Hediye Olsun En iyisi Olsun Diye Diye Batıyorum

Maariftakvimi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2018
1.710
2.691
Herkese iyi aksamlar kizlar nolursunuz benim bu sorunumada bi el atin...
Şöyle anlatayim insanlara deger veren biriyim hani bana bir adım gelene ben on adım gideyim hesabındayım
Düğün dernek olur ev hediyesi olur gecmis olsunu olsun göz aydinligi olsun yakınlarımın iyi günlerini mümkün mertebe es gecmiyorum ve o tarz durumlarda hediyeyide olabildigince duzgun bisey almaya ozen gosteriyirum yada misal veriyorum iş yerinden biri evlenecek yada çocugu oldu ortak para toplanacak cok yakinim degilse bile verecegim miktar dogru duzgun bisey olsun isterim yada yakinimsa bireysel alirim ama iyi birsey almaya özen gosteririm

Ozellikle hediye tarzi seylerde cok ozenirim kimsenin evine yada gardrobuna gereksiz isine yaramayacak fazlalik yıgmak istemem almisken biraz paraya kiyip ustune biraz daha ilave edip iyi birsey alayim derim

Yani hediyeyi aldim kutusuna paketine bile ozenir emek veririm

Gel gelelim asıl mevzuya bu kadar saydım ettim durumun çok mu iyi derseniz inanın degil aybasindan aybasina anca yetisiyorum ama kendimi tutamiyorum

Mesela biri beni evine yemege çagirsin ya o kisi o kadar emek vermis yorulmus zahmet etmis ben bi tatli almayayim mi derim alıncada bari guzel bir yer olsun derim giderim bildigim en iyi tatliciya alincada oyle kararindada alamiyorum

Mesela ben ailemle kaliyorum arkadaslarimi pek evime davet etme gibi bir durumum olmuyor o yuzdende bende disariya davet ederek karsilikta bulunmak istiyorum o zamsnda tabi oyle orta halli bir yer ile yetinemiyorun
Mesela bir tatile gittim sehir disina gittim tum yakinlarima ufak tefekte olsa bisey almak zorunda gibi hissediyirum kendimi
Gecenlerde uzun zamandir gormedigim bi arkadasim evine davet etti cocuguda olmustu gitmisjen eve ev hediyesi almadan gitmeyeyim dedim bide ustune bebege bi iki parca birsey alayim derken toplamda hediyeye 300-350 civarinda bi sey verdim
Ve hal boyle iken ben kendime bir corap alirken bile 40 kere dusunurum elim o rafa 10 kere uzanir 10 kere geri gider
Yani kotu bir huy olarak gormuyorum seviyorum bu huyumu ama git gide batıyorum bu ay gelen kredi karti borcu maasindan fazla kara kara dusunuyorum simdi ben napicam diye

Biliyorum icinizi sisirdim galiba ama onune gecemiyorum belki siz biseyler soyleyerek yardimci olursunuz bana

Durumunuz iyi olsa ve tum bunlar size zerre dokunmuyor olsa tamam ama aydan aya zor yeten, kendine bir sey alirken 10 kere dusunen biri disariya boyle şeyler aliyorsa, yapiyorsa biraz kendini kabul ettirme, yaranmaya çalışmak gibi geliyor yani. Yaptiginiz şeyler şov oluyor şu durumda ve bu oldukça kotu bir huy.
Evli degilsiniz saniyorum, boyle ele güne şov yapacagim diye kendinden kısan insan yarin eşinden cocugundan kısar. Bunu da kimse iyi karşilamaz. Kendi hayatinizdan da caliyorsunuz.

Ya inanin oyle yaranayim şov yapayi gibi bir derdim yok oyle olsam hediye alirken pahalli popüler birsey alir gecistiririm

Ama iste bieine hediye alacagim zaman kirk dukkan dolasirim begenecegi birsey olsun diye inanin gercekten hic icimde yaranayim dusuncesi gecmiyor bunlari yaparken

Yani...
Neden en iyisi olsun?
Orta halli şeyler de gayet iş görür.
Kendime tatlının güzelini alayım tamam da 1 kilo baklava da en iyi yerden alınmaz yani misafirliğe giderken.
Herkes 2 parça yiyecek bitecek.

Yani...
Neden en iyisi olsun?
Orta halli şeyler de gayet iş görür.
Kendime tatlının güzelini alayım tamam da 1 kilo baklava da en iyi yerden alınmaz yani misafirliğe giderken.
Herkes 2 parça yiyecek bitecek.
Ne bileyim sanki o insan o kadar emek vermisken bende guzel bi jrst yapmak istiyorum gibi geliyor ama derseniz ki niye hersetin iyisi inanin onu bende bilmiyorum

bende böyleyim biraz ya. kendim kullanmayacağım bir şeyi hediye olarak götüremiyorum elim varmıyoraman ihtiyacı olan bir şey olsun, çocuğu olduysa tulum alıyorsam çorabı da olsun oyuncağı da olsun diye diye bir bakmışım doldurmuşum.. ama ben maddi gücümü zorlamam. aldığımda beni zorlamayacak aldıklarım bunu bilirim. siz eğer anca yettiriyorsanız bu durumu biraz törpülemelisiniz..yani en iyi yerden tatlı almaktansa, orta halli bir yerden de alabilirsiniz. yenilip bitiriliyor sonuçta her türlü.

Eli açık olmak iyidir sizi madden çok içeri sokmuyorsa dert etmeyin.
valla kazık yiye yiye herkese eli açık olmanın yanlış olduğuna karar verdim.yakın akraba ve yakın dostlar dışında kısasa kısası uyguluyorum.bana ne kadarlık değer veriliyorsa ben de o kadarlık hediye alıyorum

Bende herkesin özel gunlwrini atlamam
Bir hediye mutlaka olur
Bı kahve içmeye de gitsem arkdasa veya bir tanıdığa
Ya evde birşey yapıp götüreyim ya marketten en azından çocuklarına abur cubur alayım peşindeyim

Yemeğe davetli oldugum yere pasta tatlı illa alınacak
Biri bana gelirken almazsa da garip geliyor, annem babamdan öyle görmedim çünkü böyle yetistirilmedik biraz tuhaf karşılıyorum ama içten içe tabi, dedikodusunu yapmıyorum oturup eşimle yani

Herşeyin hesaplisina kaçmak gerekiyor ama artık
Bugüne kadar olmadıysa da bugünden sonra sizde bende biraz kismaliyiz ...

Ha ben sizin gibi öyle herseyin en iyisine en pahalısina gitmiyorum o noktada sorun yok bende ama

Çocuğu olanlara artık e bebekten hediye kartı götürün
Ben bebe doguranlara e bebek hediye kartı goturuyorm 100-250-500 TL lik var sanırım
Ben genelde 500 götürüyorum
Samimi olmadigimin doğurduğu bebeye de gitmiyorum zaten, duymamış gibi yapıyorum

Siz sesli olarak dusunmuyor olabilirsiniz ama bilinc altinizda boyle bir şey vardir farkinda bile degilsinizdir.
Cidden el aleme kendine harcadigindan daha fazla ve daha rahat harcamak NORMAL değil. Hani kendime almiyorum, kendimden kisiyorum ama muhtaç ihtiyac sahibi insanlara, muhtaç hayvanlara cok fazla butce ayiriyorum deseniz fazlaca empati kurdugunuzu soylecegim ama cevremizdeki normal insanlara butcemizin ustunde hediyeler almak, butcemizin ustunde yerlere davet etmek empati kurmak, eli bol olmak değil bilinc altinda yaranmak, kabul gormek ve şov yapmak var bence.

Hatta sunu belirteyim durum boyle olunca evimdekilerdende esirgiyormusum gibi hissetmeyeyim diye mesela bugun birine gittim iyi bir yerden tatli aldim guzeldi begendiler ertesi gunude ailemede aliyorum ordanda cabası

Yani bilincaltinda ben farkinda olmadan yaranma durtusu belki vardir ama şov yapmak insanin farkinda olmadan yaptigi bir davranis degildir ki

Daha oncede bwlirttim ya amacim şov yapmak olsa pahalli son zManlarda populer olan birseyi alir hediye ederim ne diye alacagim kisinin sevecegi birsey olsun diye kendimi yorayim ji

İnsanlar çeşit çeşit işte, ben kendi düğünüme cagiracak kadar yakın olmadiklarimin parasına katılmam, hediye olarak da genelde kendim,el emeği bir şeyler hazırlarımboşver bacım, onlara hediye alana kadar kendine al. Seni zaten Güleryüzünle,ince dusuncenle seven sever..

20li yaşlarımda ben de aldığım hediyelere çok özenirdim. Sonra baktım onlar bana özenmiyor, yapmamaya başladım. İnsanlara size verdikleri kadar değer verin.

Ben onu ilk defa duydum aslinda bulundugum yerde e bebek yok olsa kesin iyi fikir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…