Evliyim ve ailemle birlikte yaşıyorum

İşte esin para goz ve seni para kaynağı olarak goruyor diyenlere buyuzden kızma.

Annenle baban isterse suan herseyını satar abine verır. Evet buyuk haksızlık olur sana ama, senı baglar. Esını asla ilgilendirmez.
Esin ne koparsam ne biriktirsem kardır kafasında, ailende bunu cozmus.
Esine olan kinlerınden olumlu olan hıcbıseye yanasmıyorlar haklılar da.

Ben evı otuz bin aza baskasına satar gene de Esine vermezdim mesela.
Eşim gercekten o kadar kötü biri değil. Biraz sever birikim yapmayı ama o kadar kötü biri değil. Elimizde o kadar çıkışıyor 20-30 bin eksik kurnazlıktan değil.

Eşim gercekten o kadar kötü biri değil. Biraz sever birikim yapmayı ama o kadar kötü biri değil. Elimizde o kadar çıkışıyor 20-30 bin eksik kurnazlıktan değil.
Esin annenle babanın kendı paralarını napacagına karısamaz. Abine yardım yapacaklar dıye onlarla ters dusemez. Bu konuyu onlarla konusamaz bile haddi degıl cunku.

Bir arkadaşımı anımsattınız bana. O da bir buçuk senelik evli ve evlendiği günden beri kendi evinde yaşıyor. Annesi kendisi ve kocası yaşıyorlar yani. Bence hiç hoş bir durum değil. İnsanın kendine ait bir hayatı olmalı diye düşünüyorum.

Bir de o borçları var dediğiniz parayı kiraya ve bakıcıya verilen para olarak görüp sesini çıkarmaması gerekirdi. Eşiniz o evin diğer yarısını da hesap ediyor. Düşünün, o yarısının da yarısını hak görüp bir yandan da ailenin borç ödemesi gerektiğini düşünüyor. Biz net dışardan gördüklerimizi söyleriz, siz karar verip yaşayacaksınız.

Baştan çok büyük hata yapılmış ama şu an annenizin evi satmaya yanaşmaması çok yanlış kızının yuvasını yıkmak daha mi mantıklı geliyormuş biraz düşünmesi lazım. Herkes ayrı evde huzurla oturmalı . Yalniz ev kiraya verilince kirayı nasıl bölüşeceksiniz o da çok sorun olur kesin aranızda

Şöyle söyleyeyim, şu an evi ederine asla satamazlar zaten bizim 2-30 bin eksik teklif ettiğimiz miktardan bile ucuza gidecek çünkü sahibinden.com a baktığımızda öyle görünüyor. Evi satacak olsak içi epey masraf istiyor ve çoğu eskiyen yerleri annemler eskitti. Yani zaten ele satılacak olsa daha ucuza gidecek. Şu an ederine kimse vermiyor keşke verse eşim dünden razı siz alın eksik verin ortaklık bitsin diyor durumları yok vermeye. Bu evi biz alsak versek haklarına düşeni daha 2 yıl daha krediyi tek başımıza ödemeye devam edeceğiz. Bu vakte kadar eşim çok borç para verdi hala ödeyemediler bekliyoruz. 20 bin kadar borcu var babamın eşime ve o 20 bini 2 yıldır altına yatırsaydık iki katı olurdu diyor eşim. Maalesef eşim biraz paracı, yeri geldi kursağımızdan kıstık diyor ama senin ailen keyfine düşkün ceplerinde para yokken dışardan yemek söyleyen insanlar ama borçlarına sadık değiller diyor. Yani ben bu süreçte bir sürü saygısız durumlara maruz kaldım ve evet hakettim aptalılğımın cezasını çekiyorum. Şu an elimizde ki para da 20-30 bin eksiğimiz var ortaklıktan çıkacak olsalar onlara vereceğimiz para da babamdan alacağımızda dahi l 20-30 bin eksik kalıyor ve para eksiğimiz olmasa tamamını verirdik ki tamamını versek de annem razı değil. Ayrıca bu evi ilerde satınca yarısıyla memleketten abime ev alacakmış annem insanın zoruna gidiyor. Bende onların çocuğuyum onlardan zarardan başka bir şey görmedim 20-30 bin herkes çocuğuna destek oluyor ne olmuş sanki razı olsa. Eşimin ailesi bu evi alırken bize çok destek oldu. vereceğimiz parayla gidip yeniden ev alabilirler aslında biraz kredi çekip aynya geliyor aslılnda ama razı olmuyor annem. Keşke onlar alsa, alacak paraları olsa da bize 30-40 bin eksik verseler razıyız zaten kiraya gidecek boş yere... Benim zoruma giden annemin evlat ayrımcılığı yapması, yapmıyorum diyor yapıyor üstelik issiz güçsüz oğlunu destekliyor hala sigarasına kadar alıyor, benim oğluma doğum gününde hediye bile almıyorlar

Ablacım valla eşin başını yakmış, ailen zaten bambaşka bir alem ... bilemedim umarım kısa sürede kurtulursun.

Eşiniz size niye surat yapıyor anlamadım ki,
çocuğuna baktırmak için annenizden destek almış.
Genelde birlikteyiz madem ortak ev alıp birlikte yaşayalım diye kendi demiş.
Bu kararları tek başınıza almadınız.
Bu kadar kurnaz adam neden hesap edemedi olacakları?
Hep sizin çalışma hayatınızı önemsiyor, hem yavrusu bakılsın istiyor,
hem yatırım diye ev sahibi olmak istemiş.
Eee her şey istediğim gibi olsun dünyası yok maalesef..
Bence size yüklenmesine izin vermeyin.
Pişmansa kendi hesapsızlığı yüzünden.

Ben yazacaktim tepki çekerim diye yazmak istemedim...Bazı arkadaşlar yazmış bende yazayım bari.Eşin bakıcı parası vermemek için anneni istemiş gibime geliyor.Eşim o kadar paragoz değil falan diyorsun ama sunu da unutma sen hayatına tek kişi olarak tek açıdan bakıyorsun burda 40 farklı kişi 40 farklı açıdan bakarak yazıyor.Senin göremedigin kör noktaları görmüşler dikkate al bence.

eşiniz de siz de zaten çıkarlarınıza en uygun olacağını düşündüğünüz kararı almışsınız. paragözlükle suçlamışlar falan ama gayet doğal yani anne babanız teklif ettiyse mantıklı bulup kabul etmiş olmanız. eşinize bu sürecin corona sonrası biteceğini her seferinde hatırlatın, hislerinizin ortak olduğunu her zaman hissettirin; evden çıkana kadar en azından ilişkiniz sağlam kalsın

Valla kusura bakmayın ama ben sizi çok bencil gördüm. Hem çoçuğunuza baktırmışsınız hem de ev işlerine yaptırmışsınız hemde ortak ev işine girip yatırım yapmışsınız kalkıp eşimle eskisi gb olabilirmiyiz diye dertleniyorsunuz bence ailemle eskisi gibi olabilirmiyiz diye dertlenin.Abinizin durumu sizi ilğilendirmez çalışıp çalışmaması ailenizi ilğilendirir siz sadece görüşünüzü söyleyebilirsiniz ama bu ailenizin problemi. Ortak ev aldığınıza göre abinizde annenizin çoçugu olduğuna göre yapacak birşey yok kalmasına karışamazsınız.Ev alma konusunda ben anneye hak verdim sonuçta sizinde çoçuğunuza bakmış bakıcı parasıyla aynı hesap şimdide oğlunu duşünüyor.

bu konuda ben en cok size uzuluyorum konu sahibi,
siz dahil kimse de size uzulmuyor, ona daha cok uzuluyorum.

Yeni dogum yapip evmis kariyermis ugruna hazir misiniz degil misiniz sorulmadan ise geri gonderilmissiniz,
bu gunlerin acisi sonra cikiyor,
kendisi planlayip ise geri donen hemcinslerime asla lafim yok,
ama siz hic bir mesajinizda ben ise geri donmek istedim, buna karar verdim yazmamissiniz, esim oyle istedi, annem boyle dedi,...
boyle yaka paca yeni dogmus cocugu birakip ise gonderilen hemcinslerim icin cok uzuluyorum gercekten, bunun adi maddi ozgurluk falan degil, size yanlis ogretilmis. O yuzden asil siz bence surat asin cevrenize, hala daha da ara bulmaya calisan sizsiniz ya...

bu konuda ben en cok size uzuluyorum konu sahibi,
siz dahil kimse de size uzulmuyor, ona daha cok uzuluyorum.

Yeni dogum yapip evmis kariyermis ugruna hazir misiniz degil misiniz sorulmadan ise geri gonderilmissiniz,
bu gunlerin acisi sonra cikiyor,
kendisi planlayip ise geri donen hemcinslerime asla lafim yok,
ama siz hic bir mesajinizda ben ise geri donmek istedim, buna karar verdim yazmamissiniz, esim oyle istedi, annem boyle dedi,...
boyle yaka paca yeni dogmus cocugu birakip ise gonderilen hemcinslerim icin cok uzuluyorum gercekten, bunun adi maddi ozgurluk falan degil, size yanlis ogretilmis. O yuzden asil siz bence surat asin cevrenize, hala daha da ara bulmaya calisan sizsiniz ya...

Benim de fikriyatim ne yazik ki bu
Konu sahibesinin kocasi paragoz, konu sahibesini hic dusunmuyor
Ailesi farkli bir alemde, konu sahibesini hic dusunmuyor para diye tutturmus gidiyor onlar da
Para, para, para seklinde etrafindaki herkes bu kadinin dusunen kimse yok mu yahu? Uzuldum konu sahibesine, nasil bir koca bu, nasil bir anne bu? Bunlar para para diye turlu turlu sacmaligi yaparken konu sahibesi araya gitmis

Annenizin evi satmıyorum demesiyle ev satılmayacak değil.
Satabiliyorsunuz bı araştırın.

Çok zor eşiniz için valla ben olsam çekip gitmiştim. Adam gene sabırlıymış.
Hiç aileyle oturulur mu kız tarafı olsun erkek tarafı olsun fark etmiyor. Olmuyor olmaz.

Bekarken bile aile ile yaşamak belirli bir yaştan sonra çok zor, Allah mecbur bırakmasın, kolaylıklar diliyorum.

Benim de fikriyatim ne yazik ki bu
Konu sahibesinin kocasi paragoz, konu sahibesini hic dusunmuyor
Ailesi farkli bir alemde, konu sahibesini hic dusunmuyor para diye tutturmus gidiyor onlar da
Para, para, para seklinde etrafindaki herkes bu kadinin dusunen kimse yok mu yahu? Uzuldum konu sahibesine, nasil bir koca bu, nasil bir anne bu? Bunlar para para diye turlu turlu sacmaligi yaparken konu sahibesi araya gitmis
İşin tuhafı konu sahibi bu durumun pek farkında değil sanki.
Aynı durumda olsam eşimle arayı düzeltmek önceliğim olmazdı.
Adam ipleri eline almış, konu sahibi adına karar verip onun hayatını dizayn ediyor.
'Hemen işe dön, tekrar üniversite oku, yükseğe devam et, çocuğa annen baksın'.
Eş ailesini de buna alet ediyor, işler istediği gibi ilerlemeyince de surat asıp, trip atıyor.
Tam bir yavuz hırsız.
Konu sahibi arkadaşım gözlerinizi açın biraz.

Ben de tek suçlu kocayı gördüm, anneniz de 30 bin eksik ödemeyi kabul etmek zorunda değil, siz diyorsunuz babanız bu yaştan sonra işe dönmüş çalışıyor, evde işsiz abi var, e o ev abinin de sayılır, ailesiyle kalıyor. Bakıcı parası cepten çıkmıyor bir de saygısızlık yapılıyor. Ne ala memleket.

En azından hatayı görmüşsünuz salgın bitince kiraya çıkıp halledersiniz bunaltmayin kendinizi

X