Kv... Lütfen bana tavsiye verin.

Teşekkür ederim. Aynen öyle istedim çünkü annemler de severler damadını. Fazla duygusal düşünmüşüm eşim de bencil davrandı malesef ama onla kötü olmadım ekmeklerine yağ sürmemek adına. Ben de dedim bir daha annenlere adım atmam kendi annemde kalacağım en önceliğim onların mutluluğu diye. Bakalım bir sonraki gidişimizde neler olacak.
Gitmeyin tabi ve kararli durun..Esinizle tartismadan konusun bunlari..Tabi karakteri nasildir bilinmez ama belki sizi anlar..Iki tarafinda gönlü alinmaliydi ama esiniz belki de boyle seylerin onemini henuz kavrayamamis..Ben kizimi evlendirsem, damadim tatilde gelip birkac gun kalsin isterim yani bu en dogal haklari..

Eşinizin anası ozluyorsa sizin de aileniz var hem de hastalar. Kavinvalide ne halt yerse yesin eşinizin bunun bencillik olduğunun bilincinde olması gerekirdi.adem öyle bundan sonra artık ailelere beraber gitmeyin. Görsün bakalım öylesi nasıl oluyormus

Ben de size hak verdim. Sonuçta siz kendi vaktinizden tatilinizden ödün verip onların evinde kalmışsınız. Kocanızın da seve seve olmasa bile ailenizde kalması lazım. Kocanız ailenizin gönlünü yapmıyorsa siz de onun anasının suratına bakmayın derim.
Herkes kendi ailesinde kalsın denilmiş. Bilemiyorum ama burası türkiye sonuçta kimse kötü damat gelip de kalmadı demez ama kötü gelin gelip de kalmıyor diyeceklerinden neredeyse eminim. Sonra bayramda bile gitsen laf sokmalar surat yapmalar bitmek bilmez. (Bana böyle oluyor mecbur biraz eşimin ailesinde biraz bizimkilerde kalıyoruz.)

Yapmak istedim ama sesimi o kadar bastırdı ki terbiyeni takın tarzında şeyler söyledi gorumcemle bir olup beni konuşturmadilar asla yoksa herşeyi dokecektim içimdeki,. ses tonum yetmedi onlara. Eh sizle mi uğraşacağım dedim pilimi pirtimi toplayıp anneme gittim.
Görüşmemek için bahanen olsun. Kendi kızına kaynanası böyle davransa ana-kız yerin dibine sokarlardı. Valla hiç tınlama.

Görüşmemek için bahanen olsun. Kendi kızına kaynanası böyle davransa ana-kız yerin dibine sokarlardı. Valla hiç tınlama.
Onu da yapmışlar zamanında. Bana yaptığı kızına yapılmış ama kızı ben değil yakıp kavurmus ortalığı. Şimdi kızı haklı ama ben kötüyüm.

Karşınızdaki insana hele ki sizden yaşça çok büyük birine saydırmanız, ses yükseltmeniz yanlış olmuş. Niye eşinizle ördek ailesi gibi her yere birlikte gitmek zorundasınız orasını zaten anlamadım. İlk kayınvalideye gittikten sonra niye illa eşinizi bekleseydiniz siz gitseydiniz annenizi görmeye. En başta hatanız 3 gün kayınvalidede kalmak olmuş zaten. Bu kadar sinirlenecek, mesele çıkartacak bir şey söylememiş ki kayınvalideniz. Daha evine adım atmam demişsiniz bu büyük yanlış olur. Politik olmayı öğrenmezseniz evliliği de yürütemezsiniz, daha çok toysunuz

Karşınızdaki insana hele ki sizden yaşça çok büyük birine saydırmanız, ses yükseltmeniz yanlış olmuş. Niye eşinizle ördek ailesi gibi her yere birlikte gitmek zorundasınız orasını zaten anlamadım. İlk kayınvalideye gittikten sonra niye illa eşinizi bekleseydiniz siz gitseydiniz annenizi görmeye. En başta hatanız 3 gün kayınvalidede kalmak olmuş zaten. Bu kadar sinirlenecek, mesele çıkartacak bir şey söylememiş ki kayınvalideniz. Daha evine adım atmam demişsiniz bu büyük yanlış olur. Politik olmayı öğrenmezseniz evliliği de yürütemezsiniz, daha çok toysunuz
Siz ilk kayınvalidenize gidip bir iki gün kaldıktan sonra eşinize sen burda durmaya devam et ben bi annemleri görüp geleyim mi diyorsunuz ?

Bir nebze de olsa birlikte plan yapmıyorsanız o evlilikte sevgi olduğundan şüphe ederim sevdiğim adamla ailemin evinde güle oynaya oturup hasret gidermek kadar doğal ne var

Maalesef bende de pis bir gurur var ve burnum çok dik. 😔 Ama bu durumda kim olsa istenmediği yere bi daha adım atmaz. Sorun bende desem değil aynı şeyi eltimende diğer damadına da yapıyor arkasından sallamadigi kalmadı onların da daha ben nisanliyken. İşte anlatamıyorum kendimi kimseye
Ya da eşinin hatrına gittiğin zaman 2 saat oturup ailenize geçebilirsiniz. Bende çok kinci ve inatım

Siz ilk kayınvalidenize gidip bir iki gün kaldıktan sonra eşinize sen burda durmaya devam et ben bi annemleri görüp geleyim mi diyorsunuz ?

Yoo gittim kayınvalidede oturdum gördüm mü, anneannem hasta ben onu görmeye gidiyorum diye kalkar giderdim. Sonuçta önemli bir durum var ortada. Eşimin beni götürmesini beklemem. Siz niye beklediniz gerçekten anlamadım. Geliyorsa gelir. Gelmiyorsa kendi bilir otursun annesiyle

Bir nebze de olsa birlikte plan yapmıyorsanız o evlilikte sevgi olduğundan şüphe ederim sevdiğim adamla ailemin evinde güle oynaya oturup hasret gidermek kadar doğal ne var

Şimdi ya siz beni anlamadınız ya ben kendimi anlatamadım. Bir haftadan bahsediyoruz burda. Bir hafta ayrı plan yapınca evlilik düşüyor mu? Bir nebze olsan birlikte plan yapamamakla sadece bir hafta memleket ziyaretinde ayrı plan yapmayı nasıl bağdaştırdınız? Şimdi hasta ziyaretine mi gitmek istiyorsunuz, güle oynaya hasret gidermeye mi? Belli ki eşiniz gelmek istemiyor ki oyalayıp durmuş sizi, hadi geldi illa yatılı kalmak mecburiyetinde değil. Siz olayı yarışa çevirmişsiniz. Siz de onun annesinde kalmak zorunda değilsiniz. Ayrı ayrı kalabilirsiniz.

Kullanma var bütün bunlara rağmen tüm esyalarima bile kötüsünden almışsınız dedikleri oldu. Ziyarete gelince bir gün olsun ailem de damarlarının onlarla vakit geçirmesini ister değer veriyorlar çünkü. Ama başından beri her planımizda kv arar ve karışır nerdesiniz napıyosunuz ne yediniz ne içtiniz aramayinca da aranmadim diye kızar. Memlekete gideriz kari Koca rahat rahat dışarda gezme planı bile yapamayız annemlere gitmeyi geçtim. Detay yazamadigim için sanırım yanlış anlaşılmış. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Sen git oğlum kalsın bence hoş olmamış. Eğer sizi rahat bırakmiyorsa bu eşinizin suçu. Ölümlü dünya kafana takma alttan al diyeceğim ama benim kaynanamda gittigimiz yerde 50 kere arardi. Ben susardim bir süre sonra baktimki biz günübirlik biryere gitsek arayip telefonda ağlama krizine giriyor. Bende biryeremi gideceğim haber vermiyorum haberi oluncada gezdik geldik o kadar. Taviz tavizi doğuruyor. Ben olsam bir daha aileme giderim oğluda onlara gitsin. Sonuçta yapışık ikiz gibi gezmenizde şart değil. Hee eğer ben gelin olarak onlara gitmek zorundaysamda eşimde aynısını aileme yapmak zorunda

Yoo gittim kayınvalidede oturdum gördüm mü, anneannem hasta ben onu görmeye gidiyorum diye kalkar giderdim. Sonuçta önemli bir durum var ortada. Eşimin beni götürmesini beklemem. Siz niye beklediniz gerçekten anlamadım. Geliyorsa gelir. Gelmiyorsa kendi bilir otursun annesiyle

Şimdi ya siz beni anlamadınız ya ben kendimi anlatamadım. Bir haftadan bahsediyoruz burda. Bir hafta ayrı plan yapınca evlilik düşüyor mu? Bir nebze olsan birlikte plan yapamamakla sadece bir hafta memleket ziyaretinde ayrı plan yapmayı nasıl bağdaştırdınız? Şimdi hasta ziyaretine mi gitmek istiyorsunuz, güle oynaya hasret gidermeye mi? Belli ki eşiniz gelmek istemiyor ki oyalayıp durmuş sizi, hadi geldi illa yatılı kalmak mecburiyetinde değil. Siz olayı yarışa çevirmişsiniz. Siz de onun annesinde kalmak zorunda değilsiniz. Ayrı ayrı kalabilirsiniz
Kırk yılda bir gelindiği için bi kere de benim tarafıma benimle gelsin istedim. Güle oynaya hasret giderme meselesi sadece bir örnek her gittiginizde öyle mi yapıyorsunuz diye sordum.
Kayınvalidemi gördükten sonra hadi ben gidiyorum deyip eşiniz olmadan gitmeniz gerçekten garip hadi en başta o annesine gitsin iki taraf da gelini damadı görmesin deseniz anlarim. O adam niye eşiniz ki o zmaan böyle bi durumda sizi yanlız birakacaksa. Tamam oyaladı durdu bende bundan şikayetçiyim zaten çünkü işin normali bu olmamali bence. Zaten bu olay bana ders oldu duygusallığı bırakıp köşeye ayrı ayrı kalacağım artık

Kırk yılda bir gelindiği için bi kere de benim tarafıma benimle gelsin istedim. Güle oynaya hasret giderme meselesi sadece bir örnek her gittiginizde öyle mi yapıyorsunuz diye sordum.
Kayınvalidemi gördükten sonra hadi ben gidiyorum deyip eşiniz olmadan gitmeniz gerçekten garip hadi en başta o annesine gitsin iki taraf da gelini damadı görmesin deseniz anlarim. O adam niye eşiniz ki o zmaan böyle bi durumda sizi yanlız birakacaksa. Tamam oyaladı durdu bende bundan şikayetçiyim zaten çünkü işin normali bu olmamali bence. Zaten bu olay bana ders oldu duygusallığı bırakıp köşeye ayrı ayrı kalacağım artık

Ben böyle yapıyorum yazamamışım ki. Sizin yerinizde olsaydım böyle yapardım yazmışım. İkisi farklı şeyler. Benim kendi ailemde eşimin ailesi de farklı şehirlerde ama eğer sizin yerinizde olsaydım böyle yapardım yazdım.

Benim kayınvalidemle bir sorunum yok, isteyerek görmeye gidiyorum. Eşim istemiyorsa benim ailemi görmeyebilir. Kayınvalideme gidip gördükten sonra sizin yerinizde olsam oturup anneannem hastayken eşim beni götürsün diye beklemezdim. He siz zaten en başta kayınvalidenize istemeyerek gidiyorsanız hiç gitmeyin.

Zaten eşiniz gelmem dememiş mesele yatıdan çıkmış. Kimse kalmasın kimsenin annesinde, gündüz birlikte görüşürsünüz akşam herkes kendi annesinde kalsın. Siz olayı kıyasa, inatlaşmaya döndürmeye çalışıyorsunuz.

Sen git oğlum kalsın bence hoş olmamış. Eğer sizi rahat bırakmiyorsa bu eşinizin suçu. Ölümlü dünya kafana takma alttan al diyeceğim ama benim kaynanamda gittigimiz yerde 50 kere arardi. Ben susardim bir süre sonra baktimki biz günübirlik biryere gitsek arayip telefonda ağlama krizine giriyor. Bende biryeremi gideceğim haber vermiyorum haberi oluncada gezdik geldik o kadar. Taviz tavizi doğuruyor. Ben olsam bir daha aileme giderim oğluda onlara gitsin. Sonuçta yapışık ikiz gibi gezmenizde şart değil. Hee eğer ben gelin olarak onlara gitmek zorundaysamda eşimde aynısını aileme yapmak zorunda
Gelin olarak onlara gitmek zorunda değiliz keşke böyle olmasa ama onların istediği gibi olsun. Ailemle vakit geçirdim ve o kadar kafam rahattı ki eşim bi oraya bi buraya gitti gitti geldi. Bundan sonra da böyle ben annemde dururum istersen sen de gelirsin dedim

Ben böyle yapıyorum yazamamışım ki. Sizin yerinizde olsaydım böyle yapardım yazmışım. İkisi farklı şeyler. Benim kendi ailemde eşimin ailesi de farklı şehirlerde ama eğer sizin yerinizde olsaydım böyle yapardım yazdım.

Benim kayınvalidemle bir sorunum yok, isteyerek görmeye gidiyorum. Eşim istemiyorsa benim ailemi görmeyebilir. Kayınvalideme gidip gördükten sonra sizin yerinizde olsam oturup anneannem hastayken eşim beni götürsün diye beklemezdim. He siz zaten en başta kayınvalidenize istemeyerek gidiyorsanız hiç gitmeyin.

Zaten eşiniz gelmem dememiş mesele yatıdan çıkmış. Kimse kalmasın kimsenin annesinde, gündüz birlikte görüşürsünüz akşam herkes kendi annesinde kalsın. Siz olayı kıyasa, inatlaşmaya döndürmeye çalışıyorsunuz.
Hayır sizin kafanizdayim artık isteyen istediği yerde kalsın kimse kimsede zorla kalmak zorunda değil eşime de dedim beş gün geldik sen annende kalırsın ben annemde ha çok istersen gelir bi annemleri görürsün gelmezsen de kendin bilirsin dedim. Ama şu konuda çok çok haklısınız hadi gidelim gidelim diyeceğime daha dik durup çıkıp ananeme annemleri görmeye kendim gitseydim. İlla benle kalcaksin desem inada bindirmis olurdum ama ben anneme giderim istediğin yerde kal dedim eşime. Tamam olur da demedi icerledi biraz heralde durumdan çok hoşnut değil ama yapacak bişey yok istenmedigim yerde durmam, eşimi de zorlaya zorlaya annemin evine sokmam sanırım en doğrusu da bu olacak

Mutlu haftasonlarınız olsun hanımlar kısa tutmaya çalışacağım. Eşimle çok iyi anlaşıyoruz aynı evin içinde ufak tefek şeyler dışında bir problemimiz olmuyor çözebiliyoruz.
Ailelerden uzakta yaşıyoruz 1ay once Memlekete gittik aile ziyaretine kayinvalidemde kaldık ilk başta oraya indik ,ilk üç gün orda kaldik, ilk günden beri eşime çok söyledim ananem hasta bi gidip görelim en önce ayıp olur diye gittik gidecegiz diye diye iki üç gün sonrasına attı. Sinirlendim bende döneceğimiz günden birgün önce bari bir gün olsun annemde beraber kalalım ananeme de geçmiş olsun diyelim hiç göremedim onları dedim tamam dedi gittik iki gün de orda geçirelim dedik. Kayınvalideme söyledik orda kalacağız diye. Sen kal oğlum burda kalsın deyince ben sinirlendim başladım saydirmaya ses tonum baya yükseldi. O da bağırdı oğlumu özlüyorum ben sen annenle kal oğlum da benimle kalsın dedi. (Her zaman maddi anlamda oğullarını kullanmış ve düğünümüze bir gram katkıları olmayan insanlar bunlar ve hâlâ da oğullarından maddi beklentileri var herşeylerini aldirdilar ve benim kayinbabam çift maaşlı. ) Her seferinde böyle yapıyor tatile gidince bir yere çıksak bir yeri gezsek oğlunu arar nerdesin, gel, markete gidilecek pazara gidilecek ablanı evine bırak.
Ben artık bıktım çok fena patladım ve tatilimin kalan kısmını ailemle geçirdim daha da onun evine adım atmam dedim dönerken de uğrayıp hoşçakalın demedim . Daha çok şey var ama uzatmamak için yazamıyorum. Eşimle iyiyiz aramız çok iyi ama son zamanlarda çok taşikardim olmaya başladı iç sıkıntım bir türlü geçmiyor durdugum yerde ağlama geliyor sanırım depresyon. Ama kayınvalidemn uzaktan telefonla, yakınlarına gidince de hastayım diye ağlaya ağlaya beni anneme gönderip oğlunu yanında tutmaya çalışması kocamla rahat rahat memleket ziyareti yapamıyorum ben. Eşim ben konuştum diyor ama alttan ala ala konuşmuştur sert yapmamıştır eminim ve annemin kötü niyeti yok dediği bile oldu.
Ve ben ne yapmalıyım artık hiç bişey bilmiyorum tecrübeleriniz doğrultusunda önerilerinize de açığım teşekkür ederim.
Madem annenizin hasta olmasina rağmen esiniz annenize ziyarete gidip bir geçmiş olsun demiyor gönlünü hos tutmuyor o zaman sizde aynısını esinizin annesine yapin.Tamam diyin annenizin istediği gibi olsun sen memlekette annende git kal ben annemde (hastalik vs olursa tutumumda sen gibi olur diyin esinize.)
Ayrica eşinizde de problem var ama görememissiniz.Annesine ayip olur sizde gelip kaldık hem eşime hem annesine karşı mahcup olurum diyemiyor.Siz nasil onun annesini düşünüyorsaniz esiniz de düşünmek zorunda.

Ben de ana babaya sürekli eşle beraber gidilmesini saçma buluyorum. Belki adam o gün keyifsiz tatsız. Benim ana babama surat assa benimkiler gelir sorar neden diye. Ay bunla mı uğraşacağım. Bu bir
İkincisi kvalideye gidilmiş ertesi gün kahvaltıdan sonra kalkar ananeme giderim hemen, eşimi beklemeden. Neden aynı şehirde olduğum anama babama gitmek için eşimin keyfini bekliyorum.
Üçüncüsü kvalideniz tamam terbiyesiz bir kadın. Sen git oğlum kalsın demesi saygısızca. Ama iş eşinizde bitiyor. Eşinizin yaptığı da saygısızlık. Siz gidip onun anne babasında kalarak gönüllerini yapıyorsanız o da sizinle gelmeliydi. Hatta ananeniz hastaymış, kesinlikle kalkıp ertesi günü gelmedi gerekirdi. Siz onun eşisiniz, sizin ananeniz sizin için kıymetli ve sırf bu yüzden o da ananenizin durumunu önemsemeliydi. Demekki merhametsiz ve vicdansız bir adam. Eşinizde iş yok. İnanın bunu eşimin burnundan getirirdim ve bir daha da gittiğimizde direk annemin evine geçerdim. Kaynana evine ayak basmazdım. Annemlere de çağırmazdım. Kahveye bile gitmezdim. Ananızı babanızı ailenizi sizi önemsemeyen insanları tepenize çıkarıp bu kadar değer vermeyin kocam da kocam diye. Sonra kadınların ağzına ediyorlar.

Kaynananıza hak verdim , doğru demiş siz gidip görebilirdiniz , karıştığı konularda zamanında tepki verecektiniz sonradan patlayarak değil, elinizde patlar çünkü. Gereksiz olmuş.
Kayınvalide bence beraber gidicekler diye kıskançlığından sen git oğlum kalsın özlüyorum diye bahane uydurmuş:)
İlk gittikleri gün gelin kendi ailesine gitmeye kalksa muhtemelen anlayışlı davranmazdı kayınvalide.

Kayınvalide bence beraber gidicekler diye kıskançlığından sen git oğlum kalsın özlüyorum diye bahane uydurmuş:)
İlk gittikleri gün gelin kendi ailesine gitmeye kalksa muhtemelen anlayışlı davranmazdı kayınvalide.
Yok onu hiç istemiyo zaten. Bi kere tek başıma memlekete gittim ilk aileme indim diye demedigini bırakmadı bana.

X