evlilik yüzüğümü satmayı düşünüyorum

Bu arada bu ne gurur beyefendinin yapmadığı bütün işleri siz yapın evin ekonomisine siz can verin .Yüzüğü satıp bi de vereceksiniz eşiniz bu duruma pek iplemeyebilir.belli olmaz hazır canlı da diyebilir .Çok soğuduysanız yüzükten bozdurun ihtiyaç mı yok bebişlere .Sizinkiniz derisi biraz kalın gibi. mesajı doğru anlamıyacaktır

ikizlerime 24 haftalik hamileyim belki de çok duygusal olduğum için bunları yaşıyorum ya da gerçekten yaşadıklarım zor şeyler ben ayrımı yapamıyorum belki siz bana yardımcı olursunuz bir yil +3 ay evliyim. çalışıyorum akşam eve geldiğimde ev işleri ve yemeği de ben yapıyorum eşim ev ile ilgili konularda çok sorumsuz evi de otel gibi kullanır yemeğini yer çıkar gece 11-12 de eve döner hem iş hem ev in sorumlulukları bir de eşimle haftada bir bu tür nedenlerle kavga etmem nedeniyle rahim ağzı uzunluğum biranda kısaldı erken doğum riskim yokken şuanda heran erken doğum yapabilme durumum var doktor dinlenmem için bana 1 hafta rapor verdi kendini yorma dedi ben de her şeyi bıraktım sadece uzaniyorum sadece arada ortalığı toplayıp yemek yapiyorum ama eşim de bana destek olsun istiyorum evi temizlesin bulaşıkları yerleştirsin yıkanan çamaşırlari asın gibi çünkü ben ayakta durunca sanci giriyor karnima kendisi yapmayacagim demiyor ama surekli erteliyor ona kalsa ayda veya 3 ayda bir temizlik yapmalıyiz ama soz konusu arabasi oldumu sorumluluk abidesi kesilir gerekirse hergun oto tamire gider. bir gün maça gider birgün kahveye maç izlemeye gider her gün yürüyüşe çıkar yürüyüşten sonra arkadaşında 12 lere kadar oturur. ben kendimi bildim bileli evde hep yalnız oturuyorum gördüğüm kabuslar nedeniyle çoğu zaman korkuyorum bazen bir ses duysam ya da elektirik kesilse aklım gidiyor ailem başka bir şehirde sırf onlar gidip gelmesin diye ayrı bir şehir yaşayacaksınız diye bana ailecek yasak koydular aynı şehir de olsam belki bu kadar yalnız kalmayacaktım annem bana yemek getirir temizligimi de yapardı ama şimdi kocama muhtacim o ise arkadaş delisi . dün sorumsuzluklari yüzünden büyük bir tartışma yaşadık dedim sen beni köle gibi kullanıyorsun tüm maaşıma el koyuyorsun senin paranın nereye gittiğini bilmiyorum telefonlarına şifre koyuyorsun twitirdan başka kadınlarla mesajlasip ben görmeyeyim diye sonradan da siliyorsun. evde temizlik çamaşır yemek her şeyi benden bekliyorsun kendime bir çorap alacak kadar bile param yok senin yüzünden sürekli kredi kartı faizleŕi ödüyorum artık gücüm yok sen de bana yardım etmek zorundasın diyorum o da ben de araba kullanıyorum seni götürüp getiriyorum dedi oysa arabayı bile ben aldim. dedim araba benim paramla alındı dedi hayır yarısı senin paran geri kalan benim altınlarım ile alındı. altınlar benim mührimdi imam nikahı onlar üzerine kıyıldı evlendikten sonra çalışan kadının mihri olmaz diyerekten altınlarıma el koydu eve mobilya aldı kalan iki bileziği üzerimden kredi çekip arabaya verdi. evin geri kalan tüm ihtiyaçları benim maaşımla alındı kendi maaşı da kira yakıt fatura ve bilmedigim yerlere gitti hep. düğün masrafları için geçen yıl toplam 55 milyar çekti yüzüme hep onu vuruyor ki ben de ayriyetten 20 milyar çektim düğün için. 55 milyar altınlar dahi bütün düğünü yaptı ben de 20 bin ile destek oldum ama ama hep 55 milyarın sorumlusu olarak beni görüyor ben düğünsüz evlenecektim diyor düğüne ne gerek vardı diyor. her tartışmamızda borcum bitince seni boşayacağım diye yemin ediyor ben de bekleme şimdi ayrıl diyorum. enayimi yim diyor ben sinir krizleri geçirdim hamileliğin de verdiği duygusallıkla beni hemen boşayacaksın artık daha fazla sömürülmek aşağılanmak istemiyorum dedim dedi tamam pazartesi seni bosuyorum annesini aradı beni bosayacagini söyledi sebep olarakta onu iş yaptırmak istedigimi ve özgürlüğünü ksitladigimi bu yüzden haftada bir onunla kavga ettiğimi maddi konuları açtığımı söyledi annesi de ayşeyi severim ama maddi konuları açmaya hakkı yok onlar sana bir yüzük bit takım elbise bile almadı ayşe nin evlenirken çeyizi bile yoktu dedi. oysaki kendi gelinliğimi kına kiyafetimi bile bana odettirdi ler kendi kuaför paramı bile bana odettirdi ler 14 ayar dandik bir yüzük aldılar o bile onlara batmış. evliligimiz anı geliştiği için çeyizim hazır değildi ve başka bir ile gideceğim için alsaydım bile goturemeyecektim ama evimde iğneden ipliğe ne varsa kendi maaşımla yaptim her şeyi kendim ödedim beyaz eşyamı bile ben aldim şimdi de tüm maaşım yine düğün ve araba için çektiğim krediye ve evin ihtiyaçlarına gidiyor kendim için bir kıyafet bile alamıyorum. bebeklerim olacak elimde avucunda hiç bir şey yok böyle devam ederse onlarida kaybecem bende polikistik över var ve yaşım 29 diye hemen çocuk sahibi olmak istedim eşim onlarida en başından beri istemedi 3 yıl sonra neden yapmadin diye hep hesap sordu ama bekleseydim ve çocuğum olmasaydi beni kısır diye ilan edip yine bosayacakti bunu kendi de itiraf etti ben çocuklara aşık biriyim çocuklar olmadan yaşayamazdim ayrıca çocuğum olmasa bile yine birikim yapamazdım çünkü eşim aşırı gezmeyi seven biri bu sefer paramı gezip tozup yiyecekti. beni sevdiğini biliyorum ama aşırı bencil biri. dün ölmekten beter oldugumu görünce bugün bana çok iyi davranıyor işleri yapmaya çalışıyor aslında iyi biri ama dengesiz bir anda deşiyor. ama ben unutamıyorum hep aynı şeyleri tekrar tekrar yaşıyorum. dünkü yüzük mevzusu aklimdan çıkmıyor bana hesap sordu neden bana bir yüzük bile almadiniz dedi bana aldığı o kıytırık yüzüğün şuan bendeki değeri yok oldu yüzüğü satıp parasını kendine iade etmeyi düşünüyorum sizce çok mu ileri gitmiş olurum
Ev işi yapma sürekli yat
İşede gitme rahim ağzı yetmezliği çok sinsi çok dikkat et
Boşver onu bunu yatmalısın sen

Yüzük satmayı falan düşünmeyin sonuçları dahada kötü olabilir okurken bile fenalık geçirdim peki ailene soyledinmi onlar ne diyor Allah yardımcın olsun

ikizlerime 24 haftalik hamileyim belki de çok duygusal olduğum için bunları yaşıyorum ya da gerçekten yaşadıklarım zor şeyler ben ayrımı yapamıyorum belki siz bana yardımcı olursunuz bir yil +3 ay evliyim. çalışıyorum akşam eve geldiğimde ev işleri ve yemeği de ben yapıyorum eşim ev ile ilgili konularda çok sorumsuz evi de otel gibi kullanır yemeğini yer çıkar gece 11-12 de eve döner hem iş hem ev in sorumlulukları bir de eşimle haftada bir bu tür nedenlerle kavga etmem nedeniyle rahim ağzı uzunluğum biranda kısaldı erken doğum riskim yokken şuanda heran erken doğum yapabilme durumum var doktor dinlenmem için bana 1 hafta rapor verdi kendini yorma dedi ben de her şeyi bıraktım sadece uzaniyorum sadece arada ortalığı toplayıp yemek yapiyorum ama eşim de bana destek olsun istiyorum evi temizlesin bulaşıkları yerleştirsin yıkanan çamaşırlari asın gibi çünkü ben ayakta durunca sanci giriyor karnima kendisi yapmayacagim demiyor ama surekli erteliyor ona kalsa ayda veya 3 ayda bir temizlik yapmalıyiz ama soz konusu arabasi oldumu sorumluluk abidesi kesilir gerekirse hergun oto tamire gider. bir gün maça gider birgün kahveye maç izlemeye gider her gün yürüyüşe çıkar yürüyüşten sonra arkadaşında 12 lere kadar oturur. ben kendimi bildim bileli evde hep yalnız oturuyorum gördüğüm kabuslar nedeniyle çoğu zaman korkuyorum bazen bir ses duysam ya da elektirik kesilse aklım gidiyor ailem başka bir şehirde sırf onlar gidip gelmesin diye ayrı bir şehir yaşayacaksınız diye bana ailecek yasak koydular aynı şehir de olsam belki bu kadar yalnız kalmayacaktım annem bana yemek getirir temizligimi de yapardı ama şimdi kocama muhtacim o ise arkadaş delisi . dün sorumsuzluklari yüzünden büyük bir tartışma yaşadık dedim sen beni köle gibi kullanıyorsun tüm maaşıma el koyuyorsun senin paranın nereye gittiğini bilmiyorum telefonlarına şifre koyuyorsun twitirdan başka kadınlarla mesajlasip ben görmeyeyim diye sonradan da siliyorsun. evde temizlik çamaşır yemek her şeyi benden bekliyorsun kendime bir çorap alacak kadar bile param yok senin yüzünden sürekli kredi kartı faizleŕi ödüyorum artık gücüm yok sen de bana yardım etmek zorundasın diyorum o da ben de araba kullanıyorum seni götürüp getiriyorum dedi oysa arabayı bile ben aldim. dedim araba benim paramla alındı dedi hayır yarısı senin paran geri kalan benim altınlarım ile alındı. altınlar benim mührimdi imam nikahı onlar üzerine kıyıldı evlendikten sonra çalışan kadının mihri olmaz diyerekten altınlarıma el koydu eve mobilya aldı kalan iki bileziği üzerimden kredi çekip arabaya verdi. evin geri kalan tüm ihtiyaçları benim maaşımla alındı kendi maaşı da kira yakıt fatura ve bilmedigim yerlere gitti hep. düğün masrafları için geçen yıl toplam 55 milyar çekti yüzüme hep onu vuruyor ki ben de ayriyetten 20 milyar çektim düğün için. 55 milyar altınlar dahi bütün düğünü yaptı ben de 20 bin ile destek oldum ama ama hep 55 milyarın sorumlusu olarak beni görüyor ben düğünsüz evlenecektim diyor düğüne ne gerek vardı diyor. her tartışmamızda borcum bitince seni boşayacağım diye yemin ediyor ben de bekleme şimdi ayrıl diyorum. enayimi yim diyor ben sinir krizleri geçirdim hamileliğin de verdiği duygusallıkla beni hemen boşayacaksın artık daha fazla sömürülmek aşağılanmak istemiyorum dedim dedi tamam pazartesi seni bosuyorum annesini aradı beni bosayacagini söyledi sebep olarakta onu iş yaptırmak istedigimi ve özgürlüğünü ksitladigimi bu yüzden haftada bir onunla kavga ettiğimi maddi konuları açtığımı söyledi annesi de ayşeyi severim ama maddi konuları açmaya hakkı yok onlar sana bir yüzük bit takım elbise bile almadı ayşe nin evlenirken çeyizi bile yoktu dedi. oysaki kendi gelinliğimi kına kiyafetimi bile bana odettirdi ler kendi kuaför paramı bile bana odettirdi ler 14 ayar dandik bir yüzük aldılar o bile onlara batmış. evliligimiz anı geliştiği için çeyizim hazır değildi ve başka bir ile gideceğim için alsaydım bile goturemeyecektim ama evimde iğneden ipliğe ne varsa kendi maaşımla yaptim her şeyi kendim ödedim beyaz eşyamı bile ben aldim şimdi de tüm maaşım yine düğün ve araba için çektiğim krediye ve evin ihtiyaçlarına gidiyor kendim için bir kıyafet bile alamıyorum. bebeklerim olacak elimde avucunda hiç bir şey yok böyle devam ederse onlarida kaybecem bende polikistik över var ve yaşım 29 diye hemen çocuk sahibi olmak istedim eşim onlarida en başından beri istemedi 3 yıl sonra neden yapmadin diye hep hesap sordu ama bekleseydim ve çocuğum olmasaydi beni kısır diye ilan edip yine bosayacakti bunu kendi de itiraf etti ben çocuklara aşık biriyim çocuklar olmadan yaşayamazdim ayrıca çocuğum olmasa bile yine birikim yapamazdım çünkü eşim aşırı gezmeyi seven biri bu sefer paramı gezip tozup yiyecekti. beni sevdiğini biliyorum ama aşırı bencil biri. dün ölmekten beter oldugumu görünce bugün bana çok iyi davranıyor işleri yapmaya çalışıyor aslında iyi biri ama dengesiz bir anda deşiyor. ama ben unutamıyorum hep aynı şeyleri tekrar tekrar yaşıyorum. dünkü yüzük mevzusu aklimdan çıkmıyor bana hesap sordu neden bana bir yüzük bile almadiniz dedi bana aldığı o kıytırık yüzüğün şuan bendeki değeri yok oldu yüzüğü satıp parasını kendine iade etmeyi düşünüyorum sizce çok mu ileri gitmiş olurum
Hepsini okuyamadım ama dünyada böyle kadınların hala yaşadığına inanamiyorum

Dogumu ailenizin yaninda yapin.cunku hem lohusalik hem ikiz bebek hem de bu adam....cok zor.sizden daha fazla lohusa depresyonu yasar boyle tipler

sanırım kendimi yeterince anlatamadim ben saatlerce konuştum eşime durumu anlattım onun annesi ile çıkardığı sonuc bana bir yuzuk bile alinmadi oldu onlarin bu ac gozlulugu beni sinir etti ben okadar çırpınıyorum kendimi ifade etmek icin ama o halimle bile bana yüzüğün hesabini soruyorlar onlar icin sorun bu bu insanlarin yuzene o yüzdüğü vurmadiktan sonra onlar meselenin bir yüzükten öte olmadigini anlayamayacaklar

Ah güzel kadın,güzel anne adayı inan anladım seni kendini de anlattın ama onlar o yüzük parasıyla utanacak insanlar mı sence? Bu yaptığın gerilimi tırmandırmaktan öte gitmez. Her şey gönlünce olsun umarım. Bebeklerini sağlıkla al kucağına inşallah

Offf bu okurken bikkinlik geldi..bunca seye ragmen hala beni sevdigni biliyorum mu diyorsunuz? Bence bu adam sizi sevmiyor ya da benm sevgi anlayisim farkli...adam resmen kullaniyor sizi...Allah askina cekmeyin su adami zaten herseyi siz yapiyormussunz bebekler dogunce hem ikizler hem.ev isi hem de bu adama bakmak zorunda kalacaksinz ve bu adam sizi kullanmaya devam edecek...buldugunz ilk firsatta bosayin ve dogumu da mutlaka ailenizin yaninda yapin...bu adama da daha fazla yuz vermeyin

:KK70: :KK70: :KK70: acaba ben mi abartıyorum diye sormuşsun bir de koptum
Sen kusura bakma ama hamile kalarak hem de ikizlere hamile kalarak nanayı yemişsin bu adamdan ömür billah kurtulamazsın hamile olmasan ceketini alır çıkardın zararın neresinden dönsen kardır hesabı.

Tabi ki yuzugu satip parasini verme...bu konu disinda cok daha fazla sorununuz var gibi geliyor...bunlar nasil cozulur bilemiyorum...

Gerçi başka bir açıdan bakınca sana da hak vedim bu adam sürekli kendini haklı görüp seni yok yere saçma sapan şeylerle suçlayarak kafanı bulandırıyordur senin. Kendini sorguluyorsundur acaba ben mi yanlışım diye.

Böyle konuları okuyunca aklımda deli sorular ..Bekarken ne yaşadı da kaçıp bu cehenneme sığındı,ya da nasıl bir evlilik ortamında büyüdü de evliliği bu sanıyor.. Canım benim evlilik de koca da hiç hiç hiç böyle bir şey değil. Üstelik koşa koşa çocuk.. İnsan hayatına bunu niye yapar?

Kısır diye yine mi bosayacakti? ee sen zaten bu adamın özünü biliyormuşsun sirf kısır damgası (çocukları çok sevdiğini yazmışsın ama bu adama çocuk hiç gerek yokmus) yememek icin gibi olmus bebek...bildiğin sömuruluyorsun..

Lacka olmuş evliliginiz ..her defasında boşarım diyen bir adamı çekmek zorunda değilsin.

Bu mu sevgi? böyle sevgi olmaz olsun bencil keyfinde bir adam.
Ay ya ben düşünemedim şu an hamile haliyle böyle şeyler yaşıyor ben olsaydım kesin ölürdüm :) bu yüke bu strese dayanamazdım bir de ikiz çocukla...

Artık olan olmuş şuan yapacak bir şey yok. Kendi sağlığınıza ve bebeklerinize odaklanın, böyle riskli bir süreçte tartışmaya falan gerek yok. Dinlenin, iş vs yapmayın ve rutininize devam edin. Kısacası çok muhattap olmayın. Çocuklarınız doğduktan sonra bunların muhasebesini yaparsınız. Çünkü tek isteğiniz çocuk yapmak olmuş o yüzden buna odaklanıp sonrasına bakacaksınız artık..

Ben de yarıya kadar okuyabildim sadece... lütfen kendiniz için, çocuğunuz için mantıklı olanı yapmaya çalışın. Hamilelikte duygusallıklar çok dazla yaşanabilir sağlıklı düşünemeyebilirsiniz. O yüzden çevrenizde sevdiğiniz bir büyüğünüz ya da arkadaşınız varsa danışıp bir yol izleyebilirsiniz

Her halükarda boşanmaya kurulmuş bu adam niye evlenmiş? Sizi evlendiğinizden beri yalnız bırakıp kendine mahkum bırakmış bir adama sırf çocuk sevginizi tatmin etmek için niye hamile kaldınız? Ama çocukları gerçekten seven bir insan, o çocukları mutsuz olacağı bir ortama sokmaya niyetlenmezdi. Siz ya kısır olmadığınızı ispatlamaya çalıştınız, ya kendinize kader ortağı; teselli olacak bir varlık istediniz ya da çocuk olunca belki değişir düşüncesinden medet umdunuz..
Ama yine de karamsar olmamak lazım. Belki bir umut, babalık duygusu merhamet ve sorumluluk duygusu düşürür içine.. Bunu sizin için yürekten diliyorum

eğer sevgi bakarken gözlerinin parlaması sana zarar gelince karsidakinin canin yanmasi karsidakinin senin icin edise edip seni tekrardan kazanmak için cabalamasi ise seviliyorum ama eğer sevgi emek ve paylaşmak ise siz haklisiniz ben eşim tarafından hiç sevilmedim
Yahu bırak kuru laflarla seni kandırıyor işte aşkım canım cicim mıç mıç mıç eeee madem çok iyi bir insan çalışıp çabalasa ya (burada çalışmak iş yapmak anlamında) madem seni seviyor ölüyor bitiyor sana yardımcı olsa ya hamile halinle seni düşürdüğü zebil duruma bak ama lafa geldi mi seviyorum bıraksın bunları. sen bunlara gerçekten kanıyor musun? Mantıklı düşünelim.

Kocaniz tam bir omurgasız ve Üzgünüm ama sizi sevmiyor. Size değer vermiyor. Daha 15 aylık evlisiniz. Cicim aylarında olmanız gerekirken yaşadıklarınıza bir bakın. Lütfen mantıklı düşünün.

X