her iyi olanla evlenmem gerekli miydi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yazınızı okuyunca ruhuma bir hicran geldi, içim daraldı resmen. 🤯🥶😤 Siz bu ruh haliyle iyi bile devam etmişsiniz evliliğinize. Kesinlikle sadece günü geçiriyor ve gözü kapalı yaşıyorsunuz hayatı ki bu iyiye işaret değil. Kv ve kocanızdan size doğru depresyon akıyor resmen. Hassas duygular içinde olduğunuzu ve dikkat kesilince kendi hayat akışınızla ilgili oldukça doğru, gerçekçi, bıçak gibi keskin ve net tespitleriniz olduğunu söyleyebilirim. Ki bunların büyük kısmı doğru olunca 🙈 içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Oğlunuz kv ve babaya muhtemelen oldukça düşkün ve siz ayrılınca hem ev değilikliği hem okul başlangıcı hem de sevdiğin 2 kişiden uzakta nasıl bir ruh halinde olur bilemedim 🤷‍♀️ Ama küçük olduğundan belki de daha kolay atlatacak onu da bilemiyorum kestirmek zor. Kv ile evi ayıramıyorsunuz, bu mümkün de görünmüyor ama aynı evin içinde iki yabancı, iki düşman gibi çok çoookk gergin bir ev ortamı var. Bir de eşiniz size yeterli ve gerekli sevgi, ilgiyi gösteremiyor o tam bir fiyasko. Bu işin çalışıp yorulduğunuz ve geçim derdi tarafı da var ki o konuda içler acısı bir durum. Size ağır bir yük. 1 yıl sonra boşanmak istediğinizi düşündüm ama mahkemeye ne gerekçe sunacaksınız ki bu gerekçe kabul edilmezse boşanamayacağınızı bildiğinizi sanıyorum. Ayrıca oğlumla geçinirim kazancımla derken hiç eşinizin sizden nafaka talep edeceği aklınıza geldi mi? Bir de evlilik birliğinde alınan mallar yarı yarıya paylaşılır ki kusurlu bir eş varsa o zaman tazminat talep hakkı doğar. Eğer kadın erkekten iyi kazanıyor ve eşi onun sosyal güvencesinden faydalanıyorsa ve kocanızın bakmakla yükümlü olduğu annesini de düşünürsek çok cüzi bir nafaka alabileceğiniz gibi kocanız sizden tazminat artı yoksulluk nafakası talep edebilir. İşin bu kısımlarını da düşünüp boşanma sürecinizi iyi bir avukata danışıp öyle planlayın derim ben. Mutsuzluğunuz karşısında boşanın demekten başka bir seçenek göremedim maalesef. Ama şunu da söylemeden edemeyeceğim eşinizin sizi kaybetmek gibi bir kaygısı yok ama olurda dava açarsanız çok ilgili ve pişman bir kocayla da karşılaşabilir belki boşanma fikrinizi tekrar gözden geçirme ihtiyacı bile hissedebilirsiniz. Allah hakkınızda hayırlı olanı versin inşallah. Hiçbir kararınızda sizi utandırmasın. Lütfen geçim derdini kenara bırakıp azıcık kendinizi mutlu edecek iş ve uğraşlar edinin. Tüketiyor bu süreç sizi.

Cümleler çok bencilce ikicin çocuk istiyorum kız çocuğum olsun istiyorum... O çocuk doğsa evin bu kotu halinin içine düşse beni niye doğurdun anne diye sorardı size. Anlatma seklinizden evin içinde herkes koyvermis gitmiş gibi geldi bana. İçinde sıcak çorba pismeyen ev yuva değildir. Evin bireyleri mutlaka bir öğün de olsa oturup beraber yemelidir. Çocuk yapmak için sevişmeyin sevgi için sevişin. Esiniz destekçi biriyse evliliğinizi kurtarmak için o da bisiler yapicaktir. Alın karşınıza tüm bu dertlerinizi anlatin bakalım neler olucak. Ya boşanır ya toparlarsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X