Evliyim ve ailemle birlikte yaşıyorum

Evlenince yüksek lisansa başlamıştım ve hemen ardından hamile kaldım. Bebeğim doğdu işten ayrılmadım ve yüksek lisansım vardı bu süreçte annem bizle yaşamaya başlamıştı biz annemlere gidiyorduk yatılı gibi sürekli bir dönem böyleydik ve daha sonra dubleks bir ev aldık, ortak aldık evi ve birlikte yaşamaya başladık. Bu arada ortak ev mevzunu içime sinmesede mecbur kaldığım için kabul etmiştim.
Evlenmeyen abimde geldi daha sonra ve evde sürekli sorun problem hiç eksik olmadı. Sürekli bankaya borç yapan bir abim var ailemin baş belası gibi bir şey, eşim onun geleceğini bilsem bu ortak ev işine girmezdim diyor. Sürekli yatıyor evde gitmiyor belim ağrıyor fıtık var diyor annemlerden geçiniyor. Babam emekli oldu o da halamın eşine kredi çekmiş alamamış parayı onları ödüyor zor geçiniyorlar. Bu evi ortak aldık her ay kredisini zor ödüyorlar. Eşim biz alalım 3 kuruş eksik verin ben satın alayım diyor annem hiç yanaşmıyor. Ben iyice bunalmaya başladım. Eşim benden soğumaya başladı hissediyorum :KK43: Keşke çalışmasaydım, yüksek lisans da yapmasaydım da bunları yaşamasaydım demeye başladım. Hala aklımız almıyor eşiminde benimde nasıl böyle aynı ev içine girdik. Anneme söylüyoruz satmıyor evi bize ve bizde ayrı eve kiraya çıkmaya karar verdik, onlarda çıkacak kiraya ve bu evi kiraya vereceğiz. Tam da corona salgını çıktı ve aynı evdeyiz, ayıramadık evleri... Özellikle bu son günlerde çok sorun yaşadım aynı evde.... Buraya yazamayacak kadar çok sorun yaşadım. Özellikle annemle :KK43: Birilkte olmuyor böyle deyince yaptığı iyilikleri yüzüme vuruyor. Ben işteyken çocuğuma bakıyor, yemekleri yapıyor ya ondan hemen bir şey deyince bunları söylüyor.
Bazı huylarından hoşlanmıyorum mesela; insanların arkasından konuşur, bir arkadaşım gezmeye oturmaya gelse yüzünü asar misafir sevmez, mutfakta yaptığım şeylere müdehale eder mesela kek yapsam sürekli başıma kakar. Artık tahammülüm kalmadı en sonunda bu sabah mutfakta oğluma pankek yaparken bana söylenince kavga çıktı ve şu an benimle konuşmuyor. Ev ev üstüne olmaz derlerdi hakketten onu diyen kişi ne doğru söylemiş. İnsan kendi ailesinden soğuyor keşke hiç beraber yaşamasaydık da uzaktan saygım sevgim devam etseydi. Sürekli ailemin sorunları kavgaları bitmiyor, apartmandan sürekli şikayet geliyor yapma dediğim her şeyi yapıyor. Çöpü sulu sulu çıkarıp delik poşetle atıyor kovada biriktir çıkarken atarız diyorum hep aynı şeyi yapıyor. Bir şey çırpma diyorum karanlıkta kimse görmez deyip çırpıyor. Gecenin köründe bağıra bağıra kavga ediyor babamla. Abim deseniz evde sigara içiyor odasında, kaç kere söylüyoruz tamam deyip aynı şeyi yapıyor. Eşim sürekli bana suratını asıp duruyor. Tek istediğim şu hastalık geçse de ayrılsak... Kusura bakmayın canımın sıkıntısından imla kurallarına uyamamış olabilirim...
Sanki ev mevzusunda da konu açmıştınız siz değil mi kararsızım diye. Keşke hiç kalkışmasaydınjz.

anneme sorsanız eşimn tavırları bu süreçte çok değişti onlara karşı saygısızlaştı eşim anneme kaç kez kavga ettiler. Annem eşim aleyhinde konuşmaya başladı sürekli ne kadar kötü bir damatmış diyor onun tarafından hiç bakmıyor. Elin oğlu ile aynı eve girersen böyle olur diyorum ama anlamıyor

Dikkat et hiç kimse anne babanın yerini tutmaz.
Senin iş kemalin yapmaz a dönmüş

Kocam parayı sever ev sahibi olmak istedi ve benı o ikna etti demıs zaten. Kesinlikle haklısın.
İlk başta eşinize üzülmüştüm ama hayır bu olayda tek suçu olmayan sizsiniz adam gayet kendinisi istemiş ayrıcada 2 yıla ailenizi köye postalar yarı fiyatına dubleks ev sahibi olacaktı bu 2 yıl boyuncada sizde işten ayrılmayacaktınız para getirecektiniz yemekleriniz haZır olakcaktı bakıcı parası vermeyecektiniz zatem o zamana kadar da çocuk kreşe gidecekti ama evdeki hesap çarşıya uymadı ama üzülen sizsiniz eşiniz tam bi çakal

Evi satın paranızı alın ailenizden Uzak bir yere taşının biraz anlasınlar bir zahmet.benim anlamadığım yüksek lisans yapıyorsun ne güzel aklı basindasin ev üstüne ev olurmu bunu hiç düşünemedin mi sen kocan la bir ailesin zaten herşey para değil huzursuz olduktan sonra git 1+1de otur huzurunla otur boş ver ya.ha kocanda bir susar iki susar üç te valizi toplar çeker gider aklını başına al

Bir sürü insan çalışıp çocuk yapıp yüksek lisans yapıyor. Herkes ailesiyle mi yaşıyor?
kendiniz etmiş kendiniz bulmuşsunuz. Her şeyi anlarım da eşiniz nasıl kabul etti bunu?
Valla bızım kı 1gece kalmayı zor kabul edıyor annemde mıllette ne adamlar var helal olsun ortak yasamayı kabul etmıs:super:

Eşinize üzülenler olmuş ama eşiniz bu durumda hiç masum gelmedi bana. Adam baya baya parayı çok sevdiği için bakıcı tutmamış, annen bakar yemekleri de yapar demiş . Ohhh ne ala...
Bir de 30 bin eksik verelim alalım demişsiniz. Neden kendi değerini vermiyorsunuz? Karı koca baya uyanıksınız. Ama evdeki hesap çarşıya uymamış işte 🤷🏻‍♀️

Şöyle söyleyeyim, şu an evi ederine asla satamazlar zaten bizim 2-30 bin eksik teklif ettiğimiz miktardan bile ucuza gidecek çünkü sahibinden.com a baktığımızda öyle görünüyor. Evi satacak olsak içi epey masraf istiyor ve çoğu eskiyen yerleri annemler eskitti. Yani zaten ele satılacak olsa daha ucuza gidecek. Şu an ederine kimse vermiyor keşke verse eşim dünden razı siz alın eksik verin ortaklık bitsin diyor durumları yok vermeye. Bu evi biz alsak versek haklarına düşeni daha 2 yıl daha krediyi tek başımıza ödemeye devam edeceğiz. Bu vakte kadar eşim çok borç para verdi hala ödeyemediler bekliyoruz. 20 bin kadar borcu var babamın eşime ve o 20 bini 2 yıldır altına yatırsaydık iki katı olurdu diyor eşim. Maalesef eşim biraz paracı, yeri geldi kursağımızdan kıstık diyor ama senin ailen keyfine düşkün ceplerinde para yokken dışardan yemek söyleyen insanlar ama borçlarına sadık değiller diyor. Yani ben bu süreçte bir sürü saygısız durumlara maruz kaldım ve evet hakettim aptalılğımın cezasını çekiyorum. Şu an elimizde ki para da 20-30 bin eksiğimiz var ortaklıktan çıkacak olsalar onlara vereceğimiz para da babamdan alacağımızda dahi l 20-30 bin eksik kalıyor ve para eksiğimiz olmasa tamamını verirdik ki tamamını versek de annem razı değil. Ayrıca bu evi ilerde satınca yarısıyla memleketten abime ev alacakmış annem insanın zoruna gidiyor. Bende onların çocuğuyum onlardan zarardan başka bir şey görmedim 20-30 bin herkes çocuğuna destek oluyor ne olmuş sanki razı olsa. Eşimin ailesi bu evi alırken bize çok destek oldu. vereceğimiz parayla gidip yeniden ev alabilirler aslında biraz kredi çekip aynya geliyor aslılnda ama razı olmuyor annem. Keşke onlar alsa, alacak paraları olsa da bize 30-40 bin eksik verseler razıyız zaten kiraya gidecek boş yere... Benim zoruma giden annemin evlat ayrımcılığı yapması, yapmıyorum diyor yapıyor üstelik issiz güçsüz oğlunu destekliyor hala sigarasına kadar alıyor, benim oğluma doğum gününde hediye bile almıyorlar
Haa ısın rengı degısır o zaman. Borcları olan ınsanların 2sene aman surdan kırtayım bırıksın burdan keseyım bırıksın demek yerıne gozumun onunde dısardan yemek soylemelerıne falan ben de dayanamazdım. Adam kendı mıdesıne gıdecek paradan kesıp vermıs. Paragoz degıl onun adı yarınlarını dusunmek

Evlenince yüksek lisansa başlamıştım ve hemen ardından hamile kaldım. Bebeğim doğdu işten ayrılmadım ve yüksek lisansım vardı bu süreçte annem bizle yaşamaya başlamıştı biz annemlere gidiyorduk yatılı gibi sürekli bir dönem böyleydik ve daha sonra dubleks bir ev aldık, ortak aldık evi ve birlikte yaşamaya başladık. Bu arada ortak ev mevzunu içime sinmesede mecbur kaldığım için kabul etmiştim.
Evlenmeyen abimde geldi daha sonra ve evde sürekli sorun problem hiç eksik olmadı. Sürekli bankaya borç yapan bir abim var ailemin baş belası gibi bir şey, eşim onun geleceğini bilsem bu ortak ev işine girmezdim diyor. Sürekli yatıyor evde gitmiyor belim ağrıyor fıtık var diyor annemlerden geçiniyor. Babam emekli oldu o da halamın eşine kredi çekmiş alamamış parayı onları ödüyor zor geçiniyorlar. Bu evi ortak aldık her ay kredisini zor ödüyorlar. Eşim biz alalım 3 kuruş eksik verin ben satın alayım diyor annem hiç yanaşmıyor. Ben iyice bunalmaya başladım. Eşim benden soğumaya başladı hissediyorum :KK43: Keşke çalışmasaydım, yüksek lisans da yapmasaydım da bunları yaşamasaydım demeye başladım. Hala aklımız almıyor eşiminde benimde nasıl böyle aynı ev içine girdik. Anneme söylüyoruz satmıyor evi bize ve bizde ayrı eve kiraya çıkmaya karar verdik, onlarda çıkacak kiraya ve bu evi kiraya vereceğiz. Tam da corona salgını çıktı ve aynı evdeyiz, ayıramadık evleri... Özellikle bu son günlerde çok sorun yaşadım aynı evde.... Buraya yazamayacak kadar çok sorun yaşadım. Özellikle annemle :KK43: Birilkte olmuyor böyle deyince yaptığı iyilikleri yüzüme vuruyor. Ben işteyken çocuğuma bakıyor, yemekleri yapıyor ya ondan hemen bir şey deyince bunları söylüyor.
Bazı huylarından hoşlanmıyorum mesela; insanların arkasından konuşur, bir arkadaşım gezmeye oturmaya gelse yüzünü asar misafir sevmez, mutfakta yaptığım şeylere müdehale eder mesela kek yapsam sürekli başıma kakar. Artık tahammülüm kalmadı en sonunda bu sabah mutfakta oğluma pankek yaparken bana söylenince kavga çıktı ve şu an benimle konuşmuyor. Ev ev üstüne olmaz derlerdi hakketten onu diyen kişi ne doğru söylemiş. İnsan kendi ailesinden soğuyor keşke hiç beraber yaşamasaydık da uzaktan saygım sevgim devam etseydi. Sürekli ailemin sorunları kavgaları bitmiyor, apartmandan sürekli şikayet geliyor yapma dediğim her şeyi yapıyor. Çöpü sulu sulu çıkarıp delik poşetle atıyor kovada biriktir çıkarken atarız diyorum hep aynı şeyi yapıyor. Bir şey çırpma diyorum karanlıkta kimse görmez deyip çırpıyor. Gecenin köründe bağıra bağıra kavga ediyor babamla. Abim deseniz evde sigara içiyor odasında, kaç kere söylüyoruz tamam deyip aynı şeyi yapıyor. Eşim sürekli bana suratını asıp duruyor. Tek istediğim şu hastalık geçse de ayrılsak... Kusura bakmayın canımın sıkıntısından imla kurallarına uyamamış olabilirim...
Allah eşinizin yardımcısı olsun
Adamın soğumasından doğal bir şey göremiyorum derhal kirada olsa ayrı eve çıkın.
Anneniz resmen sizi evden göndermek ev onlara kalasın diye yapıyor bunları

İlk başta eşinize üzülmüştüm ama hayır bu olayda tek suçu olmayan sizsiniz adam gayet kendinisi istemiş ayrıcada 2 yıla ailenizi köye postalar yarı fiyatına dubleks ev sahibi olacaktı bu 2 yıl boyuncada sizde işten ayrılmayacaktınız para getirecektiniz yemekleriniz haZır olakcaktı bakıcı parası vermeyecektiniz zatem o zamana kadar da çocuk kreşe gidecekti ama evdeki hesap çarşıya uymadı ama üzülen sizsiniz eşiniz tam bi çakal
Bunu okumamıştım
O zaman üzülecek bir durum yok
Evdeki hesap çarşıya uymamış
Bu zamana kadar olanı sayıp kiraya ev bulmaktan başka çareleri yok

Eşiniz size niye surat yapıyor anlamadım ki,
çocuğuna baktırmak için annenizden destek almış.
Genelde birlikteyiz madem ortak ev alıp birlikte yaşayalım diye kendi demiş.
Bu kararları tek başınıza almadınız.
Bu kadar kurnaz adam neden hesap edemedi olacakları?
Hep sizin çalışma hayatınızı önemsiyor, hem yavrusu bakılsın istiyor,
hem yatırım diye ev sahibi olmak istemiş.
Eee her şey istediğim gibi olsun dünyası yok maalesef..
Bence size yüklenmesine izin vermeyin.
Pişmansa kendi hesapsızlığı yüzünden.
Hem karnım doysun hem pastam dursun olayı yani
Bu kadar sorun çıkıp surat edeceğine birde milletin parasını nasıl harcayacağına karışacağına karısını zorla çalıştırmasaymış.

Ayrıca 20 bin verdim şu kadar borç diyor arada karısının annesi olmasaydı ödeyeceği bakıcı parasınıda hesaba katsaymış.
Aylık en az 1000 liradan
Konuda olan tek konu sahibine olmuş.
Herkes kendi çıkarını düşünüyor
Hem kendi yıpranmış, hem evliliği yıpranmış hem aile ilişkisi zedelenmiş

Adam boşasa sizi haklı, insan ailesini bilir neden böyşe bir şey yaptınız?

X