İlk anneler gününde şiddete uğradım.

Umarım konu sahibinin başına bir şey gelmemiştir. Arada yazın lütfen merak ediyorum sizi.

Sizi korkutmak istemem ama ben bile korktum yani.kafasina silah dayayan adam allah korusun sizede bisey yapabilir.daha once hic yok muydu boyle seyleri

Geçmiş olsun,sizi dovdukten sonra işin ciddiyetini farketmiş ,sizin büyük tepki vermemeniz için silah dayamış kafasına ve diyet olarak elini kırmış ,ben olsam geçmiş olsun der ve bosanirdim, yaptığı ayağı yemezdim ,kusura bakmayın.Ben de öğretmenim yaşadığınız yeri bilmiyorum ama kendi kendinize yetersiniz ,babası da çocuk için nafaka verir ,tabi hayatınızda asalak ve psikopat bir koca istemiyorsaniz.

Kızım ilerde böyle bir adamla evlenir sonra annem sabretti bende sabredeyim der kızıma bunu yaşatma ..sana hakaret ederken ses kaydı al.. fotoğrafini çek darp raporu al elindeki deliller ömür boyu dursun eğer anlaşmalı güzelce boşanmada bunlari öne surucem ve meslekten bile atilirsin böyle vakalar va rdiye tehdit et ben öyle yaptım miss gibi bosandim bebeğini senden asla alamaz kuru laf bunlar o ses kaydını dinleyen hangi hakim kızı o babaya verir

neden o anda polisi arayıp kendi arakdaşlarına amirine rezil etmiyorsunuz
neden darp raporu alıp evden uzaklaştırmıyorsunuz
silahı olan birini asla evime sokmam babamın oğlu olsa bile
o ellerindeyken erkek olabiliyorlar
bıraksan vursaydı keşke

Darp raporu alip sikayetci olsa idi adamin sicili de bozulurdu. Bu ona guzel bir ders olurdu.

Adam sizi dövmüş, hakaretin aşağılamanin bini bin para, kafasına silah dayamış. Bugün o kafasına dayadığı silahı yarın sizin kafanıza dayamayacagini, bugün kırılan o kolun yarın sizin kolunuz olmayacağını nerden biliyosunuz? Acilen darp raporu alın, eşinizin kolunu kırdığını dair raporu da var zaten, size şiddet uygulamış ve öfkesinden kendi kolunu kırmış bı adama, 1 yaşında bir bebeği hangi hakim verir? Davayı açtınız mi çatır çatır bosanirsiniz, ne güzel sindirmis sizi hala ne yapicam diye dusunuyosunuz

Akıl edemedim o anda neye uğradığımi şaşırdım şoka girdim. Şimdi düşünüyorum siz yazdıktan sonra aklım başıma geldi açıkçası. Akıl duruyormuş gerçekten böyle anlarda... Şuan evde yatalak gibi yatıyor kolu eli alçıda. Gören kötürüm sanar. Gerekmedikçe konuşmuyorum. Yine aynı yatalak gibi sabahtan akşama akşamdan sabaha kanepede uzanıyor. Tuvalete gitmek için kalkıyor yerinden. Ben yüzüne dahi bakmiyorum. O bı laf söylerse gerekirse cevap veriyorum. Edepsizlik etmemek icin. Ve Sadece düşünüyorum. Bu evlilik artık bende bitti. Hiçbir umudum yok. Terapiye gitmeye karar verdim. Teklif ederim belki gelir gelmezse de kendisi bilir. Ben kendi bozulan psikolojimi düzeltecegim. Tekrar el kaldirirsa bana o zaman darp raporu uzaklaştırma artık ne gerekiyorsa yapacağım. Pişman gibi Değil gibi hissediyorum. Yani bı insan evladı bunu yapıp nasıl böyle pişkin pişkin hayatına devam edebilir aklım almıyor. Ailemden 1700 km uzakta yaşıyorum. Türkiye'nin en doğusunda görev yaptığım için buradayım. Aileme hiçbir şey anlatmadım. Anlatamadım da açıkçası. Böyle bir şey yasadigimi bilseler kağıtlarından ölürler babam 70 annem 65 yaşında. İki tane ablam var. Ablalarima da anlatamadım . Onların başlarında da çok dertler var zaten ben ancak üzerim diye düşünmüştüm ama yanılmışım şimdi adam evde diye arayıp anlatamıyorum... Yine yapayalnizim yani. İnşallah kendim toparlanirim. Bu evlilik bir şansı daha hak etmiyor. Biliyorum. Boşanma süreç olarak çok korkutuyor beni. Boşanma ailemde pek olan bir şey değil. Babam hep der kefenle gelirsiniz diye. Geri kafalı. Bilmiyorum ki.. bunları düşünuyorum. Bilinç altima aklıma hiç boşanamayacagim yerleşmiş. Bir yandan da o dövdüğü an geliyor. Gözümü kapattigim "daha yumruklar gelmedi" duyusu ve o silah çekişi geliyor aklıma... Anlattım mi bilmiyorum özür dilerken asla yapmayacağım dediğinde bı cümle kurdu ya iki tokatti gibisinden. Ne tokadı ya sarsıldım ben nsen ne yaptığının farkında değilsin diyemedim. Köpürür diye kavga eder diye diyemedim. Susuyorum. Pısıyorum. O saatten sonra edepsizlik etmedim ses yükseltmedim konuşmadım . Tekrar iletişime girmeyi düşünmüyorum.. ben bir daha eskisi gibi olamam.onu sevemem. Dokunamam. Sarilamam. Eskisi gibi olmam mümkün değil artik. Tek bildiğim bu.
dua ediyorum Allah'a bir yol göstersin yardım etsin diye.

Bende bunu düşündüm.
İyilikten maraz doğar diye boşuna dememişler
Kendi anasına daha iyisini düşünüp yaptıraymış hırt herif

Fark etmeseniz de sizi istediği yola getirmiş
Ondan korkmaya tavırlarına sessiz kalmaya başlamışsınız
Çoğu kişinin ailesi boşanmasına karşı çıkıyor
Yüzde yüz destek olan yok
Bu evliliğin toparlayabileceğini sanmıyorum.
Eşiniz şiddete meyilli, bencil ve tembel bir adam

Allah o herifin belasını versin inş bir yerde ölsün kalsın da ölüsü bulunmasın. Çok üzüldüm yaşadıklarınıza. Lütfen pısmayın sinmeyin.

Okudum ne kadar da üzüldüm size Allah yardımcınız olsun babanızın evine dönemezseniz kendiniz düzen kurun işiniz var maaşınız var zorunlu hizmetiniz bittiyse tayin isteyin.Hamilelikte demek ki içinden geldiği için yapmamış ömrünün geri kalanına hizmetçi bedelini ödemek için bunu yapmış boşverin bebeğinizle ilgilenin be hali varsa görsün

Bizim toplumumuz boşandıktan sonra çocukların babada kalmasını hoş karşılamıyor.

Çocukların tüm sorumluluğu annede kalmasa babaların yanında olsa çocuklar erkekler bu boşanacağım çocuğu alacağım tehditlerini ancak havaya söylerler.
Sonuçta çocuğu olduğu halde ayda 300-400 liralık nafaka lar için eski eşine beddua eden tıyniyette erkek dolu ortalık
Değil oturup çocuk bakacak her şeyiyle ilgilenecekler

Nasıl bir anda bu kadar değişebilir insan?
Bir anda değişmemiştir, konu sahibi kendi kişilik yapisi ve esine karsi duydugu sevgi yuzunden görememiştir, böyle adamlar genelde naif, anlayışlı, hoşgorulu sahipsiz gorünen bağımli kadinları secerler, senin benim iki gunde eeehhh diyeceğimiz şeyleri bu kadinlar yıllarca tolere eder,gormezden gelir.Taa ki boyle bir olay yasanincaya kadar...

Su an en son düşüneceğiniz şeylerden birisi anneniz babanız,babanızın kefenle girersin tabiri ve boşanma süreci ile ilgili korkunuz olmalı.
Göreve başlayalı kaç yıl oldu tayin hakkınız yok mu tayinler 1 temmuzda açılıyormuş,çekin gidin boşanıp.
Dikkat edin kendinize ben konunuzu daha bugün okudum ama son sayfalara gelene kadar endişeyle okudum güncel yorumunuzu göremeyince.
Yapamazsınız belki biliyorum ama darp raporu hala alınamaz mı uğundum diyorsunuz,yumruklar dan bahsediyorsunuz,en azından bir kayıt açılır acilde polis eşliğinde bilemiyorum.Doğuda da olsanız keşke çıkıp gitseydiniz memurların olduğu yerlerde daha çok oluyor 1+1 yerler hemen bulunuyor,bulana kadar arkadaşınız da kalabilirdiniz adamın zaten sizi arayacak halı yok şu an.Çok fazla pasifleştirmiş sizi :/
Eleştirmek için değil ama cidden üzüldüm birşeyler yapılabilirdi.Burada hep mesleği olmayan,ekonomik özgürlüğü olmayan kadınlar için üzüldük bak işin olsaydı böyle olmazdı çeker giderdin dedik ama ama..

Bu adamin yaninda kalirsan onu ödüllendirmis,dayagı da sineye cekmiş olursun.

Tatlim bak kendin söyluyorsun onceden de boyleymiş, cebinden para cıkmasin diye sana yardimci bile tutmamis,3 haftada bir sözde temizlik yapmış? Yaptıği temizligi de tahmin edebiliyorum, muhtemelen hamileligin toz kir icinde bir evde gecti,şimdi basina kakiyor,bahane edip dövuyor, sen de hala evlenmeden önce iyiydi diyosun...o kadar iyisin ki ona karşı gorememişsin,anla artik o hep boyleydi, daha kotü olacak kaç kurtul

Her şey mukemmelken sadece 12 günlük sürede ne olmuş olabilir .

Çalışıyorsunuz, mükemmel bir mesleginiz var.

Biraz toparlanin, Zaten ne yapmanız gerektiğini kendiniz de göreceksiniz.

Asla bu şiddeti kabuk etmeyin.

Ayrıca psikolojisi bozuk. Silah ile o an hepinizi öldürebilirdi. Çok iyi düşünün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…