Kv... Lütfen bana tavsiye verin.

Ben de ana babaya sürekli eşle beraber gidilmesini saçma buluyorum. Belki adam o gün keyifsiz tatsız. Benim ana babama surat assa benimkiler gelir sorar neden diye. Ay bunla mı uğraşacağım. Bu bir
İkincisi kvalideye gidilmiş ertesi gün kahvaltıdan sonra kalkar ananeme giderim hemen, eşimi beklemeden. Neden aynı şehirde olduğum anama babama gitmek için eşimin keyfini bekliyorum.
Üçüncüsü kvalideniz tamam terbiyesiz bir kadın. Sen git oğlum kalsın demesi saygısızca. Ama iş eşinizde bitiyor. Eşinizin yaptığı da saygısızlık. Siz gidip onun anne babasında kalarak gönüllerini yapıyorsanız o da sizinle gelmeliydi. Hatta ananeniz hastaymış, kesinlikle kalkıp ertesi günü gelmedi gerekirdi. Siz onun eşisiniz, sizin ananeniz sizin için kıymetli ve sırf bu yüzden o da ananenizin durumunu önemsemeliydi. Demekki merhametsiz ve vicdansız bir adam. Eşinizde iş yok. İnanın bunu eşimin burnundan getirirdim ve bir daha da gittiğimizde direk annemin evine geçerdim. Kaynana evine ayak basmazdım. Annemlere de çağırmazdım. Kahveye bile gitmezdim. Ananızı babanızı ailenizi sizi önemsemeyen insanları tepenize çıkarıp bu kadar değer vermeyin kocam da kocam diye. Sonra kadınların ağzına ediyorlar.
Bütün duygumu özetlemişsiniz harfi harfine bunları hissettim. Artık bende dediğiniz gibi yapıyorum

Kayınvalide bence beraber gidicekler diye kıskançlığından sen git oğlum kalsın özlüyorum diye bahane uydurmuş:)
İlk gittikleri gün gelin kendi ailesine gitmeye kalksa muhtemelen anlayışlı davranmazdı kayınvalide.
Duygularımızı saklayabildigimize göre burda duygulara değil sarfedilen sozlere ve davranış şekillerine bakabiliriz dediğim gibi ters tepip elimizde patlar kaynana ben öyle düşünsem öyle derim der yine işin içinden sıyrılır akıllı davranmak ve bunu davranışa soze yansıtarak yönetmek bana gore en temiz yol.

Kullanma var bütün bunlara rağmen tüm esyalarima bile kötüsünden almışsınız dedikleri oldu. Ziyarete gelince bir gün olsun ailem de damarlarının onlarla vakit geçirmesini ister değer veriyorlar çünkü. Ama başından beri her planımizda kv arar ve karışır nerdesiniz napıyosunuz ne yediniz ne içtiniz aramayinca da aranmadim diye kızar. Memlekete gideriz kari Koca rahat rahat dışarda gezme planı bile yapamayız annemlere gitmeyi geçtim. Detay yazamadigim için sanırım yanlış anlaşılmış. Teşekkür ederim yorumunuz için.
Memlekete gittiğimizde yapıyor diyorsunuz burnunun dibinde olan ne yapsın bacım az şükür çek

Kayınvalide değil ki mesele. Siz orda üç gün kaldığınız halde sizinle ailenize gelmeyen kocanız. Hakettiği gibi davranırsınız bundan sonra. Ben olsam bir daha asla kalmam herkes kendi ailesinde kalsın evine dönsün.

Ben de de bunun benzer modeli var.
Evimizde geçirdiğimiz ilk gün, ‘ay ev de ne yapıyorsunuz keşke kamera koysaydım’demesiyle başladı😊
Bu pasif erkek modelini değiştiremezsiniz, kendinizi düşünün, en azından burada beraber kalacaksınız diye zorlamıyorlar.
Kendi ailenizin yanında , onları çekmeden , tadını çıkarın, boşverin.

Ben 3 yıllık evliyim eşim her hafta annesine gider ben ayda 1 giderim. Kendmde annme giderim eşim gelmez canı isterse gelir. Siz ilk başta keşke bu planı değiştirip ben 1 gün kv kalırm snrakendi aileme giderim deseydnz bdha bu şeklde yapn kmse kmsn annesnde kalmak zornda deglki ne eşnz ne siz

Duygularımızı saklayabildigimize göre burda duygulara değil sarfedilen sozlere ve davranış şekillerine bakabiliriz dediğim gibi ters tepip elimizde patlar kaynana ben öyle düşünsem öyle derim der yine işin içinden sıyrılır akıllı davranmak ve bunu davranışa soze yansıtarak yönetmek bana gore en temiz yol.
Doğru tabi akıllı davranmak lazım şimdi kayınvalide suçum sadece oğlumu özlemek diye kendini haklı çıkartır😒

Gercekten covid sadece bize var. Hasta anneanneye ziyaret etmek nedir?

Ve sorun kvde degil, eştir. Orda sen bişey söylemeden o demeliydi "anne biz bu şekilde plan yaptik, karişma" demeli.

Ancak demiyor. Sen eşini alttan aliyorsun, eşinde annesini ve sorunu çözmek yerine, septoma yöneliyorsun. Eşin ile bu sorunu çözeceksin, kvde ile degil.

siz niye 3 gün kalıp anneanne ziyareti için eşinizi beklediniz ki? ertesi gün hemen kalkar hazırlanırdım gider anneannemi,annemi görürdüm eğer ki eşim hala hazırlanmıyorsa o da gelmezdi. bende isterim birlikte ziyaret etmek ama 3 gün de keyfini bekleyemezdim onun ailesi varsa benimde var özlediğim. kv konusunda hatalı olarak eşinizi gördüm. maalesef arayı koruyamayan bir eş daha. siz sesinizi yükselteceğinize eşinizin ses çıkarması gerekiyordu bu duruma

Herkesin kendi annesinde babasında kalma bence ayıp..siz bir ailesiniz. .eşinizin ailesi sizi de torunlarını da görmek ,ağırlamak ister..aynı şekilde sizin ailenizde eşinizi ve torunlarını görüp ağırlamak ister.tatiliniz 1 hafta ise 3 gün eşinizin 3 gün sizin ailenizin yanında kalıp eş, dost görmek zor olmamalı..siz karı koca planınızı yapamamışsınız

Herkesin kendi annesinde babasında kalma bence ayıp..siz bir ailesiniz. .eşinizin ailesi sizi de torunlarını da görmek ,ağırlamak ister..aynı şekilde sizin ailenizde eşinizi ve torunlarını görüp ağırlamak ister.tatiliniz 1 hafta ise 3 gün eşinizin 3 gün sizin ailenizin yanında kalıp eş, dost görmek zor olmamalı..siz karı koca planınızı yapamamışsınız
Planımızı yaptık ama müdahale etmek istediler eşim de sesini çıkarmadı olay bana kaldı ve daha da büyüdü. Söylenenlere katılıyorum sorun kv değil benim sorunum eşimle.

Sen git oglum kalsin diyen kayinvalideye ben gidip de kalmam.
Ilerde cocuk olunca gel diye yalvarirlar. Herkesin ana babasi var, bi onlar mi ozluyor cocugunu?

Burda olayın size patlaması ne alaka? Siz orda 3 gün kaldıysanız eşiniz de sizinle gelip ailenizde bal gibi kalacak nokta. Kv hangi hadle oğlum burda kalsın diyebilir siz orda onlarla kalmışken? Hadi diyelim o bunu söyledi bunun cevabını sen mi vermeliydin yoksa eşin olacak bostan korkuluğu karım nerede ben orada biraz burda kaldık biraz orda kalacağız mı demeliydi net şekilde. Umarım burdaki problemin kimde olduğunu görebiliyorsunuzdur.

Burda olayın size patlaması ne alaka? Siz orda 3 gün kaldıysanız eşiniz de sizinle gelip ailenizde bal gibi kalacak nokta. Kv hangi hadle oğlum burda kalsın diyebilir siz orda onlarla kalmışken? Hadi diyelim o bunu söyledi bunun cevabını sen mi vermeliydin yoksa eşin olacak bostan korkuluğu karım nerede ben orada biraz burda kaldık biraz orda kalacağız mı demeliydi net şekilde. Umarım burdaki problemin kimde olduğunu görebiliyorsunuzdur.
Görüyorum malesef ama çözüme kavusturamiyorum ne yaptıysam olmadı zamana bıraktım artık

Mutlu haftasonlarınız olsun hanımlar kısa tutmaya çalışacağım. Eşimle çok iyi anlaşıyoruz aynı evin içinde ufak tefek şeyler dışında bir problemimiz olmuyor çözebiliyoruz.
Ailelerden uzakta yaşıyoruz 1ay once Memlekete gittik aile ziyaretine kayinvalidemde kaldık ilk başta oraya indik ,ilk üç gün orda kaldik, ilk günden beri eşime çok söyledim ananem hasta bi gidip görelim en önce ayıp olur diye gittik gidecegiz diye diye iki üç gün sonrasına attı. Sinirlendim bende döneceğimiz günden birgün önce bari bir gün olsun annemde beraber kalalım ananeme de geçmiş olsun diyelim hiç göremedim onları dedim tamam dedi gittik iki gün de orda geçirelim dedik. Kayınvalideme söyledik orda kalacağız diye. Sen kal oğlum burda kalsın deyince ben sinirlendim başladım saydirmaya ses tonum baya yükseldi. O da bağırdı oğlumu özlüyorum ben sen annenle kal oğlum da benimle kalsın dedi. (Her zaman maddi anlamda oğullarını kullanmış ve düğünümüze bir gram katkıları olmayan insanlar bunlar ve hâlâ da oğullarından maddi beklentileri var herşeylerini aldirdilar ve benim kayinbabam çift maaşlı. ) Her seferinde böyle yapıyor tatile gidince bir yere çıksak bir yeri gezsek oğlunu arar nerdesin, gel, markete gidilecek pazara gidilecek ablanı evine bırak.
Ben artık bıktım çok fena patladım ve tatilimin kalan kısmını ailemle geçirdim daha da onun evine adım atmam dedim dönerken de uğrayıp hoşçakalın demedim . Daha çok şey var ama uzatmamak için yazamıyorum. Eşimle iyiyiz aramız çok iyi ama son zamanlarda çok taşikardim olmaya başladı iç sıkıntım bir türlü geçmiyor durdugum yerde ağlama geliyor sanırım depresyon. Ama kayınvalidemn uzaktan telefonla, yakınlarına gidince de hastayım diye ağlaya ağlaya beni anneme gönderip oğlunu yanında tutmaya çalışması kocamla rahat rahat memleket ziyareti yapamıyorum ben. Eşim ben konuştum diyor ama alttan ala ala konuşmuştur sert yapmamıştır eminim ve annemin kötü niyeti yok dediği bile oldu.
Ve ben ne yapmalıyım artık hiç bişey bilmiyorum tecrübeleriniz doğrultusunda önerilerinize de açığım teşekkür ederim.
Bizde yeni evliydik kv deye kalmaya gittik sonra anneme gececektim kalmaya orda kaldıktan snra anneme gittim ikigun kalıp kv evinize gtmeden kahvaltıya gelin yapınca gidersiniz dedi tamam dedik gorumcekte gelmiş kahvaltı yaptık eşim braz işleri vardı çıktı o ara kayınvalidem bana dedi annene gittigin akşam ben yatağı açtım ama oğlum niye gelmedi dedi 😂😂😂 pardon dedim niye gelsin.. bubarada annemin evi müsait değildi eşimde kendi evimize gitti yatmaya. Ben aradım gece eve gitmiş senmi dedin ona öyle dedi baya baya hesap soruyor yani bende dedim oğlun 5 yaşındaki senin ben annende yatma evimize git diye tembihlicem koca adam nerde istiyorsa orda yatar demekki bensiz kalmak istememiş burda dedim 😀😀 bidahada böyle bişey yapmadi

HoppaMutlu haftasonlarınız olsun hanımlar kısa tutmaya çalışacağım. Eşimle çok iyi anlaşıyoruz aynı evin içinde ufak tefek şeyler dışında bir problemimiz olmuyor çözebiliyoruz.
Ailelerden uzakta yaşıyoruz 1ay once Memlekete gittik aile ziyaretine kayinvalidemde kaldık ilk başta oraya indik ,ilk üç gün orda kaldik, ilk günden beri eşime çok söyledim ananem hasta bi gidip görelim en önce ayıp olur diye gittik gidecegiz diye diye iki üç gün sonrasına attı. Sinirlendim bende döneceğimiz günden birgün önce bari bir gün olsun annemde beraber kalalım ananeme de geçmiş olsun diyelim hiç göremedim onları dedim tamam dedi gittik iki gün de orda geçirelim dedik. Kayınvalideme söyledik orda kalacağız diye. Sen kal oğlum burda kalsın deyince ben sinirlendim başladım saydirmaya ses tonum baya yükseldi. O da bağırdı oğlumu özlüyorum ben sen annenle kal oğlum da benimle kalsın dedi. (Her zaman maddi anlamda oğullarını kullanmış ve düğünümüze bir gram katkıları olmayan insanlar bunlar ve hâlâ da oğullarından maddi beklentileri var herşeylerini aldirdilar ve benim kayinbabam çift maaşlı. ) Her seferinde böyle yapıyor tatile gidince bir yere çıksak bir yeri gezsek oğlunu arar nerdesin, gel, markete gidilecek pazara gidilecek ablanı evine bırak.
Ben artık bıktım çok fena patladım ve tatilimin kalan kısmını ailemle geçirdim daha da onun evine adım atmam dedim dönerken de uğrayıp hoşçakalın demedim . Daha çok şey var ama uzatmamak için yazamıyorum. Eşimle iyiyiz aramız çok iyi ama son zamanlarda çok taşikardim olmaya başladı iç sıkıntım bir türlü geçmiyor durdugum yerde ağlama geliyor sanırım depresyon. Ama kayınvalidemn uzaktan telefonla, yakınlarına gidince de hastayım diye ağlaya ağlaya beni anneme gönderip oğlunu yanında tutmaya çalışması kocamla rahat rahat memleket ziyareti yapamıyorum ben. Eşim ben konuştum diyor ama alttan ala ala konuşmuştur sert yapmamıştır eminim ve annemin kötü niyeti yok dediği bile oldu.
Ve ben ne yapmalıyım artık hiç bişey bilmiyorum tecrübeleriniz doğrultusunda önerilerinize de açığım teşekkür ederim.
Bu konuda kesinlikle memlekete gitmeden önce plan yapmaktır çözüm. Herkes kendi ailesinde mi kalacak yok eğer birlikte kalınacaksa hangi kaç gün nerede kalınacak. Eğer buna olay anında müdahalede bulunmaya kalkışan olursa birlik olunup sakince aynı cevap verilecek, olağandışı bir durum olursa diğer bir odada acilen bir bahane ile buluşulup acil karar sadece ikiniz tarafından alınacak. Böyle söylerken talimatname gibi olduğuna bakmayın uygulamada büyük rahatlıktır bu durum. Tabii eşinizle kendi evinizde ve tatlı bir konuşma ile alın bu kararı. Böylece orada hiç tatsızlık yaşamaz, kimseyi de kırmaz keyifle gider geliriz kısmını benimserse hiç sorun yaşamazsınız

Konu kayinvalideniz değil eşiniz kendi kararını verseydi iki kadın arasında paylaşılmayan adam olmazdı annanenize gitmeme sebebiniz de eşiniz oraya kadar gelmiş hasta yaşlı kadın ilk gün akşamı gidip 1 saat te olsa görülebilirdi bunlar hepsi kv problemi gibi görünüyor ama sorun eşinizin net olmamasi

aiz annenizde eşiniz de kendi annesinde kalsın .olay yaratmaya gerek yok bu şekilde herkes mutlu olur.şahsen ben kv de kalmam annem dururken , kocamın da benle kalma zorunluluğu yok herkes ailesiyle hasret gidersin.

6 gün iznimiz var 3 gün sizde kaldık 3 gün de annemlerde kalacağız deseydin kv laf söylemeye yüzü olmazdı ilk günden beri annem de annem demen saçma olmuş eşine onları haklı gibi göstermişsin

Bizde ailelerden uzağız memlekete gidince ilk benim aileme gideriz ve ben hep kendi ailemde kalırım o da annesine gider yatıya nadir kalır annemlere gelir kendi tercihi bunun için zorlamam. İkimizde uzağız ve ailelerimizi özlüyoruz herkes kendi ailesiyle vakit geçirmeli zaten çok sık gidemiyoruz ve sayılı gün kalıyoruz.

X