır bıle olsa cınsellık yasamaya devam edıyorsunuz , bence aılenızle konusmak yerıne esınızle konusmayı deneseydınız tartısmadan ve mesafelı bır sekılde ama sureklı ınkar eden sızden bırsey gızleyen bırı bellıkı bırseyler karıstırıyordur , bence doktordan rapor alın gerekırse sahıt gosterın ve esınıze bosanma acın sıze hastalık bulastırması bıle bır neden bence...
Ay aslında çok haklısınız benim bu aklıma hiç gelmedi evlenirken test yaptırdığımız. Çok ama çok doğru söylediniz. Bu konuda bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum.

Babam çok katı bir insandır. Eşimede evlenmeden önce kızımın ağladığını bile duyarsam bu evliliği bitiririm diyerek arkamda duran birisi. Allah sizinde yardımcınız olsun. Benim eşimde malesef kendinden başkasını düşünmez. Evlenir evlenmez altınlarımızı benden habersiz bozdurup, ev almıştı kendine evlenmeden önce onun borcunu kapatmış. Aslında cidden çok büyük sorumluluk bu evlilik. Ama hep biz bayanlar sabır diyip kendimizi tüketiyoruz.
sigil ise kesin tedavisi zaten.yok. en fazla bir daha sigil cikmasin diye bagisiklik sistemini guclendirici vitamin verirler.
eger organda hala sigili varsa onlar icinde cok basit bir yontem var. dokt. gitmesi iyi olur. eger aktif gozle gorunen sigiki varsa iliskiyi kesmen gerekir. yapoamam dersen babanin evine gidersin.

konu farkli ama detay yok. hep kotu koca.. hastalik adi yazsin anlicaz

sigil ise kesin tedavisi zaten.yok. en fazla bir daha sigil cikmasin diye bagisiklik sistemini guclendirici vitamin verirler.
eger organda hala sigili varsa onlar icinde cok basit bir yontem var. dokt. gitmesi iyi olur. eger aktif gozle gorunen sigiki varsa iliskiyi kesmen gerekir. yapoamam dersen babanin evine gidersin.
Siğil ise buda eşime başka bir cinsel yolla bulaşma ihtimali yüksek midir?

Valla canim benjm ailem vanda yasiyor koy yeridir herkes konusur babanin gurur icin dayan diyor ama biraz babam icin dayaniyom bizi cok zor sartlarda büyüttü hastalansam sabaha kadar uyumaz basimda beklerdi biz yemek yiyelim o gece ac uyurdu sirf uzulmesin ona kimse bisey demesin diye ama sen biraz allah sans vermese vermiyor esim hic bi zaman benimle sahpet etmez konusmaz herseyi dort dortluk olmasa 1 hafta konusmaz cok merhametsiz hic destek olmaz sadece kendisini dusunuyor bide cocugumuz olmuyor diye basima kakaliyor hastasin diye senin bazen namaz kiliyom sanki allah sana ne verdi de namaz kiliyon diye sonra bi yakinim olse bile teseli vermez ben herseyi rabime havale ettim ama ben den sana tek nasihat ömrünü sakin böyle biriyle gecirme ya degistir degismese bile cek git rabbim hepimize yardim etsin zor sey yuvalara huzursuzluk girmesi

X