Kocam ve istekleri bitmeyen ailesi

Burda eşiniz yani bahsettiğiniz memur dediğiniz kardeşler hatalı. Babaları arsa bölüştürürken demiyorlar mı en küçük kardeşimizin de payı var nerede onun hakkı diye, hani bunlar okumuş etmişler memur olmuşlar diğerleri işçi ya ondan diyorum hak hukuk bilirler diye. O yüzden bu kurnaz kardeşlerin her şekilde en küçük kardeşin hakkını vermesi gerekiyor. Bence siz bu konuya karışmayın.
Bizim bütçenize dokunmasalar ne yapacakları umrumda değil. Sürekli para koparmalar filan canıma tak etti

Sizin bütçenize dokunmadan nasıl olacak o iş, kardeşler arsaları değerlendirip kazanç elde etmişler sizin eşiniz de bu kardeşlerden biri. En küçük kardeşin hakkının verilmesi gerekiyor.
Bende bu rahatlığa şaşırdım,hadi kp bunak veya adaletsiz,ya diğer 8 kardeş? Biri de dememiş mi ya ahmetin hakkı ne olacak baba? Sessiz sessiz paylarının üstüne yatmışlar şimdi de bana ne gitsin ondan alsın şundan alsın bizimkine dokunmasın.
Yok öyle dünya

Bizim bütçenize dokunmasalar ne yapacakları umrumda değil. Sürekli para koparmalar filan canıma tak etti
Bizim dediğiniz kim? Sizin bir gelin olarak kp eşinize bıraktığı mirasında ne hakkınız var? Daha önce de dedim siz kendi paranızı altınınızı koyduysanız ona sahip çıkın hakkınızı bırakmayın onun dışında miras işlerinde size söz düşmez.
Kendi babanızdan mal mülk kalırsa onda söz hakkınız olur ama eşinizin olmaz.
Ay bu gelinlere ne oluyor.
Hiç bir emeği olmayan malın mülkün peşine düşüyorlar rahatsız edici

Çok merak ediyorum konu sahibinin eşine hiç mal verilmeseymiş yine aynı düşüncede olacak mıydı? Hani babamın malı istediğine verir istediğine vermez diyebilecek miydi.
Gerçekten anlamadığınız konu şu ben niye ben veriyorum demiyorum niye sadece çalışan kesime düşüyor pay vermek. Bütün kardeşler arasında bölüşülüp vermeli diyorum

Gerçekten anlamadığınız konu şu ben niye ben veriyorum demiyorum niye sadece çalışan kesime düşüyor pay vermek. Bütün kardeşler arasında bölüşülüp vermeli diyorum
Her konuda iş hep memur kesime düşüyor. Sırf biz devlat kadrosunda onlar değiliz diye ne yapılırsa bu kardeşlerden isteniyor. Ama memur olmayan kesim kat ve kat bizden zengin

Konu sahibi,sizin huzurluinsan olarak ortaya koyduğun miktar nedir? onu alın
Ve bize verilen arsada ortak ev yapılıp satıldı. Herkes payını aldı. Ama bir evi satmadılar. Kirasını kayınpeder alıyor. Ben o evi versinler diyorum. Kayınpeder kira alıyor diye ondan vazgeçmek istemiyor

Evet sözde borç olarak veriyor. Ama onların niyeti farklı. Arsada onun hakkında var deyip o parayı bize geri vermeyecekler. Sadece yüz bin lira parası olan adama borçla harçlar iki milyonluk ev alıyorlar. Bu adam hadi borçlar geri versin. Bu kadar borcu hangi ara ödeyecek
9 kardeşin eşiniz dışındaki kısmı ne yapıyor peki? Neden siz yükleneceksiniz?
Ev alacak olur 8 kardeşi birden peşinat icin 50-100 birşey verir,kalanı ev alacak olan borçlanır amenna ama 2 milyonluk evin çeyregini siz odüyorsunuz resmen. Yerinizde olsam maaşımı da hesabimı da ayırırım bu adamdan. Birde evin masraflarina da karışmam buyursun ödesin,elinde bes kuruş kalmayınca ne verecek acaba?
Ne münasebet yani sizinde emeğiniz var. Ne hakla hibe ediyor. Geri verse ne olacak tl eriyor ayda 10 bin verse bile size paranız pul olacak.

9 kardeşin eşiniz dışındaki kısmı ne yapıyor peki? Neden siz yükleneceksiniz?
Ev alacak olur 8 kardeşi birden peşinat icin 50-100 birşey verir,kalanı ev alacak olan borçlanır amenna ama 2 milyonluk evin çeyregini siz odüyorsunuz resmen. Yerinizde olsam maaşımı da hesabimı da ayırırım bu adamdan. Birde evin masraflarina da karışmam buyursun ödesin,elinde bes kuruş kalmayınca ne verecek acaba?
Ne münasebet yani sizinde emeğiniz var. Ne hakla hibe ediyor. Geri verse ne olacak tl eriyor ayda 10 bin verse bile size paranız pul olacak.
Su dört kardeş ödeyecek bekarım payını sadece biz değil memur kesim. Ama diğer dört kardeş devlet memuru değil diye hiçbir şekilde onlardan hiçbirsey istenmiyor

Su dört kardeş ödeyecek bekarım payını sadece biz değil memur kesim. Ama diğer dört kardeş devlet memuru değil diye hiçbir şekilde onlardan hiçbirsey istenmiyor
Ama haksızlık bu. Tamamını ödetmek neyin nesi madem borç bu. Belli ki size ödetmek amaç yoksa peşinat hepsinden alınıp kalanı kredi de çektirebilirler kardeşe.

Her konuda iş hep memur kesime düşüyor. Sırf biz devlat kadrosunda onlar değiliz diye ne yapılırsa bu kardeşlerden isteniyor. Ama memur olmayan kesim kat ve kat bizden zengin
Zaten arsa bölüştürürken bile bir çocuğunu ayırt eden babadan her şey beklenir. Kafasına göre bir sistem kurmuş istediği gibi ölçüp biçiyor. Çocukları da bu duruma ses çıkarmıyorsa sizin yapabileeğiniz bir durum yok

Evet sözde borç olarak veriyor. Ama onların niyeti farklı. Arsada onun hakkında var deyip o parayı bize geri vermeyecekler. Sadece yüz bin lira parası olan adama borçla harçlar iki milyonluk ev alıyorlar. Bu adam hadi borçlar geri versin. Bu kadar borcu hangi ara ödeyecek
Inanin Eşiniz bu kadar verici olmasa esinizin yüzüne bakmazlar. Benim KV nin iki oğlu öz iki oğlu üvey. Üvey oğullarından biri benim eşim ve eşimin öz kardeşini yıllarca kullanmış KV. Adam hic sesini çıkarmamış. Maaşı iyi olduğu için yıllarca yarısını üvey annesine vermiş ki kadin istemiş zaten. O da başımız da baba da yok diye diye sömüruldü birşey diyemedi. E tabii KV de çok iyiydi ona karşı eşimi sevmez onu severdi. Kaynim ne zaman parayı azaltti o zaman araları bozuldu. Simdi düşman gibi oldular yapilan iyiliklerin hepsi unutuldu. Zaten KV paraya tapan bi insan. Siz de bu şekilde olmayın Eşiniz gözünü açsın biraz

Inanin Eşiniz bu kadar verici olmasa esinizin yüzüne bakmazlar. Benim KV nin iki oğlu öz iki oğlu üvey. Üvey oğullarından biri benim eşim ve eşimin öz kardeşini yıllarca kullanmış KV. Adam hic sesini çıkarmamış. Maaşı iyi olduğu için yıllarca yarısını üvey annesine vermiş ki kadin istemiş zaten. O da başımız da baba da yok diye diye sömüruldü birşey diyemedi. E tabii KV de çok iyiydi ona karşı eşimi sevmez onu severdi. Kaynim ne zaman parayı azaltti o zaman araları bozuldu. Simdi düşman gibi oldular yapilan iyiliklerin hepsi unutuldu. Zaten KV paraya tapan bi insan. Siz de bu şekilde olmayın Eşiniz gözünü açsın biraz
Ah ne çektim bunlardan. Eşimin gözü bir türlü açılmıyor. Üzüldüğüm nokta onlar yüzünden bizim aramıza soğukluk giriyor. Eskiden benle biraz küsse dertlenen ben şimdi küs olsakta eskisi gibi canımı acıtmamısı ve beni rahatsız etmemesi. Bu da birşeyleri sorgulamama neden oluyor. Artık birbirimizi eskisi gibi sevmiyor muyuz. Küs kalmamız onunda mı umrumda değil

Üzgünüm ama eşiniz iyi bir insan değil.
Sizin haberiniz yok sadece. Ailesine sınır koyamayan,yalancı,becerisi de hiç olmayan bir adam sadece. Kabullenseniz sizin için iyi olur.

X