Kv... Lütfen bana tavsiye verin.

Başka memlekette yaşıyormussunuz hekres kendi ailesinde kalsın ne var bunun için kavga çıkarıp depresyona girip ağlama krizlerine girmeye ne gerek var ki bence kötüsünüz

Başka memlekette yaşıyormussunuz hekres kendi ailesinde kalsın ne var bunun için kavga çıkarıp depresyona girip ağlama krizlerine girmeye ne gerek var ki bence kötüsünüz
Başta plan bu şekilde yapıldı herkeste eşit kalır herkesin gönlünü yaparız dedik ama ilk günden beri kayinvalideler şu gün şunu yapın yarın bunu yapalım diye gün gün her hareketimizi yönetmeye çalıştılar ,eşim buna sessiz kaldı , atlayıp arabamiza dışarı gezmeye çıktığımızda bile dakika başı arayıp çağırdılar farklı bahanelerle görümcem de aradı bebeğine bez lazımmış kocasının da altında arabası var , dayanamadim artık bana bırakma açıklaması bana kalırsa ağır konusurum dedim sonra öğrendim ki orda kaldığım ilk günler bile beni anneme göndermek için uğraşmış durmuş bu durumda ben nasıl kötü oluyorum , kötüsün veya iyisin diye yargilanmak istesem öyle yazardım sadece tavsiye verin dedim tavsiye verip çıkın ama kötüsün diye yaftalayamazsiniz

6 gün iznimiz var 3 gün sizde kaldık 3 gün de annemlerde kalacağız deseydin kv laf söylemeye yüzü olmazdı ilk günden beri annem de annem demen saçma olmuş eşine onları haklı gibi göstermişsin
Orda kalacağımız 6 günün de planını yaptılar eşim bi kere olsun bizim kendi planımız var diyemedigi için ben anneme gidelim şuraya buraya gidelim dedim eşim de heryerde birlikte kalalım taraftarı o yüzden onlarda kalıp son günü anneme bıraktım , ben eşime de kızdım madem böyle olacaktı biraksaydin anneme sen de gitseydin annenle kalsaydin asla zorlamam ben bunun için mi ailemi göremedim diye, niye baştan söylemediler beni istemediklerini dedim ama geç oldu tabi

6 gün iznimiz var 3 gün sizde kaldık 3 gün de annemlerde kalacağız deseydin kv laf söylemeye yüzü olmazdı ilk günden beri annem de annem demen saçma olmuş eşine onları haklı gibi göstermişsin
Orda kalacağımız 6 günün de planını yaptılar eşim bi kere olsun bizim kendi planımız var diyemedigi için ben anneme gidelim şuraya buraya gidelim dedim eşim de heryerde birlikte kalalım taraftarı o yüzden onlarda kalıp son günü anneme bıraktım , ben eşime de kızdım madem böyle olacaktı biraksaydin anneme sen de gitseydin annenle kalsaydin asla zorlamam ben bunun için mi ailemi göremedim diye, niye baştan söylemediler beni istemediklerini dedim

Bu konuda kesinlikle memlekete gitmeden önce plan yapmaktır çözüm. Herkes kendi ailesinde mi kalacak yok eğer birlikte kalınacaksa hangi kaç gün nerede kalınacak. Eğer buna olay anında müdahalede bulunmaya kalkışan olursa birlik olunup sakince aynı cevap verilecek, olağandışı bir durum olursa diğer bir odada acilen bir bahane ile buluşulup acil karar sadece ikiniz tarafından alınacak. Böyle söylerken talimatname gibi olduğuna bakmayın uygulamada büyük rahatlıktır bu durum. Tabii eşinizle kendi evinizde ve tatlı bir konuşma ile alın bu kararı. Böylece orada hiç tatsızlık yaşamaz, kimseyi de kırmaz keyifle gider geliriz kısmını benimserse hiç sorun yaşamazsınız
Gün gün planı yaptık birlikte kalmaktı niyetimiz ama kv hergun bizim adımıza plan yaptı eşim her dediklerine tamam tamam dedi ben dayanamadım patladım olay bu yüzden buralara geldi. Aslında burda yazılanlara birebir katılıyorum tek suçlu var o da eşim.

Gittiğim yerde bile saat başı arayıp kontrol ediyor başından beri her hareketimzi yönetme çabası var diyorum kayınvalideme hak vermeniz beni şaşırttı ben onlara gidip gönüllerini yaptım gördüm eşimin de bunun hatrina aynı şeyi yapmasını isterdim, teşekkür ederim yorumunuz için.

aslında haklısın sen ailesine gittiysen o da senın ailene gelmesi gerekiyordu ,
nasıl başlarsa öyle devam edermiş ,

benım görümcemde memleketine gittiği zaman eşiyle geldiyse tabii kv sine inerler orada bir gece kalırlar ertesi günü , görümce annesi gile gider , ailesini bir kaç gün gezer sonra damat gelir yaa yatılı kalırlar yada yemek yer dönerler ertesi günüde yola çıkarlar zaten ,
kimse kimseyi kasmaz , açıkçası bu davranışları hoşuma gidiyor ,

sende öyle yapabilirsin , 1 gece kal ailene git

Ben olsam kayınvalide ile muhatap olmam memlekete gitmeden plan yapardım eşimle kalmayacak olsam bile birinci gün annemlere de giderdim sonraki günlerde de gider kalırdım..birde altın takı şunu yapmıs bunubyapmamış bunları boşverin .siz eşinizle muhatap olun.o gereken cevabı versin

Kullanma var bütün bunlara rağmen tüm esyalarima bile kötüsünden almışsınız dedikleri oldu. Ziyarete gelince bir gün olsun ailem de damarlarının onlarla vakit geçirmesini ister değer veriyorlar çünkü. Ama başından beri her planımizda kv arar ve karışır nerdesiniz napıyosunuz ne yediniz ne içtiniz aramayinca da aranmadim diye kızar. Memlekete gideriz kari Koca rahat rahat dışarda gezme planı bile yapamayız annemlere gitmeyi geçtim. Detay yazamadigim için sanırım yanlış anlaşılmış. Teşekkür ederim yorumunuz için.
Bizde aynı memlekette otryz esimjn ailesiyle bizde de aynı problemler var 🤦🏿‍♀️ çok yansitilmiyirdu ama son yaşanılan olaydan sonra anlamışlardır diye umuyorum evlendik ben neredeysem eşim orda eşim nerdeyse ben orda olmak istiyorum (soranda nasılsın dedikten sonra eşin nerde diyor artık çift görüyorlar) dediklerinizi.katiliyorum ama siz bişey söylemeyin eşiniz ailesiyle konuşsun çünkü kimse kimsenin öz evladı değil iyi dersin kötü olur cnm ☘️🌼🌿

aslında haklısın sen ailesine gittiysen o da senın ailene gelmesi gerekiyordu ,
nasıl başlarsa öyle devam edermiş ,

benım görümcemde memleketine gittiği zaman eşiyle geldiyse tabii kv sine inerler orada bir gece kalırlar ertesi günü , görümce annesi gile gider , ailesini bir kaç gün gezer sonra damat gelir yaa yatılı kalırlar yada yemek yer dönerler ertesi günüde yola çıkarlar zaten ,
kimse kimseyi kasmaz , açıkçası bu davranışları hoşuma gidiyor ,

sende öyle yapabilirsin , 1 gece kal ailene git
İşte mantıklı olan bu aslında ama benim kv laf ediyor buna da. Biz erkek ailesiyiz daha önemliyiz bizim sözümüz geçmeli ve dinlenmeli kafasindalar hepsi. Ama zaten bu kavgadan sonra tepkimi koydum artık bende öyle yapacağım

Bizde aynı memlekette otryz esimjn ailesiyle bizde de aynı problemler var 🤦🏿‍♀️ çok yansitilmiyirdu ama son yaşanılan olaydan sonra anlamışlardır diye umuyorum evlendik ben neredeysem eşim orda eşim nerdeyse ben orda olmak istiyorum (soranda nasılsın dedikten sonra eşin nerde diyor artık çift görüyorlar) dediklerinizi.katiliyorum ama siz bişey söylemeyin eşiniz ailesiyle konuşsun çünkü kimse kimsenin öz evladı değil iyi dersin kötü olur cnm ☘️🌼🌿
Eşim tepki koyamadığı için böyle oluyor zaten aslında bendeki yılların birikimi. Çok sevindim inşallah hep böyle mutlu olursunuz

Bence burada sorun kayınvalidenin sen git oğlum benimle kalsın dedikten sonra kocanızın da kurulmuş oyuncak penguen gibi paytak paytak annesinin eteğine doğru yürümesi.
Anne olur mu öyle şey ayıp olur, nasıl birlikte burada kalıyorsak tabi ki feronia'nın annesinde de kalacağız diyemiyor mu kocanız?
Diyemiyorsa bence sorun kvden çok koca kişisinde.
Benimle birlikte ailemin yanında kalmayan, ailemin de 1 gün gönlünü yapmayan adamın mümkün değil ailesinde kalıp da bir de orada hizmet etmezdim!

Siz üç gün orda kalmışsınız.
Yeterli.
Kvniz ne kadar doyumsuz.
Size sabır diliyorum

Bence burada sorun kayınvalidenin sen git oğlum benimle kalsın dedikten sonra kocanızın da kurulmuş oyuncak penguen gibi paytak paytak annesinin eteğine doğru yürümesi.
Anne olur mu öyle şey ayıp olur, nasıl birlikte burada kalıyorsak tabi ki feronia'nın annesinde de kalacağız diyemiyor mu kocanız?
Diyemiyorsa bence sorun kvden çok koca kişisinde.
Benimle birlikte ailemin yanında kalmayan, ailemin de 1 gün gönlünü yapmayan adamın mümkün değil ailesinde kalıp da bir de orada hizmet etmezdim!
Kesinlikle.. Bu da bambaşka bi konu. Bende öyle yapıyorum artık.

Gün gün planı yaptık birlikte kalmaktı niyetimiz ama kv hergun bizim adımıza plan yaptı eşim her dediklerine tamam tamam dedi ben dayanamadım patladım olay bu yüzden buralara geldi. Aslında burda yazılanlara birebir katılıyorum tek suçlu var o da eşim.
Eşiniz oyun bozanlık yapmış. Gitmeden önce çok ciddi bir şekilde ısrarla yapın bu düzenlemeyi. Ve eğer bu durumu, birlikte aldığınız kararları yine orada bozacak, size aynı sıkıntıları yaşatacak olursa ona olan güveninizin sarsılacağını, ailelerle aranızın da bozulmasına yol açtığını, evlilik kurumunda böyle tek taraflı karar değişiklikliklerinin, sözünde durmamaların sakıncalarını vs ısrarla ve çok önemli bir sorun olarak vurgulayın derim. Erkekler kendi aileleri söz konusu olunca öyle kolaylıkla algılamıyorlar sonuçları maalesef.

Benim kayınvalidem olsa oglunu bırak beni de anneme yollamak istemez yüz göz eder .O tatili alttan alta burnumuzdan getirirdi.Sana biwr şey dememiş işte .Daha iyi git ailenle baş başa vakit geçir .Eşin de orda kalsın .Tepkiniz bana garip geldi .Bir de her kayınvalide konusunda ilistirilen düğünümde bir şey yapmadılar lafı ..Bu konu ile ilgisi ne onu çözemedim?Sizin bağırıp çağırmanizi haklı mi çıkarıyor bu durum??

Bence evlilik birliğinin sağlığı açısından iki tarafta da birlikte kalmak daha sağlıklı. Şimdi ayrı ayrı kaldığınızda da kv eşinizi size karşı dolduracak, senin tarafın benim tarafım kavgaları başlayacak ve aranıza soğukluk girecek. Lüzum var mı? Bence yok.
Kayinvalideniz, anladığım kadarıyla, âciz görünümlü bir manipulatif yani kendini acındırarak istediğini yaptırıyor. O değişmez. İş eşinizde bitiyor. Annesiyle sizin tartışmanıza gerek yoktu. Kendisi bize müsade deyip gitmeliydi. Bu tür şeylerin planını baştan yapmak daha sağlıklı olur. Alemin evinde tartışmazsınız böylece. Surda gedik açmayın 😉
Bir sonraki ziyareti önce sizinkilere yapın ve bir seferlik de olsa daha uzun kalın. Eşinizi de tatlılıkla konuşarak ikna edin. Ondan ayrı kalmak istemediğinizi söyleyin. Kv ile başetmesi gereken o, siz değilsiniz. Siz evde kararınızı alın ve gidince uygulayın. Gerisini eşiniz düşünsün.
Çarpıntılarınıza çok üzüldüm, bunları kafaya takmamaya çalışın. Kendinizi strese teslim etmeyin. Bu dertler girince çıkmıyor 😔

Ben de ana babaya sürekli eşle beraber gidilmesini saçma buluyorum. Belki adam o gün keyifsiz tatsız. Benim ana babama surat assa benimkiler gelir sorar neden diye. Ay bunla mı uğraşacağım. Bu bir
İkincisi kvalideye gidilmiş ertesi gün kahvaltıdan sonra kalkar ananeme giderim hemen, eşimi beklemeden. Neden aynı şehirde olduğum anama babama gitmek için eşimin keyfini bekliyorum.
Üçüncüsü kvalideniz tamam terbiyesiz bir kadın. Sen git oğlum kalsın demesi saygısızca. Ama iş eşinizde bitiyor. Eşinizin yaptığı da saygısızlık. Siz gidip onun anne babasında kalarak gönüllerini yapıyorsanız o da sizinle gelmeliydi. Hatta ananeniz hastaymış, kesinlikle kalkıp ertesi günü gelmedi gerekirdi. Siz onun eşisiniz, sizin ananeniz sizin için kıymetli ve sırf bu yüzden o da ananenizin durumunu önemsemeliydi. Demekki merhametsiz ve vicdansız bir adam. Eşinizde iş yok. İnanın bunu eşimin burnundan getirirdim ve bir daha da gittiğimizde direk annemin evine geçerdim. Kaynana evine ayak basmazdım. Annemlere de çağırmazdım. Kahveye bile gitmezdim. Ananızı babanızı ailenizi sizi önemsemeyen insanları tepenize çıkarıp bu kadar değer vermeyin kocam da kocam diye. Sonra kadınların ağzına ediyorlar.

imza 👍🏼 alıp duvara asmalık yorum.

benim ablam benzer sıkıntılar yaşıyor. Kv oğlunu evlendirdiğini hala kabullenemedi. 3 sene oldu günde 7-8 kez arar. Sözde özlüyor. Aynı şehirdeler üstelik evleri 15 dk mesafelik. Zırt pırt bize gelin diye arar. Şunu pişirdim, bunu yaptım. Oğlum sever vs. Gelinini de ister sözde ama bir haftada kaç kez gidilir ki insaf. Ablam da gitmez. Eşi de tırt olduğu için annesine bir şey diyemez. Bazen tek gider bazen gitmez. Bu sefer evlendin yüzünü göremez olduk diye laf sokarlar. Sonra enişte kişisi ablama patlar. Saçma sapan aile içi gerginlik sebebi. Mesafe koysun herkes ya. Hele eşinizle bu aileler yokken bir sorununuz yok ise yüz vermeyin kimseye. Kafalayın eşlerinizi bir şekilde. Dışarıdan insanların eşlerin huzurunu bozmalarına sinir oluyorum 🤬

Benim kayınvalidem olsa oglunu bırak beni de anneme yollamak istemez yüz göz eder .O tatili alttan alta burnumuzdan getirirdi.Sana biwr şey dememiş işte .Daha iyi git ailenle baş başa vakit geçir .Eşin de orda kalsın .Tepkiniz bana garip geldi .Bir de her kayınvalide konusunda ilistirilen düğünümde bir şey yapmadılar lafı ..Bu konu ile ilgisi ne onu çözemedim?Sizin bağırıp çağırmanizi haklı mi çıkarıyor bu durum??
Haklı çıkarıyor tabi ki. Güya çok seviyorlar oğullarını ama evlendik , durumları çok çok iyiydi , ama eşim herşeyi tek başına yaptı bütün sıkıntıyı bütün düğün borcunu birlikte çektik , üstüne eşimi sömürdüler de sömürdüler, aldığım bütün eşyalara bi kulp buldular kötü külüstür her lafı ettiler gücümüz o kadarına yetmişti borçları kapatmak için kılı kırk yardık eşimle, çok seven çok değer veren değer verdiğine böyle mi yapar şimdi de kalkıp oğluşum da oğluşum diyorlar ve ben daha çok deliriyorum. Tatilim zaten burnumuzdan geldi zaten eşim ayrı kalma taraftarı değildi bu yüzden böyle plan yaptık sesini çıkarmayan da yine eşim oldu malesef

X