Evliyim ve ailemle birlikte yaşıyorum

ben de boyle dusunmeye basladim,
eger ki konu sahibi dogumun hemen ertesinde ise dondu ise bence hem esine hem ailesine bakisini degistirmeli, resmen kiza da cocuga da kimse acimamis, ev sahibi olunsun da gerisi muhim degil...
Aynen oyle. Konuya bunu neden yazmaz bilmiyorum ilk yorumumda adama uzuldugumu yazmıstım.
Sonra baktım ıkna eden adam, ev almak isteyen adam. Ailenle hergun birlikteyiz, birlikte yasamak farklı olmayacak dıyen gene adam.
Olan biten herseyın sebebi adam ve simdı kadına soguk davranan gene o.
Ne sandı acaba evı aldırırım, bunlar koye gider ev bıze kalır Bı sure sonra da ustume alırım sattırırım onlara falan diye dusundu heralde.
Simdı bile haklarınızı satın diyormus ama 20bın 30 bin az verelim diyormus.

O ana babanın tek evladı yok baska cocuguda var neden habıre damada jest yapsınlar kı?
Allah ıyı adamlara denk getirsin herkesı ya.
Zor.

Be nce hepinize yazik bu hikayede. Siz işinize geldiği için kabul etmişsiniz eşiniz de öyle ailenizde aynı şekilde.
Artık ortalık bir bakıma.rahatliyor gibi. Hemen bir ev bakma zamanı bence

Özel bir bankaya girdim evlendikten 3 ay sonra ve yüksek lisans da yapıyordum ve kaza ile hamile kalınca mecbur kaldık malum bazı özel bankalarda 2 yıl ücretsiz izin olmuyor. İşimi kaybetmekte istemedim. Eşimde biraz iyi niyetli biridir ve aynı zamanda benim iş sahibi olmamı öyle çok önemser ki bana yeniden üniverste bile okutmayı düşünmüştü. Bi an işte böyle bir iş içine girdik benim üzüntüm herkes birbiriyle kötü oldu, hatalıyız pişmanız bu saatten sonra bilmiyorum eşimin bana karşı davranışları eskiye döner mi
Eşiniz gerçekten iyi biri olabilir sizin çalışıp ayakaları üzerinizde durmanızı istemesi çok iyi niyetli oldugunu gösterir ama neden sizin ailenizle olucak bir iş içine girmesi düşündürürücü çıkarcı gibi düşündüm.biz kızlar evlenmeden önce hepmize derler aman kayınvalide ile otrma vs vs kayınvalide ile oturtulana üzülür kızı zorladılar mı deriz hani bu belki normaldir ama biz toplumca nifak sokmayı seviyoruz aynı şekilde eşinizin arkadaşları ailesi herhangi biri ya olur mu nasıl yaparsınız özür dilerek söylüyorum iç güveysi misin der yani merak etmeyin siizn ailenizle yaşıycak kadar fedakar olan eş bunları sorun etmez davranışlarıda döner heralde siz kendinizi eşinizin yerine koyun kayınvalidenizle yaşıyosunuz birde sorunlu kaynınız var ayrı eve çıkmak istersiniz demi eşiniz çıkmak istiyor mu istemiyor mu tabi çoçuk bahane degil eşini gerçekten düşünen insan bir evimiz olsun birlikte rahat rahat oturalım çoçugada çalışırsak ya annen gelir evimize ya da bakıcı buluruz demesi gerekmezmiydi. Bunu bir düşünebilirsin tamamen benim fikrim tümüyle yaşantınızı bilemem göebildiğim kadarını belirttim.

Çalışmak da önemli ama kimseye muhtaç olmayacaksan çalışacaksın..Benim annem genç hayatta ama çocuklarıma bakmaz baksana burnumdan getirir o yüzden teklif bile etmedim herkes kendi ailesini tanır bilir ona göre hareket etmeyi bilecek.

Eşiniz maalesef hayati boyunca bu yaşananları başınıza kakacak.Cok kötü bir karar vermişsiniz.

Bir de aileniz çocukların kendilerine bağımlı olmasını seviyor sanırım. Kızları onlarla yaşasın ve ev alıp ortak ödeyin böylece bir yatırım olsun, oğulları da boş otursun ve onlardan geçinsin. Bir yandan da anne çocuğa bakacak, bakıcı ve yardımcı vs de yok evde, kadın her şeyden sorumlu ve haklı olarak ortak ev değil, kendi evi gözüyle bakacak. Üç ay sonra köye gideriz deyip sonra oğullarını da eve yerleştirmek, halanın eşine kredi borcu ödemek vs birbirinden saçma, mantık dışı durumlar var. En mantıklısı diğer üyenin dediği gibi evleri ayırıp, kiraya geçip evi satmak.
İyice düşünün ama ortaklığı bir an önce sonlandırın.

bence evi direk satin, ortaklik tamamen bitsin, kiradaki evin de masrafi oluyor, siz okey diyeceksiniz onlar ne gerek var diyecek, hep hep huzursuzluk cikacak.

İlk defa bir konuyu okuduğumda erkek tarafına üzüldüm.Kocanız iyi tahammül ediyor valla

Böyle bir durum yaşamadım ama kendi ailemle dahi bu duruma geleceğimi bildiğimden hiç bir zaman bu işlere girmem keyfi olarak. Hatta eşimi çok uyardım zamanında tutamayacağın sözler verme diye. Çok üzüldüm gerçekten arada kalmışsınız, umarım en kısa zamanda biter de şu illet hepimiz bir rahat nefes alırız

Ailen ciksin kiraya siz onlara kira verin ,annenizin olayi ne neden satmiyormus ,
Evliluhim tehlikeye girdi bi buyukluk yap al paranı cekil diyin acik acik ,
Bunca zahmete girenrvkadar neden yardimci tutmadiniz ?

Bir de aileniz çocukların kendilerine bağımlı olmasını seviyor sanırım. Bir yandan da anne çocuğa bakacak, bakıcı ve yardımcı vs de yok evde, kadın her şeyden sorumlu ve haklı olarak ortak ev değil, kendi evi gözüyle bakacak. Derken diğer mesajları okudum ve tamamen değiştirdim fikirlerimi.

En mantıklısı diğer üyenin dediği gibi evleri ayırıp, kiraya geçmek.

Bu arada eşiniz de az su kurnazı değil, bakıcı parası vermemek ve eşinin bir an önce işe dönmesi için ailenizi ve sizi kullanmak istemiş. Burada açık ve net bir para hesabı var ve cidden sıkıntılı, inanılmaz art niyetli bir durum. Nasıl manipüle edilir diye seminer anlatsın.
1-kiradan kurtulmuş, 2- ev sahibi olmuş,yatırım yapmış başkasının parasıyla, 3- eşini işe dönmesini sağlıyor 4- bakıcı parası vermiyor.... Yeme içme giderlerinde mutlaka anne babanız da yardımcı oluyordur, eşiniz evi kiraya verin bakın oradan da geliriniz olsun diye düşünmüştür.

O evin alınması ilk olarak çok yanlış, anne babanızın o eve harcadığı para kadar abinizin de hakkı var. Siz bence ilk olarak anne babanızı koruyun, uyanık eşinizden ve bu ayrımı yapın.

Farkettiğinizi sanmıyorum. Kira verir gibi ev alırız ve onlar da yardım eder diye onları kandırmış, anneniz de eşinizin kurnazlığını fark etmiş. Damat sizi ve ailenizi ne güzel yönlendirmiş, sonra abiniz de gelince, babanızın maddi durumu kötüleşince ve eve çöreklenemeyince bu sefer hemen geri vites atmış.

İyice düşünün ama ortaklığı bir an önce sonlandırın. eşinizle siz ayağınızı yorganınıza göre uzatın, ben olsam eş kişisine de bu olayları kendi teklif edip adım adım planladığından çok güvenmezdim. Siz çalışıp ne olur olmaz para vs yi bankanızda kasa açıp koyun derim. Böyle kurnazlardan korkulur...

Yukardaki mesajlarda esinize aciyanlar olmus ama ben pek aciyamadim, adam para hirsina sebep boyle bir sacmaliga girip sizi de suruklemis.

Neden 20-30bin az peki, neden degerini onermiyorsunuz? Evet anne tarafiniz cirkeflik yapiyor, ama sizin tarfin da ondan asagi kalir yani yok para hirsina sebep huzurdan feragat etmissiniz. Anne-baba tarafi beter ama esiniz ve sizin de onlardan asagi kalir yaniniz yok, neden kendi annenizi kaziklamaya calisiyorsunuz haklari neyse onu onerin bitsin gitsin. Esiniz berbat gercekten, evde huzur yok diyorsunuz adam hala 20.000tl pesinde hem de haksiz kazanc saglayarak.
Şöyle söyleyeyim, şu an evi ederine asla satamazlar zaten bizim 2-30 bin eksik teklif ettiğimiz miktardan bile ucuza gidecek çünkü sahibinden.com a baktığımızda öyle görünüyor. Evi satacak olsak içi epey masraf istiyor ve çoğu eskiyen yerleri annemler eskitti. Yani zaten ele satılacak olsa daha ucuza gidecek. Şu an ederine kimse vermiyor keşke verse eşim dünden razı siz alın eksik verin ortaklık bitsin diyor durumları yok vermeye. Bu evi biz alsak versek haklarına düşeni daha 2 yıl daha krediyi tek başımıza ödemeye devam edeceğiz. Bu vakte kadar eşim çok borç para verdi hala ödeyemediler bekliyoruz. 20 bin kadar borcu var babamın eşime ve o 20 bini 2 yıldır altına yatırsaydık iki katı olurdu diyor eşim. Maalesef eşim biraz paracı, yeri geldi kursağımızdan kıstık diyor ama senin ailen keyfine düşkün ceplerinde para yokken dışardan yemek söyleyen insanlar ama borçlarına sadık değiller diyor. Yani ben bu süreçte bir sürü saygısız durumlara maruz kaldım ve evet hakettim aptalılğımın cezasını çekiyorum. Şu an elimizde ki para da 20-30 bin eksiğimiz var ortaklıktan çıkacak olsalar onlara vereceğimiz para da babamdan alacağımızda dahi l 20-30 bin eksik kalıyor ve para eksiğimiz olmasa tamamını verirdik ki tamamını versek de annem razı değil. Ayrıca bu evi ilerde satınca yarısıyla memleketten abime ev alacakmış annem insanın zoruna gidiyor. Bende onların çocuğuyum onlardan zarardan başka bir şey görmedim 20-30 bin herkes çocuğuna destek oluyor ne olmuş sanki razı olsa. Eşimin ailesi bu evi alırken bize çok destek oldu. vereceğimiz parayla gidip yeniden ev alabilirler aslında biraz kredi çekip aynya geliyor aslılnda ama razı olmuyor annem. Keşke onlar alsa, alacak paraları olsa da bize 30-40 bin eksik verseler razıyız zaten kiraya gidecek boş yere... Benim zoruma giden annemin evlat ayrımcılığı yapması, yapmıyorum diyor yapıyor üstelik issiz güçsüz oğlunu destekliyor hala sigarasına kadar alıyor, benim oğluma doğum gününde hediye bile almıyorlar

Son düzenleme:
Şöyle söyleyeyim, şu an evi ederine asla satamazlar zaten bizim 2-30 bin eksik teklif ettiğimiz miktardan bile ucuza gidecek çünkü sahibinden.com a baktığımızda öyle görünüyor. Evi satacak olsak içi epey masraf istiyor ve çoğu eskiyen yerleri annemler eskitti. Yani zaten ele satılacak olsa daha ucuza gidecek. Şu an ederine kimse vermiyor keşke verse eşim dünden razı siz alın eksik verin ortaklık bitsin diyor durumları yok vermeye. Bu evi biz alsak versek haklarına düşeni daha 2 yıl daha krediyi tek başımıza ödemeye devam edeceğiz. Bu vakte kadar eşim çok borç para verdi hala ödeyemediler bekliyoruz. 20 bin kadar borcu var babamın eşime ve o 20 bini 2 yıldır altına yatırsaydık iki katı olurdu diyor eşim. Maalesef eşim biraz paracı, yeri geldi kursağımızdan kıstık diyor ama senin ailen keyfine düşkün ceplerinde para yokken dışardan yemek söyleyen insanlar ama borçlarına sadık değiller diyor. Yani ben bu süreçte bir sürü saygısız durumlara maruz kaldım ve evet hakettim aptalılğımın cezasını çekiyorum. Şu an elimizde ki para da 20-30 bin eksiğimiz var ortaklıktan çıkacak olsalar onlara vereceğimiz para da babamdan alacağımızda dahi l 20-30 bin eksik kalıyor ve para eksiğimiz olmasa tamamını verirdik ki tamamını versek de annem razı değil. Ayrıca bu evi ilerde satınca yarısıyla memleketten abime ev alacakmış annem insanın zoruna gidiyor. Bende onların çocuğuyum onlardan zarardan başka bir şey görmedim 20-30 bin herkes çocuğuna destek oluyor ne olmuş sanki razı olsa. Eşimin ailesi bu evi alırken bize çok destek oldu.
Abine ev alacak olmaları senden cok esını rahatsız etmıstir, hadi egrı oturup dogru konusalım?

anneme sorsanız eşimn tavırları bu süreçte çok değişti onlara karşı saygısızlaştı eşim anneme kaç kez kavga ettiler. Annem eşim aleyhinde konuşmaya başladı sürekli ne kadar kötü bir damatmış diyor onun tarafından hiç bakmıyor. Elin oğlu ile aynı eve girersen böyle olur diyorum ama anlamıyor
Eşinizde myle düşünüyordur anneniz için üzgünüm ama keşke yüz göz olmasaydınız.

çoğu eskiyen yerleri annemler eskitti.
. Maalesef eşim biraz paracı, yeri geldi kursağımızdan kıstık diyor ama senin ailen keyfine düşkün ceplerinde para yokken dışardan yemek söyleyen insanlar ama borçlarına sadık değiller diyor

Bu vakte kadar eşim çok borç para verdi hala ödeyemediler bekliyoruz
Ayrıca bu evi ilerde satınca yarısıyla memleketten abime ev alacakmış annem insanın zoruna gidiyor. Bende onların çocuğuyum onlardan zarardan başka bir şey görmedim 20-30 bin herkes çocuğuna destek oluyor ne olmuş sanki razı olsa.
Konu sahibi, eşiniz gördüğüm en çıkarcı ve paracı insanlardan biri. Siz bakıcı tutsanız ayda 2000'den aşağı değil, kira vs hesaplayın, mesajları da okuyun sonra kararınızı verin. Siz anneye babaya kızmışsınız ama gerçek bu değil. Şu an eşiniz sizi boşayabilir ama anneniz babanız çocuğunuza bakmış, yıllarca da sizinle ilgilenmiş. Anneniz durumun farkına varmış ama sizi inandıramamış ve abinizi korumak istiyor. Çünkü eşiniz yarın bir gün her şeyi başkasının üzerine yapabilir, siz de dımdızlak kalırsınız. Eşinizin bir kere bir şey alırken sadece size ve kendisine güvenmesi gerekiyor.

aynen öyle eşim zaten ondan sonra soğudu. İlk ev alırken bahsi yoktu
İşte esin para goz ve seni para kaynağı olarak goruyor diyenlere buyuzden kızma.

Annenle baban isterse suan herseyını satar abine verır. Evet buyuk haksızlık olur sana ama, senı baglar. Esını asla ilgilendirmez.
Esin ne koparsam ne biriktirsem kardır kafasında, ailende bunu cozmus.
Esine olan kinlerınden olumlu olan hıcbıseye yanasmıyorlar haklılar da.

Ben evı otuz bin aza baskasına satar gene de Esine vermezdim mesela.

Bir de aileniz çocukların kendilerine bağımlı olmasını seviyor sanırım. Bir yandan da anne çocuğa bakacak, bakıcı ve yardımcı vs de yok evde, kadın her şeyden sorumlu ve haklı olarak ortak ev değil, kendi evi gözüyle bakacak. Derken diğer mesajları okudum ve tamamen değiştirdim fikirlerimi.

En mantıklısı diğer üyenin dediği gibi evleri ayırıp, kiraya geçmek.

Bu arada eşiniz de az su kurnazı değil, bakıcı parası vermemek ve eşinin bir an önce işe dönmesi için ailenizi ve sizi kullanmak istemiş. Burada açık ve net bir para hesabı var ve cidden sıkıntılı, inanılmaz art niyetli bir durum. Nasıl manipüle edilir diye seminer anlatsın.
1-kiradan kurtulmuş, 2- ev sahibi olmuş,yatırım yapmış başkasının parasıyla, 3- eşini işe dönmesini sağlıyor 4- bakıcı parası vermiyor.... Yeme içme giderlerinde mutlaka anne babanız da yardımcı oluyordur, eşiniz evi kiraya verin bakın oradan da geliriniz olsun diye düşünmüştür.

O evin alınması ilk olarak çok yanlış, anne babanızın o eve harcadığı para kadar abinizin de hakkı var. Siz bence ilk olarak anne babanızı koruyun, uyanık eşinizden ve bu ayrımı yapın.

Farkettiğinizi sanmıyorum. Kira verir gibi ev alırız ve onlar da yardım eder diye onları kandırmış, anneniz de eşinizin kurnazlığını fark etmiş. Damat sizi ve ailenizi ne güzel yönlendirmiş, sonra abiniz de gelince, babanızın maddi durumu kötüleşince ve eve çöreklenemeyince bu sefer hemen geri vites atmış.

İyice düşünün ama ortaklığı bir an önce sonlandırın. eşinizle siz ayağınızı yorganınıza göre uzatın, ben olsam eş kişisine de bu olayları kendi teklif edip adım adım planladığından çok güvenmezdim. Siz çalışıp ne olur olmaz para vs yi bankanızda kasa açıp koyun derim. Böyle kurnazlardan korkulur...
Siz yanlış anlamışsınız. Bu evi son kuruşuna kadar ortak aldık. Peşinatı öderken ortak ödedik ve kredinin aylık ödemesini her ay ortak ödüyoruz kuruşu kuruşuna ama arada çok ödeyemediler kendi paylarına düşen aylık ödemeyi ve eşim çok destek oldu hala daha 20 bin kadar borcu var bize ailemin. Abim çalışmıyor hep ailemden yiyip içiyor... Bu evi ilerde satıp paylaşınca ikiye annem burdan düşen payla memleketten abime ev alacakmış orda evler ucuz üstüne az bir şey koyar alırız onun kira ödeyeceği yok içinde otursun diyor. Eşimin tek kurnazlığı birlikte oturup ev alıp kira ödememek ve çocuğun bakıcı eline gitmemesi... Doğum iznine gelince önce ücretsiz izni kullanmayacaktım bankada sorun oluyor bi de yeni girmiştim özel bankaları bilirsiniz performans durumları.... Bankaya girer girmez hamile olmam bile sorun oldu. 8 haftadan sonra işe devam edecektim ama biraz geç başladım oğlumun çok sağlık sorunları oldu o yüzden ücretsiz izin hakkımın bir kısmını kullandım hepsini kullanmadım. Eşimin tek kaygısı işimi kaybetmememdi onun derdi paradan ziyade iş kaybı çünkü işe yeni girmiştim 1 yıl olmadan doğum yapmıştım.

Konu sahibi, eşiniz gördüğüm en çıkarcı ve paracı insanlardan biri. Siz bakıcı tutsanız ayda 2000'den aşağı değil, kira vs hesaplayın, mesajları da okuyun sonra kararınızı verin. Siz anneye babaya kızmışsınız ama gerçek bu değil. Şu an eşiniz sizi boşayabilir ama anneniz babanız çocuğunuza bakmış, yıllarca da sizinle ilgilenmiş. Anneniz durumun farkına varmış ama sizi inandıramamış ve abinizi korumak istiyor. Çünkü eşiniz yarın bir gün her şeyi başkasının üzerine yapabilir, siz de dımdızlak kalırsınız. Eşinizin bir kere bir şey alırken sadece size ve kendisine güvenmesi gerekiyor.
aynısını az önce yazmıştım. eşimin paragöz tarafları var ama o kadarda kötü değil

Siz yanlış anlamışsınız. Bu evi son kuruşuna kadar ortak aldık. Peşinatı öderken ortak ödedik ve kredinin aylık ödemesini her ay ortak ödüyoruz kuruşu kuruşuna ama arada çok ödeyemediler kendi paylarına düşen aylık ödemeyi ve eşim çok destek oldu hala daha 20 bin kadar borcu var bize ailemin. Abim çalışmıyor hep ailemden yiyip içiyor... Bu evi ilerde satıp paylaşınca ikiye annem burdan düşen payla memleketten abime ev alacakmış orda evler ucuz üstüne az bir şey koyar alırız onun kira ödeyeceği yok içinde otursun diyor. Eşimin tek kurnazlığı birlikte oturup ev alıp kira ödememek ve çocuğun bakıcı eline gitmemesi... Doğum iznine gelince önce ücretsiz izni kullanmayacaktım bankada sorun oluyor bi de yeni girmiştim özel bankaları bilirsiniz performans durumları.... Bankaya girer girmez hamile olmam bile sorun oldu. 8 haftadan sonra işe devam edecektim ama biraz geç başladım oğlumun çok sağlık sorunları oldu o yüzden ücretsiz izin hakkımın bir kısmını kullandım hepsini kullanmadım. Eşimin tek kaygısı işimi kaybetmememdi onun derdi paradan ziyade iş kaybı çünkü işe yeni girmiştim 1 yıl olmadan doğum yapmıştım.

X