Gün boyu tok kalmanızı sağlayacak 4 kritik öneri

Ausencia

_Alcatraz Kaçkını_
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2012
41.668
141.922
Gün boyu tok kalmanızı sağlayacak 4 kritik öneri

Gün içerisinde yediklerimize her ne kadar dikkat etsek bile nedense bir türlü doymak bilmiyoruz. Ancak size vereceğimiz 4 öneriyi kahvaltı öğünlerinde uygulamaya koyarsanız tok kalmanız mümkün olacaktır.

Protein ağırlıklı beslenin

Uzmanlar, protein tüketiminin insanlarda girelin hormonunun salgılanmasını sağladığını belirtiyor. Girelin hormonu, mideniz boş kaldığında salgılanan bir sıvıdır. Bu sıvının salgılanması tok hissetmenizi sağlayan en önemli etkenlerden bir tanesidir.

Dolayısıyla kahvaltıda protein ağırlıklı beslenmek, gün boyu tok kalmanızı sağlayacaktır.Sabahları hamur işleri tüketmek yerine yumurta, yoğurt ve kuruyemiş gibi gıdalar tüketirseniz protein ihtiyacınızın büyük bir bölümü karşılanacaktır.


Yağdan uzak durmayın
gun-boyu-tok-kalmanizi-saglayacak-4-kritik-oneri-8425140.Jpeg

Kilo vermek istiyorsanız yağdan uzak durmalısınız varsayımı kesinlikle yanlıştır. Sağlıklı ve kaliteli yağlar, gün boyu sizi tok tutarak daha enerjik olmanızı sağlayacaktır.

Kaliteli ve sağlıklı yağlara örnek verecek olursak Avokado, Hindistan cevizi yağı, yemişler, çekirdek, keten tohumu yağı ve badem yağı kahvaltınıza katabileceğiniz bu sağlıklı yağlardan bazılarıdır.

Sebze ağırlıklı beslenin
gun-boyu-tok-kalmanizi-saglayacak-4-kritik-oneri-8425159.Jpeg

Metobolizmanın çalışmak için can attığı sabah saatlerinde, kendinize sebze dolu bir tabak hazırlayın. Böylelikle lif ağırlıklı beslenerek hem kendizi tok tutacak hemde metobolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaksınız.

Tatlı gıdalardan uzak durun

Güne şekerli gıdalarla başlamak, kan şekerinin birden yükselip daha sonra hızlı bir şekilde düşmesine neden olacaktır. Bu durum kısa sürede tekrar acıkmanıza ve sürekli bir şeyler yeme isteğinize neden olacaktır.

http://www.milliyet.com.tr/gun-boyu...acak-pembenar-galeri-diyetler-2384783/?PAGE=4

 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1117 gün geçti.