Karar aşamasındayım, fikirlerinize ihtiyacım var :(

Yok ben nişanlınızın evinde kalma fikrini ailenize nasıl ikna ettirdiniz merak ettim.
Ne işiniz vardı ki ailesinin evinde ?Buradan işin laşkalaşacağını tahmin etmeniz gerekiyordu.
Ablanızı falan evden kovmalar bilemiyorum İyi düşünün ....

Ben çalışmak istedim, ama sevince gözüm kör oluyor kelimenin tam anlamıyla ve ondan başka olmayacakmış gibi hissediyordum, taleplerini agresif şekilde değil daha çok çocuklaşarak küserek talep ettiği için bende sinirli bir insanım böyle bir talep karşısında bir şey yapamadım. Tabi yanlıştı evet, çok uzun süre çalışma konusunda ısrarcı oldum rahatsızlandım üzüntüden, rahatsızlandığım zaman kabul etmişti anlık olarak çalışmamı. Ayrıca ben aileme hiçbir şekilde yük yüklemedim, ben evleneceğim ve siz şunları bunları yapacaksınız asla demedim. Aksine benim kendi birikimimle yine o nişanı tek başıma yapmış bir insanım. Ailemi mağdur etmedim. Her türlü maddi mağduriyetin önüne ben kendim geçtim ve geçecektim.

Bence de trol bu mümkün değil böyle bişey olması hiç bir mantıga akla sevgiye uygun değil sırf nasıl sallamış diye okudum:)

Trol değilim, neden böyle bir şey yapma gereği duyayım? Size yaşadıklarımı anlatıp fikir almak istedim sadece başka herhangi bir amacım yok.

Off çok uzun. Babasıyla olan ilk mevzudan sonrasını okumadım. Erkek haliyle resmen laf taşımış. Fitnelemiş ortalığı..
Nişanlıyken neden gidip kaldın ki onlarda çok gereksiz.. Nişanlıyken bunu yapan adam evliyken neler yapmaz.
Evlenip gör çekeceğin var bunlardan..

Kendini harcama bence. Olmaz öyle koca da evlilik de. Nasıl gidip kaldınız aynı evde onu da anlamadım. Benim babam biz kocamla nişanlı olduğumuz vakit başka şehire kuzeninin düğününe bile yollamadı beni iki günlüğüne. hiç harcama ömrünü karşına ne kısmetler çıkar. Çok vurursun kafanı duvarlara sonra.

Ailem istemeden hemen sonra çalışmak için göndermedi. Babam bunu istemedi evet. Sonrasında aradan 7 ay sonrasında gitmeye başladım nişanlıma, ve orada kalma sebeplerim de orada oturacağımız için evin eşyasını ıvır zıvırı seçmek, nikah günü almak vs şeyler. Ama bu sebeplerle her gittiğimde sadece nikah günü alabildik oda zaten epey uzun sürdü.

Ben aileye önem veririm, sevdiğim insanın ailesini de kendi ailem olarak sevmiş olduğum için işlerine güçlerine yardım ettim. Farklı bir amaç gütmedim. Yaranmak için yapmadım. Böylesi şeyler yaşamasaydım, ailesine 10 dakikalık mesafede oturmayı da sorun edecek değildim.

Evet bileziği verdiler. Ama bir insan talep etmediği halde onu bunu alacağım takacağım diyen insanın sonradan yapmaması, benim akrabalarım bana değer vermediklerini söylediler. Sonrasında gelen takının kullanılmış olması da sorun teşkil etmezdi bu takı eski eltime aitti sorun buydu benim için, ve maddi durumları gayet çok iyi olan insanların bunu benden esirgemesi bana verdikleri değeri gösterir. Yani mevzu altın,takı değil bana hiç yapamayacaklarını da söyleseler ben kabul ederdim. Gidip alınan hediyenin kullanılmamış olması, dikkat edilerek alınması gerektiğine inanırım. Bu sizin için farklı olabilir. İlla böyle yapılacaksa da o bileziği satıp yerine daha ucuz farklı bir şey alınabilirdi demek istediğim bu.

Ben aileme ev için yapılacaklar olduğunu, eşya, nikah işlemleri için gideceğimi söylerdim ki onun için giderdim öyle çağırırlardı yani, gittiğimde ise durumlar değişir, iş yüzünden fırsat bulunamaz ve gidilecek yerlere geç gidilirdi. Ben dönmek için ısrarcı olmasam eminim ki daha da kalmam için üstüme düşerlerdi.

Birincisi,daha nişanlı bile değilken neden adamın lafıyla işi bıraktınız?

İkincisi ailenizle yaşamak varken ne diye millete hizmetçi oldunuz?

üçüncüsü eve geldiniz bu olanları ailenize anlattınız babanız nişanlınız ve ailesinin ağzına tükürmedi mi?

dördüncüsü siz bunları kendiniz istemişsiniz.

bu adamı hayatınızdan atmadığınız sürece her gün hakaret,kavga,gürültü gırla gidecek haberiniz olsun.

Evlilik oncesi birlikte yasamayi biliyorum da ailecek birlikte yasamayi da ilk defa duydum
Ben şok ben iptal dedikleri bu olsa gerek.
Aileniz nasil razi geldi bu duruma pek de tanimadiklari yabanci insanlara nasil guvendiler?
Siz zaten nisanlinizi da tanimadan evlilik karari almissiniz.
Bastan sona yanlislarla dolu bu hikayeden iyi bir son cikmaz.

Ufacik seylerden ayilip bayilmalar ailecek hayatiniza sınırlar cizmeleri...
Nasil tanistiniz?

Trol değilim, neden böyle bir şey yapma gereği duyayım? Size yaşadıklarımı anlatıp fikir almak istedim sadece başka herhangi bir amacım yok.
Madem bir an önce bu işi bitir canım ki daha fazla üzülme bu kadar da aşalanır mı bi insan köle misin sen boşver dua et ki evlenmeden gördün bunları

Çok muhabbet tez ayrılık getiririn kaniti

Bu ne sevgiyimiş arkadaş.
Demek ki ben kocamı hiç sevmemişim ki saygısızlığa, hakarete, şiddete dayanacak toto yokmuş..

Bir şey diyeyim mi sen bu sümsükle evlenirsin..

Kendisinin bana devamlı bir saygısızlığı, hakareti veya şiddeti olmadı. Annesine kanıp üstüme yürüdüğünde ben kafamda bitirmiştim kendimi kararlı sanıyordum bu konuda ama ona yenik düştüm zaman içinde hafifledi özleyince ama unutmuş değilim çok sık aklıma geliyor ve yapamayacağımı anlıyorum. Sizlerle paylaşıp belkide cesaret almak istedim.

Anlatamıyorum sanırım, ben çalışmıyordum zaten istemeye geldiklerinde onun için iş bırakmadım. Nişan için çalışmam gerekiyordu ve istemedi.
Kimseye hizmetçi olmak için gitmedim. Böyle bir arzum da olmadı. Gittiğimde böyle şeyler yaşayacağımı bilemezdim. İlk zamanlarda da böyle olsalardı elbette ki gitmezdim. Düğüne az kala değiştiler.
Anlattığımda aileme elbette iki çift lafları vardı ama değmeyeceğini söyledim.
Ben böyle şeyler istemedim kimse de bunları yaşamak isteyemez. Ben aileme davrandığım gibi davranmaya özen gösterdim. Yaptıkları başta normal şeylerken sonrasında değişti ve ben bu değişikliğe dayanamadım.

kusura bakmayın malum şahıs gibisiniz her konuda kandırılmışsınız (!)

Daha da bir şey demeyeyim hakkınızda en iyisi olsun umarım

Ne
Ne sevgisi pardon yemisim sevgini...hani bugun cok sevdigin adam varya evlen agzina edecek(kaba oldu ama oyle olacak)o zaman sevgin nefrete tiksinmeye donecek...nisanlilik donemindesin bugunlerin en tatli gunlerin olmasi gerekirken simdiden yasadigin problemlere donup bir bak ya!senin bir kere nisanlinin evinde ne isin var?ne demeye gidip kalip hizmetlerini ediyosun?ailen birsey demiyormu?sigara icen kadina farkli gozle bakildigini soyleyecek zihniyetteki sevgili kayinpederin olacak adam, nisanlinla seni ayni cati altinda nasil bir tutabiliyor?sende ayri bir alemsin bilezikle kafayi bozmussun bilezik sifir olsa ne eski olsa ne?senin hayatin mahvoluyor sen gormuyor musun?Ama seviyorum diyebilirsin burada esinden ailesinden dert yanan kadinlarda eslerini seviyordu ama simdi eslerinden soguduklarini,nefret ettiklerini cokca okursun bu forumda...umarim aklin basina geldiginde(bir gun kafana dankkk edecek eminim)senin icin cok gec olmamis olur

Çıldırmış olmalısın! !!

Ömür boyu kocasız kalacaksın deseler kudururum yine de bu herifi koca diye koynuma sokmam. He diyelim ki soktum ,adam anasını ortamıza yatırır yahu ..

5 yıllık evliyim senin kadar kv demin evinde kalmadım, hizmette etmedim. Nişanlın annesinin ağzına bakıp seni sarsıyor, küfür ediyor. Babasının ağzına bakıp sana surat asıyor. Ablan evden kovuluyor ama sen çok seviyorsun! Siz sevginin ne demek olduğunu bile bilmiyorsunuz. Eşimle evlenmeden önce 10 sene flört ettik, ne flört döneminde ne de evliliğimiz boyunca bırakın küfürlü konuşmayı, ufak bir aşağılayıcı söz dahi kullanmadık. Ben size değil, o evden kovulan ablanıza ve size söz geçiremeyen ailenize üzüldüm. Evlenseniz dahi bu evlilik çok yürümez.

Hadi her şeyi geçtim de neden onların evinde günlerce kaldın onu hiç anlamadım ,
? Onuda geçtim sen aklını ekmek peynirle yedin bu kişiyle evlenmeyi isteyecek kadar. Evlen de gör ..terekesini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…