Kocam ve istekleri bitmeyen ailesi

Üzgünüm ama eşiniz iyi bir insan değil.
Sizin haberiniz yok sadece. Ailesine sınır koyamayan,yalancı,becerisi de hiç olmayan bir adam sadece. Kabullenseniz sizin için iyi olur.
Evet ailesine sınır koymuyor. Ama benimde her istediğimi yapıyor. Tek kusuru fazla aileci. Onlar için adam ölüyor.

Bence bu işin memuru işçisi gülcüsü bağcısı yok. Öncelikle 8 kardeş en küçüğe bişey verilmediğinde rahatsız olmalıydı. Hadi o zaman olunmadı diyelim, şimdi 8i birleşip hak vermeli.
Öyle 3 kardeşe 5 kardeşe yüklenilmemeli. Ha ufağın hakkı yendiyse hepsi yedi.
Herkes birlik olursa ben de payıma düşeni öderdim. Ama bir tek bana yükleniliyorsa babanın karşısına geçip zamanında oğlunu sen düşünmemişsin bugün ben niye düşüneceğim geçti borun pazarı derdim.

Bence bu işin memuru işçisi gülcüsü bağcısı yok. Öncelikle 8 kardeş en küçüğe bişey verilmediğinde rahatsız olmalıydı. Hadi o zaman olunmadı diyelim, şimdi 8i birleşip hak vermeli.
Öyle 3 kardeşe 5 kardeşe yüklenilmemeli. Ha ufağın hakkı yendiyse hepsi yedi.
Herkes birlik olursa ben de payıma düşeni öderdim. Ama bir tek bana yükleniliyorsa babanın karşısına geçip zamanında oğlunu sen düşünmemişsin bugün ben niye düşüneceğim geçti borun pazarı derdim.
Bende onu diyorum sadece bazılarına yüklenmesini doğru bulmuyorum. Konuş babanla bütün kardeşler aralarında ödesin diyorum. Yok babasının malıymış istediği şekilde paylaşım yapabilirmiş. Biz karışamazmışoz

Bende onu diyorum sadece bazılarına yüklenmesini doğru bulmuyorum. Konuş babanla bütün kardeşler aralarında ödesin diyorum. Yok babasının malıymış istediği şekilde paylaşım yapabilirmiş. Biz karışamazmışoz

Ya evet o konuda haklı karışılmaz. Ama zamanında olacaktı o. Olan olmuş satılan satılmış şimdi 3 kardeşi seçmiş siz verin diyor ne ayıp şey. Hep babanın hatası hep.
Tabiki kendi malını istediğine verecek kırıcı da olsa bu böyle ama en başta işte.

Sakin olun, Gerçekçi olun ve en önemlisi adil olun.. Daha da önemlisi Eşiniz size karşı ne kadar adil onu görmeye çalışın !! Hepimizin aileleri var ve her aile bir boyutta sorun oluşturabiliyor.. Fakat bu durum kronikleşmişse ve işin içerisine küçük de olsa yalan girmeye başlamışsa burada çok kararlı ve net tavır koymak gerekir. Üzgünüm.. Hakkınızda hayırlısını dilerim.

Ya evet o konuda haklı karışılmaz. Ama zamanında olacaktı o. Olan olmuş satılan satılmış şimdi 3 kardeşi seçmiş siz veriyor diyor ne ayıp şey. Hep babanın hatası hep.
Tabiki kendi malını istediğine verecek kırıcı da olsa bu böyle ama en başta işte.
Baba o kadar otoriter ki öl dese ölecekler. Her konuda kendinde söz hakkı görüyor. Hiç demiyor duracağım yeri bileyim. Milletin huzurunu bozmayalım. Onun isteği olsun da millet huzursuz olmuş boşanmış hiç umrumda değil

Sakin olun, Gerçekçi olun ve en önemlisi adil olun.. Daha da önemlisi Eşiniz size karşı ne kadar adil onu görmeye çalışın !! Hepimizin aileleri var ve her aile bir boyutta sorun oluşturabiliyor.. Fakat bu durum kronikleşmişse ve işin içerisine küçük de olsa yalan girmeye başlamışsa burada çok kararlı ve net tavır koymak gerekir. Üzgünüm.. Hakkınızda hayırlısını dilerim.
Teşekkürler ederim. Ama eşim at gözlüğü takmış. Hiç birşey göremiyor. Ya birşeylerine de deki bu mantıksız yapamam. Doğru yanlış her istediğini yapıyor. Benim gönlümü aldığı zamanda bu son kesinlikle ne isteseler ben yokum diyecem. Ama taki karşı taraf yine birşey isteyene kadar. Onlar yüzünden eşime artık bu konularda hiç güvenmiyorum.

Evet ailesine sınır koymuyor. Ama benimde her istediğimi yapıyor. Tek kusuru fazla aileci. Onlar için adam ölüyor.
Olduğu yerde ölsün o zaman 😂sizden kıymetli değil. Herkes kendi canını düşünecek kusura bakmasın. Yıpratmayın kendinizi ,bir daha dünyaya gelmeyeceksiniz

Size o dönem ne kadar pay düştü, ev yapıp satmışsınız ne kadar kazandınız? Vermeniz için en azından şimdikinin parasıyla 800 bin size düşmüş olması lazım.

Sekiz kardeşin tümü arsayı aralarında pay etse küçük kardeşin hakkını verse karışmayacam. Ama yük üç kardeşe bindiği için çok sinirleniyorum
Hesap kitapları yok mu nasıl kabul ediyorlar? Yani siz arsaya ev yapıp sattığınızda parayı ne yaptınız? Ev mi aldınız araba mı? 400 bin şimdi bile çok iyi bir para. Bari bütün kardeşler 100-150 versin. 4. Kardeş niye katılmıyor? 4 kardeşe 1 arsa verilmiş ya.

Hesap kitapları yok mu nasıl kabul ediyorlar? Yani siz arsaya ev yapıp sattığınızda parayı ne yaptınız? Ev mi aldınız araba mı? 400 bin şimdi bile çok iyi bir para. Bari bütün kardeşler 100-150 versin. 4. Kardeş niye katılmıyor? 4 kardeşe 1 arsa verilmiş ya.
Dördüncü kardeş biz o arsanın üstüne ev yapıp sattık ama o kardeş ben ortak ev işine girmem dedi. Bizimkilerde o zaman ona arsa parası verdiler. Sözde üç kardeş arsayı kullandığı için o üçü ödeyecek. Saçma sapan işler

Ama ailesi söz konusu olduğunda çok rahat yalan söyliuebiliyor. Bana yapmam etmem diyor
Eşim çok iyi diyorsunuz ama sizin sevginizi ölçtüğünüz yer yanlış. Size ve ailenize olan davranışlarından bunu söylüyorsunuz ama bu zaten sağlıklı psikolojiye sahip kişilerde olması gereken bir şey.

Sizin karşı olduğunuz konuda asıl kıyamaması lazım.Ailesi mevzuları. Maalesef gayet rahat kıyıyor. Arsa meselesini hiç anlamadım kusura bakmayın.

Şimdi bunlar daha küçükken kayınpeder toplamda üç arsa almış. Bir arsayı okuyan dört erkek kardeşe vermiş. Bir arsayı iki kardeşe bir arsayi diğer iki kardeşe vermiş. Ama en küçük kardeşe hiç pay vermemiş. Biz o arsanın üstüne ortak ev yapıp sattık. Bir kardeş bana sadece arsa payımı verin deyip ev yapımına ortak olmadı. Herkes parasını aldı. Ortaklık bitti. Babası şimdi tutturmuş. Sizin arsa payımıza bekar kardeşimde çekiyorum diye. Asıl mesele şu ne oluyorsa memur kesime yükleniyor. Onudanda payını şimdi siz ödeyin diyor. Mantıklısı bütün kardeşlerin elinin taşın altına koyması. Eşim babamın malı ister ona ister beşe böler deyip kabulleniyor
Arsa konusunda haklılar sevgili konu sahibi diğer iki arsa ikişer kardeşe paylaştırılmış. Küçük kardeş de demek ki tekne kazıntısı belki o zaman ya hiç yoktu yada çok küçüktü.

E size söylenen arsayı da tek başınıza sahiplenemeyeceğinize göre o kardeşin hakki da sizin arsada..

Onun dışında eşiniz haklı aile onu okutup meslek sahibi yaptıysa bırakın vicdanıyla abartmadığı sürece yardımı dokunsun. Bu onun vicdanının sesini dinlemesiyle alakalı.

Tabi yaptıkları ekonominizi sarsıyorsa oturup konuşmalı destekleri minimuma indirebilirsiniz. Ama bu meseleler için tartışıp aile huzurunuzu bozmayın.

Arsa konusunda haklılar sevgili konu sahibi diğer iki arsa ikişer kardeşe paylaştırılmış. Küçük kardeş de demek ki tekne kazıntısı belki o zaman ya hiç yoktu yada çok küçüktü.

E size söylenen arsayı da tek başınıza sahiplenemeyeceğinize göre o kardeşin hakki da sizin arsada..

Onun dışında eşiniz haklı aile onu okutup meslek sahibi yaptıysa bırakın vicdanıyla abartmadığı sürece yardımı dokunsun. Bu onun vicdanının sesini dinlemesiyle alakalı.

Tabi yaptıkları ekonominizi sarsıyorsa oturup konuşmalı destekleri minimuma indirebilirsiniz. Ama bu meseleler için tartışıp aile huzurunuzu bozmayın.
Canım konumu iyi anlamadın sanırım bize verdiği arsayı zaten dört kardeşe pay etmiş. Ben sonradan onun payını da bize eklemesi canımı sıkıyor

X