Hediye Olsun En iyisi Olsun Diye Diye Batıyorum

Inanin oyle birsey boyle birsey olsa bi yerde dur derim dururum

Kesinlikle icinden gele gele yapiyorum ama sonrasi resmen beni zorluyor
aslinda içinizden gelmiyor dememiş yorum sahibi.

bilinç altınızda sizi böyle davranmaya itikleyen bir şey olabilir. kabul edilme arzusu ya da her neyse. her davranışımizin arkasında bilinç ya da bilinç altı unsurları vardır. bu davranışınızin zararını görüyorsunuz, aslinda pek de mantıklı olmadığının bilincindesiniz o zaman bilinç altı bir şey etkiliyor olabilir. eger bu durumu çözerseniz, belki sorununuzu da çözersiniz.

Bi kere de yakın bi akraba rose renk bi bileklik almış bana, verirken de diyo ki sen hep rose takıyosun ya ondan bunu seçtim, tabi benim rose renk tek bir takımın olmaması dışında bi sorun yok😂😂
Ay ne dertliymişim bu konuda🙈 giggles giggles mesajınızı okumadan sizinle aynı cümleyi yazmış olmam peki😂😂
yeminle rose renk takıyı hiç sevmem aynı sizin gibi.hediye gelmişti bir ortaokul öğrencisine karne hediyesi olarak hediye ettim tekrardan :KK45:

en iyisi gram altın.herkes sever bu hediyeyii :KK45:
Sıradaki konum gelmeyen altın üzerine olacak bu gidişle 😂😂
Bi kere de yakın bi akraba rose renk bi bileklik almış bana, verirken de diyo ki sen hep rose takıyosun ya ondan bunu seçtim, tabi benim rose renk tek bir takımın olmaması dışında bi sorun yok😂😂
Ay ne dertliymişim bu konuda🙈 giggles giggles mesajınızı okumadan sizinle aynı cümleyi yazmış olmam peki😂😂
Ben hala direkt hakaret edilmesini tercih ediyorum
Böylesi zekama hakaret gibi geliyor
Ama dolaylı yoldan 😂

Hediyeleşme adabına göre, hediye verdiğiniz kişiyi mahçup etmemek de önemli. Karşılık vermek istediğinde sıkıntılı bir duruma düşürüp, borç harç ile iade etmek zorunda kalmaması sağlanmalı.

İlk "İktisada Giriş" dersinde hocamızın verdiği bir tavsiye vardı. "Bir ürünün 'Size göre' olup olmadığını anlamanın formülü vardır. Şayet satın almak istediğiniz şey taşınır ya da taşınmaz varlık değilse; aylık gelirinizin 30%'unu aşan her şey lükse girer. Yatırım yapıyormuşçasına karar vermelisiniz" demişti.

Sevgili konu sahibi, aldığınız hediyeyi gelirinize oranlayın. 30%'a ne kadar yakın olduğuna bakın ve ona göre hareket edin derim. Unutmayın aldığınız hediyelerden dolayı size taç takılmayacak.

Ben de artık kendimi akıntıya bıraktım
Ne gelirse aa harika diyorum ve sonra atıyorum
Artık hediye edecek bile hevesim yok hediyecilik konusunda

Meğer ben çok dertliymişim hediye konusunda 😂
Eşimin babası , bir akrabalarının çocuklarına düğünde (yakın akraba) set, bilezik vs takmışlar. Maddi durumu iyi bahsi geçen kişinin. Neyse bizim düğünde zarfa 600₺ koymuş bunlar, baba anne bütün çocukların ismini yazmışlar zarfadkfmlffk. Kayınpederim sinir krizi geçiriyordu düğün sonunda :KK70:

Ya inanin oyle yaranayim şov yapayi gibi bir derdim yok oyle olsam hediye alirken pahalli popüler birsey alir gecistiririm

Ama iste bieine hediye alacagim zaman kirk dukkan dolasirim begenecegi birsey olsun diye inanin gercekten hic icimde yaranayim dusuncesi gecmiyor bunlari yaparken
Karşılığını alıyor musunuz? Yani insanlar da size özeniyor mu?

Eşimin babası , bir akrabalarının çocuklarına düğünde (yakın akraba) set, bilezik vs takmışlar. Maddi durumu iyi bahsi geçen kişinin. Neyse bizim düğünde zarfa 600₺ koymuş bunlar, baba anne bütün çocukların ismini yazmışlar zarfadkfmlffk. Kayınpederim sinir krizi geçiriyordu düğün sonunda :KK70:
Doğumda yarım altınım gelmezse ben de ayılıp bayılabilirim 😂😂😂

Size çözüm önerisinde bulunamayacağım maalesef. Çünkü sizde kendimi gördüm. Bende öyleyim ve bu beni rahatsız ediyor. Sadece hediye değil, ihtiyaç olarak da öyle. Eşimin birşeye ihtiyacı varsa ve ben alacaksam; araştırırım en iyisini en kalitelisini alırım. Fiyatına önem vermem.
Birilerine hediye alırken de aynı şekilde en özelini ve kalitelisini alırım. Durduk yere aileme çevreme hediye de alırım.
Ama gel gör ki kendime bir toka dahi alırken, ya seçemem vazgeçerim ya da 50 kuruşun hesabını yaparım. Bu beni rahatsız ediyor açıkçası, kendimden hastalık derecesinde ödün veriyorum.

Çözüm çok da zor değil. Kendinizi telkin edeceksiniz. Birine gücünüzün üstende birşey almaya niyetlendiğinizde bunun gücünüzün üzernde olduğunu kendinize söyleyip daha başka seçeneklere gideceksiniz. Kendi ihtiyacınız olduğunda da hayatta kimsenin sizden daha önemli olmadığını hatırlayacak, size uygun olan ürünü alacaksınız.

Şöyle de bir şey var; maddi değeri büyük hediyeler vermek de aşırıya kaçabiliyor kimi zaman.

annemin bir arkadasi var evli kari koca emekliler sadece 1 daireleri var .
kadin surekli herkese hediye alir birnin evine girmis kucuk tabakta servis etmisler yeni evliler belki yoktur diye tabak takimi almis .
iviz zivir surekli hediye alirdi herkese .
anneme 10 liralik bisey aliuosa annem 10 liralik gotururdu o bidahakine 20 liralik alirdi . 20 30 40 derken sonu gelmedi.
gelecek icin hic bir yatirimlari yok suan .
aldiklari insanlarin kirada 3 4 daireleri falan var .
herkesin yatirimi kendini ilgilendirir ama bari para harviyosunuz kendi komforunuza harcayin ve yarini dusunun size ne gelirsi yaklasik ayni seviyede hediye goturun .
komsumuz icin bu aliskanlik degil hastalikti cok iyi insanlardir bu arada sizinde oyle oldugunuza eminim ama gelevegi dusunun ...

Elbette hediyeyi guzel almak bence gereklidir, ama butceye uygun olmasi sarti da var.

Tatli yerine cikolata alin mesela, iyisinden, ama kucugunden.
Bebege hediye butcenize uygun secemedi iseniz direk hediye ceki verin, o da gayet güzel.

Arkadaşlara disarida yemek ismarlamak cok hos, ama onda da farkli secenekleri dusunun derim. Ne bileyim, sinemmaya gidelim biletler benden diyin, ama yemek kismi herkesin kendinin olsun gibi. Aklima baska örnek gelemedi suan, ama bu tarz ucu acik bir teklif değil de ne kadar harcayacaginiz belli olan ve butcenize uygun olan.

Valla hiiiiç kusura bakmasınlar
En kötü verdiğim altını geri getirsinler
Yoksa çocuklarına çin malı kötü oyuncak alırım intikam olarak 😂😂

Bunu öğrendim sonradan 😂
Bunu yapan kuzen muzen olsa neyse diyeceğim de bayağı bayağı yakın akrabadan bahsediyorum
O yüzden bi türlü aşıp da affedemiyorum
Ay bi de ben neler neler aldım ha çocuğuna 😂😂
Annesi se diyor ki sakla da giydirirsin
Aralıkta oğluma şort giydirecekmişim 😬

Yok anacım işte almıyorlarmış bile
Kendi çocuklarına gelenleri bize kaktırıyorlarmış 😂😂
Bence direkt hakaret etsinler daha makbul 😂
İkinciye kısmet hxhshdo zamana denk getir bare de yazın doğur hdbdj

Valla bana da öyle oldu
Yedi kat yabancıya bile en iyisini seçip götürmeye özen gösterirdim
Taaa ki bana dünyadaki en saçma hediyelerin geldiğini fark edene kadar
Müthiş aydınlandım
Artık yakın olmayan kimseye özenerek bi şey götürmüyorum
Akıllandım 😂

Hediyede karşılık beklemeye normalde karşıyım
Ama nerdeyse özel üretim hediyeye çul çaput gelince insan aydınlanıyor
İnsan denklik bekliyormuş iyi kötü 😂

Denklik bile degil de
Yenidogan ogluma 8 yas kiz elbisesi getirmeyeydiler iyiydi 😭

Resmen beterin beteri de varmış
Açıklama olarak ne yaptılar acaba çol merak ediyorum 🙄🙄

Aa erkek miydi senin çocuk mu dediler 😯😯

Yillar once bebek mevludu yapmistim, hediyeleri sonra açmıştım.
Getiren kisi de yakin akraba. Ben bisey demedim, o bisey demedi sonrasinda. Anneme verdim, dedim onun kiza goturursun gittiğinde 😜

X